ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus,kamen temeljac!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Guest 30/5/2014, 13:23

Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Nije Isus bio nikakav kamen temeljac, prije kamenčić u sandali koji žulja i kad ga makneš ponovo s užitkom hodaš.
Eto, ja ne moram ništa dodati, tu vam je mišljenje Židova o Isusu i njegovu djelu...dakle, veze SZ i NZ nema.
Mad_Vlad
Nisam Židov nego sretno izliječen od kršćanskog krivog nauka.
Imaju veze jer NZ ne bi mogao ni postati bez Tanah-a.
Izliječen ili ne, nije moja, briga, no što iznosiš neistine, to već jest. Dakle, NZ može samostalno postojati bez plemenskih bogova i običaja Izraelaca, i ne samo da može, već i postoji.
Drukčije mišljenje od tvog su neistine?
A ti iznosiš mišljenje ili nešto što smatraš jedinom pravom istinom? Kažeš izliječen si od kršćanskog krivog nauka, pa dobro, to je tvoje mišljenje, no da postoje biblijski zapisi iz 14. st. pr. Kr. to je već laž koju je lako oboriti, a nije jedina koju si iznio.

Guest
Guest


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad 31/5/2014, 02:37

Sefirot wrote:
albatros wrote:
Mad_Vlad wrote:
albatros wrote:U vjerskoj se literaturi malo ili gotovo nikako ne spominje da se Isus pojavljivao već i u Starom zavjetu. Primjerice on je došao kod Abrahama u onoj veličanstvenoj sceni knjige Postanka,a viđamo ga i kako razgovara sa Šadrakom, Mešakom i Abed Negom u užarenoj peći. Ima i još primjera.
Znači, Isus je bio anđeo? Jer u oba ta primjera riječ je o anđelima.
U nekim prijevodima piše "netko kao sin Božji" , ili "Božji sin", ili "sin bogova".

Vlad, u judaizmu, koliko je meni poznato, pojam "sin Boga" je vezan za Izrael i tako je pisan na više mjesta. To će ti potvrditi svaki židov.
Je, ali nije uvijek ak čitaš Tanah.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad 31/5/2014, 02:39

von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Nije Isus bio nikakav kamen temeljac, prije kamenčić u sandali koji žulja i kad ga makneš ponovo s užitkom hodaš.
Eto, ja ne moram ništa dodati, tu vam je mišljenje Židova o Isusu i njegovu djelu...dakle, veze SZ i NZ nema.
Mad_Vlad
Nisam Židov nego sretno izliječen od kršćanskog krivog nauka.
Imaju veze jer NZ ne bi mogao ni postati bez Tanah-a.
Izliječen ili ne, nije moja, briga, no što iznosiš neistine, to već jest. Dakle, NZ može samostalno postojati bez plemenskih bogova i običaja Izraelaca, i ne samo da može, već i postoji.
Drukčije mišljenje od tvog su neistine?
A ti iznosiš mišljenje ili nešto što smatraš jedinom pravom istinom? Kažeš izliječen si od kršćanskog krivog nauka, pa dobro, to je tvoje mišljenje, no da postoje biblijski zapisi iz 14. st. pr. Kr. to je već laž koju je lako oboriti, a nije jedina koju si iznio.
Nisam rekao da postoje. Po biblijskom kalendaru Tora je primljena 1313 p.n.e. Neki drugi smještaju i ranije.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad 31/5/2014, 02:59

albatros wrote:
Mad_Vlad wrote:
albatros wrote:U vjerskoj se literaturi malo ili gotovo nikako ne spominje da se Isus pojavljivao već i u Starom zavjetu. Primjerice on je došao kod Abrahama u onoj veličanstvenoj sceni knjige Postanka,a viđamo ga i kako razgovara sa Šadrakom, Mešakom i Abed Negom u užarenoj peći. Ima i još primjera.
Znači, Isus je bio anđeo? Jer u oba ta primjera riječ je o anđelima.
U nekim prijevodima piše "netko kao sin Božji" , ili "Božji sin", ili "sin bogova".
Da. Daniel 3:25 veli da Nabukadnezar vidi črtvrtog koji nalikuje sinu bogova. Ali Daniel 3: 28 veli da se slavi taj Bog koji je poslao anđela. Kontekst, kršćani, kontekst.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad 31/5/2014, 03:08

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
albatros wrote:U vjerskoj se literaturi malo ili gotovo nikako ne spominje da se Isus pojavljivao već i u Starom zavjetu. Primjerice on je došao kod Abrahama u onoj veličanstvenoj sceni knjige Postanka,a viđamo ga i kako razgovara sa Šadrakom, Mešakom i Abed Negom u užarenoj peći. Ima i još primjera.
Znači, Isus je bio anđeo? Jer u oba ta primjera riječ je o anđelima.
Bog može sve!Ili po tebi,Bog nije svemoguć?On se može ako ima razloga,,"učovječiti" ali i "uanđeliti!"
Ne može sve. Ne može igrati šah s pet figura jer je pravilo sa 16, odnosno 32.
Svemoguć je glup prijevod jer implicira i na nepostojeće stvari. Bog je svemoćan.
To ti ide s onim da Bog ne može stvoriti kamen koji ne bi mogao podići jer takav kamen ne može postojati. Bog ne čini i ne izmišlja gluposti, gluposti čine i izmišljaju ljudi.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 31/5/2014, 10:10

Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
albatros wrote:U vjerskoj se literaturi malo ili gotovo nikako ne spominje da se Isus pojavljivao već i u Starom zavjetu. Primjerice on je došao kod Abrahama u onoj veličanstvenoj sceni knjige Postanka,a viđamo ga i kako razgovara sa Šadrakom, Mešakom i Abed Negom u užarenoj peći. Ima i još primjera.
Znači, Isus je bio anđeo? Jer u oba ta primjera riječ je o anđelima.
Bog može sve!Ili po tebi,Bog nije svemoguć?On se može ako ima razloga,,"učovječiti" ali i "uanđeliti!"
Ne može sve. Ne može igrati šah s pet figura jer je pravilo sa 16, odnosno 32.
Svemoguć je glup prijevod jer implicira i na nepostojeće stvari. Bog je svemoćan.
To ti ide s onim da Bog ne može stvoriti kamen koji ne bi mogao podići jer takav kamen ne može postojati. Bog ne čini i ne izmišlja gluposti, gluposti čine i izmišljaju ljudi.
A ako On to ne smatra glupošću?

Tada se kralj Nabukodonozor zaprepasti i brzo ustade. Zapita svoje savjetnike: "Nismo li bacili ova tri čovjeka svezana u oganj?" Oni odgovoriše: "Jesmo, kralju!
Daniel 3,25On reče: "Ali ja vidim četiri čovjeka, odriješeni šeću po vatri i ništa im se zlo ne događa; četvrti je sličan sinu Božjemu."
Postanak 18 lipo piše već na početku "Jahve mu se ukaza!" a ne nikakav Anđeo ,uostalom tijek razgovora pokazuje s kim Abraham to priča!

Prethodno poglavlje| Sadržaj | Sljedeće poglavlje
Postanak 18,1Jahve mu se ukaza kod hrasta Mamre dok je on sjedio na ulazu u šator za dnevne žege.
Postanak 18,2Podigavši oči, opazi tri čovjeka gdje stoje nedaleko od njega. Čim ih spazi, potrča s ulaza šatora njima u susret. Pade ničice na zemlju
Postanak 18,3pa reče: "Gospodine moj, ako sam stekao milost u tvojim očima, nemoj mimoići svoga sluge!
Postanak 18,4Nek` se donese malo vode: operite noge i pod stablom otpočinite.
Postanak 18,5Donijet ću kruha da se okrijepite prije nego pođete dalje. Ta k svome ste sluzi navratili." Oni odgovore: "Dobro, učini kako si rekao!
Postanak 18,6Abraham se požuri u šator k Sari pa joj reče: "Brzo! Tri mjerice najboljeg brašna! Zamijesi i prevrtu ispeci!
Postanak 18,7Zatim Abraham otrča govedima, uhvati tele, mlado i debelo, i dade ga momku da ga brže zgotovi.
Postanak 18,8Poslije uzme masla, mlijeka i zgotovljeno tele pa stavi pred njih, a sam stajaše pred njima, pod stablom, dok su blagovali.
Postanak 18,9"Gdje ti je žena Sara?" - zapitaju ga. "Eno je pod šatorom", odgovori.
Postanak 18,10Onda on reče: "Vratit ću se k tebi kad isteče vrijeme trudnoće; a tvoja žena Sara imat će sina." Iza njega, na ulazu u šator, Sara je prisluškivala.
Postanak 18,11Abraham i Sara bijahu u odmakloj dobi, ostarjeli. U Sare bijaše prestalo što biva u žena.
Postanak 18,12Zato se u sebi Sara smijala i govorila: "Pošto sam uvenula, sad da spoznam nasladu? A još mi je i gospodar star!
Postanak 18,13Onda Jahve upita Abrahama: "A zašto se Sara smijala i govorila: `Kako ću rod roditi ja starica?`
Postanak 18,14Zar je Jahvi išta nemoguće? Navratit ću se k tebi kad isteče vrijeme trudnoće: Sara će imati sina.
Postanak 18,15Sara se napravi nevještom govoreći: "Nisam se smijala." Jer se prestrašila. Ali on reče: "Jesi, smijala si se!
Postanak 18,16Ljudi ustanu i krenu put Sodome. Abraham pođe s njima da ih isprati.
Postanak 18,17Jahve pomisli: "Zar da sakrivam od Abrahama što ću učiniti
Postanak 18,18kad će od Abrahama nastati velik i brojan narod te će se svi narodi zemlje njim blagoslivljati?
Postanak 18,19Njega sam izlučio zato da pouči svoju djecu i svoju buduću obitelj kako će hoditi putem Jahvinim, radeći što je dobro i pravedno, tako da Jahve mogne ostvariti što je Abrahamu obećao.
Postanak 18,20Onda Jahve nastavi: "Velika je vika na Sodomu i Gomoru da je njihov grijeh pretežak.
Postanak 18,21Idem dolje da vidim rade li zaista kako veli tužba što je do mene stigla. Želim razvidjeti.
Postanak 18,22Odande ljudi krenu prema Sodomi, dok je Abraham još stajao pred Jahvom.
Postanak 18,23Nato se Abraham primače bliže i reče: "Hoćeš li iskorijeniti i nevinoga s krivim?
Postanak 18,24Možda ima pedeset nevinih u gradu. Zar ćeš uništiti mjesto radije nego ga poštedjeti zbog pedeset nevinih koji budu ondje?
Postanak 18,25Daleko to bilo od tebe da ubijaš nevinoga kao i krivoga, tako da i nevini i krivi prođu jednako! Daleko bilo od tebe! Zar da ni Sudac svega svijeta ne radi pravo?
Postanak 18,26"Ako nađem u gradu Sodomi pedeset nevinih", odvrati Jahve, "zbog njih ću poštedjeti cijelo mjesto.
Postanak 18,27"Ja se, evo, usuđujem govoriti Gospodinu", opet progovori Abraham. - "Ja, prah i pepeo!
Postanak 18,28Da slučajno bude nevinih pet manje od pedeset, bi li uništio sav grad zbog tih pet?" "Neću ga uništiti ako ih ondje nađem četrdeset i pet", odgovori.
Postanak 18,29"Ako ih se ondje možda nađe samo četrdeset?" - opet će Abraham. "Neću to učiniti zbog četrdesetorice", odgovori.
Postanak 18,30"Neka se Gospodin ne ljuti ako nastavim. Ako ih se ondje nađe možda samo trideset?" - opet će on. "Neću to učiniti", odgovori, "ako ih ondje nađem samo trideset.
Postanak 18,31"Evo se opet usuđujem govoriti Gospodinu", nastavi dalje. "Ako ih se slučajno ondje nađe samo dvadeset?" "Neću ga uništiti", odgovori, "zbog dvadesetorice.
Postanak 18,32"Neka se Gospodin ne ljuti", on će opet, "ako rečem još samo jednom: Ako ih je slučajno ondje samo deset?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori.
Postanak 18,33Kad je Jahve završio razgovor s Abrahamom, ode, a Abraham se vrati u svoje mjesto
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad 2/6/2014, 05:09

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
albatros wrote:U vjerskoj se literaturi malo ili gotovo nikako ne spominje da se Isus pojavljivao već i u Starom zavjetu. Primjerice on je došao kod Abrahama u onoj veličanstvenoj sceni knjige Postanka,a viđamo ga i kako razgovara sa Šadrakom, Mešakom i Abed Negom u užarenoj peći. Ima i još primjera.
Znači, Isus je bio anđeo? Jer u oba ta primjera riječ je o anđelima.
Bog može sve!Ili po tebi,Bog nije svemoguć?On se može ako ima razloga,,"učovječiti" ali i "uanđeliti!"
Ne može sve. Ne može igrati šah s pet figura jer je pravilo sa 16, odnosno 32.
Svemoguć je glup prijevod jer implicira i na nepostojeće stvari. Bog je svemoćan.
To ti ide s onim da Bog ne može stvoriti kamen koji ne bi mogao podići jer takav kamen ne može postojati. Bog ne čini i ne izmišlja gluposti, gluposti čine i izmišljaju ljudi.
A ako On to ne smatra glupošću?

Tada se kralj Nabukodonozor zaprepasti i brzo ustade. Zapita svoje savjetnike: "Nismo li bacili ova tri čovjeka svezana u oganj?" Oni odgovoriše: "Jesmo, kralju!
Daniel 3,25On reče: "Ali ja vidim četiri čovjeka, odriješeni šeću po vatri i ništa im se zlo ne događa; četvrti je sličan sinu Božjemu."
Super, a sad vidi Daniel 3:28 pa nam reci što tamo veli Nabukadnezar.
Evo, ja ću započeti: "I rekao je Nabukadnezar: "Slavljen bio Bog Šadrah-ov, Mešah-ov i Abednego-v koje je poslao svog ANĐELA i spasio ih...."
Što se tiče Avraham-a, riječ je o trojici anđela u ljudskom obliku. Bog JHVH je "sa strane". Avraham ga čuje ali ne vidi jer nitko ne može Boga vidjeti.



Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! - Page 2 Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum