ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odjebite u Njemačku

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Odjebite u Njemačku Empty Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 16:31

Vozači saniteta protestuju ispred Vlade Srbije, nezadovoljni uslovima rada.

Vozači Hitne pomoći i saniteta traže poboljšanje materijalnog statusa, isplatu dnevnica, regulisanje prekovremenog rada i beneficirani radni staž.

Takođe zahtjevaju da sanitetskim vozilima bude dozvoljen prolazak kroz crveno svjetlo pod specifičnim uslovima.

Ove zahtjeve, predstavnici sindikata Sloga, zajedno sa predstavnicima vozača saniteta predali su u Vladi Srbije i očekuju, kako kažu, odgovor premijerke Ane Brnabić.
Protest vozača saniteta u Beogradu, traže veće plate
A je, još će vama davat. Šta će njima na vlasti ostat ako budu svima davali ? Radite za kiki riki do kraja života i budite srećni šta uopće i radite.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 16:48

Ona je potpom pričala o povećanju plata i naglasila da su svi u Vladi svesni da plate moraju još da rastu, ali da je u odnosu na 2012. Napravljen ogroman rast.

- Od juče su plate u prosveti uvečane za 5,5 %, kao i plate medicinskim sestrama i tehničarima, dakle delu u zdravstvu. Od prvog januara ide novo povećanje od 10% za prosvetne radnike, medicinske sestre i tehničare. Znam da mnogi nisu zadovoljni i mi smo poputno svesni da te plate treba da budu još veće, da ne bude nikakve zabune. Ali borimo se i polako idemo ka cilju. Nastavni kadar, sa sedmim stepenom stručne spreme, dakle nastavnik u školi će od 1. januara 2024. imati platu od nekih 87.000 dinara. A 2012. godine taj isti nastavnik je imao nešto više od 44.000. Povećanje plata od 96% u prosveti za nekih 11 godina. Ponavljam, svesna sam da treba da budu i veće, ali da vam je neko rekao da za 11 godina, na održiv način, bez ugrožavanja javnih finansija, možete imati povečanje od 96%, nisam sigurna da bi vam iko verovao.

- Što se tiče medicinskih sestara i tehničara, tu smo imali veliki, akutni problem deficita kadra, jer su mnogi odlazili u inostranstvo. Te 2012 gdine, prosečna plata medicinske sestre bila je 32,454 dinara. 0d 1. januara prosečna plata medicinske sestre biće 80,193 dinara, i to je rast od preko 147% za 11 godina, uz permanentnu stabilnost javnih finansija. I sve ovo se desilo zbog fiskalne konsolidacije koju je sproveo predsednik Srbije Aleksandar Vucić. To je bilo teško, nepopularno, ali sada se pokazuje koliko je to bilo važno za Srbiju - navela je Brnabić.
BRNABIĆ: Plata medicinskih sestara će u januaru biti veća za 147% u odnosu na 2012. godinu
80,193 dinara = 677 eura
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 17:44

0d 1. januara prosečna plata medicinske sestre biće 80,193 dinara, i to je rast od preko 147% za 11 godina
Kurva u Njemačkoj 677 eura zaradi u dva dana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 17:50

Mjerilo vrijednosti na Zapadu je novac. I većina svijeta je to usvojila. Znači da je kurva nekoliko puta vrijednija od učiteljice il medicinske sestre u Srbiji.
Odjebite u Njemačku 2Q==
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 17:58

I onda se čude poplavi onih sponoruša u Srbiji i Balkanu.
Pa bolje popušit deset kuraca za po 50 eura svaki nego za 677 eura radit ovakvi posao ko što je medicinska sestra.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 18:13

Očito ima viška ljudi u Srbiji kad pristaju ovakve poslove radit za 677 eura.
Sad će to Njemačka sve isisat jer triba i njima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 18:15

RayMabus wrote: 0d 1. januara prosečna plata medicinske sestre biće 80,193 dinara, i to je rast od preko 147% za 11 godina
Kurva u Njemačkoj 677 eura zaradi u dva dana.


Ma kurva u Mihanovicevoj 10.00 jurica ,shtash ici u Njemachku.Pretpostavljam u Splitu je 5.00 jurica.Eto ti prilika,dva piva manje i mosh jebat:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 18:17

Evo ovaj Srnin krenuo jucher u Njemachku,i sve to snimao telefonom.Ruski sindrom,sada igraju rulet autima a nekada je to bilo "normalno" sa koltom.


https://pink.rs/hronika/515535/pogledajte-sudar-na-auto-putu-u-beogradu-vozi-u-kontra-smeru-pa-se-zakucava-u-automobil-sok-video

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 18:26

Mala je to plaća. Neće im baš ovi mlađi rintat za kikiriki. Ide val iseljavanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 18:45

Ružno je kad radiš a društvo te ne cijeni.
Evo ja sam siguran da kad u Srbiji crkne natalitet pa budu morali financirat to da će im dileri postat državna prijetnja jer im uništavaju pare koje daju za natalitet.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 18:50

RayMabus wrote:Ružno je kad radiš a društvo te ne cijeni.
Evo ja sam siguran da kad u Srbiji crkne natalitet pa budu morali financirat to da će im dileri postat državna prijetnja jer im uništavaju pare koje daju za natalitet.


Koji si ti bosanski krele?Brini se za svoju kucu i pochisti dvorishte pa onda prigovaraj susjedu.Niti tamo zivish ,niti placash porez a po cijeli dan virish preko plota dok ti drugi jebe zenu (ovo zadnje je metafora,za svaki sluchaj da tvoja "inteligencija" to protumachi drugachije.Ali da,ja sam glup,zaboravio sam da je glavna tema srpskih mutanata njihova bivsha domaja.Sorry.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 19:03

Ja sam galaktički general. I Srbija je moja kuća.
Kad roditelji financiraju djecu onda državu boli k za dilere. E Boga mi ćete sad financirat natalitet pa ćemo vidit jel vas nije brige za te šta vam se diraju u investiciju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 19:15

RayMabus wrote:Ja sam galaktički general. I Srbija je moja kuća.
Kad roditelji financiraju djecu onda državu boli k za dilere. E Boga mi ćete sad financirat natalitet pa ćemo vidit jel vas nije brige za te šta vam se diraju u investiciju.


Bog te jebo,galaktichki si ti kurac,picajzla.Josh malo pa cete vaditi iz sobe sa kranom.200 kg govana si ti,bolesnik koji treba Psihijatra pod hitno inache ti moze pasti na pamet da ubijesh sestru i mater a tati popushish kurac.

Hajde budi ludji od ovog Srbina pa zakelji tu video da vidimo idiota na djelu.
https://pink.rs/hronika/515535/pogledajte-sudar-na-auto-putu-u-beogradu-vozi-u-kontra-smeru-pa-se-zakucava-u-automobil-sok-video

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 19:19

Imam metar i 90 cm i 95 kg. Atletski sam građen.
Odjebite u Njemačku Clint-Eastwood-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 19:24

A jebiga,kako si umislio da si galaktichki general onda ti nije teshko ni ovo gore umisliti..Uzivaj,nije vazno shto drugi misle nego je vazno shto ti mislish,i sve je OK dok ne ugrozavash druge oko sebe.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 19:29

Tako izgledam. Imaš negdi i moju sliku na forumu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 19:37

RayMabus wrote:Tako izgledam. Imaš negdi i moju sliku na forumu.

Iskreno,zaboli me kurac,shta mi se nudish ,nisam peder ,provjereno ali znam shto prouzrokuje sjedenje ,zderanje,spavanje i pivo.Gledam to svakodnevno po Americi.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 19:50

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:Tako izgledam. Imaš negdi i moju sliku na forumu.

Iskreno,zaboli me kurac,shta mi se nudish ,nisam peder ,provjereno ali znam shto prouzrokuje sjedenje ,zderanje,spavanje i pivo.Gledam to svakodnevno po Americi.
Pa pričaš gluposti o 200 kg. Prvi put jučer san te ignorira al sad kad si ponovija onda da znaš.
Zašto misliš da ja mrtav ladan pričam kako ću tek za deset godina možda tražit žensku dakle iza moje 50-e ako ne znam da će same poletit na ovako šta plus pun nekretnine ?
Odjebite u Njemačku Still-from-A-Fistful-of-Dollars-clint-eastwood-42870605-721-781
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by RayMabus 4/9/2023, 19:56

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:Tako izgledam. Imaš negdi i moju sliku na forumu.

Iskreno,zaboli me kurac,shta mi se nudish ,nisam peder ,provjereno ali znam shto prouzrokuje sjedenje ,zderanje,spavanje i pivo.Gledam to svakodnevno po Americi.
Ne igra to kod mene ništa. Genetski san atletski građen. Takvi su mi geni.
Ja se ne bavim sportom. Ne radim ništa uopće. A kad me vidiš reka bi da igram košarku. To je takva raca u mene. Genetski sam takvi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by mentalitet 4/9/2023, 20:07

[quote="RayMabus"]
mentalitet wrote:
RayMabus wrote:Tako izgledam. Imaš negdi i moju sliku na forumu.

Iskreno,zaboli me kurac,shta mi se nudish ,nisam peder ,provjereno ali znam shto prouzrokuje sjedenje ,zderanje,spavanje i pivo.Gledam to svakodnevno po Americi.
Pa pričaš gluposti o 200 kg. Prvi put jučer san te ignorira al sad kad si ponovija onda da znaš.
Zašto misliš da ja mrtav ladan pričam kako ću tek za deset godina možda tražit žensku dakle iza moje 50-e ako ne znam da će same poletit na ovako šta plus pun nekretnine ?[quote]

Pa dobit cesh upravo ono chega se bojish,neku kuravu koju ce uzbudjivati vishe tvoj kucni namjeshtaj nego ti.To sa namjeshtajem nisam izmislio nego sam pitao krajem osamdesetih jednu kuravu splicanku .Interesiralo me kako joj je pichka uvijek podmazana.Pa sam je pitao shto je to uzbudjuje?Rekla mi je "Samo zamislim novu kuhinju i potoci teku iz nje"Dakle jarane,tvoje je proshlo.Ona koja moze roditi sigurno sa tobom nece jer cesh za nju biti djeda.Ajd,samo ti uzivaj u svojim snovima,meni je danas pun kurac idiota kao shto si ti i ovi ostali koji mi se kache za kurac u nadi da ce ga popushiti.Idem raditi neshto korisno,trava mi u dvorishtu ko u Zagrebu na javnim povrshinama.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Odjebite u Njemačku Empty Re: Odjebite u Njemačku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum