ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:09

Ministar znanosti, filozof po struci, za evoluciju smatra da nije točna, te da ne objašnjava dobro postanak vrsta i čovjeka.
Po njegovom saznanju, koje je u skladu sa Biblijom, Bog je stvorio svijet pred 6000 godina, te je dizajnirao čovjeka i sve ostale vrste.

"Čini se da do sada teorija evolucije nije ponudila konačna rješenja, što nam i dalje ostavlja prostor za Boga kao dizajnera. Što, drugim riječima, znači da je opcija Bog i dalje otvorena (tj. najvjerojatnija)", napisao je ministar Šustar u članku zajedno sa svojom kolegicom s Filozofskog fakulteta Aleksandrom Golubović.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/otkrivamo-sustar-smatra-da-bog-moze-biti-dizajner-svijeta-znanstvenici-u-soku-mora-dati-ostavku/875272.aspx


Nešto napredniji su njegovi Turski kolege, koji smatraju da je evolucija točna, no da je Darvin krivo shvatio redosljed po kojem se ona odvija. Naime po pravilnom shvaćanju Kurana životinje su nastale iz ljudi koje je Alah prokleo. Pa su tako čimpanze i gorile zapravo židovi koje je bog prokleo zbog neposluha, a kršćani su svinje, i da stvar bude gora današnji kršćani jedu svoju prokletu braću.

http://www.jihadwatch.org/2016/02/turkey-article-in-pro-government-daily-says-gorillas-and-chimps-are-cursed-mutated-jews
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:18

da li je ministar mislio općenito na evoluciju, ili možda šemu da je eventualno "Kreator" pokrenio neku "iskru" tipa Big Bang ili pomogao u stvaranju prve stanice života.. 

inače postavke svemira u nekim parametrima u savršene.. recimo , nije da ja zastupan ova stajališta, samo komentiram što sam čitao/gledao dokumentarce(gdje zannstvencii raspravljaju o tome), da se svemir širio svega 0.000000000001% brže nego inače , da bi već sada bio prazan i bez života.. i obrnuto da se širio toliko sporije, da bi već sada rekolabrirao , mislim da se radi u prvim sekundama big banga.. 

i postoji još par tih "božjih konstanti".. 

ili šema za nastanak života na planeti zemlji(ili eventuano u svemiru).. otprilike znamo da aminokiseline i jednostavni proteini mogu nastatni samostalno u labaratoriju itd, ali zanimljivo da bi se dobio život, i to najjednostavniji mora se 100 tih proteina posložiti po točnom redosljedu.. navodno je to statistički toliko mala šansa(točnije nemoguće), da neki u tome vide "utjecaj kreatora".


Čisto da ponovim , ne zastupam taj stajališta, 

Moje mišljenje da općenito evolucija , čim se stvorila prva stanica/virus/bakterija, nakon toga sve djeluje po zakonu prirode.. bez božje intervencije.. 

ALi, otvaram prostor raspravama o tom nekim statističkim brojevima u svemiru, i nastanku života itd... (ne zastupam to mišljenje da me se odmah ne napada)..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by jastreb Wed 17 Feb - 12:20

deda na aparatima wrote:Ministar znanosti, filozof po struci, za evoluciju smatra da nije točna, te da ne objašnjava dobro postanak vrsta i čovjeka.
Po njegovom saznanju, koje je u skladu sa Biblijom, Bog je stvorio svijet pred 6000 godina, te je dizajnirao čovjeka i sve ostale vrste. 
Točno. To i ja vjerujem,a posljednja osoba sa kojom sam se sporio oko tog pitanja,pred oko mjesec dana,bio je pop,službenik u susjednoj župi.

On,naime tvrdi da je darvinizam validan koncept i da je Darwin bio u pravu,a ja sam mu to osporavao biblijskim citatima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Trinity Wed 17 Feb - 12:22

deda, i tvoja evolucija kasni, tema od jučer... 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:23

darwinizam je 100% točno, i dobro je da je katolička crkva to priznala.

katolička crkva however, ostavlja mogućnost da je bog inicirao big bang, jer ionako zna d je skoro nemoguće dokazivati na toj razini
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by jastreb Wed 17 Feb - 12:23

upravo_sa_jebachine wrote:darwinizam je 100% točno, i dobro je da je katolička crkva to priznala.

katolička crkva however, ostavlja mogućnost da je bog inicirao big bang, jer ionako zna d je skoro nemoguće dokazivati na toj razini
Onaj koji priznaje darvinizam (u koji čak ni Darwin vjerovao nije) poništava Sveto Pismo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:24

:/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by prckov Wed 17 Feb - 12:24

Ima tema, i kazu da je njaki biolog

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-18


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by veber Wed 17 Feb - 12:24

jastreb wrote:
deda na aparatima wrote:Ministar znanosti, filozof po struci, za evoluciju smatra da nije točna, te da ne objašnjava dobro postanak vrsta i čovjeka.
Po njegovom saznanju, koje je u skladu sa Biblijom, Bog je stvorio svijet pred 6000 godina, te je dizajnirao čovjeka i sve ostale vrste. 
Točno. To i ja vjerujem,a posljednja osoba sa kojom sam se sporio oko tog pitanja,pred oko mjesec dana,bio je pop,službenik u susjednoj župi.

On,naime tvrdi da je darvinizam validan koncept i da je Darwin bio u pravu,a ja sam mu to osporavao biblijskim citatima.
joj tetrjebe.
od tita do biblije.
koji si ti lik.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Trinity Wed 17 Feb - 12:27

jastreb wrote:On,naime tvrdi da je darvinizam validan koncept i da je Darwin bio u pravu,a ja sam mu to osporavao biblijskim citatima.

Ma ja, kakva nauka, sve piše u Bibliji...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:28

upravo_sa_jebachine wrote:da li je ministar mislio općenito na evoluciju
opet posipanje pepelom, nije mislio nego se izrazio... lol!

bitno da je HDZ sastavio vladu stručnjaka, filozof ministar znanosti koji evoluciju smatra netočnom, LOL

nije ni čudo što smo po ekonomskim pokazateljima u rangu afričkih zemalja, jer jednostavno IQ nacije je tako malen da većina građana države nije sposobna za ništa pametnije u životu nego bavljenje pizdarijama

:rain
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by L'âme Wed 17 Feb - 12:28

http://www.index.hr/vijesti/clanak/upravo-se-spaljuju-knjige-ispred-hnka-u-rijeci-darwin-je-prvi-na-redu/875531.aspx

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by veber Wed 17 Feb - 12:35

Triny wrote:
jastreb wrote:On,naime tvrdi da je darvinizam validan koncept i da je Darwin bio u pravu,a ja sam mu to osporavao biblijskim citatima.

Ma ja, kakva nauka, sve piše u Bibliji...
kada mi je nešto s autom uzmem bibliju. ima poslanica motornim vozilima, tamo sve piše.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by catabbath Wed 17 Feb - 12:39

Lako da je filozof to ionako nije prava znanost ali piše da je lik strudirao i molekularnu biologiju :pf

_________________
Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-21


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by jastreb Wed 17 Feb - 12:45

upravo_sa_jebachine wrote:darwinizam je 100% točno, i dobro je da je katolička crkva to priznala. 
Ma,nisu svi. Dobar dio pravovjernih katolika nikada neće povjerovati da je život nastao iz nekakve juhe koju ni najsuvremeniji znanstvenici i najsofisticiraniji uređaji nisu u stanju proizvesti.

Jedna ameba je tisuću puta kompliciranija i složenija konstrukcija od najsuvremenijeg aviona,svemirskog broda,ili kompjutera.

E,ma može li jedan prekooceanski brod nastati na način da se postepeno razvija od drvenog balvana,splava,galije,jedrenjaka,parobroda do toga što je danas?

Hoće li znanstvenici u budućnosti prihvatiti teoriju kako se najnoviji Mercedes postepeno razvijao na način da je zbog vožnje noću morao sebi opskrbiti svjetla,da je zbog kiše Mercedes sam od sebe razvio brisače,da je zbog sve veće snage morao postepeno povećavati brzine i sl.?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:47

deda na aparatima wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:da li je ministar mislio općenito na evoluciju
opet posipanje pepelom, nije mislio nego se izrazio... lol!
gle pročitao sam članak na indexu, neznam da li se mišljenje ministra molekularnog biologa odnosi na općenito dariwnističku evoluciju, ili onu statističku šansu kreiranja prvog života.. objasnio sam razliku u svom postu na početku stranicu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by catabbath Wed 17 Feb - 12:49

Inače nije mi jasno kako je lik studira tako neke suprotne stvari, to je kado da si istovremeno pop koji u slobodno vrijeme radi abortuse.

_________________
Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-21


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by veber Wed 17 Feb - 12:50

jastreb wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:darwinizam je 100% točno, i dobro je da je katolička crkva to priznala. 
Ma,nisu svi. Dobar dio pravovjernih katolika nikada neće povjerovati da je život nastao iz nekakve juhe koju ni najsuvremeniji znanstvenici i najsofisticiraniji uređaji nisu u stanju proizvesti.

Jedna ameba je tisuću puta kompliciranija i složenija konstrukcija od najsuvremenijeg aviona,svemirskog broda,ili kompjutera.

E,ma može li jedan prekooceanski brod nastati na način da se postepeno razvija od drvenog balvana,splava,galije,jedrenjaka,parobroda do toga što je danas?

Hoće li znanstvenici u budućnosti prihvatiti teoriju kako se najnoviji Mercedes postepeno razvijao na način da je zbog vožnje noću morao sebi opskrbiti svjetla,da je zbog kiše Mercedes sam od sebe razvio brisače,da je zbog sve veće snage morao postepeno povećavati brzine i sl.?
nije tebi lako.
ali to se desi svim komunjarama. iz partije u crkvu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Guest Wed 17 Feb - 12:53

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ministar-koji-tvrdi-da-je-bog-dizajner-svijeta-odgovorio-znanstvenicima-s-gustom-cu-raspravljati-o-tome/875554.aspx


dakle lik nije toliki luđak, lik ne misli na darwinističku teoriju, nego se bavi nevjerojatno malenim statističkim šansama da je recimo naprimjer život , za koji treba se posložiti 100 amionokiselina u točno određenom redosljedu(i drugi uvjeti) nastao spontano.. i druge statistički nevjerojatne stvari.. 

dakle lik nije neka šema "svijet je star 6000godina" , itd, dakle bzvz bacate pjenu, u americi je normalno da znanstvenici raspravljaju o ovim stvarima(tipa mi smo živi jer se svemir širio točno pravom brzinom, da je išlo 000000000.1% sporije ili brže , nebi bili živi itd itd itd itd ).. ili minimalne , fluktuacije u početnoj gustoći svemira su omogućile stvaranje galaksija a time i života itd itd.. 

neki znanstvenici smatraju da su ovi događaji statistički nevjerojatni, i tu vjeruju u neki "viši dizajn" itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by jastreb Wed 17 Feb - 13:01

Paleontologija je najveći adut u rukama kreacionista.

Naime zvanična znanost tvrdi da se evolucija od "juhe" do čovjeka razvijala milijardama godina.

Da je čovjekov predak nekakva voluharica,kukcojed,da su gmazovi nastali od vodozemaca,da su ptice nastale od gmazova,da su vodozemci nastali od riba.
Ma među fosilima takvig prijelaznih formi nema.

Nema. One ne postoje!!!

U prošlom stoljeću pronađen je fosilni nalaz ribe resoperke za kojeg su evolucionisti tvrdili da se radi o prelaznom obliku iz ribe u gmaza.

1938. godine uhvaćen je prvi živi primjerak navedenog stvorenja,a za kojeg se utvrdilo da je riba i samo riba.

Dajte ovdje i jedan dokaz o prelaznim oblicima,pa ću i ja povjerovati u tu zabludu.

Prelaznih oblika koji bi potvrdili teoriju evolucije nema.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji Empty Re: Darvin na aparatima, HDZov ministar znanosti prska po evoluciji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum