ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Ero Wed 3 Feb - 9:12

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ PXL_020216_12576599-660x413
Grgo Jelavic/PIXSELL

Uoči proslave blagdana

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Autor: Hina Srijeda, 03. Veljača 2016. u 08:23


Dubrovčaki gradonačelnik Andro Vlahušić pozdravio je sve prisutne, te istaknuo kako tvrđava Revelin, u kojoj je bila večera, pamti brojne događaje pa i rat u svojoj novijoj povijesti, no toliki broj visokih gostiju ne.

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović rekla je u utorak navečer u Dubrovniku, na tradicionalnoj Večeri od Kandelore uoči proslave blagdana svetog Vlaha, kako su ljudi u Dubrovniku oduvijek znali cijeniti slobodu, te kako je posebno čini ponosnom volja žitelja tog grada za održavanjem tradicije.
 Predsjednica je u Dubrovnik došla u sklopu proslave Feste svetog Vlaha koja je otvorena danas, a nakon što se sastala s biskupom dubrovačkim Matom Uzinićem i biskupom Blaiseom Cupichem iz Chicaga, sudjelovala je na tradicionalnoj Večeri od Kandelore.
 ”Festa svetog Vlaha je za mene najljepše vrijeme u Dubrovniku. Vi ste blagoslovljeni što živite u ovom Gradu, ali ja svaki put iznova mogu osjetiti tu veličanstvenu ljepotu. Za mene je Dubrovnik najljepši na svijetu. Ljudi ovdje su uvijek shvaćali vrijednost slobode i odlučivanja pa je tako grad puno toga učinio za modernu civilizaciju od ukidanja ropstva, prve ljekarne… Drago mi je da je svjetska civilizacija učila od Dubrovnika i kada su se zemlje koje su smatrane puno civiliziranijima imale puno manje dosege. Posebno me čini ponosnom taj vaš duh i volja za održavanjem tradicije i njegovanjem Feste svetog Vlaha koji je toliko učinio za Dubrovnik. Ponosna sam na to”, rekla je Grabar Kitarović.
 Dubrovčaki gradonačelnik Andro Vlahušić pozdravio je sve prisutne, te istaknuo kako tvrđava Revelin, u kojoj je bila večera, pamti brojne događaje pa i rat u svojoj novijoj povijesti, no toliki broj visokih gostiju ne.
 ”Ova tvrđava u svojoj je povijesti pamtila mnoge događaje, ali večerašnji događaj i da su s nama predsjednica Republike Hrvatske i ministri, saborski zastupnici, brojni biskupi, a i izaslanik Svetog oca. To se dosad nije dogodilo”, rekao je Vlahušić.
 Predsjednica će u srijedu sudjelovati u proslavi blagdana svetog Vlaha i procesiji Gradom u kojoj će se nositi moći svetog Vlaha.
Autor: Hina Srijeda, 03. Veljača 2016. u 08:23
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Regoč Wed 3 Feb - 9:14

Svi smo ponosni na hrvatsku tradiciju, na prošlosti budućnost se snuje.

_________________
Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Ero Wed 3 Feb - 9:34


_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Stanojko Wed 3 Feb - 9:38

Regoč wrote:Svi smo ponosni na hrvatsku tradiciju, na prošlosti budućnost se snuje.
Cega se pametan...

_________________
Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Regoč Wed 3 Feb - 9:41

Stanojko wrote:
Regoč wrote:Svi smo ponosni na hrvatsku tradiciju, na prošlosti budućnost se snuje.
Cega se pametan...
Jebi ga, ja bi se stidio premijera šiptara, a vas privodi u Europu.

_________________
Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Stanojko Wed 3 Feb - 9:50

Regoč wrote:
Stanojko wrote:
Regoč wrote:Svi smo ponosni na hrvatsku tradiciju, na prošlosti budućnost se snuje.
Cega se pametan...
Jebi ga, ja bi se stidio premijera šiptara, a vas privodi u Europu.
Pa i stidimo ga se...

_________________
Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Ero Wed 3 Feb - 9:54

Dubrovnik je po mnogo čemu svjetski biser.
Prvi je bio u svijetu gdje se ukinilo ropstvo, na primjer. 
Imali su prvu apoteku u Europi...
Sloboda kao dar Božji....
Imali su Mljet kao utočište bolesnima, kojima su dali kuće
i imanja, koje su bolesni obrađivali....
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Regoč Wed 3 Feb - 10:04

Ero wrote:imanja, koje su bolesni obrađivali....
Kakva je to humanost tjerati bolesne ljude da rade?

_________________
Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Ero Wed 3 Feb - 10:09

Regoč wrote:
Ero wrote:imanja, koje su bolesni obrađivali....
Kakva je to humanost tjerati bolesne ljude da rade?
U ono vrijeme je harala kuga i slične bolesti, plus osakaćeni na razne načine.
Otok Mljet je bio nešto kao danas izolacijske sobe po bolnicama.
Kako je sve skupa bilo organizirano nije mi poznato.

PS: Domaći  Mljeta su mi rekli da su se mogli i ženiti međusobno, što je ostavilo
      nekakvih znakova (tu i tamo);)  do dana današnjih.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’ Empty Re: Grabar Kitarović: ‘Ponosna sam na volju Dubrovčana za održavanjem tradicije’

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum