ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 12:12

Trinity wrote:
oldie wrote:
Trinity wrote:Oldie uzvraća udarac. Kako je na jednoj drugoj temi ostao sam protiv svih, evo ga, jaše ponovo u svom stilu...Žilav je nema šta...Ali lijepo od njega što se trudi prevesti, rad se cijeni...
U jednom postu spominje svog oca pa mi postaje jasno od kuda ove frustracije.
Eh, kako mene ima na piku i kako mi je ni pet ni šest odmah u startu zalijepio razne etikete uključujući i one seksističke ( to ono kad od od nemoći više ne zna što bi), bit će zanimljivo vidjeti kud mene svrstava. Pratim.



sam protiv svih ne znači da nisam u pravu...
Gdje spominjem svog oca? B-) (joj da mi je vjernički mozak....)
ti si u grupi sa Mortalkom....
Jašta...ti i Pišekica ...tko će protiv vas...
nije bitno jesam li sam ili sa tom damom...bitno je ovo:
tko god je želio dati novce (iz vlastitog džepa) mogao je to učiniti odmah...otprilike ovako:
"ljudi moji trebamo pomoći bla-bla, evo ja dajem (ili dat ću) toliko i toliko..." 
...svojim primjerom treba pokazati...čula za to?
a ne "dajte, molite se, pomozite - bla-bla" i onda nakon prozivanja reagira se tek nakon 10-ak dana i veli:"pa mi smo dali - bože moj zar ste sumnjali?" 
- jesmo (neki)- jer znamo da imate kobru u takujinu B-)

oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 12:12

Trinity wrote:ma ništa...opet autogol...
omg B-)
 btw koji je prvi autogol? B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Trinity 10/6/2014, 12:15

ah, kako reče King kod njega izazivaš neku simpatiju, kod mene ...empatiju...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 12:28

Trinity wrote:ah, kako reče King kod njega izazivaš neku simpatiju, kod mene ...empatiju...
Onda sjećaš li se one moje izjave kako u 90% slučajeva ni ne kužite da vas prcam?
evo ovo gore je tipičan primjer... B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Trinity 10/6/2014, 12:32

a sjećaš se one moje kad sam pitala kako kad nemaš ništa ni u jednoj glavi? B-)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 12:41

Trinity wrote:a sjećaš se one moje kad sam pitala kako kad nemaš ništa ni u jednoj glavi? B-)
jel to bio vic ili humoristična dosjetka?

 :roll

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Trinity 10/6/2014, 12:46

bolna istina oldie...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 13:06

Trinity wrote:bolna istina oldie...
taj štos sam zadnji put čuo u vrtiću - pa sam mislio da više nije aktualan, ali vjernice me uvijek iznenade B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Bran_Do 10/6/2014, 13:19

oldie wrote: Pogledajmo tih 7 grupa
i pokušajmo staviti forumaše vjernike kamo koji spada B-) 

Gledam grupe, ali ne mogu ocijeniti u koju se Aga uklapa...
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 13:38

Bran_Do wrote:
oldie wrote: Pogledajmo tih 7 grupa
i pokušajmo staviti forumaše vjernike kamo koji spada B-) 

Gledam grupe, ali ne mogu ocijeniti u koju se Aga uklapa...
Otvorit ću još koju grupu (po svojemu) jer očigledno je nepotpuna..Možda imaš kakvu ideju?

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Bran_Do 10/6/2014, 14:00

oldie wrote:Otvorit ću još koju grupu (po svojemu) jer očigledno je nepotpuna..Možda imaš kakvu ideju?

"Križar" - onaj koji će, u ime svoje istine, svim dozvoljenim sredstvima napadati i etiketirati neistomišljenike. Ako je objektivan stav protivan stavu takve osobe, "onda mora da je netočan". Kod takvih je važnije obraniti validnost vlastitog stava po svaku cijenu (makar ista bila i vidno upitna), negoli iskreno i objektivno razmotriti mogućnost da im je dio argumentacije i/ili vjerovanja možda pogrešan.
 
U suštini, takve osobe često imaju potencijal za logičko promišljanje, ali će psihološka potreba da očuvaju i obrane vlastiti stav na kojem su izgradili krhku unutarnju emotivnu stabilnost i identitet ega, te tako izbjegnu psihičku bol i nelagodu proizvoditi kod njih neželjene obrambene mehanizme i moduse ponašanja.

Inače, ova kategorija je šira od puke "vjerničke", odnosno primjenjiva je na osobe svih svjetonazora i ideologija.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by genitalni_herpes 10/6/2014, 14:05

hm...imam osjećaj da se i ateisti mogu po sličnim skupinama stavit...

-svaka čast na trudu prevođenja-
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 14:55

KRIŽAR


 - onaj koji će, u ime svoje istine, svim dozvoljenim sredstvima napadati i etiketirati neistomišljenike. Ako je objektivan stav protivan stavu takve osobe, "onda mora da je netočan". Kod takvih je važnije obraniti validnost vlastitog stava po svaku cijenu (makar ista bila i vidno upitna), negoli iskreno i objektivno razmotriti mogućnost da im je dio argumentacije i/ili vjerovanja možda pogrešan.
 
U suštini, takve osobe često imaju potencijal za logičko promišljanje, ali će psihološka potreba da očuvaju i obrane vlastiti stav na kojem su izgradili krhku unutarnju emotivnu stabilnost i identitet ega, te tako izbjegnu psihičku bol i nelagodu proizvoditi kod njih neželjene obrambene mehanizme i moduse ponašanja.

Inače, ova kategorija je šira od puke "vjerničke", odnosno primjenjiva je na osobe svih svjetonazora i ideologija.


/ušlo je u "službenu" kalasifikaciju pod brojem 8/


Predstavnik: aganor

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 15:12

CHEERLAEADERS


one nisu navijačice (religiozne) već samo cure koje vole sport, a to što se uvijek raduju uspjehu (ili tuguju kod neuspjeha) samo i jedino jedne ekipe je sasvim slučajno...
Primjer su razni teolozi "opće prakse" koji su išli na teologiju ne da bi naučili o raznim religijama i vjerskim pravcima, nego da bi proučili nekonzistentnosti, nelogičnosti i gluposti iz drugih religija i po potrebi ih servirali. Oni "nisu" religiozni, jer kada bi priznali da jesu - njihova hinjena objektivnost bi se raspršila kao mjehur od prasca ( koji kurac mi je ovo trebalo - treba "sapunice")

primjer(i): blueberry, različak  B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 15:25

PREMAZANICI


Mesija = pomazanik Božji koji će se pojaviti da bi izbavio narod izraelski, obnovio Kraljevstvo izraelsko i uspostavio Kraljevstvo Božje
Mesija (ironija): onaj koji sebi umišlja da je predodređen da obavi kakvu veliku, značajnu misiju...


citat: Mesijanski kompleks = oblik blizak egocentrizmu primjećuje se kod osoba koje su "vrlo važne" i u početku mogu zaista nešto i napraviti jer su vrlo vjerojatno vođene altruističkim idejama no nakon nekog vremena si pripisuju raznorazne "povlastice", "čuda", ali i "zasluge" bilo da su ih stvarno napravili ili da zadrže svoj status. Takve osobe jako boli pad i vrlo vjerojatno pate od teških depresivnih stanja. Ako su takva stanja još popračena raznoraznim izmišljenim formama mogu puknuti skroz. Nerijetko, zbog nerazumjevanja završavaju na težim narkoticima i alkoholu ili pak u mentalnim ustanovama...



primjerci: teodor...

(naziv premazanik je da se otkloni mogućnost da su to pomazanici - više oni koji su premazani svim mastima  B-) )

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 16:00

GREGORI (sive ovce)


To su oni koji nemaju muda prestati biti kršćani (odnosno naprimjer katolici) , ali smatraju sebe posebnima i iz tog razloga
izaberu nekakvu sektu ili pravac koja ima otklon (ali ne drastičan) od matične religije. Drugim riječima /primjer/: "katoličanstvo je ok, ali pri tome ne dolazi do izražaja moja posebnost pa ću odabrat nešto po čemu ću se isticati, a opet da se ne konfrontiram previše sa "matičnom religijom" - tek neka se u selu vidi da sam baja". Ukoliko se moje novo vjerovanje po definiciji gadno kosi sa matičnim - te ću razlike prešućivati....Vjernici "ni vrit ni mimo" tipa , odnosno "pišitću-kakit ću" u dalmatinskom žargonu.


primjerci: patriot i onaj van nešto

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Guest 10/6/2014, 16:44

Moj je izbor sukladan mom osobnom stavu i afinitetu, i za razliku od nekih, niti moj smisao života na zemlji niti moje dnevne preokupacije ne ovise o antagonizmu prema ljudima koji razmišljaju drugačije od mene. Nema veće žalosti kad se netko izjašnjava samo u negacijskom smislu, tj. samo u stavu protivnom nečemu (-a, -anti) a u afirmativnom može ponuditi vrlo malo ili ništa. Eto i moje definicije revnog "ateista" koji je ovu temu otvorio. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 16:48

von_Starhemberg wrote:Moj je izbor sukladan mom osobnom stavu i afinitetu, i za razliku od nekih, niti moj smisao života na zemlji niti moje dnevne preokupacije ne ovise o antagonizmu prema ljudima koji razmišljaju drugačije od mene. Nema veće žalosti kad se netko izjašnjava samo u negacijskom smislu, tj. samo u stavu protivnom nečemu (-a, -anti) a u afirmativnom može ponuditi vrlo malo ili ništa. Eto i moje definicije revnog "ateista" koji je ovu temu otvorio. :D
aloo - bit će i o ateistima...strpi se

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Guest 10/6/2014, 16:50

oldie wrote:bit će i o ateistima...strpi se
Neka bude, o ateistima nemam ništa loše reći, iskrene ateiste čak poštujem, ali kad se već mene spominje, došao sam na temu. Više me ne zanima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by oldie 10/6/2014, 16:54

von_Starhemberg wrote:
oldie wrote:bit će i o ateistima...strpi se
Neka bude, o ateistima nemam ništa loše reći, iskrene ateiste čak poštujem, ali kad se već mene spominje, došao sam na temu. Više me ne zanima.
ma daj, ne idi...- koga ne zanima ogovaranje? B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Trinity 10/6/2014, 16:58

von_Starhemberg wrote:Moj je izbor sukladan mom osobnom stavu i afinitetu, i za razliku od nekih, niti moj smisao života na zemlji niti moje dnevne preokupacije ne ovise o antagonizmu prema ljudima koji razmišljaju drugačije od mene. Nema veće žalosti kad se netko izjašnjava samo u negacijskom smislu, tj. samo u stavu protivnom nečemu (-a, -anti) a u afirmativnom može ponuditi vrlo malo ili ništa. Eto i moje definicije revnog "ateista" koji je ovu temu otvorio. :D
Baš sam se i ja pitala ima li dotični posao, privatni život, hobije...ili samo fobije...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista.. - Page 2 Empty Re: Tko je tko na forumu? - .."ogovaranje" vjernika od strane ateista..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum