ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metlica

Go down

metlica Empty metlica

Post by debotoijusto Fri 30 Jun - 13:20

HRVATSKI zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) izvijestio je kako je oko 134.000 osoba produljilo svoj status, no oko 106.000 osoba nije se javilo HZZO-u u predviđenom roku pa im je prestao status u obveznom zdravstvenom osiguranju. Oko 134.000 osobe su produljile status po osnovama osiguranja "00185", "00186", "00187", "00190", "00192", nezaposleni s obvezom javljanja na HZZO svaka tri mjeseca, priopćili su iz Zavoda.
Oko 106.000 osoba nije se javilo u predviđenom roku od 90 dana. "Osiguranicima koji se nisu javili do zaključno s jučerašnjim danom, 29. lipnja, prestao je status u obveznom zdravstvenom osiguranju. Taj datum je unijet u informacijski sustav HZZO-a (ZOROH) kao datum do kojeg su obvezno zdravstveno osigurani ako se ne jave, tako da svima onima koji nisu osobno pristupili prestaje status u obveznom zdravstvenom osiguranju i od danas ga više nemaju", naveli su iz HZZO-a.


Izmjene Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju stupile su na snagu 1. travnja i nezaposlenim osobama propisuju obvezu provjere statusa ako su imale prebivalište ili stalni boravak u Hrvatskoj, a jučer je bio zadnji dan da se osobno jave HZZO-u. 
Izmjenama Zakona ojačan je kontrolni mehanizam koji ide u "ide u dva smjera" - dobivanja vjerodostojne statistike osiguranih osoba i racionalnog trošenja sredstava namijenjenih za zdravstvenu zaštitu, istaknuo je u četvrtak HZZO.


"Kada je riječ o samo jednoj kategoriji, osiguranicima koji se vode kao nezaposleni, njih je preko 280.000 više nego što imamo registriranih nezaposlenih na Zavodu na zapošljavanje", rekao je Beroš.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/danas-je-106000-ljudi-u-hrvatskoj-izgubilo-zdravstveno-osiguranje/2475761.aspx?index_tid=371983
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

metlica Empty Re: metlica

Post by Šandor Winnetou Fri 30 Jun - 13:25

debotoijusto wrote:[size=42]HRVATSKI zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) izvijestio je kako je oko 134.000 osoba produljilo svoj status, no oko 106.000 osoba nije se javilo HZZO-u u predviđenom roku pa im je prestao status u obveznom zdravstvenom osiguranju. Oko 134.000 osobe su produljile status po osnovama osiguranja "00185", "00186", "00187", "00190", "00192", nezaposleni s obvezom javljanja na HZZO svaka tri mjeseca, priopćili su iz Zavoda.[/size]
[size=42]Oko 106.000 osoba nije se javilo u predviđenom roku od 90 dana. "Osiguranicima koji se nisu javili do zaključno s jučerašnjim danom, 29. lipnja, prestao je status u obveznom zdravstvenom osiguranju. Taj datum je unijet u informacijski sustav HZZO-a (ZOROH) kao datum do kojeg su obvezno zdravstveno osigurani ako se ne jave, tako da svima onima koji nisu osobno pristupili prestaje status u obveznom zdravstvenom osiguranju i od danas ga više nemaju", naveli su iz HZZO-a.[/size]


[size=42]Izmjene Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju stupile su na snagu 1. travnja i nezaposlenim osobama propisuju obvezu provjere statusa ako su imale prebivalište ili stalni boravak u Hrvatskoj, a jučer je bio zadnji dan da se osobno jave HZZO-u. [/size]
[size=42]Izmjenama Zakona ojačan je kontrolni mehanizam koji ide u "ide u dva smjera" - dobivanja vjerodostojne statistike osiguranih osoba i racionalnog trošenja sredstava namijenjenih za zdravstvenu zaštitu, istaknuo je u četvrtak HZZO.[/size]


[size=42]"Kada je riječ o samo jednoj kategoriji, osiguranicima koji se vode kao nezaposleni, njih je preko 280.000 više nego što imamo registriranih nezaposlenih na Zavodu na zapošljavanje", rekao je Beroš.[/size]

[size=42]https://www.index.hr/vijesti/clanak/danas-je-106000-ljudi-u-hrvatskoj-izgubilo-zdravstveno-osiguranje/2475761.aspx?index_tid=371983[/size]
Moja kći studira u americi i popila je kavu na tom spisku, studenti u EU nemaju tih problema. Idiotarija teška.

_________________
metlica Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

metlica Empty Re: metlica

Post by RayMabus Fri 30 Jun - 13:29

Ja san jučer nazva ovu moju na zavodu da vidim jel me klika tamo još da sam nezaposlen jer san se tako dogovorija da ne dolazim uopće osobno nego da mi ona to klika i to je to.

To je za ove jugošvabe šta bi da rade u Njemačkoj i tamo uplaćuju zdravstveno a onda dođu ovdje pa to koriste a mi uplaćujemo to tj pljačkaju nas tako. On il ona se ne može ode prijavit kao nezaposleni ako radi tamo a istovremeno ako je u drugoj državi malo mu je teško doć il mu se ne da doć ovamo pa osobno javit a i ne može jer će vidit tamo da radi u Njemačkoj.

Sad ih fino pomelo. I neka je. Imaju i pravo.  :tu

Malo se uvodi reda. A inače ako si u Hrvatskoj ( i nezaposlen općenito dakle ni u drugoj državi ) a nemaš to samo nađeš nekoga da te prijavi u radni odnos i onda to raskineš i odeš opet na zavod za zapošljavanje ( tamo vide da nisi u radnom odnosu ni ovdje ni drugdje a imaš pravo jer si upravo raskinuo radni odnos tj došlo je do prekida a radio si do tada na papiru ) i tamo te upiše i onda opet na HZZO-u i opet imaš to. Al zato moraš biti ovdje a ne u jugošvabiji.

Amo metla.

:kickass :tu :tu :tu :tu :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

metlica Empty Re: metlica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum