ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 23/12/2016, 17:19

Molim Vas, svoja religijska i ateistička prepucavanja nastavite negdje drugdje!

red wolf

Posts : 15947
2016-02-10


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 23/12/2016, 17:25

red wolf wrote:Molim Vas, svoja religijska i ateistička prepucavanja nastavite negdje drugdje!

sve su to razmišljanja, ne dopusti da ti smetaju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 23/12/2016, 17:26

Maria wrote:Da sve je u čovjeku..sav dualizam...a čovjek je samo dio okruženja u kojem se opet sve tako odvija.......noć-dan, vruće-hladno, muško-žensko, dobro-zlo...Bog-?
U psihologiji je ljudi da traže " dežurnog krivca " ..ali mi smo samo ljudi, pa smo to pripisali i Bogu :)

Dva čovjeka u tebi
 
Katkad ti se čini da u tebi stanuju dva čovjeka: jedan koji sve čini dobro i kojega pokazuješ svijetu, a drugi kojega se stidiš. Postoji nešto kao dubok lom u svakom čovjeku. Susrećem ljude koji unatoč najboljoj volji svijeta ipak uvijek iznova upadaju u svoje staro zlo, ljude koji bi htjeli dobro živjeti, a ipak čine stvari koje ni oni sami ne shvaćaju.
Zašto je to tako? Zato što čovjek nije ni Bog, ni anđeo, ni nadbiće, nego mali hodočasnik na jednom dugom putu. Pa ipak je čovjek čudesno biće.
Iskustvo vlastite slabosti čini ga shvatljivijim njegovim bližnjima. Tko nikada ne želi postati svjestan svojih zatajenja, postaje nekritičan prema samome sebi i nesposoban da druge tješi, pridiže, shvaća i oprosti im.
Zbog slabosti i pogrešaka kod samoga sebe ne trebaš se čuditi. Ali ih ne smiješ ni prikrivati i od njih stvarati kreposti. Moraš učiti živjeti s njima. Tȁ znaš: nitko nije tako dobar kao u svojim najboljim trenucima, i nitko toliko loš kao u svojim najgorim  trenucima. Prijateljstvo i ljubav cvatu gdje su ljudi postali nježni, nježni u svome sudu, nježni u svojim riječima i nježni u svomu međusobnom ophođenju.
 
Phil Bosmans
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 23/12/2016, 18:25

metilda wrote:
red wolf wrote:Molim Vas, svoja religijska i ateistička prepucavanja nastavite negdje drugdje!

sve su to razmišljanja, ne dopusti da ti smetaju...
 Vjerojatno mu smetamo u  inspiraciji iz koje kao maksimum  njegovih dubokoumnih promisljanja proizlazi : vi ste ovo,vi ste ono..vi niste  trebali napraviti to - a  napravili ste - vi ste napravili to,a niste to trebali napraviti.. Eto,s moje strane necu vise iznositi svoja razmisljanja..nek covjek uziva u svojim veleumnim i duboko produhovljenim porukama covjecanstvu lol!
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 23/12/2016, 18:28

red wolf wrote:Kad ćete shvatiti da se konačno morate izdignuti iz ''vašeg'' životinjskog?
Valjda mislis da bi nekome trebao biti zanimljiv ovaj verbalni proljev kojim zasipas temu!?
Samo nastavi,ne daj se ometati! jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 23/12/2016, 22:33

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Kad ćete shvatiti da se konačno morate izdignuti iz ''vašeg'' životinjskog?
Valjda mislis da bi nekome trebao biti zanimljiv ovaj verbalni proljev kojim zasipas temu!?
Samo nastavi,ne daj se ometati! jocolor
Tvoj problem je tvoj proljev od mozga koji nije u stanju razumjeti napisano. Nemoj kriviti druge za to.


Last edited by red wolf on 23/12/2016, 22:35; edited 1 time in total
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 23/12/2016, 22:34

metilda wrote:
red wolf wrote:Molim Vas, svoja religijska i ateistička prepucavanja nastavite negdje drugdje!

sve su to razmišljanja, ne dopusti da ti smetaju...
Cijelu religiju ste zatrolali svojim prepucavanjima...Dajte pokušajte to ne činiti na ovoj temi. Molim Vas!
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 00:12

Mi smo samo malo opustenije razgovarali. Pokusaj se i ti opustiti.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 11:24

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Molim Vas, svoja religijska i ateistička prepucavanja nastavite negdje drugdje!

sve su to razmišljanja, ne dopusti da ti smetaju...
Cijelu religiju ste zatrolali svojim prepucavanjima...Dajte pokušajte to ne činiti na ovoj temi. Molim Vas!

potpuno te razumijem.. ti bi htio da toja tema bude pošteđena od zlobe i zlobnih komentara.. ali to na ovom forumu jednostavno nije moguće.. to trebaš prihvatiti.. osim toga, tvoja je tema čitana što znači da mnogo njih zanimaju tvoja razmišljanja... a u razmišljanja spada i religiozni duh kojim su se bavili mnogi filozofi... Hegel, Kant Kierkegaard.. pročitaj ovaj tekst, meni je izuzetno zanimljiv:


U Fenomenologiji duha Hegel je izložio svoju dijalektiku stadija kojima se duh budi prema samosvijesti, prema univerzalnoj svijesti i prema položaju apsolutne Misli. Kierkegaard također razlaže svoju dijalektiku. Ali ona je radikalno različita od Hegelove. Na prvo mjesto on stavlja proces kojim se duh aktualizira u obliku individualnosti, individualne egzistencije, a ne u obliku sve-obuhvatnog univerzalnog. Na drugom mjestu, prijelaz iz jednog stadija prema slijedećem ne izvodi se mišljenjem nego izborom, činom volje, i u tom smislu govorimo o skoku. Ne radi se tu o nadvladavanju antiteza procesom konceptualne sinteze; tu se radi o izboru između alternativa, izboru više alternative, prijelazu u viši stadij dijalektike, a taj je izbor svojevoljno samo-zalaganje čitava čovjeka.

 

Prvi stadij ili sferu analogno vlastitom životnom iskustvu on opisuje kao estetsku. On je karakteriziran samo-raspršenošću na razini osjetila. Estetski se čovjek vodi osjetilima, impulsima i emocijama. No estetski čovjek nije samo grubo osjetilan čovjek. On se može predočiti pjesnikom koji preobražava svijet u kraljevstvo mašte i romantike. Bitna crta estetske svijesti je odsutnost čvrstih univerzalnih moralnih mjerila i određene religiozne vjere, a prisutnošću težnje za užitkom u čitavom okviru osjećajnog osjetilnog iskustva. Estetski čovjek teži prema neizmjernom, ali u smislu loše neizmjernosti koja nije ništa drugo do odsutnost svih ograničenja osim onih koje postavlja vlastiti ukus. Otvoren prema svom emocionalnom i osjetilnom iskustvu kao prema nektaru iz svakog cvijeta, estetski čovjek mrzi sve što bi ograničilo njegovo polje izbora i on nikad ne daje konačan oblik svome životu. Ili bolje, oblik njegova života je prava bezobličnost, samo-raspršenje na razini osjetila. Estetskom čovjeku njegov život izgleda kao izraz slobode. Ipak, on je više od psihofizičkog organizma, obdaren emocionalnom i imaginativnom moći i sposobnošću za osjetni užitak. 'Duševno-tjelesna sinteza u svakom je čovjeku planirana s ciljem da bude duh, takva je zgrada; ali čovjek radije boravi u podrumu, tj. u odrednicama osjetilnosti. I što čovjek postaje svjesniji da živi u tom podrumu zgrade, to je više on podložan 'očaju'. On vidi da tu nema lijeka, nema spasa, na razini na kojoj stoji.

 

Suočen je stoga s alternativom: ili mora ostati u očaju na estetskoj razini ili mora napraviti prijelaz na slijedeću razinu činom izbora, samo-za-laganjem. Čisto mišljenje mu tu može pomoći. To je pitanje izbora: Ili—Ili. Drugi stadij je etički. Tu čovjek prihvaća određena moralna mjerila i dužnosti, glas univerzalnog uma, i time daje oblik i konzistenciju svom životu. Ako bismo estetski stadij mogli tipizirati Don Juanom, ovaj etički stadij tipiziran je Sokratom. Jednostavan primjer prijelaza iz estetskog stadija u stadij moralne svijesti za Kierkegaarda je čovjek koji se odrekne seksualnog impulsa prema prolaznoj atrakciji i uđe u stalež braka, prihvaćajući njegove obveze. Brak je naime etička institucija, izraz univerzalnog zakona razuma. Etički stadij posjeduje vlastiti heroizam. On može proizvesti ono što Kierkegaard naziva tragičnim herojem. »Tragični heroj se odriče samoga sebe da bi izrazio univerzalno«. To su učinili i Sokrat i Antigona koja je bila spremna dati svoj život u obranu nepisanih zakona. U isto vrijeme etička svijest kao takva na razumije grijeh. Etički čovjek može računati s ljudskom  slabošću, ali on smatra da se ona može nadvladati jakošću volje, prosvijetljene jasnim idejama. On vjeruje u čovjekovu moralnu samo-dovoljnost. No s činjenične strane čovjek može shvatiti svoju nesposobnost da ispuni moralni zakon kako bi trebalo i da postigne savršenu krepost. Tu je došao do točke na kojoj je suočen s izborom ili odbacivanjem stajališta vjere. Kao što 'očaj' čini antitezu estetskoj svijesti, tako grijeh čini antitezu etičkom stadiju, i ta se antiteza može nadvladati vjerom, vlastitim odnosom prema Bogu.

 

 Potvrđivati svoj odnos prema Bogu, osobnom i transcendentalno apsolutnom, znači afirmirati sebe kao duh. Svaki je čovjek na neki način mješavina konačnog i beskonačnog. Promatran kao konačan, on je odijeljen od Boga, otuđen od Njega. Promatran kao beskonačan, čovjek nije sam Bog, ali on je pokret prema Bogu, pokret duha. Čovjek koji usvoji i afirmira svoj odnos prema Bogu u vjeri postaje upravo ono što on zapravo jest, pojedinac pred Bogom. Treći je stadij religiozni. Kierkegaard tu uzima kao simbol Abrahama koji je spreman žrtvovati svog sina Izaka Bogu na njegovu zapovijed. Tragični heroj žrtvuje samog sebe za univerzalni moralni zakon. No Abraham ne čini ništa za univerzalno. On nije ni tragični ni estetski heroj, čovjek vjere je izravno u odnosu prema osobnom Bogu čije su zapovijedi apsolutne i ne mogu se mjeriti jednostavno mjerilima ljudskog uma. U Kierkegaardovoj dijalektici postoji diskontinuitet u smislu prijelaza od jednog stadija u drugi koji se čini izborom, samo-zalaganjem, a ne trajnim procesom konceptualnog posredovanja. U njegovu gledanju vjera je skok. To znači, ona je avantura, rizik, samopredanje objektivnoj nesigurnosti. Bog je transcendentni Apsolut, apsolutni Ti; on nije objekt čija se egzistencija može dokazati. Istina, Bog se objavljuje u ljudskoj savjesti u smislu da čovjek može postati svjestan svoga grijeha i svog otuđenja kao i svoje potrebe Boga. Ali čovjekov je odgovor smion pothvat, čin vjere u Biće koje leži izvan dohvata spekulativne filozofije. I taj čin vjere nije nešto što se može učiniti jednom zauvijek. On se mora trajno ponavljati. Bog se doduše objavio u Kristu, Bogo-čovjeku. Ali Krist je paradoks, Židovima kamen spoticanja, a Grcima ludost. Vjera je zato uvijek rizik, skok.

http://www.filozofija.org/wp-content/uploads/Povijest_fil.org/suvremena_2_pdf/Kierkegaard-final.pdf
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 11:31

što se tiče priče o Azazelu i ona spada u koncept religioznog razmišljanja... nema odavno Mad_Vlada da bi nam objasnio što je ili tko Azazel... našla sam na wiki ovo:


Prema predajama i legendama, prije svog preobraženja u demona bio je obični religiozni čovjek koji je imao svoju obitelj i poštovao Boga. U par navrata mu Bog mu se obratio tražeći ga žrtvu. Dakako, to je bila kušnja, no kada mu je Bog, po njegovom mišljenju, "nepravedno" oduzeo i ženu i dijete, Azazel je prokleo Boga i odbio mu poslušnost. Pošto je obožavao svoju obitelj odlučio je oduzeti sebi život da bi ponovno mogao biti s njima, no za kaznu jer si je oduzeo život koji nije njegovo vlasništvo i pošto je prokleo Boga, bio je kažnjen da luta svijetom ni živ ni mrtav, uvijek između dva svijeta, u stanju vječne odvojenosti od svoje obitelji koja je bila na nebu. Na kraju se ispostavilo da mu nije Bog oduzeo obitelj, već Sotona kako bi ga odvratio od Boga i stavio na kušnju njegovu jaku vjeru. Time je pripao Sotoni i postao njegovim slugom.


Također, postoji predaja koja Azazela predstavlja kao predvodnika Seirima, kozjih demona i pustinjskih lutalica kojima su semitska plemena prinosila žrtve.[1] Prema drugim izvorima, Azazel je vođa anđela koji nikad ne počivaju, tzv. Promatrača, koji primjećuju promjene u svijetu, bilježe ih i o njima obavještavaju Boga. Ovi anđeli sišli su na Zemlju i miješali se sa smrtnim ženama, naučivši ih raznim čarolijama, botanici, vještinama ratovanja i ukrašavanja. Na taj način nastale su prve vještice. Kada je Bog saznao što rade, poslao je arkanđela Rafaela koji je sputao Azazelove ruke i noge i prikovao ga za šiljatu stijenu gdje će ostati u tami do Sudnjeg dana, kada će biti bačen u oganj u kojem će zauvjek nestati.[2] [3]


U Levitskom zakoniku (Lev 16,8-10) spominje se Azazel:
Aron će baciti ždrijeb na oba jarca, jedan za Gospodina, drugi za Azazela. Onda će Aron donijeti jarca na kojeg je pao ždrijeb za Gospodina, i pripraviti ga kao žrtvu za grijeh. A jarca na kojeg je pao ždrijeb za Azazela, stavit će živa pred Gospodina, da na njemu izvrši pomirenje i da ga pošalje za Azazela u pustinju.




Na spomena Azazela može se naići u apokrifnoj Knjizi proroka Henoka (8,1-2):
Azaziel je, štoviše, podučio ljude izradi mačeva, noževa, štitova, oplećaka, izradi zrcala, uporabi boje, uljepšavanju obrva, uporabi svakovrsnog dragog i probranoga kamenja, i svim vrstama boja, te svijet bijaše izmijenjen. Bezbožnost se širila; bludničilo se posvuda; i oni su griješili i pokvarili se na sve načine.


 i ovo je zanimljivo za razmišljanje... što to znači odbiti žrtvu koju od nas traži Bog.. znači li to savladati životinjske nagone i biti Svjetlo kako ti stalno govoriš..  ja jednostavno na tvojoj temi razmišljam o tome...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 24/12/2016, 11:53

jocolor
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Molim Vas, svoja religijska i ateistička prepucavanja nastavite negdje drugdje!

sve su to razmišljanja, ne dopusti da ti smetaju...
Cijelu religiju ste zatrolali svojim prepucavanjima...Dajte pokušajte to ne činiti na ovoj temi. Molim Vas!

potpuno te razumijem.. ti bi htio da toja tema bude pošteđena od zlobe i zlobnih komentara.. ali to na ovom forumu jednostavno nije moguće.. to trebaš prihvatiti.. osim toga, tvoja je tema čitana što znači da mnogo njih zanimaju tvoja razmišljanja... a u razmišljanja spada i religiozni duh kojim su se bavili mnogi filozofi... Hegel, Kant Kierkegaard.. pročitaj ovaj tekst, meni je izuzetno zanimljiv:
 Ma je,bas vlada prva pomama za trolanjem jednog trola sa mesijanskim kompleksom koji si je umislio da je ovlasten od Svevisnjega davati upozorenja i savjete za nase spasenje u zadnji cas.. Na pdf religija sudjeluje ukupno pet osoba i to jednom u dva tjedna,a ovaj trol bi valjda zelio da se sav angazman svodi na citanje i divljenje njegovim trolskim mudrolijama tipa: vi ste  ovo,vi ste ono, vi trebate to,vi mozete ono.. lol!   jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 11:56

pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 24/12/2016, 12:00

metilda wrote:pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
Da malo bolje pogledas,onda bi uvidjela da je pdf religija gotovo pa mrtav i ovo je jedina tema na kojoj  se jos odvija kakva-takva razmjena misljenja.Mozda je i bolje da trol ostane sam pa nek trola dok je njemu samom zanimljivo pisati i citati vlastito  trolanje..Ok, kao sto vidim,moze racunati i na tebe.
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 24/12/2016, 12:14

Adriano50 wrote:
metilda wrote:pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
Da malo bolje pogledas,onda bi uvidjela da je pdf religija gotovo pa mrtav i ovo je jedina tema na kojoj  se jos odvija kakva-takva razmjena misljenja.Mozda je i bolje da trol ostane sam pa nek trola dok je njemu samom zanimljivo pisati i citati vlastito  trolanje..Ok, kao sto vidim,moze racunati i na tebe.
Po dva tjedna nema ni jednog upisa na ovoj temi ,svratim treci tjedan  u nadi se da se u medjuvremenu odvijala kakva zanimljiva konvrezacija,kad tamo i treci tjedan trol  nastavlja  trolanje : vi se ovo -vi ste ono.. .. drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 12:46

Adriano50 wrote:
metilda wrote:pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
Da malo bolje pogledas,onda bi uvidjela da je pdf religija gotovo pa mrtav i ovo je jedina tema na kojoj  se jos odvija kakva-takva razmjena misljenja.Mozda je i bolje da trol ostane sam pa nek trola dok je njemu samom zanimljivo pisati i citati vlastito  trolanje..Ok, kao sto vidim,moze racunati i na tebe.

pa pogledala sam... svi su podforumi mrtvi osim VIP-a .. znači da i ja na kultnima trolam... :P  što se mene tiče - zanimljviji mi je red wolf od abena koji glumi alfa mužjaka... misliš da red sam nabija čitanja svoje teme? svejedno, meni je poticajniji on nego većina forumaša...

"Nego lude svijeta izabra Bog da posrami mudre, i slabe svijeta izabra Bog da posrami jake;"(1 Kor 1, 27)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 12:46

Adriano50 wrote:
Adriano50 wrote:
metilda wrote:pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
Da malo bolje pogledas,onda bi uvidjela da je pdf religija gotovo pa mrtav i ovo je jedina tema na kojoj  se jos odvija kakva-takva razmjena misljenja.Mozda je i bolje da trol ostane sam pa nek trola dok je njemu samom zanimljivo pisati i citati vlastito  trolanje..Ok, kao sto vidim,moze racunati i na tebe.
Po dva tjedna nema ni jednog upisa na ovoj temi ,svratim treci tjedan  u nadi se da se u medjuvremenu odvijala kakva zanimljiva konvrezacija,kad tamo i treci tjedan trol  nastavlja  trolanje : vi se ovo -vi ste ono.. .. drunken

jesi li uopće pročitao tekstove koje sam stavila?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 24/12/2016, 13:10

metilda wrote:
Adriano50 wrote:
metilda wrote:pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
Da malo bolje pogledas,onda bi uvidjela da je pdf religija gotovo pa mrtav i ovo je jedina tema na kojoj  se jos odvija kakva-takva razmjena misljenja.Mozda je i bolje da trol ostane sam pa nek trola dok je njemu samom zanimljivo pisati i citati vlastito  trolanje..Ok, kao sto vidim,moze racunati i na tebe.

pa pogledala sam... svi su podforumi mrtvi osim VIP-a .. znači da i ja na kultnima trolam... :P  što se mene tiče - zanimljviji mi je red wolf od abena koji glumi alfa mužjaka... misliš da red sam nabija čitanja svoje teme? svejedno, meni je poticajniji on nego većina forumaša...

"Nego lude svijeta izabra Bog da posrami mudre, i slabe svijeta izabra Bog da posrami jake;"(1 Kor 1, 27)
Nije problem u iznasanju svog misljenja,problem je kaad se svima zeli nametnuti nacina na koji ce iznositi misljenje.Ne nabija Wolf sam sebi citanja svoje teme..Temu je douse on otvorio,ali samim time tema nije njegova.Ako nekolicina nas zeli raspravljati o necemu na taj nacin,ne moze se postavljati kao atoritrt i tvrditi da je njegovu temu netko zatrolao i postavljati uvjete pod kojime netko moze iznositi svoje misljenje.
Da nema nas nekoliko,koji podizemo temu nekom zanimljivom raspravom,njegova bi tema stala vec na prvoj stranici..Osim- ukoliko bi sam samcat odtrolao par starnica na svojoj temi..
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Adriano50 24/12/2016, 13:28

metilda wrote:
Adriano50 wrote:
Adriano50 wrote:
metilda wrote:pa pogledaj broj čitanja ove teme i usporedi s drugima... možda jedino kicov denkverbot može parirati wolfovim razmišljanjima :P
Da malo bolje pogledas,onda bi uvidjela da je pdf religija gotovo pa mrtav i ovo je jedina tema na kojoj  se jos odvija kakva-takva razmjena misljenja.Mozda je i bolje da trol ostane sam pa nek trola dok je njemu samom zanimljivo pisati i citati vlastito  trolanje..Ok, kao sto vidim,moze racunati i na tebe.
Po dva tjedna nema ni jednog upisa na ovoj temi ,svratim treci tjedan  u nadi se da se u medjuvremenu odvijala kakva zanimljiva konvrezacija,kad tamo i treci tjedan trol  nastavlja  trolanje : vi se ovo -vi ste ono.. .. drunken

jesi li uopće pročitao tekstove koje sam stavila?
Da nisam,ne bih ni iznio svoje misljenje o tome..Meni bi i sad bilo zanimljivo da te pitam na koji to nacin mislis -da je odbiti ztrvu koju od nas trazi Bog,znaci odbaciti  zivotinjsko u sebi i biti svjetlo?  Jasno je sto u religijskom smislu to znaci: neposlusnost Bogu  i treba biti spreman na kaznu.
I lijepo bih te pitao sto bi po tvome znacilo da ne prihvatimo Zrtvu nevinoga za nase grijehe,nego da tom velikodusnom Bogu kazemo kako sami zelimo biti odgovorni za svoje(ne)djela!?
Ne moras odgovoriti,ovo je samo primjer rasprave i iznosenja misljenja koji bi meni bio zanimljiv,ali necu iz principa vise sudjelovati na temama ovog trola kojem smeta sve osim njegovog vlastitog trolanja.. Odoh se odjaviti sa  pdf.. pozdravi trola! jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 24/12/2016, 16:13

Adriano50 wrote:
I lijepo bih te pitao sto bi po tvome znacilo da ne prihvatimo Zrtvu nevinoga za nase grijehe,nego da tom velikodusnom Bogu kazemo kako sami zelimo biti odgovorni za svoje(ne)djela!?
Ne moras odgovoriti,ovo je samo primjer rasprave i iznosenja misljenja koji bi meni bio zanimljiv,ali necu iz principa vise sudjelovati na temama ovog trola kojem smeta sve osim njegovog vlastitog trolanja.. Odoh se odjaviti sa  pdf.. pozdravi trola! jocolor

ostat će kicov forum bez članova, svi se nešto šticavaju... :D
pa možeš ti ne prihvatit žrtvu nevinoga i odgovarat za svoja (ne)djela. To se zove Pravda. Inače je Milosrđe. :) Ja bih radije da mi netko iz ljubavi oprosti moje grijehe kako je to spomenila Maria nego da ispaštam po pravdi.... ako mi ljudi možemo opraštati grijehe kako to tek MOŽE milosrdni Otac Bog....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 24/12/2016, 23:43

Potreban je samo jedan ''klik'' u glavi, i svijet će biti potpuno drugačiji. Vi uopće niste svjesni da je to moguće.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 24/12/2016, 23:45

Ni sami ne znate koliko je potrebno jedinki ljudske vrste da promijeni svijest i time utječe na promjenu vaše svijesti globalno. To bi se nazvalo ''buđenjem''. Živimo u zatvoru. Dobrovoljno! E to je tragedija.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 42 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum