ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 03:53

To su sve veliki helikopteri šta se tamo rade ( ta tri modela ) i nije to neka igla pa češ je sakrit kad ovi napadnu s nečim.

Ovo je na slici hala za sklapanje i onda gore vidi se konstrukcija krova i ovo neku raketu da pošalju put ovoga ovo je gotovo sve odma. Samo proleti kroz to i uleti unutra i sve uništi.

Cijena tih helikoptera je od 18 do najmanje 25 miljona dolara po komadu zavisno od modela i dodatne opreme.
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 E8b2d8bd2f3b8fe61b49c46373060434

RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 04:39

Izvješća o eksplozijama i požaru u skladištu žitarica u Rostovu na Donu u Rusiji.

https://twitter.com/Tendar/status/1775565555136676312

A jeben mu, ako su njima žitarice legitimna vojna meta a šta je ta tvornica za proizvodnju jurišnih helikoptera tu u tom Rostovu na Donu onda ? Gađat će tu tvornicu sto posto. Ma nema greške.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 GKQTaK_WIAAxtqP?format=jpg

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 GKQTaLEXIAEU8AM?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 05:10

Narudžbe za izgradnju novih vojnih i civilnih helikoptera za ruske i strane kupce izvršila su sva industrijska poduzeća u industriji: Kazan Helicopter Plant (98 jedinica), Rostvertol (54 jedinice), Ulan-Ude Aviation Plant (100 jedinica), " Kumertau Aviation Production Enterprise " (17 jedinica) i " Arsenyev Aviation Company Progress " (21 jedinica).

Prema vrsti helikoptera , svjetska zrakoplovna flota u 2012. godini nadopunjena je sa 193 zrakoplova obitelji Mi-8 / 17 , 29 borbenih Mi-35M i 18 Mi-28N , kao i 17 obitelji Ka-27 / 32 , 21 Ka- 52 , 6 Ansat-U i 7 Mi-26.

---

Ovo se može prebaciti sklapanje u Ulan Ude i Kumertau Aviation Production Enterprise.

Ili ovdje jer su ovi već radili Mi 24/35 i Mi-26.

Novosibirsk Aircraft Repair Plant (JSC NARZ) je poduzeće holdinga Ruski helikopteri . Smješten u Novosibirsku na aerodromu Novosibirsk-Severny.

NARZ obavlja velike popravke i održavanje svih modifikacija helikoptera Mi-8/17 , Mi-24 , Mi-26 , kao i njihovih sustava i komponenti. Tvornica pruža jamstvenu uslugu tijekom cijelog radnog vijeka, kao i dodatne usluge, nabavu rezervnih dijelova i jedinica i još mnogo toga.

Tvornica za popravak zrakoplova u Novosibirsku

Taj Novosibirski je u pizdi materinoj. Negdi tamo kraj Mongolije.

https://en.wikipedia.org/wiki/Novosibirsk

Ovo je isto negdi na Uralu il tako nešto.

JSC "Kumertau Aviation Production Enterprise" ( KumAPP ) ( Baškirtostan AI "Kumertau Aviation Esteshteru Enterprise" ( KumAEP ) je sovjetsko i rusko poduzeće za proizvodnju zrakoplova smješteno u gradu Kumertau , Republika Baškortostan. Tvornica proizvodi i popravlja helikoptere Ka tipa -226 , kao i Ka-27 , Ka-31 i Ka-32A11BC ... Tvrtka je dio holdinga Ruski helikopteri.

Počevši od 2023, bit će pokrenuta proizvodnja bespilotne letjelice tipa helikoptera BAS-200. Deset uzoraka je već spremno. U te svrhe tvrtka je dobila 800 milijuna rubalja federalnih sredstava.

Godine 2023. započela je montaža BAS-200 na temelju zrakoplovnog klastera u gradu Kumertau ( Baškirtostan ), stvoren je kompletan tehnološki lanac za proizvodnju bespilotnog zrakoplovnog sustava i završena je obuka osoblja.

BAS-200

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Rostec_BAS-750_at_Army-2022

UAV je prvi put predstavljen na izložbi Army 2022. Razvio NCV Mil i Kamov zajedno s bjeloruskim dizajnerskim biroom "Helikopteri bez posade"  (belorski)ruski). Izgrađen prema dizajnu s jednim rotorom i repnim rotorom . Rep s jednom kobilicom , šasija skijaškog tipa.

Hunter (od engleskog : "lovac" ) je bjeloruski izviđački i jurišni bespilotni helikopter kojeg proizvodi Dizajnerski biro "Bespilotni helikopteri" (bivša "Indela"). Može se koristiti u sastavu ruskog bespilotnog zrakoplovnog kompleksa BAS-750.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 1280px-Belarusian_UAVs_%2814%29

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 1280px-Hunter_%28%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BD%D1%8B_%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%91%D1%82%29

U lipnju 2022. mediji su izvijestili o budućem pojavljivanju jurišnih helikopterskih bespilotnih letjelica u ruskoj vojsci. List " Moskovski komsomolets " napisao je da će težina uređaja biti 750 kg s nosivošću od 200 kg. Kako je primijetio glavni urednik publikacije " Bespilotna avijacija " Denis Fedutinov, budući da u Rusiji nema takvih dronova , možda govorimo o kupnji stranih modela, naime, bespilotne letjelice "Hunter", koja samo odgovara objavljenim karakteristikama. Prema njegovim riječima, posljednjih su godina bjeloruski programeri uspjeli značajno razviti svoje kompetencije u području bespilotne tehnologije, stoga bi za Ruse njihovo iskustvo bilo dragocjeno u razvoju domaćih proizvoda. Fedutinov je spomenuo da su ranije stručnjaci iz Bjelorusije bili uključeni u rad na lakšem ruskom helikopterskom dronu BAS-200.

U kolovozu je univerzalni bespilotni zrakoplovni sustav BAS-750 iz holding kompanije " Ruski helikopteri " predstavljen na međunarodnom vojno-tehničkom forumu "Armija-2022" . Šef korporacije " Rostech " Sergej Čemezov rekao je da je ovo " zajednički projekt s našim bjeloruskim partnerima ".

Lovac (helikopter bez posade)

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 IMG20220816111219

Samo austrijski motor je na tim bespilotnim helikopterima.

https://en.wikipedia.org/wiki/Austro_Engine_AE50R

To je neka kopija nekog modela na tu šemu. A u biti neka klasika, bespilotni helikopter. Umanjen i onda taj neki austrijski motor itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 06:12

Mil Mi-26
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 1280px-MAKS_Airshow_2013_%28Ramenskoye_Airport%2C_Russia%29_%28cropped%29%29

Proizvođač: Rostvertol

Prvi let 14. prosinca 1977
Uvod: 1983. godine

Proizvedeno 1980–danas
Broj izgrađen: 316 od 2015

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-26

Rostvertol , ruski proizvođač helikoptera, sklopio je ugovor za obnovu i nadogradnju cijele flote Mi-26 koja služi u ruskim zračnim snagam , a procjenjuje se na oko 20 helikoptera. Nadograđeni zrakoplov usporediv je s novom varijantom, Mi-26T. Završetak ugovora planiran je za 2015. Ugovorom je obuhvaćena i proizvodnja 22 nova helikoptera Mi-26T. Osam novoizgrađenih helikoptera isporučeno je operativnim jedinicama do siječnja 2012. Prema ugovoru iz 2010., 17 novih proizvodnih helikoptera isporučeno je do 2014. Rostvertol je isporučio ukupno četrnaest Mi-26 domaćim i stranim kupcima u razdoblje 2012.-14. i šest helikoptera 2015. Isporuke Zračno-svemirskim snagama Rusije nastavljene su 2016., 2017. i 2019.

Rusija je 2016. započela razvoj PD-12V , varijante turboventilatorskog motora Aviadvigatel PD-14 za pogon Mi-26.


Tijekom ukrajinske protuofenzive u Harkovu 2022. ruski helikopteri Mi-26 sudjelovali su u prebacivanju pojačanja na prvoj liniji, točnije u blizini gradova Izium i Kupiansk.

Pogon: 2 × ZMKB Progress D-136 turboosovinska motora, 8.500 kW (11.400 KS) svaki

D-136 je zrakoplovni turboosovinski motor razvijen kasnih 1970-ih u državnom poduzeću Ivchenko-Progress na temelju turboventilatorskog motora D-36. Serijski se proizvodi od 1982. u ZPO Motorostroitel, sada JSC Motor Sich.

Motori proizvedeni u Ukrajini.

Zaporoški projektni biro za izgradnju motora "Progress", na čelu s generalnim dizajnerom V.A. l. S. Ta je snaga trebala biti dovoljna za nastavak leta na jednom motoru s helikopterom težine do 40 tona.

Jedinični trošak 20-25 milijuna dolara (od 2011.)

Ukupno je, prema registru Mi-26, krajem 2019. godine izgrađeno 330 helikoptera različitih modifikacija, od kojih se oko trećina i dalje koristi.

2 × turboosovina "Motor Sich" D-136 (u budućnosti PD-12 )

U tijeku je razvoj motora PD-12V za ugradnju na helikoptere. PD-12V je turboosovinski motor koji će zamijeniti ukrajinski D-136 , ugrađen na teški transportni helikopter Mi-26.

Očekuje se da će prototip poletjeti 2017., a proizvodni primjeri će uslijediti 2018. i 2019.

Shibitov je potvrdio da Alžir ostaje jedini kupac za verziju Mi-26T2, nakon što ih je naručio 14. To znači da je narudžba ruskog ministarstva obrane iz travnja 2016. za dva Mi-26 bila za stariju varijantu Mi-26T, dodajući 17 takvih rotorcrafta da je služba prihvatila nove iz tvornice Rostvertol 2011.-2014. Kina očekuje četvrti Mi-26T ove godine, kao dopunu tri već operativna.


RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 06:19

U službi su

Bjelorusija Bjelorusko ratno zrakoplovstvo - 6 Mi-26, od 2023.
Alžir Alžirske zračne snage - 14 Mi-26T2, od 2023.
Venezuela Zračne snage Venezuele - 3 Mi-26T2, od 2023. Imaju službenu dodatnu oznaku Helicoptero Pemón.
Indija Indijske zračne snage - 1 Mi-26, od 2023.
Kazahstan Zračne snage Kazahstana - 4 Mi-26, od 2023.
DNRK - 4 Mi-26, od 2023.

Rusija
Zračne svemirske snage Ruske Federacije - 33 Mi-26/Mi-26T od 2024.
Ruska nacionalna garda - 10 Mi-26, od 2023.

Uzbekistan - 1 Mi-26, od 2022.
Ekvatorijalna Gvineja - 1 Mi-26, od 2023.
Jordan - 4 Mi-26T2, od 2023.

---

Uklonjeno iz službe

Moldavija - jedini moldavski Mi-26 (registracijski broj ER-MCV), u vlasništvu Pecotox-Aira, oboren je u Afganistanu 2009. godine. Poginula je posada, koju su činili ukrajinski piloti.
DR Kongo - 2 Mi-26, od 2015.
Kambodža - 2 Mi-26 u skladištu, od 2022.
Kina - 4 Mi-26T3, od 2019.
Laos - 1 Mi-26, od 2016.
Meksiko - 1 Mi-26, od 2013.
Peru - 3 Mi-26T u skladištu, od 2023
Ukrajina - Nakon raspada SSSR-a prebačene su 92 jedinice, od 2017. godine. 16 Mi-26 je u skladištu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-26#Operators

I sve ukrajinski motori a ta tvornica u Zaporožju je napadnuta itd al uglavnom nema servisa ni da hoćeš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 06:28

Ovo ne rade tamo jer ovi do sada Mi-26 su bili s ukrajinskim motorima a ove ruske tek čekaj tako da onda ovaj model se u osnovi trenutno ni ne proizvodi u Rostovu na Donu jer ni nema tih ruskih motora a i ovo je kategorija teški transportni helikopter pa sad to i inače nije neka proizvodnja godišnje i potražnja za istima.
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 1280px-MI-26_en_Mexico
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 06:45

Ruske bespilotne letjelice pogodile su stambene objekte rano ujutro u Harkivu, drugom najvećem ukrajinskom gradu, usmrtivši pet osoba, uključujući spasioce koji su stigli na mjesto napada, rekli su dužnosnici. Gradonačelnik Harkiva Ihor Terehov napisao je na Telegramu da je četvero ljudi poginulo na mjestu napada, od čega trojica spasioca koji su poginuli u novom napadu. Petero ljudi je ozlijeđeno.

Ukrajina: Rusi su dronovima pogodili stambene objekte u Harkivu. Ubijeno petero ljudi

Taj Rostov na Donu di oni misle radit te jurišne helikoptere za Iran je na granici sa Ukrajinom točno nasuprot Donbasa ... tako da ja čisto sumnjam da ćete vi tu uskoro proizvodit bilo kakve helikoptere a kamo li jurišne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by Eroo 4/4/2024, 08:19


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75060
2016-07-22


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 02:39

Prijavljeno je da je UAV udario u aerodrom s taktičkom avijacijom u Morozovsku, 🇷🇺Rostovska oblast; sada je požar na mjestu dolaska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 02:46

Satelitske slike 1. travnja pokazuju da je Rusija imala 13 Su-34 i 5 Su-35 prisutnih u vojnoj zračnoj bazi u Morozovsku. Mogao sam nešto propustiti na ovoj slici, ali kvaliteta nije dovoljno dobra da bih identificirao određeno područje.

https://twitter.com/NOELreports/status/1776018707589796104

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 GKWvQsoXAAAlZWm?format=jpg
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 GKWpqniXoAAcA_2?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 03:41

Štima sve jer nije Iran naručio previše toga i ne dolazi sve od puta nego kroz proces koji traje nekoliko godina. Iran nema obučene pilote ni za ovaj lovački avion ( Su-35 ) a ni za ovaj jurišni helikopter ( Mi-28 ) tako da sve i da mu istovariš to odjednom ne vrijedi im kad moraju prvo obučiti pilote za to.

Prevedeno: Samo zato jer je ovo sve novi tip lovačkih aviona i jurišnih helikoptera pa Iran mora obučavati pilote za to od nule ništa ispod tri godine taj proces dakle sve i da hoćeš i da tvornica ima para a ovi keš da to odmah plate ne bi bilo izvedivo jer nemaju pilote nego ih moraju prvo obučiti da lete na njima a to nije proces manji od tri godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 03:44

Ono šta ovdje ne štima je : Kako će oni ( Rusi ) raditi te jurišne helikoptere Mi-28 koje je Iran naručio kad su Ukrajinci prekjučer gađali silos a danas vojni aerodrom u tom Rostovu na rijeci Don gdje je i ta montaža za sklapanje tih jurišnih helikoptera koje je Iran naručio pošto je očito da je to legitimna vojna meta i prije ili poslije Ukrajinci će poslati dron ili raketu na te hale gdje se takvi helikopter sklapa.

Taj dio meni nije jasan jer je to ratna zona a ta tvornica jurišnih helikoptera u Rosotovu legitimna meta ... tako da ... to mi je upitnik jer mi ne izgleda da će ti Rusi moći u tom Rosotovu na Donu nastaviti montažu jurišnih i drugih helikoptera koji se tu možebitno budu htjeli sastavljati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 04:09

Oni neće u toj tvornici za sklapanje jurišnih helikoptera koja se nalazi u Rostovu nastavit tu to sklapat jer je to ratna zona ( na granici s Donbasom ) i evo jučer tj sad maloprije masovni napad dronovima na zračnu bazu koja se nalazi u tom Rostovu na Donu tj tom pograničnom području jer je to uz granicu s Ukrajinom.

Ruska zračna baza Morozovsk u regiji Rostov, Rusija, pod teškim je napadom bespilotnih letjelica. Mještani izvješćuju o 60 eksplozija, a noćno je nebo puno protuavionske vatre. Mjesto je baza 559. pukovnije bombarderskog zrakoplovstva, opremljene Su-34.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 04:27

Ovo će morat premjestit ovu montažu iz ove tvornice u Rostovu negdje dublje u unutrašnjost Rusije ( šta dalje od potencijalnog napada dronovima ili raketama iz smjera Ukrajine ).

Rostvertol

"Rostvertol" (Rostovski kompleks za proizvodnju helikoptera "Public Joint Stock Company "Rostvertol") je ruska kompanija za proizvodnju zrakoplova i istoimena tvrtka za proizvodnju zrakoplova holdinga Ruski helikopteri državne korporacije Rostec, smještena u Rostovu -na-Donu. Tijekom sovjetskog razdoblja, poduzeće je nosilo naziv "Tvornica br. 168", kasnije - Rostovsko udruženje za proizvodnju helikoptera (RVPO).

Za testiranje se koristi tvornički aerodrom Rostov na Donu (Sjeverni). Zbog ruske invazije na Ukrajinu , Rostvertol je pod sankcijama 27 zemalja Europske unije, SAD- a i niza drugih država.

Rostvertol

Od 1971. tvornica serijski proizvodi borbene helikoptere Mi-24 , a od 1977. -  transportne helikoptere Mi-26.

Trenutno, osim serijske proizvodnje transportnih helikoptera Mi-26T i borbenih helikoptera Mi-24 ( Mi-35M ), tvrtka serijski proizvodi borbeni helikopter Mi-28 , modernizirani helikopter Mi-2A , a u tijeku su pripreme za serijska proizvodnja lakog trenažnog helikoptera Mi-2.

U 2010. Rostvertol je kupcima isporučio 23 helikoptera (uključujući 12 Mi-28N ruskom Ministarstvu obrane, jedan M-26T Kini (na leasing), 10 Mi-35: četiri Mianmaru, tri Indoneziji i Brazilu), u 2009. - 16 helikoptera.
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 16_rostvertol
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 755548789117513
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 05:16

Trenutno, osim serijske proizvodnje transportnih helikoptera Mi-26T i borbenih helikoptera Mi-24 ( Mi-35M ), tvrtka serijski proizvodi borbeni helikopter Mi-28 , modernizirani helikopter Mi-2A , a u tijeku su pripreme za serijska proizvodnja lakog trenažnog helikoptera Mi-2.

---

Čisto sumnjam. Ovo je nešto bilo do 2014 godine s ukrajinskim i francuskim motorima.

Mi-2 je jedini sovjetski helikopter koji se nije proizvodio u SSSR -u.

Mi-2  - srednji višenamjenski helikopter koji je dizajnirao sovjetski dizajnerski biro Mihaila Mila, a serijski ga je proizvodila samo tvornica WSK Świdnik ( Poljska ). Mi-2 je bio jedini helikopter sovjetskog dizajna koji se nikada nije masovno proizvodio u SSSR-u.

Iako je u 21. stoljeću to već zastarjela konstrukcija i ograničene su mogućnosti njegove modernizacije, u ruskoj tvornici Rostvertoł razvijena je modernizirana verzija Mi-2A. Modernizacija uključuje, između ostalog: zamjena motora i avionike. Slično osvježenje dizajna provedeno je u ukrajinskoj zrakoplovnoj tvornici u Vinici. Tamo je razvijen helikopter Mi-2MSB2 opremljen novijim motorima, avionikom, s neznatno rekonstruiranim trupom i novim reduktorom.

Mi-2A

Godine 2003. dvije ruske tvrtke Mil i Rostwiertol odlučile su započeti proizvodnju modernizirane verzije Mi-2, označene kao Mi-2A. Nova verzija ima nove francuske motore Turbomeca Arrius-2Mi (450 KS) s novim jedinicama i sustavima i potpuno zamijenjenom modernom avionikom.

Godine 2012. najavljeno je osnivanje tvornice za licencnu proizvodnju helikoptera Mi-2A u Kini u pokrajini Hebei. Osim toga, tvornica će također servisirati i popravljati Mil helikoptere.

Mi-2A

Umjesto motora GTD-350, helikopter Mi-2A koristi dva turboosovinska motora AI-450, dizajnirana u ukrajinskom SSR ZMKB Progress , ili Arrius-2MI, razvijena od strane francuske tvrtke Turbomeka. Kao rezultat ugradnje ovih motora, letne performanse helikoptera su značajno poboljšane. Novi motori, u usporedbi s GTD-350, imaju manju specifičnu potrošnju goriva, duži radni vijek i pouzdanost, nižu razinu buke i manju emisiju štetnih tvari. Zbog ugradnje novih motora promijenjen je i prijenos helikoptera. Ugrađeni su novi mjenjači - glavni GR-2A i spojni mjenjač OR-2A, te spojna osovina za prijenos momenta od OR-2A do GR-2A.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Mil_Mi-2_Hoplite%2C_Ukraine_-_Ministry_of_Emergency_Situations_JP7262305
Mi-2 Državna hitna služba Ukrajina

Mi-2 MSB  je ukrajinska inačica modernizacije sovjetskog višenamjenskog helikoptera Mi-2, koju je razvio Motor Sich.

Projekt modernizacije helikoptera Mi-2 sa zamjenom motora GTD-350 s AI-450 pod imenom Mi-2A razvijen je i predložen početkom 2000-ih. Naknadno je u tvornici Rostvertol razvijena opcija za modernizaciju Mi-2 (s ugradnjom kompozitnih lopatica) (nakon raspada SSSR-a, ostala je jedina tvrtka u ruskoj zrakoplovnoj industriji koja se specijalizirala za popravak i modernizaciju helikopteri Mi-2). Proizveden je jedan pokazni model Mi-2A, tada je objavljena namjera da se instaliraju motori AI-450 na helikoptere koje tvornica modernizira, ali gospodarska kriza koja je započela 2008. dovela je do zastoja u radu na projektu.

U kolovozu 2011., šef upravnog odbora Motor Sicha, V. A. Boguslaev, rekao je u intervjuu da je Motor Sich započeo projekt proizvodnje moderniziranih helikoptera Mi-2MSB opremljenih novim, snažnijim i ekonomičnijim motorom. Ministarstvo obrane Ukrajine osiguralo je sredstva za razvojne radove, budući da je modernizirani helikopter trebao biti korišten kao stroj za obuku za obuku kadeta vojnih obrazovnih institucija ukrajinskog ratnog zrakoplovstva.

Ponovno opremanje prva dva helikoptera Mi-2 izvršeno je u Vinnitsa Aviation Plant 2011. (cijena modernizacije svakog Mi-2 bila je gotovo 850 tisuća američkih dolara ). U studenom 2012. jedan je helikopter predstavljen u Kijevu.

Tijekom modernizacije Mi-2 na razinu Mi-2MSB provodi se remotorizacija (pri čemu se motori GTD-350 snage 350 KS zamjenjuju s dva nova, snažnija turboosovinska motora AI-450 ili AI-450M sa snagom od 460 KS proizveo "Motor Sich"), ugradnja motora zahtijevala je izmjene u dizajnu pogonskog sklopa, sustava za gorivo, ulje i protupožarnu zaštitu, sustava za hlađenje motora, kao i ugradnju novih konfiguracijske nape od kompozitnih materijala.

Helikopter Mi-2MSB opremljen je modernim motorom AI450M (razvijen od strane SE "Ivchenko-Progres" , a proizveden od strane PJSC "Motor Sich") snage 465 KS., djelomično ugrađena nova avionika, koja ga bitno razlikuje od Mi-2. Ovo je potpuno drugačiji HELIKOPTER u pogledu svih karakteristika: buke, učinkovitosti goriva na visini, nosivost je postala višestruko veća. Maksimalna brzina je 250 km na sat.

Od 16. travnja 2018. puštena su 4 helikoptera MSB-2.

Slovačka - 1 Mi-2 prebačen u Ukrajinu 2023.

Latvija - 2 Mi-2, od 2022. Prebačen u Ukrajinu 2023.

Ukrajinsko vojno zrakoplovstvo upravlja s tri obitelji sovjetskih helikoptera: Mi-2 za obuku te Mi-8 i Mi-24 za transport i napad.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Armed_Forces_of_Ukraine#Helicopters
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 05:41

Bit će malo reorganizacija u toj vojnoj industriji Rusije jer su nakon raspada SSSR-a te manje motore za lake helikoptere uvozili.

I ona tri helikoptera šta je RS kupila od Rusije ima francuske motore.

"Ansat" je ruski laki višenamjenski helikopter koji je razvio dizajnerski biro Kazanske tvornice helikoptera (KVZ).

Postoje planovi da se motori helikoptera zamijene domaćim VK-650V ili VK-800V koje proizvodi JSC Klimov.

U studenom 2020. isporučen je prvi helikopter srpskom Ministarstvu unutarnjih poslova u medicinskoj opremi (ugovor za tri helikoptera).

https://en.wikipedia.org/wiki/Kazan_Ansat

Kamov Ka-226 također francuski motori.

Pogon: 2 × Turbomeca Arrius

https://en.wikipedia.org/wiki/Kamov_Ka-226

Preduvjet za nastanak Ka-226 bio je da helikopteri kao što su Mi-2 i Ka-26 zbog potpunog iskorištenja radnog vijeka budu izbačeni iz službe do 2002. godine.

U 2020. godini započeli su radovi na zamjeni motora novim razvojnim VK-650 V ( ruskim motorom ), koji će povećati snagu na 650 KS.

Ka-62, također francuski motor.

Pogon : 2 × TVaD Turboméca Ardiden 3G , u budućnosti VK-1600V

Ka-62 je dizajniran korištenjem dizajna s jednim rotorom s glavnim rotorom s pet krakova i propelerom za upravljanje s više krakova. Helikopter je opremljen motorima Ardiden 3G koje proizvodi francuska tvrtka Turboméca. Za njihovu zamjenu planira se razviti domaći motor VK-1600V.

https://de.wikipedia.org/wiki/Kamow_Ka-62
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 05:48

Proizvodi Helikoptera Rusije uključuju:

Kamov Ka-27
Kamov Ka-31
Kamov Ka-52
Kamov Ka-60/62
Kamov Ka-226
Kazan Ansat
Mil Mi-8
Mil Mi-17
Mil Mi-24
Mil Mi-26
Mil Mi-28
Mil Mi-34
Mil Mi-38
Mil Mi-54
VRT 300
VRT 500

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Helicopters

Taj Mi-2 koji se proizvodio u Poljskoj nije niti na popisu proizvoda ruskih helikoptera.

Prevedeno: To se ni ne proizvodi u toj tvornici na Rostovu na Donu nego su oni bacili francuske i kasnije i ukrajinske motore pa neka modernizacija bila prije 2014 godine ( prije Putinovog upada na Krim i Donbas ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 05:57

Ruska vojska po ovome ima: 36 komada Kamov 226, Kazant Anstat 50 komada, Mi-2 43 komada.

I još imaju pet Eurocoptera francuske proizvodnje.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_active_Russian_military_aircraft

Zabavno jer ovi Kamov 226 i Ansat imaju francuske motore a ovaj Mi-2 je rađen u Poljskoj tako da su ovo naslijedili od SSSR-a ove Mi-2 šta imaju a to znači da je tu najnoviji 1990 godina il tako nešto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 06:09

Morat će napraviti taj motor za laki helikopter jer on ne može ratovat sa NATO savezom na ovu šemu:

Kamov 226 i Ansat: francuski motori a Mi-2 je iz SSSR-a i još ima neke francuske helikopteriće šta je kupija.

Prevedeno: On uopće nema laki helikopter jer ovo šta ima nije njegovo ( nije njegov motor, nema servis i dijelove, ne može održavati ovu flotu plovnom tj u letnom stanju i operativnom ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 06:26

On je napa Ukrajinu a drža puste pare u zapadnim bankama. Očito je on bija 100% uvjeren da će to u tri dana starno past, on makni ove, stavit svoje i idemo dalje.

I sad kad nije ispalo tako sad gomila problema iskače i sad mora radit te neke svoje motore a ne mogu u par dana oni tamo to tako izvest kako on oće nego usavršavanje motora pa vrati natrag pa popravi itd dakle ispitivanja i onda kad to bude završeno izabrat na šta ćeš taj motor stavit i onda i to ispitivat tj kako se to ponaša itd.

Ove Kamove 226, Anstante i Mi2 će morat kanibalizirat do tada i gledat kako će  prošvercat koji taj francuski motor itd da ima za dijelove il čak gotove helikoptere od nekud uvest pa makar i na crno tj preko treće ruke na brzake dovest u Rusiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 5/4/2024, 06:51

Rad na izradi motora VK-650V započeo je 2018. godine u okviru programa zamjene uvoza stranih motora za helikoptere Kamov. Dizajneri ODK-Klimova dobili su zadatak razviti lagani motor snage 500-600 KS.

Prije svega, ovaj motor će se koristiti na helikopterima Ka-226T - to je ono za što je dizajniran osnovni dizajn. Sljedeća modifikacija planirana je za laki helikopter Ansat-U - to zahtijeva minimalne izmjene i, prema tome, iste uvjete certifikacije. VK-650V se može ugraditi i na helikopter VRT-500, ali to zahtijeva značajnije radove i certificiranje prema europskim pravilima. Bitna razlika je što će ovaj helikopter letjeti na jednom motoru.

Programer nastoji poboljšati performanse kako bi motor bio konkurentan na globalnom tržištu.

Obećavajući motor VK-650V
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 2 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum