ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

čekanje mesije

Go down

čekanje mesije Empty čekanje mesije

Post by Sefirot 6/6/2014, 09:45

Često ljudi navode kako su židovi čekali mesiju, kralja koji će ih osloboditi Rima i kako će Izrael biti prvi. Isus je rođen u štali i nije bio veliki i moćni kralj koji je pobjedio Rim.
Danas čekaju Isusa kao velikog mesiju i kralja....

Zašto me današnja priča asocira na išćekivanje židovskog mesije? I što ako ih sve ponovo zajebe i vrati se kao mali čovjek??



Siguran sam kad bi Isus došao, da bi kršćani bili ti koji bi ga ubili...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

čekanje mesije No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

čekanje mesije Empty Re: čekanje mesije

Post by zanstr 6/6/2014, 10:01

Sefirot wrote:Zašto me današnja priča asocira na išćekivanje židovskog mesije? I što ako ih sve ponovo zajebe i vrati se kao mali čovjek??


Siguran sam kad bi Isus došao, da bi kršćani bili ti koji bi ga ubili...
Tko zna. Možda je nesretnik već došao na Zemlju pa su ga zatvorili u ludnicu gdje bu ostal do smrti.
To je ono realno što bi se dogodilo kad se netko predstavi kao bog.
No to dalje povlači pitanje vjere. Kada bi i samom papi došao netko i rekao da je bog, sumnjam da bi papa u to povjerovao. Prvo bi mu palo na pamet, kao i svakom od nas, da je lik luđak.
A ako bi slučajno taj lik/bog počeo pridobivat mase i okretati ih protiv crkve, jednostavno bi jednog dana nestao i sve bi bilo po starom. Možda bi crkva izgubila nekoliko članova ali bi ubrzo pridobila nove.
 :starac

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

čekanje mesije Empty Re: čekanje mesije

Post by Michael1 6/6/2014, 14:44

Sefirot wrote:Siguran sam kad bi Isus došao, da bi kršćani bili ti koji bi ga ubili...
Ako bi Isus Krist dosao onako kao i prvi put, zacjelo bi ti zadrzao pravo.
Krscani bi ga prvi ubili. Pokvarena bagra je u vecini, a oni istinski i pravi krscani su u manjini.
Medjutim, Kristov drugi dolazak nece biti ni anoniman ni skroman, nego kraljevski, jer ce doci da zavrsi borbu izmedju dobra i zla.
Doci ce kao KRALJ, prepoznatljivo za sve. :tu

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

čekanje mesije Empty Re: čekanje mesije

Post by Sefirot 6/6/2014, 15:10

Michael1 wrote:
Sefirot wrote:Siguran sam kad bi Isus došao, da bi kršćani bili ti koji bi ga ubili...
Ako bi Isus Krist dosao onako kao i prvi put, zacjelo bi ti zadrzao pravo.
Krscani bi ga prvi ubili. Pokvarena bagra je u vecini, a oni istinski i pravi krscani su u manjini.
Medjutim, Kristov drugi dolazak nece biti ni anoniman ni skroman, nego kraljevski, jer ce doci da zavrsi borbu izmedju dobra i zla.
Doci ce kao KRALJ, prepoznatljivo za sve. :tu

Sinulo mi je to pitanje jer upravo su i židovi tako čekali svog mesiju, dolaskom u velikom sjaju, a Isus je došao na sasvim drugačiji način pa zato se otvara to pitanje. Osim toga, koliko mi je poznato i za samog Antikrista se navodi da će doći u slavi....ne?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

čekanje mesije No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

čekanje mesije Empty Re: čekanje mesije

Post by Michael1 6/6/2014, 18:05

Sefirot wrote:
Michael1 wrote:
Sefirot wrote:Siguran sam kad bi Isus došao, da bi kršćani bili ti koji bi ga ubili...
Ako bi Isus Krist dosao onako kao i prvi put, zacjelo bi ti zadrzao pravo.
Krscani bi ga prvi ubili. Pokvarena bagra je u vecini, a oni istinski i pravi krscani su u manjini.
Medjutim, Kristov drugi dolazak nece biti ni anoniman ni skroman, nego kraljevski, jer ce doci da zavrsi borbu izmedju dobra i zla.
Doci ce kao KRALJ, prepoznatljivo za sve. :tu

Sinulo mi je to pitanje jer upravo su i židovi tako čekali svog mesiju, dolaskom u velikom sjaju, a Isus je došao na sasvim drugačiji način pa zato se otvara to pitanje. Osim toga, koliko mi je poznato i za samog Antikrista se navodi da će doći u slavi....ne?

Naravno i tebi je vrlo dobro poznat sadrzaj Sv. Pisma, pa nije potrebna polemika, koju su Zidovi pokrenuli, kako bi sva prorostva koja se odnose na zidovskog Mesiju,  prenijeli na zidovski narod kao cjelinu... To su pokusaji plagiranja biblijskih tekstova.  Ovo sto si tvrdio o Isusu Kristu i Antikristu istinski su iskazi. Medjutim, sefirot, ti kao dobro informiran covjek,  ako je u pitanju krscanstvo,  i to znas, da mi u Bibliji imamo dva opisa zidovskog Mesije, koja stoje, ali stvarno, u potpunoj kontradikcji.

Naime, u nekim tekstovima se pojavljuju izvjesca o tzv. "patecem Mesiji", a u drugim o tzv. "trijumfirajucem Mesiji". Paradoks je iskljucivo iluzorne naravi, jer obje vrste tekstova se odnose na jednog jedinog Mesiju, koji ce najprije doci sasvim anonimno i tiho, patit ce, biti ce ubijen, pokopan i onda ce uskrsnuti. I to se stvarno dogodilo sa Isusom Kristom. Njegov drugi dolazak ce biti trijumfirajuci dolazak u slavi, a to je dio nase buducnosti. Zato ce i Zidovi vidjeti jednog jedinog Mesiju, Isusa Krista, kojeg su dali ubiti.

Sveukupno postoje 330 prorocanstva o Mesiji, dio njih se  ispunio, a dio ce se ispuniti mozda u skoroj buducnosti.

Isus Krist ispunjava sve kriterije zidovskog Mesije, ali onog "mesije patnika", bar za sada, docim ce onaj drugi dio, dakle, "Mesije trijumfatora" uslijediti mozda u skoroj buducnosti, jer Zidovi su dobili svoju drzavu, sto je preduvjet za konacni dolazak Kralja. Ono sto jos mora uslijediti je gradnja treceg Hrama, jer u jednom prorostvu stoji jasno napisano, da ce i Antikrist unici u treci Hram i tamo se proglasiti ravnim Bogu. Kad Krist drugi put dodje, zateci ce treci zidovski Hram i prisustvo Antikrista u njemu.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

čekanje mesije Empty Re: čekanje mesije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum