ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

malo je tamna, ali k'o da je moja

Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by debotoijusto 23/12/2023, 10:55

Šokiralo ju je još nekoliko stvari, a jedna od njih je bio sam izgled Hrvatske. "Kada sam bila u Nepalu, mislila sam da Hrvatska ima velike zgrade, ali to ipak nije tako, osim u Zagrebu. Do sada sam bila u Zagrebu oko 14 puta, tamo samo idem u nepalski dućan, Katmandu market. Imaju jednu posebnu vrstu riže, basmati riža, ali puno je bolja nego u hrvatskim dućanima, stvarno ju trebate probati", preporučuje nam.
Za Hrvate kaže da joj se sviđaju kao narod, jer su jako srdačni i sve ih zanima. No, koliko god joj je ta osobina simpatična, toliko joj je i neobična. "Nepal je velik i nikog nije briga što drugi rade, no ovdje je potpuno drugačije. Kada me nema jedan dan, svi me pitaju gdje sam bila, što sam radila i s kim, od ljudi u kafiću, do onih na cesti i u dućanu. To je neobično", rekla je Barsha.


Barsha je u Hrvatsku stigla prije godinu dana preko jedne agencije kojoj je platila 7000 eura. Taj novac i dalje otplaćuje, a dio novca šalje i svojoj majci. U Nepalu je krenula na fakultet na kojem je studirala poslovnu ekonomiju, no netom prije nego što ga je završila dobila je hrvatsku vizu i iskoristila priliku za dolazak.
"Ovdje su plaće tri puta veće nego u Nepalu tako da mi nije žao što sam došla i ostavila fakultet. Prije nego sam došla, radila sam u službi za korisnike za jednu IT kompaniju i plaća mi je bila jedva 200 eura", rekla je Barsha.




Priča nam da je njezina obitelj u Nepalu slavila Božić, iako su budisti, što je posebnost njene obitelji. "Moja obitelj slavi sve blagdane, i budističke i kršćanske i neke hinduističke. Uživam u obilježavanju blagdana i nije mi toliko bitno koja je religija. Volimo te običaje, tada se svi okupimo", rekla je Barsha i opisala kako njena obitelj obilježava Božić.
"Majka mi je prije 20 godina rekla da sam krštena i od tada slavimo Božić. Tada se okupi cijela obitelj i prijatelji, zajedno večeramo i dajemo si poklone. Osim crkve, idemo i u jedan veliki shopping-centar koji bude ukrašen božićnim ukrasima i ima veliko plastično božićno drvce.
Inače u Nepalu ne možemo kupiti božićno drvce, ali imamo druge ukrase. Obično su to svjetla koja izvjesimo po stanu, a imamo i ukrase za stol. Ove godine će mi to jako nedostajati, ali nadam se da ću proslaviti sa sestričnom u Zagrebu", priča.




"Svi ljudi iz Nepala me znaju ovdje, a prepoznaju me i neki Hrvati. Prošli vikend sam bila u Zagrebu, prišli su mi neki ljudi i pitali me jesam li ja Barsha iz Nepala, rekli su da su me vidjeli na TikToku i televiziji. To mi je bilo jako lijepo", rekla je.
"TikTok je jako popularan u Nepalu, svi ga imaju i svi iz moje obitelji ga imaju. Prije dva tjedna je u Nepalu zabranjen zbog lošeg utjecaja i majka mi je sada jako tužna jer više ne može gledati moje videe", kaže. Stoga majci šalje snimke svega što radi, a u posljednje joj vrijeme najviše šalje božićne ukrase sa sisačkog adventa, kamo rado ide.  
U snimanju TikTokova ima i pomoć. Ispričala nam je da joj mobitel nekad drže mušterije kafića, a pomažu i s drugim stvarima oko snimanja. "Super su i zainteresirani su za pomoć. No nekad me znaju i zezati zbog toga. Tako mi često kažu: 'Jebo te TikTok.'"




Od kada je došla, Barsha je osvojila i simpatije svojih poslodavaca. Za šeficu kaže da joj pomaže u svemu i da joj je u Hrvatskoj kao druga majka, a slične osjećaje Ivana Ceković gaji i prema svojoj zaposlenici.
"Uklopila se odlično, trebali ste nas prije godinu dana snimiti kada je došla. Većina nije znala engleski, ona ne zna hrvatski, ali kroz tri mjeseca je komunikacija bila super. Mi smo se snalazili na engleskom, ali ipak, za ljude kod nas, mora biti hrvatski. Meni je drago, ja imam dvije kćeri njenih godina, malo je tamna, ali k'o da je moja", rekla je.
Na pitanje bi li zaposlila nakon Barshe nove Nepalke odgovara: "Bih, ali ne znam ima li još koja takva. Ona je posebna, stvarno je vrijedna i dobro se slažemo, i u poslu i van posla."

Barshu smo za kraj pitali i koje su joj omiljene stvari u Hrvatskoj te planira li ostati ovdje živjeti. Jedna od najdražih hrvatskih riječi joj je "razguli". "Kada me netko zafrkava u kafiću, moram mu reći razguli. To kažem kada me ispituju imam li dečka i slične stvari, a naučili su me da im kažem i jebi ga", smije se.
"Jedna od najdražih stvari u Hrvatskoj mi je kava. Ovdje je kava toliko dobra da ih popijem više od 10 dnevno. Najdraže jelo mi je zagrebački odrezak, a često ga jedem u jednom obližnjem restoranu. Jako volim i rižoto", otkrila je.
U Hrvatskoj joj je jako lijepo i nada se da će ostati ovdje još nekoliko godina, no, kaže, ne zna što će joj život dalje donijeti. Voljela bi jednog dana u Nepalu pokrenuti svoj posao i jako ju zanima moda, a za to joj treba početni kapital koji trenutno pokušava uštedjeti.
U Nepalu ima i dečka s kojim je u dugogodišnjoj vezi, a koji će sljedeći mjesec krenuti na fakultet u Veliku Britaniju. "Veselim se tome jer će mi tada biti puno bliže i moći ćemo se češće viđati", rekla je Barsha.


https://www.index.hr/magazin/clanak/nepalka-koja-radi-kraj-siska-je-hit-na-tiktoku-kod-vas-su-mi-najcudnije-runde/2520614.aspx?index_tid=437901&index_vid=21503
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by debotoijusto 23/12/2023, 10:59

malo je tamna, ali k'o da je moja A99af903-1263-418c-8e6e-34a5becf62d1


kad doseli jos 128 "malo tamnih" na podrucje siska svi branitelji u najboljim godinama sto sad tipkaju iz mamina podruma pro ruske pizdarije budi imali kremaste hrvatice , karma je zajebana stvar
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by immortal 23/12/2023, 14:04

debotoijusto wrote:malo je tamna, ali k'o da je moja A99af903-1263-418c-8e6e-34a5becf62d1


kad doseli jos 128 "malo tamnih" na podrucje siska svi branitelji u najboljim godinama sto sad tipkaju iz mamina podruma pro ruske pizdarije budi imali kremaste hrvatice , karma je zajebana stvar
Hrvati nisu bijela rasa
ali ne znači da nam treba nepalaca
s njima mislim da baš nemamo veze

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by Joža 23/12/2023, 14:13

immortal wrote:
debotoijusto wrote:malo je tamna, ali k'o da je moja A99af903-1263-418c-8e6e-34a5becf62d1


kad doseli jos 128 "malo tamnih" na podrucje siska svi branitelji u najboljim godinama sto sad tipkaju iz mamina podruma pro ruske pizdarije budi imali kremaste hrvatice , karma je zajebana stvar
Hrvati nisu bijela rasa
ali ne znači da nam treba nepalaca
s njima mislim da baš nemamo veze

Hrvati nisu bijelci? A što smo?

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by immortal 23/12/2023, 14:26

Koba wrote:
immortal wrote:
debotoijusto wrote:malo je tamna, ali k'o da je moja A99af903-1263-418c-8e6e-34a5becf62d1


kad doseli jos 128 "malo tamnih" na podrucje siska svi branitelji u najboljim godinama sto sad tipkaju iz mamina podruma pro ruske pizdarije budi imali kremaste hrvatice , karma je zajebana stvar
Hrvati nisu bijela rasa
ali ne znači da nam treba nepalaca
s njima mislim da baš nemamo veze

Hrvati nisu bijelci? A što smo?
tko srbi?
srbi isto nisu bijela rasa, slični su Hrvatima

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by debotoijusto 23/12/2023, 15:52

kolegice @mortal vise vode u vino molim  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by AssadNaPodmornici 23/12/2023, 16:29

debotoijusto wrote:malo je tamna, ali k'o da je moja A99af903-1263-418c-8e6e-34a5becf62d1


kad doseli jos 128 "malo tamnih" na podrucje siska svi branitelji u najboljim godinama sto sad tipkaju iz mamina podruma pro ruske pizdarije budi imali kremaste hrvatice , karma je zajebana stvar
Problem je što se ne doseljavaju takvi, nego napaljeni muškarci. 
Odi malo van ove države ja sam baš prošli tjedan putovao u jednu europsku zemlju. Hodaš njihovim trgovima nema strane ženske samo napaljeni kpzojebi sjede i šeću gradom. 
Lako rekoh ovi budisti /hindusi iz Nepala su još OK nisu agresivni, ali nitko normalan im nesmi davati papire, tipa državljanstva. Ako se koja ovakva ženska uda za nekog Longija to je uredu ali muškoj ne cijepljenoj Low iq sirotinji nemamo šta davati papire.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21062
2018-06-14


Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by YekeYeke 23/12/2023, 20:43

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:malo je tamna, ali k'o da je moja A99af903-1263-418c-8e6e-34a5becf62d1


kad doseli jos 128 "malo tamnih" na podrucje siska svi branitelji u najboljim godinama sto sad tipkaju iz mamina podruma pro ruske pizdarije budi imali kremaste hrvatice , karma je zajebana stvar
Problem je što se ne doseljavaju takvi, nego napaljeni muškarci. 
Odi malo van ove države ja sam baš prošli tjedan putovao u jednu europsku zemlju. Hodaš njihovim trgovima nema strane ženske samo napaljeni kpzojebi sjede i šeću gradom. 
Lako rekoh ovi budisti /hindusi iz Nepala su još OK nisu agresivni, ali nitko normalan im nesmi davati papire, tipa državljanstva. Ako se koja ovakva ženska uda za nekog Longija to je uredu ali muškoj ne cijepljenoj Low iq sirotinji nemamo šta davati papire.

Dobar je Longi. :tu

Ova meni lici na one sa Tajlanda. Izgleda kao zenska, a muska pisa u gacama. :redface1 No pirat Suspect
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 627
2019-05-13


Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by Joža 24/12/2023, 13:09

debotoijusto wrote:kolegice @mortal vise vode u vino molim  :D

Badava joj kad joj je vino otišlo na kvasinu.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

malo je tamna, ali k'o da je moja Empty Re: malo je tamna, ali k'o da je moja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum