ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu

Go down

Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu Empty Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu

Post by RayMabus 28/4/2024, 18:24

Izrael i njegovi zapadni saveznici strahuju da je visoka delegacija iz Pjongjanga u Teheran došla vođena principom:

„Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu.” Ta su strahovanja potaknuta nagađanjima da je Sjeverna Koreja posljednjih mjeseci ojačala vojne veze s Moskvom: Južna Koreja tvrdi da su njihovi sjeverni susjedi poslali Rusiji oko 7000 kontejnera oružja za rat u Ukrajini, u zamjenu za tehničku pomoć oko razvoja špijunskih satelita.

Nadalje, zapadni izvori tvrde i da je Iran dostavio Rusiji veliki broj dronova i balističkih projektila za ukrajinski rat, a neki smatraju da je i ta suradnja povezana sa Sjevernom Korejom.

Štoviše, pojedini izvori čak navode da je Iran možda već nabavio od Sjeverne Koreje potrebnu tehnologiju za izradu A-bombe – ili makar znanstvenike potrebne za njezin razvoj – čime se objašnjava neobična smjelost nedavnog masovnog iranskog napada na Izrael, u kojem je Iranska revolucionarna garda (IRCG) upotrijebila stotine dronova, raketa i krstarećih projektila.

Takav je napad na Izrael donedavno bio nezamisliv upravo zbog izraelskog (neslužbenog) članstva u klubu nuklearnih sila, odnosno zbog izraelske atomske nadmoći, pa se pretpostavlja da se i Iran opasno približio tom klubu, a možda i postao još jedan njegov neslužbeni član.

U prilog takvoj teoriji ide i ovotjedni istup iranskog predsjednika Ebrahima Raisija – koji je u utorak 23. travnja prenijela iranska državna agencija IRNA – da će eventualni napad Izraela na iranski teritorij rezultirati time da „neće ostati ništa od cionističkog režima”. Ta se izjava iščitava kao perzijsko upozorenje da Iran već posjeduje naoružanje kojim može ozbiljno ugroziti Izrael.

Ove bliske veze u trokutu Teheran – Pjongjang – Moskva izazvale su reakciju Washingtona, pogotovo nakon što se tajnik iranskog Vrhovnog vijeća za nacionalnu sigurnost Ali Akbar Ahmadian nekidan sastao s moćnim tajnikom ruskog Vijeća sigurnosti Nikolajem Patruševim i potpisao memorandum o razumijevanju o vojnoj suradnji. Stoga je u četvrtak 25. travnja savjetnik Bijele kuće za nacionalnu sigurnost Jake Sullivan izrazio zabrinutost zbog vojne suradnje između Irana, Rusije i Sjeverne Koreje.

Tajanstveni posjet iz Sjeverne Koreje izazvao uzbunu na Zapadu: je li Iran sasvim blizu izradi atomske bombe?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu Empty Re: Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu

Post by RayMabus 28/4/2024, 18:52

Koja lijepa kombinacija: imperija mula i vjerskih fanatika kojima je san uništiti cionistički entitet i Ameriku i atomska bomba.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu Empty Re: Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu

Post by Serbinho-3 28/4/2024, 19:53

Pobili bi i Palestince.

Tesko da Iran sme tako nesto bez Kine i Rusije.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26522
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu Empty Re: Mi vama A-bombu, vi nama naftu i hranu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum