ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 16 of 21 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 4 Apr - 19:03

O. MONTECALVO, +, UZ DANAŠNJE EVANĐELJE:

 Dira me jedna stvar u vezi dvojice učenika iz Emausa, a to je sljedeće: uvijek govore o Isusu. Isus im je ne samo na usnama već i u srcu. Istina, ne govore uvijek ispravno o Isusu. Ali ga ljube. Zato im se Isus, Uskrsnuli, pokazuje u životu da ih rasvijetli i poduči kako bi postali navjestitelji njegova USKRSNUĆA od mrtvih.
Tko uistinu ljubi Isusa ne srami se oduševljeno pričati o Isusu. Vidim da se u duhovnim grupama mnogo priča o Isusu. Isus je uistinu središte obraćenja. Isus se uvijek spominje s ljubavlju i oduševljenjem. Ono što me dira jest to što i muškarci pričaju o svom sinovskom odnosu s Isusom. Naravno, njihova teologija nije uvijek savršena, ali Gospodina više zanimaju zanosi ljubavi prema Njemu nego posjedovanje teološkog znanja bez duha ljubavi. Nažalost, često se događa da među svećenicima i u redovničkim zajednicama ima mnogo teologije, ali se malo govori o Isusu. Skoro da se srame staviti Isusa u središte svojih razgovora. Prema nekim svećenicima i časnim sestrama, o Isusu treba pričati samo u Crkvi. Ali kad je središte njihovih razgovora politika, sport ili bilo koja svjetovna tema, onda svi žarko sudjeluju.
Uzmimo za primjer svetog Pavla apostola, koji, kako možemo primijetiti u poslanicama koje je slao zajednicama koje je utemeljio, uvijek spominje Isusa.
Ponekad slušam homilije u kojima se Isus nikad ne spominje. Govori se o svemu, ali ne o Isusu. Tko ljubi Isusa, nije mu samo u srcu već i na usnama.
Radost Uskrsnuloga su evangelizatori koji, u zgodno i nezgodno vrijeme, žarko naviještaju da je Isus Gospodin. Ne srami se govoriti o Isusu gdjegod da te Duh potakne. Naravno, o Isusu dobro govori samo onaj koji vrši Njegovu riječ. Amen. Aleluja.

metilda

Posts : 4661
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 5:49


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 9:48

OSTANI S NAMA




(Lk 24,28-35) 


Uto se približiše selu kamo su išli, a on kao da htjede dalje. No oni navaljivahu: »Ostani s nama jer zamalo će večer i dan je na izmaku!« I uniđe da ostane s njima.


Dok bijaše s njima za stolom, uze kruh izreče blagoslov, razlomi te im davaše. Uto im se otvore oči te ga prepoznaše, a on im iščeznu s očiju.
Tada rekoše jedan drugome: »Nije li gorjelo srce u nama dok nam je putem govorio, dok nam je otkrivao Pisma?«


U isti se čas digoše i vratiše u Jeruzalem. Nađoše okupljenu jedanaestoricu i one koji bijahu s njima. Oni im rekoše: »Doista uskrsnu Gospodin i ukaza se Šimunu!«


Nato oni pripovjede ono s puta i kako ga prepoznaše u lomljenju kruha.




Teško da će se dogoditi da u mojim ili tvojim šetnjama naiđemo na neznanca koji bi, zapravo, bio Gospodin. Povijest nas uči tome. Osim ove dvojice učenika na putu u Emaus, ne može se mnogo ljudi pohvaliti činjenicom da su slušali tumačenje Pisama iz Učiteljevih usta i da su vidjeli svojim očima lomljenje kruha prstima samoga Gospodina. 


Ono što mi je bliže i opipljivije jest moje lutanje i traženje, moja pitanja i dvojbe koje dijelim s učenicima na putu u Emaus. Čak su i moje molitve slične njihovim molitvama. Ostani sa mnom! Večer je. Slabije se vidi. I ja se osjećam nesigurnije. Neka te sa mnom. Budi sa mnom. ne ostavljaj me sama…


Molim za otvorene oči danas. I da Te prepoznajem u strancima. Da tražim Tvoje lice u Pismima. Da Te kušam u lomljenju kruha. Da mi budeš bliz. I da Ti budem blizu… Sa svim svojim pitanjima, sumnjama, manjkavostima i slabovidnim srcem. Budi mi bliz. I daj da Ti budem bliži.


Pripremio: fra Željko Barbarić

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 10:15

Znakovito značenje imena Međugorje – Nije slučajnost da se Gospa ukazuje baš ovdje
Oko fenomena Međugorja zaista postoji mnogo teorija, no jedna je zbog svoje simbolike iznimno zanimljiva. Već neko vrijeme diljem svijeta ljudi upozoravaju da hrvatska riječ Međugorje na hebrejskom znači ni manje ni više nego HARMAGEDON na hebrejskom, a na grčkom Armagedon.


Točan prijevod hebrejske riječi koju nalazimo u Bibliji u Knjizi Otkrivenja Har-Magedon – je isti kao i Međugorje na hrvatskom jeziku, upozoravaju.


Har = brdo, Mageddo = brazda, šupljina između.


Znači hebrejska riječ Har Magedon bila bi istoznačnica Među- gorju u doslovnom prijevodu. Iako se smatra da Armagedon zapravo planina Megiddo kod Jeruzalema, ne možemo ne zamijetiti ovu duboku simboliku riječi Međugorje, bar ne, ako uzmemo u obzir Gospina ukazanja i naravno sadržaj Gospine poruke.


Armagedon je naime pojam koji nalazimo u knjizi Otkrivenja i koji označava mjesto posljednje bitke Antikristove vojske protiv vojske Isusa Krista. Također, to je mjesto svršetka, kraja, mjesto na kojem će Sotona biti poražen i na kojemu će mu Marija satrti glavu, kako je prorokovano u postanku svijeta. Zato značenje riječi Međugorje koliko god može biti slučajno, može biti i duboko simbolično.


“Što sam započela u Fatimi završiti ću u Međugorju” sažetak je Gospine poruke od 25. kolovoza 1991. koju je javnosti prenijela vidjelica Marija Pavlović. Što je to Gospa započela u Fatimi? Upravo pobjedu Sotone, odnosno – Trijumf Bezgrešnog Marijinog Srca!


U svakom slučaju, znakovito.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 16:36

“Piglet?” said Pooh.
“Yes Pooh?” said Piglet.
“Do  you ever have days when everything feels... Not Very Okay At All? And  sometimes you don’t even know why you feel Not Very Okay At All, you  just know that you do.”
Piglet nodded his head sagely. “Oh yes,” said Piglet. “I definitely have those days.”
“Really?”  said Pooh in surprise. “I would never have thought that. You always  seem so happy and like you have got everything in life all sorted out.”
“Ah,”  said Piglet. “Well here’s the thing. There are two things that you need  to know, Pooh. The first thing is that even those pigs, and bears, and  people, who seem to have got everything in life all sorted out... they  probably haven’t. Actually, everyone has days when they feel Not Very  Okay At All. Some people are just better at hiding it than others.


“And  the second thing you need to know... is that it’s okay to feel Not Very  Okay At All. It can be quite normal, in fact. And all you need to do,  on those days when you feel Not Very Okay At All, is come and find me,  and tell me. Don’t ever feel like you have to hide the fact you’re  feeling Not Very Okay At All.
Always come and tell me. Because I will always be there.”❤


Credit Goes To : A.A. Milne
Illustrator By :  EH Shepard

Asylum - Page 16 Fb_i2499

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 21:23

Nitko ne voli bolne situacije. Svi bježimo od boli i na sve se načine pokušavamo zaštiti. Ali ono što nas duboko povrijedi, ako se ne izrazi – ostaje živjeti zakopano u nekom dijelu našega srca i s vremenom postaje teret koji nas opterećuje, a da ni ne znamo zašto. 🤷‍�


Jedna mi je osoba pričala o nekim traumatičnim događajima iz svoga djetinjstva. Iako je prošlo puno godina, u njenim se je očima mogla vidjeti ta ista bol koju je tada doživjela. 😞 Bila sam tužna gledajući ju kako pati, a onda sam shvatila da svi mi to radimo jer smo najčešće ranjeni u djetinjstvu, kada ne razumijemo kako se suočiti s boli i emocijama. 


Ono što je najvažnije jest da kada te boli postanemo svjesni, možemo ju donijeti na Kristov križ ✝ jer je on uzeo sve naše boli i patnje na sebe, kako piše prorok Izaija:


A on je naše bolesti ponio,
naše je boli na se uzeo,
dok smo mi držali
da ga Bog bije i ponižava. 
(Iz 53,4)


I dalje nastavlja:


Na njega pade kazna – radi našeg mira,
njegove nas rane iscijeliše.
(Iz 53, 5)


Isus je tako skupo platio naš MIR. ❤🔥Zato možeš doći pred njega bez sumnje i straha hoće li iscijeliti tvoje srce. Što smo iskreniji u svojoj molitvi i odnosu s njim, to će i plodovi biti veći. 😊🙌


🖊 Putem Ljubavi

Asylum - Page 16 Fb_i2500

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 21:34


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 5 Apr - 21:35


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 6 Apr - 17:25


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 6 Apr - 17:34

"More people search through the soul's seek. Clean up, because you have too many in vain!
Who doesn’t appreciate you in time doesn’t deserve you. You only owe them your absence and no other explanation.
Ain't nobody calling you, nobody texting you nobody looking for you? Not many appreciate what you post online? You don't represent any interest in someone, you know why?!!
Cause they don't need you now. But when they need your help, they will look for you, telling you that they missed you, that they missed you and can't wait to see you over coffee.
Too much fake enthusiasm and hypocrisy. Friendship is constant or not friendship!
And remember most people avoid you when they know they did you wrong, then blame you.
Ideal it would be to live in such a way that you don't need anyone, but is that possible? "


Negdje sa fejsa


Asylum - Page 16 Fb_i2501

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sun 7 Apr - 11:04

Ja Boga ne trebam


Ja Boga ne trebam,
kažu, ali zato trebaju
ženu za ženom,
muža za mužem,
auto za autom,
položaj za položajem.
Nikad siti,
trajno osamljeni.


Ja Boga ne trebam,
kažu, al’ zato trebaju tablete
i ne mogu zaspati.


Od čežnje im ostala pohlepa,
od ljubavi strast,
od politike intriga,
od moći nasilje,
od autoriteta prisila,
od tehnike tjeskoba,
od bogatstva svađa,
od vjere običaj.
Blažen čovjek koji treba Boga!


Maksim Gorki

Asylum - Page 16 Fb_i2502

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sun 7 Apr - 14:04


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Mon 8 Apr - 18:10


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 9 Apr - 5:39


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 9 Apr - 5:46

Dobro jutro i blagoslovljen vam utorak!  :love

Asylum - Page 16 Fb_i2503

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 9 Apr - 5:48

Asylum - Page 16 Img_2261

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 9 Apr - 8:30

STABLA 


Bila jednom tri stabla na brdu u šumi. Razmatrali su svoje nade
i snove kada prvo stablo reče: "Jednog dana, nadam se, ja ću postati
kovčeg za blago. 
Možda ću biti ukrašen zamršenom rezbarijom i svatko 
će vidjeti ljepotu." 
Tada drugo stablo reče: "Jednog dana ja ću biti moćan brod. Nosit ću kraljeve i kraljice preko voda i plovit ću do
krajeva svijeta. Svatko će se osjećati sigurnim u meni zbog snage moga 
trupa." 
Konačno treće stablo reče: "Ja želim narasti i biti najviše i najravnije stablo u šumi. Ljudi će me vidjeti na vrhu brda, gledat će na moje grane i mislit će na nebesa i na Boga i kako sam im blizak. Ja ću biti najznačajnije stablo svih vremena i ljudi će me se uvijek
sjetiti".


 


Nakon nekoliko godina molitvi o njihovim snovima da postanu
stvarnost grupa drvosječa dođe do stabala. 
Jedan dođe do prvog stabla
i reče: "Ovo izgleda snažno stablo, mislim da ću biti u stanju prodati
drvo tesaru." i počne sjeći stablo.
Stablo bijaše sretno. Znalo je da 
će ga tesar napraviti u kovčeg za blago. Kod drugog stabla drvosječa
reče: "Ovo izgleda snažno stablo, bit ću u stanju prodati ga brodogradilištu." Drugo stablo bijaše sretno. Znalo je da je na putu postati moćan brod. 
Kada drvosječa doðe do trećeg stabla, stablo bijaše uplašeno jer ako ga posijeku, njegovi se snovi neće ostvariti.
Jedan od drvosječa reče: "ne trebam ništa posebno od svog stabla pa ću
uzeti ovo. I on posiječe stablo. 


Kada prvo stablo dospije kod tesara, 
napraviše ga u jasle za hraniti stoku. Staviše ga u štalu i napuniše
sijenom. To nije ono što je on molio. Drugo stablo je napravljeno u
mali ribarski brod. Završiše njegovi snovi o moćnom brodu koji nosi
kraljeve. Treće stablo je nasječeno u velike komade i ostavljeno samo 
u mraku.


Godine su prošle, stabla zaboraviše svoje snove. 


Jednog dana, čovjek i žena dođu do staje. 
Ona se porodi i staviše dijete u jasle koje je napravljeno od prvog drveta. Čovjek je želio da može napraviti kolijevku za dijete, ali ove jasle će
morati zadovoljiti. 
Stablo je osjetilo važnost ovog događaja znajući da je sadržavalo najvažnije blago svih vremena.


Godinama kasnije, grupa ljudi uđe u ribarski brod napravljen od drugog stabla. Jedan od njih bijaše umoran i ode spavati. Dok bijaše na vodi, podiže se velika oluja i stablo uvidje da nije dovoljno snažno da zaštiti ljude. 
Ljudi probudiše spavajućeg čovjeka, on se ustade, reče "MIR" i oluja stade. 
Tada stablo uvidje da je nosilo kralja nad kraljevima na brodu.
Konačno netko dođe i uzme i treće stablo. 
Nošeno je kroz ulice dok su se drugi ljudi rugali čovjeku koji ga je nosio. 
Kada dođoše do mjesta, čovjek bijaše pribijen na stablo i uzvišen u zrak da umre na vrhu brda. 


Kada nedjelja dođe, stablo uvidje da je dovoljno snažno da stoji na brdu i da bude blizu Gospodina Boga jer Isus bijaše razapet na njemu.


Poruka ove priče:


Kada stvari ne idu na vašu ruku, uvijek znajte da Gospodin Bog ima plan za vas. Ako mu vjerujete, on će vam dati velike darove. Svako
stablo dobilo je što je htjelo, samo ne onako kako je zamislilo. 
Mi ne znamo uvijek što Gospodin Bog planira za nas. Znamo da njegovi
putovi (načini) nisu naši putovi (načini), ali njegovi putovi (načini) su uvijek najbolji.

Ivan Bassi

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Wed 10 Apr - 10:49

Treći put sam postala baka  :love cheers :beer drink greenstars greenstars greenstars

Asylum - Page 16 87b05b10

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Wed 10 Apr - 14:33


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 11 Apr - 5:42

TRAŽEĆI LJUBAV
EFA RIJEČI, 10. 4.


(Iv 3,16-17)


Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.




Gospodin nije stvorio svijet jer mu je bilo dosadno, niti jer mu je trebalo društvo da ne bude usamljen. Bog je stvorio čovjeka jer ga ljubi. Stvorio ga je na svoju sliku, a Bog je ljubav. I Sina je svoga poslao da pokaže čovjeku koliko ga ljubi. On ne zna ništa drugo nego ljubiti. 


Danas postani svjestan da te Bog ne treba; da on može i bez tebe činiti silna djela. Još važnije, postani svjestan da te Bog jedini beskrajno ljubi. Kao ni jedan čovjek. Ti si plod njegove ljubavi. Bog je umro od ljubavi prema tebi. Uskrsnuo je da ti kaže da jedino u njemu imaš puninu života. Dopusti da te ta istina oslobodi. Istina da sam ja stvoren iz ljubavi i za ljubav. Istina da moj život treba biti otvaranje savršenoj ljubavi Božjoj. Da sve činim iz ljubavi prema Bogu. Jer što se više duša otvara Njegovoj ljubavi postaje savršenija. 


Pripremio: fra Marko Galić


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 11 Apr - 10:40

O ispravnom i neispravnom štovanju svetaca i pape Franje


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 16 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 21 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum