ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 10:02

aben wrote:
metilda wrote:bez obzira tko si, stalker si i jedva si dočekao da mi možeš dijagnosticirati paranoju..  jocolor
znači dobrice ne smiju čvrsto i argumentirano braniti svoje stavove...
dobrice moraju stat doma i ne bavit se politikom...
dobrice moraju biti umiljate mace i presti kad ih se lupne po glavi...
a je ti psihologija... aj sad ti malo Junga...  geek
pa ni tajna da mi je na forumu nojdraže komentirati osobe. nika ne propušćun priliku za dobro profiliranje. 

hm, ne razumiš. dobrice se i naljutu, i pipizdu, i jebumater kako i svi drugi ljudi. rozlika je u percepciji shifta. kod tebe je to ko na botun, pa ljudima izgljedo ko obmana. ko da si celo vrime samo čekala u zasjedi. recimo, kod samsona, koji je isto dobrica, točno moreš pratiti kako polako kuvo, kuvo, pa zakipi.

uglovnon, ti si napisala da imoš neprijatelje, pitoj kogakoli drugo ča misli zoč je to tako.


i radi mene si jedunpu izbrisala nik, a ne dvopu. ov stoker ti se, do prije par dun, više ni obroti nakon prvoga:)

više te ne mogu pratit, naporan si zbilja s tim dijalektom...

Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 10:03

Biti dobar ne znači sve smatrati dobrim i dati se zlorabiti da se ispuni sebičnost drugih, ili dati se skršiti brutalnošću silnika – “buldožera”. 




Phill Bosmans
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 10:08

Ljudi cijeli život traže toplinu, ljubav, malo sreće. Traže nekoga tko će ih voljeti, uz koga će se osjećati sigurnima, traže čvrsto mjesto, domaću luku, stol i kruh i vino, srce i meku ruku, tihu prisutnost koja ostaje i kad riječi umuknu.


Phill Bosmans
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 10:10

ljudi su različiti i različito reagiraju ..da čovjek bude sretan, mora biti slobodan...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 10:37

aben wrote:

pa ni tajna da mi je na forumu nojdraže komentirati osobe. nika ne propušćun priliku za dobro profiliranje. 

hm, ne razumiš. dobrice se i naljutu, i pipizdu, i jebumater kako i svi drugi ljudi. rozlika je u percepciji shifta. kod tebe je to ko na botun, pa ljudima izgljedo ko obmana. ko da si celo vrime samo čekala u zasjedi. recimo, kod samsona, koji je isto dobrica, točno moreš pratiti kako polako kuvo, kuvo, pa zakipi.

uglovnon, ti si napisala da imoš neprijatelje, pitoj kogakoli drugo ča misli zoč je to tako.


i radi mene si jedunpu izbrisala nik, a ne dvopu. ov stoker ti se, do prije par dun, više ni obroti nakon prvoga:)

sad mi je tek mozak obradio tvoj dijalekt...  geek

imaš pravo... hvala na profiliranju... sad su mi neke stvari puno jasnije...  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 10:37

nemo problema, 
zoto sun vode:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 12:32

aben wrote:


hm, ne razumiš. dobrice se i naljutu, i pipizdu, i jebumater kako i svi drugi ljudi. rozlika je u percepciji shifta. kod tebe je to ko na botun, pa ljudima izgljedo ko obmana. ko da si celo vrime samo čekala u zasjedi. 


o ovome sam u međuvremenu dodatno razmišljala.. ja tako funkcioniram i u RL.. imam strpljenja za tuđe stavove i postupke, ne volim prigovarati, znam da svatko ima neke svoje razloge.. evo nekidan situacija sa sinom.. ljevičar da ne kažem ekstremni.. otkad je sdp izgubio izbore nervozan ko pas.. s nama živi i sve mu smeta.. ja šutim i razumijem ga, čekam da ga prođe, hodam po jajima da ga ne uzrujam... a on pretjeruje li pretjeruje.. onda se ja kuhajući ručak okrenem i sasvim hladne glave iznesem mu svoj stav: odrastao si, imaš besplatnu alternativu stanovanja, nemaš obaveza prema nama ni mi prema tebi - ako ti se ovdje ne sviđa slobodno odseli ... on me pogleda razrogačeno jer sam to rekla bez imalo ljutnje .. samo sam izrekla mišljenje za koje mislim da imam pravo.. ovdje to vjerojatno izgleda kao taj tvoj botun iz moda dobrice u mod zmije...  :W
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 13:57

metilda wrote:
aben wrote:


hm, ne razumiš. dobrice se i naljutu, i pipizdu, i jebumater kako i svi drugi ljudi. rozlika je u percepciji shifta. kod tebe je to ko na botun, pa ljudima izgljedo ko obmana. ko da si celo vrime samo čekala u zasjedi. 


o ovome sam u međuvremenu dodatno razmišljala.. ja tako funkcioniram i u RL.. imam strpljenja za tuđe stavove i postupke, ne volim prigovarati, znam da svatko ima neke svoje razloge.. evo nekidan situacija sa sinom.. ljevičar da ne kažem ekstremni.. otkad je sdp izgubio izbore nervozan ko pas.. s nama živi i sve mu smeta.. ja šutim i razumijem ga, čekam da ga prođe, hodam po jajima da ga ne uzrujam... a on pretjeruje li pretjeruje.. onda se ja kuhajući ručak okrenem i sasvim hladne glave iznesem mu svoj stav: odrastao si, imaš besplatnu alternativu stanovanja, nemaš obaveza prema nama ni mi prema tebi - ako ti se ovdje ne sviđa slobodno odseli ... on me pogleda razrogačeno jer sam to rekla bez imalo ljutnje .. samo sam izrekla mišljenje za koje mislim da imam pravo.. ovdje to vjerojatno izgleda kao taj tvoj botun iz moda dobrice u mod zmije...  :W
a, legitimno je preminiti mišljenje, ophodjenje i stil djelovanja. to nan niko ne more oduzesti. ali moro se znati da će to imati posljedica. ljudi to jednostavno teško opraštaju, jer želu predvidljivost.
ono ča se more dogoditi da ljude navedeš da mislu da su te pročitali, da in je predvidljivo da ih moreš ugristi u svakon trenu. unda imoš sve, i slobodu reakcije i razumjevanje okoline:)

ljevičar? 
:|

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 14:48

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:


hm, ne razumiš. dobrice se i naljutu, i pipizdu, i jebumater kako i svi drugi ljudi. rozlika je u percepciji shifta. kod tebe je to ko na botun, pa ljudima izgljedo ko obmana. ko da si celo vrime samo čekala u zasjedi. 


o ovome sam u međuvremenu dodatno razmišljala.. ja tako funkcioniram i u RL.. imam strpljenja za tuđe stavove i postupke, ne volim prigovarati, znam da svatko ima neke svoje razloge.. evo nekidan situacija sa sinom.. ljevičar da ne kažem ekstremni.. otkad je sdp izgubio izbore nervozan ko pas.. s nama živi i sve mu smeta.. ja šutim i razumijem ga, čekam da ga prođe, hodam po jajima da ga ne uzrujam... a on pretjeruje li pretjeruje.. onda se ja kuhajući ručak okrenem i sasvim hladne glave iznesem mu svoj stav: odrastao si, imaš besplatnu alternativu stanovanja, nemaš obaveza prema nama ni mi prema tebi - ako ti se ovdje ne sviđa slobodno odseli ... on me pogleda razrogačeno jer sam to rekla bez imalo ljutnje .. samo sam izrekla mišljenje za koje mislim da imam pravo.. ovdje to vjerojatno izgleda kao taj tvoj botun iz moda dobrice u mod zmije...  :W
a, legitimno je preminiti mišljenje, ophodjenje i stil djelovanja. to nan niko ne more oduzesti. ali moro se znati da će to imati posljedica. ljudi to jednostavno teško opraštaju, jer želu predvidljivost.
ono ča se more dogoditi da ljude navedeš da mislu da su te pročitali, da in je predvidljivo da ih moreš ugristi u svakon trenu. unda imoš sve, i slobodu reakcije i razumjevanje okoline:)

ljevičar? 
:|

ali sad ispada da je strpljivost u ophođenju s ljudima loša osobina...  :W jer kad tad moramo izreći svoje mišljenje  :roll

je, ljevičar je, oblikovalo ga tako na fakultetu... inače prema Pinkerovoj knjizi Prazna ploča (čitala sam samo neke dijelove) na ukupnu osobnost odraslog čovjeka roditelji sudjeluju samo sa 10% ukupnog utjecaja, genetika sa 40% a utjecaj okoline u kojoj se subjekt osjeća prihvaćenim i koja ga praktički formira cijelih 50%... što znači da je moj odgoj otišao u vjetar... ali to je njegova osobnost koju prihvaćam sve dok ne koči moju slobodu mišljenja... ne moramo se slagati, ali moramo se uvažavati u svojim različitostima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 16:22

e a ovisi o ciljevima. društvo ni bog, pa da imo definirano univerzalno dobro.
ako čovik želi biti prihvaćen, imati puno prijateljov i to, un moro na prvu i javno pokopati bližnjega svoga, strpljenje mu ne bi  prošlo nekažnjeno.

je, roditelj ima malo utjecaja al i bolje da je tako, jer bi inače stvorali robote.
podmetni mu praznu ploču pod kušin i iskoristi strpljivost svoju, dok ti je još na dohvat ruke, da ga odgovoriš od tamne strone. to nan je dužnost do boga učiniti za bilokojega čovika, ne samo za dicu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 17:07

metilda wrote:
tebi sam odmah rekla da si stalker i užasno si dosadan i naporan sa tim svojim dijalektom.. zbog tebe sam dva puta brisala nick... šta si.. priučeni psiholog i podmukli antifašistički udbaš?

jel dovoljno agresivno i autentično za dobit prijatelja?   geek

Abend je vrijedan poznanstva. To je poput različite literature, u svakom slučaju, slagao se ili ne, bogatiji si. Čim si dva puta zbog njega brisala nick, znak je promišljanja. I, to je dobro!  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 19:18

mativka wrote:
metilda wrote:
tebi sam odmah rekla da si stalker i užasno si dosadan i naporan sa tim svojim dijalektom.. zbog tebe sam dva puta brisala nick... šta si.. priučeni psiholog i podmukli antifašistički udbaš?

jel dovoljno agresivno i autentično za dobit prijatelja?   geek

Abend je vrijedan poznanstva. To je poput različite literature, u svakom slučaju, slagao se ili ne, bogatiji si. Čim si dva puta zbog njega brisala nick, znak je promišljanja. I, to je dobro!  cheers

abend mi je danas riješio jednu veliku zagonetku pa se večeras neću žaliti na njegov dijalekt zbog kojeg opet ne razumijem što mi je rekao o strpljenju s ljudima..  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 19:44

mativka wrote:
metilda wrote:
tebi sam odmah rekla da si stalker i užasno si dosadan i naporan sa tim svojim dijalektom.. zbog tebe sam dva puta brisala nick... šta si.. priučeni psiholog i podmukli antifašistički udbaš?

jel dovoljno agresivno i autentično za dobit prijatelja?   geek

Abend je vrijedan poznanstva. To je poput različite literature, u svakom slučaju, slagao se ili ne, bogatiji si. Čim si dva puta zbog njega brisala nick, znak je promišljanja. I, to je dobro!  cheers
kako ti stojiš ovo zanje vrime?  positila si me na jedan odlomak...

  Throughout mankind’s long and disputatious history, the majority opinion has, the majority of times, been wrong. On the other hand, even those who agree with the majority opinion should also welcome an attack upon it. The best way to teach the verities of life, according to the Utilitarian John Stuart Mill, is by hearing the opposition. Let the position be challenged, and let the challenge fail. This method was considered by Mill to be so important that he recommended inventing a challenging position, if a real one was not forthcoming, and presenting it as convincingly as possible. Thus, those who believe in the unmitigated evils of heroin addiction should be eager to hear an argument in favor of it.

...onda, biš stala u obranu narkomanije ili biš mi jepeta biti kontra?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 20:06

metilda wrote:
abend mi je danas riješio jednu veliku zagonetku pa se večeras neću žaliti na njegov dijalekt zbog kojeg opet ne razumijem što mi je rekao o strpljenju s ljudima..  :D

A i to je dobro, uzmeš samo ono što razumiješ ;) U svemu ima nešto dobro !  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 20:19

aben wrote:
...onda, biš stala u obranu narkomanije ili biš mi jepeta biti kontra?

Vidiš, ti si mene podsjetio na film: Requiem for a Dream. U svemu tome, ne samo po pitanju narkomanije, je pitanje glavne nagrade....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 20:29

mativka wrote:
aben wrote:
...onda, biš stala u obranu narkomanije ili biš mi jepeta biti kontra?

Vidiš, ti si mene podsjetio na film: Requiem for a Dream. U svemu tome, ne samo po pitanju narkomanije, je pitanje glavne nagrade....
odličan film, odličan glumac.
protagonisti su žrtve ljudi koji žele zabraniti narkomaniju, oni su žrtve tvoje osjetljivosti prema tom pitanju, toliko voliš ljude da in ne doš da se drogiraju, i unda svršavaju kako u rekvijumu :(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 20:39

aben wrote:odličan film, odličan glumac.
protagonisti su žrtve ljudi koji žele zabraniti narkomaniju, oni su žrtve tvoje osjetljivosti prema tom pitanju, toliko voliš ljude da in ne doš da se drogiraju, i unda svršavaju kako u rekvijumu :(

Zašto si opet došao do zaključka da si dozvoljavam pravo da ikome išta zabranjujem ili dozvoljavam?! Samo sam nemoćan promatrač zarobljen u vlastitim mislima. 

Ono što me fasciniralo u tom filmu je kraj. Iluzija sreće. Raznoliki putevi nesretnih pojedinaca koji žele dostići tu neznanu nagradu. Što je za tebe nagrada?! (već se dobrodušno smijem) :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 20:45

mativka wrote:
aben wrote:odličan film, odličan glumac.
protagonisti su žrtve ljudi koji žele zabraniti narkomaniju, oni su žrtve tvoje osjetljivosti prema tom pitanju, toliko voliš ljude da in ne doš da se drogiraju, i unda svršavaju kako u rekvijumu :(

Zašto si opet došao do zaključka da si dozvoljavam pravo da ikome išta zabranjujem ili dozvoljavam?! Samo sam nemoćan promatrač zarobljen u vlastitim mislima. 

Ono što me fasciniralo u tom filmu je kraj. Iluzija sreće. Raznoliki putevi nesretnih pojedinaca koji žele dostići tu neznanu nagradu. Što je za tebe nagrada?! (već se dobrodušno smijem) :)
iskustva radi:) 
a većina ljudi su samo promatroči, i doseg naših misli je jedva nekoliko metri, al ajd reci bil dopustila narkomaniju da ti recimo red wolf da tu moć odlučivanja (a znomo da un to more:)? 

a, odovna sun jo to gljedo, i koliko se sićun, kroj je tragičan..?
elaboriraj mi to malo, kakova nagrada?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 21:03

aben wrote:iskustva radi:) 
a većina ljudi su samo promatroči, i doseg naših misli je jedva nekoliko metri, al ajd reci bil dopustila narkomaniju da ti recimo red wolf da tu moć odlučivanja (a znomo da un to more:)? 

a, odovna sun jo to gljedo, i koliko se sićun, kroj je tragičan..?
elaboriraj mi to malo, kakova nagrada?

Huh! :) Ovo zadnje pitanje mi odgovara :) 
Pitanje prije toga, ne znam, morala bih probati sve da bih stajala iza svojih riječi, tako da....ne znam...

Ono što je mene strašno potreslo u tom filmu je gospođa u poznijoj dobi, ima relativno sređen život, a i dalje joj to nije dovoljno. Potpada pod utjecaj raznih medija koji progovaraju kroz sve medije i danas, i zapravo kreiraju osjećaj sreće (iluzorni). Osjećaj slabosti, nesigurnosti koji ne poznaje dobne granice, je ono što me strašno potreslo jer u konačnici nije bitno dal si narkoman, prostitutka, žena koja ima sve uvjete uživanja u smirenom životu, ono...niti svi poroci niti vrline, .....ne znači dobitak glavne nagrade...A, što je ona?! Glavna nagrada....
U meni je i biti će radost spoznaje ljepote skromnosti :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 5/2/2016, 21:21

mativka wrote:
aben wrote:iskustva radi:) 
a većina ljudi su samo promatroči, i doseg naših misli je jedva nekoliko metri, al ajd reci bil dopustila narkomaniju da ti recimo red wolf da tu moć odlučivanja (a znomo da un to more:)? 

a, odovna sun jo to gljedo, i koliko se sićun, kroj je tragičan..?
elaboriraj mi to malo, kakova nagrada?

Huh! :) Ovo zadnje pitanje mi odgovara :) 
Pitanje prije toga, ne znam, morala bih probati sve da bih stajala iza svojih riječi, tako da....ne znam...

Ono što je mene strašno potreslo u tom filmu je gospođa u poznijoj dobi, ima relativno sređen život, a i dalje joj to nije dovoljno. Potpada pod utjecaj raznih medija koji progovaraju kroz sve medije i danas, i zapravo kreiraju osjećaj sreće (iluzorni). Osjećaj slabosti, nesigurnosti koji ne poznaje dobne granice, je ono što me strašno potreslo jer u konačnici nije bitno dal si narkoman, prostitutka, žena koja ima sve uvjete uživanja u smirenom životu, ono...niti svi poroci niti vrline, .....ne znači dobitak glavne nagrade...A, što je ona?! Glavna nagrada....
U meni je i biti će radost spoznaje ljepote skromnosti :)
moguće, al to je ipak relativno. moreš uzesti prosjek svoje okoline, unda ga malo sniziti, i reći da si skroman- i još uvika lako biti u top 5 % najrazmaženijih, raspinijih i komodnijih ljudi na svitu.

ne, ni bit u skromnosti, nagrada je u
u spoznaji koliki ti je lancun ( iz one devize- pokrij se onoliko koliki ti je lancun).

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 5/2/2016, 21:32

aben wrote:moguće, al to je ipak relativno. moreš uzesti prosjek svoje okoline, unda ga malo sniziti, i reći da si skroman- i još uvika lako biti u top 5 % najrazmaženijih, raspinijih i komodnijih ljudi na svitu.

ne, ni bit u skromnosti, nagrada je u
u spoznaji koliki ti je lancun ( iz one devize- pokrij se onoliko koliki ti je lancun).

Donekle bih se složila. Jer i nedavno sam u rl rekla iskreno da volim novac, dok su se svi ostali zgražali nadamnom. Čvrsto sam argumentirala svoje stavove. Jedno je lancun, drugo je poplun (jel se to tako kaže?) 

Okolina za mene uvijek kaže: dobra je u duši :)

No, skromnost se ne krije u broju, već u osjećaju. To je mislim, najveća nagrada!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 8 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum