ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by genitalni_herpes Mon 9 Jun - 10:53

oldie wrote:Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 10401386_480576222089250_889006004898664327_n
Čitao sam izvješće i još neke stvari koliko je vatikan uključen u humanitarne svrhe.
npr. Vatikanska banka je (ne znam koje godine, prije par godina) zaradila oko 85milijuna eura, 50-ak milijuna su te godine stavili na raspolaganje za humanitarne svrhe.
-naravno da će netko reći da bi bilo bolje da odmah sav novac da siromašnima i da fino hrani cijeli svijet besplatno par mjeseci - samo što onda više nikome nebi mogla pomoći.

-Ne znam koliko bi se moglo izdvojiti, ne znam ni koliko se izdvaja, ne znam koliko bi ja izdvojio da sam na čelu Crkve, ne znam ni koji su sve troškovi, ne znam koliko su neki troškovi nužni, koliko je nešto luksuz. Definitivno nebi sve rasprodao jer je to veća šteta nego korist.
Bolje da svake godine dam 50 milijuna, nego jedne godine 500milijuna, a onda više nikad ništa jer ih nemam iz čega stvorit..

genitalni_herpes

Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by Patriot_1 Mon 9 Jun - 11:40

genitalni_herpes wrote:
oldie wrote:
Trinity wrote::20 Hoće li ovo začepiti usta dežurnim pljuvačima? Pričekajmo...
18 i po  milijuna dala??....evo obećavam, pače prisežem da ću svake godine za dobrotvorne svrhe dati 370 milijuna kuna (20 puta više od crkve) pod uvjetom da mi država da 400 milijuna svake godine kao i crkvi..

a taj potez crkve da da crkavicu je očekivan (iznuđen) radi poznatih stvari i jadni je pokušaj ispravljanja političke i moralne štete koju si je sama svojom škrtošću nanijela...

biskupi su objavili prije 4-5 dana da su dali nekakvu lovu, a prije 14 dana izašla je ovakva vijest:

Nikolinu Ristović naljutilo je ponašanje zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića.
Prema njenim riječima, on propovijeda narodu da donira novac za ugrožene poplavama u Hrvatskoj dok Crkva ni kune ne da za te ljude. Poznata voditeljica smatra da su se trebali ugledati na Srpsku pravoslavnu crkvu koja je donirala milijune pomoći svom narodu, donosi Kurir. 

anas sam odlučila. Što se religije tiče, klanjat ću se samo i isključivo Zlatnom teletu, jer ljudi koji propovijedaju vjeru, u čije ime sam primila sakramente, nisu opravdali ničije povjerenje i nade. Kardinal Bozanić pozvao je sve vjernike da pomognu unesrećenima, ali sam nije uplatio ni kune. Srpska pravoslavna crkva donira milijune, ali naša, eto, donira želje i pozdrave', napisala je Ristović.

'Čelnom čovjeku naše crkvene zajednice novac je očito važniji nego kršćanski duh. Ni patnje vjernika ni javni pozivi u pomoć ne mogu odriješiti crkvenu kesu, otvoriti vrata za duše bez domova, pomoći onima kojima je potrebno kako je Isus propovijedao. Bog će pomoći. Aha', zaključila je Nikolina. http://www.tportal.hr/showtime/estrada/334252/Pravoslavna-crkva-donira-milijune-ali-nasa-zelje-i-pozdrave.html
Začarani krug...
t-portal je informirao Pišekicu da Crkva nije dala ništa pa ju je 5 minuta kasnije pitao što misli o angažmanu Crkve da bi onda objavio što je rekla Pišekica  :D
Dobra packa(ili bolje blamaža) iz Srbije(možda je to ipak njen muž sugerirao da napiše) a ono,,Crkva poslala pomoć čak i Srbiji!Uhhhh
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by oldie Mon 9 Jun - 12:55

ima ona stara "bis dat qui cito dat" - dvostruko daje (onaj) tko brzo daje ...zakasnili su i sad se samo donekle mogu iskupiti....

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by kic Mon 9 Jun - 13:08

zakasnili su samo u tvojim očima, adversus solem ne loquitor
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by oldie Mon 9 Jun - 13:15

kic wrote:zakasnili su samo u tvojim očima, adversus solem ne loquitor
bis dat qui cito dat...

btw ako su ti oni "sunce" onda nemamo što raspravljat...u stvari može - otvorit ću drugu temu B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by Patriot_1 Mon 9 Jun - 13:50

oldie wrote:ima ona stara "bis dat qui cito dat" - dvostruko daje (onaj) tko brzo daje ...zakasnili su i sad se samo donekle mogu iskupiti....
Zato je i Crkva u Hrvata već ranije uputila 6,5 milijuna kuna Caritasima u BiH i u Srbiji. Tim novcem Caritas će pomoći tamošnjim stradalnicima. Za pomoć stradalima u Hrvatskoj naši biskupi su na današnjem zasjedanju Biskupske konferencije odlučili dati još 12 milijuna kuna. Ukupno je Crkva za stradale u poplavama izdvojila 18,5 milijuna kuna. Ovim činom Crkva je samo potvrdila stoljećima dugu tradiciju podrške narodu kad mu je najteže.
Već ranije,,nego je to PIŠEK znala!BTW neš ti face,,moralne veličine!Ta je preko  pišeka jedino mogla doć na TV.Lošija voditeljica od nje je jednino bila Sandra Dubravčić(ili Sanda,,pozabih) i Vlatka Pakos!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by kic Mon 9 Jun - 13:54

oldie wrote:
kic wrote:zakasnili su samo u tvojim očima, adversus solem ne loquitor
bis dat qui cito dat...

btw ako su ti oni "sunce" onda nemamo što raspravljat...u stvari može - otvorit ću drugu temu B-)
krivo si shvatio poslovicu, ne mislim raspravljati s nečim što je očito uzaludno, u ovom slučaju krivo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by oldie Mon 9 Jun - 14:10

kic wrote:
oldie wrote:
kic wrote:zakasnili su samo u tvojim očima, adversus solem ne loquitor
bis dat qui cito dat...

btw ako su ti oni "sunce" onda nemamo što raspravljat...u stvari može - otvorit ću drugu temu B-)
krivo si shvatio poslovicu, ne mislim raspravljati s nečim što je očito uzaludno, u ovom slučaju krivo.
objasni mi onda što si htio s njom reći?  lol! 


i patu odgovor: ranije može značiti i prije pet minuta (a to me ne bi čudilo kada je riječ o onima koji imaju "zmiju u džepu")...

btw postoji caritas, ali to nisu novci od crkve, nego od dobrih i plemenitih ljudi (da, vjernika!) koji su dali (i daju) za plemenite ciljeve....
npr tenisač đoković dao je 500 000 usd od svoje privatne love za stradale u srbiji (uglavnom, ali i u bih i u hrvatskoj), a njegov dobrotvorni fond još 100 000 (tih 100 tisuća i više dali su dobri ljudi, a ne on osobno)...

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by kic Mon 9 Jun - 14:19

pa, kad moram već crtati, tebi je njihovo davanje prekasno u svakom trenutku, što se tu ima raspravljati dalje, a priori kopaš oko Crkvi, a ja se pitam što će RH napraviti, ali nije bitno, ende.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by oldie Mon 9 Jun - 14:35

oldie wrote:
kic wrote:
oldie wrote:
kic wrote:zakasnili su samo u tvojim očima, adversus solem ne loquitor
bis dat qui cito dat...

btw ako su ti oni "sunce" onda nemamo što raspravljat...u stvari može - otvorit ću drugu temu B-)
krivo si shvatio poslovicu, ne mislim raspravljati s nečim što je očito uzaludno, u ovom slučaju krivo.
objasni mi onda što si htio s njom reći?  lol! 

Dakle stvari stoje ovako...Kardinal Bozanić je mogao kada se prvi put obratio javnosti povodom poplava (20.05.2014)
reći: crkva će dati (ne caritas, nego crkva!) 5, (10, 15 milijuna kuna....) za poplavljena područja...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/kardinal-bozanic-uputio-poziv-na-pomoc-unesrecenima-u-poplavama-939711

tri dana kasnije javila se Nikolina ex Pišek i rekla što je rekla...Tek nakon 10 dana javljaju se biskupi i vele "crkva je dala ranije"...Ako već daješ- daj odma (zato sam i stavio onu poslovicu)... Ovako sve to ostavlja dojam u najmanju ruku traljavosti,ako ne i nečega drugog...Moje je mišljenje da se radi o "nečemu drugom", a to sam i napisao B-) 

što se tiče poslovice-ne brini znam dobro što znači "ne raspravljaj o očiglednom", a argumentima sam pokazao da nije tako očigledno (provjerio sam datume koji su tu i te kako važni) i te datume sam naveo u prvom reagiranju....Dalje,shvatiiti poslovicu može se samo na jedan način - u prenesenom smislu/očigledno je biskupska zakašnjela izjava "sunce"(nešto o čemu se ne raspravlja "jer bože moj oni uvijek govore istinu i uvijek su u pravu")/.....I vaše omalovažavanje Nikoline Pišek kao osobe (završila arhitekturu) je na tome tragu iako zaboravljate pri tome da je izjavu "car je gol" dala osoba koja nije završila ni osnovnu školu...

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by genitalni_herpes Mon 9 Jun - 14:39

oldie wrote:ima ona stara "bis dat qui cito dat" - dvostruko daje (onaj) tko brzo daje ...zakasnili su i sad se samo donekle mogu iskupiti....
u ovom slučaju vrijedi za novinare, dvostruko popljuje.... :D
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by genitalni_herpes Mon 9 Jun - 14:49

oldie wrote:Dakle stvari stoje ovako...Kardinal Bozanić je mogao kada se prvi put obratio javnosti povodom poplava (20.05.2014)
reći: crkva će dati (ne caritas, nego crkva!) 5, (10, 15 milijuna kuna....) za poplavljena područja...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/kardinal-bozanic-uputio-poziv-na-pomoc-unesrecenima-u-poplavama-939711

tri dana kasnije javila se Nikolina ex Pišek i rekla što je rekla...Tek nakon 10 dana javljaju se biskupi i vele "crkva je dala ranije"...Ako već daješ- daj odma (zato sam i stavio onu poslovicu)... Ovako sve to ostavlja dojam u najmanju ruku traljavosti,ako ne i nečega drugog...Moje je mišljenje da se radi o "nečemu drugom", a to sam i napisao B-) 

što se tiče poslovice-ne brini znam dobro što znači "ne raspravljaj o očiglednom", a argumentima sam pokazao da nije tako očigledno (provjerio sam datume koji su tu i te kako važni) i te datume sam naveo u prvom reagiranju....Dalje,shvatiiti poslovicu može se samo na jedan način - u prenesenom smislu/očigledno je biskupska zakašnjela izjava "sunce"(nešto o čemu se ne raspravlja "jer bože moj oni uvijek govore istinu i uvijek su u pravu")/.....I vaše omalovažavanje Nikoline Pišek kao osobe (završila arhitekturu) je na tome tragu iako zaboravljate pri tome da je izjavu "car je gol" dala osoba koja nije završila ni osnovnu školu...

eh što nisu preduhitrili Pišekicu i javno reći koliko su do sada dali i koliko će dati...još bolje da su preduhitrili poplavu i dali ljudima s budućih poplavljenih područja...normalno da će znati kolika će bit i šteta pa i koliko će morati izdvojiti da pomognu tamo gdje misle da trebaju kad poplave nastupe..
---------
ne pretjeruj. Crkva je i grešna i sveta...Uvijek je moguće pružiti veću pomoć, uvijek je moguće pružiti ranije pomoć, a šta'š...najlakše je sa strane prigovarat naravno bez uvida u cijelu situaciju.
Ne znamo jel trebala dati više, ne znamo jel mogla dati više (uvijek je moguće pa je valjda mogla, ali koliko više?), a što se tiče jel trebala dati prije, pa i je. Mogla je dati sav taj novac da se naprave bolji nasipi još prošle godine.
Serem se što su tu Pišekicu pustili u eter??"?!?  ;)
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave? - Page 2 Empty Re: Zašto Crkva nije dala ni kune za poplave?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum