ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 18:44

Jedini problem je šta taj tvoj pametni Vučic mora udarit sankcije Putinu.

Vučiceva ekonomija je Potemnikovo selo. Ne da mi se objašnjavat zašto al je tako.

RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 18:52

Ili možda čak da ti objasnim pošto vidim da misliš da ako ti ja ne odgovorim na nešto onda ti misliš da te preskačem jer nešto ne znam a u osnovi samo mi se ne da pričat o tome.

Jesi napisa ovo jučer tamo :

Puni su para na Zapadu a šta se vidi po tome da su ovom četniku koji ni nakon godinu dana nije dao sankcije Putinu a ni ne planira daju 165 miljona eura iz naših đepova kako bi mu enegetski bilo lakše a dobija najeftiniji plin od Putina kako ne bi uveo sankcije.

Znači sve je u redu : Udri po njima da kamen na kamenu ne ostane. Finacirat će vas taj zapad da ne ostanete bez struje i slat će vam naše pare.

ROKAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

Pa jebo te ta lova,jer shtamparija radi 24 sata i u USA i u Europi.Dali su i Hrvatskoj neku crkavicu,ali fora je u tome shto Srbija nema Euro a Hrvatska ima pa po ekonomskoj logici shto vishe robe na trzishtu manje vrijedi ,a novac je roba samo shto ce ovi sa eurom najebati jer ce kroz inflaciju i ono shto je bilo vrijedno izgubiti svoju vrijednost.Europa ide u sunovrat kao kada bacish malu grudvu snijega niz glecher,efekat unishtenja je neprocjenjiv a tu nece biti imuna ni Srbija iako nije chlanica EU jer se previshe ekonomski uvezala sa EU.
Idem,pun kurac mi je danas glupih tema gdje ja ispadam pametan.:::)).Ponekad pozelim da sam glup ko crvenkasti pa da ne razumijem nishta i onda se odmorim ko chovjek:::))
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 18:54

Turska odustaje od kupnje F-16 i kupuje ruske avione

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Lastpo10 by RayMabus Wed 8 Mar - 0:55

Sad još i ova evropska centralna banka diže kamatne stope a kako oni posluju s Evropom najviše onda se to održava i na tursku ekonomiju i samu vrijednost njihove valute pa još više pada.

Kad kupuju neku robu izvanka konkretno sad ove avione neće oni uzet njemu tursku liru nego mora minjat u dolare a tečaj turske lire pada pa mu još skuplje dođe taj F-16 kad mu valuta devalvira.

Kupi ti ove kineske jeftinije, sve po 12 kuna.


Novo poskupljenje dinarskih kredita očekuje se nakon ovog četvrtka. Izvršni odbor Narodne banke Srbije tada će odlučivati o novom, dvanaestom uzastopnom povećanju referentne kamatne stope.

Stručnjaci veruju da će korekcija biti za još četvrtinu procenta, kao i prethodnog meseca, kada se popela na 5,5 odsto. Sledeće nedelje, međutim, očekuje se da Evropska centralna banka podigne svoju referentnu kamatu za 50 baznih poena.

https://www.novosti.rs/ekonomija/vesti/1212100/evrozona-poskupljuje-pratimo-rasce-rate-kredita-kod-nas
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 18:57

Prevedeno : Svodi se na to da ti misliš da ja nemam širinu ako ti na nešto odgovorim a onda ti 9.3 mi pišeš o inflaciji i Srbiji a ja dan ranije 8.03 upravo tu vijest postam i kako će Erdoganu bit sve skuplje kad se digne kamatna stopa.

Znači dan prije. To ti samo misliš da ako te ja preskočim da ne znam ili ti nisam pročitao upis.


Nije dao sankcije Putinu i još ga nagrađuju

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Lastpo10 by mentalitet Thu 9 Mar - 19:59

RayMabus wrote:Puni su para na Zapadu a šta se vidi po tome da su ovom četniku koji ni nakon godinu dana nije dao sankcije Putinu a ni ne planira daju 165 miljona eura iz naših đepova kako bi mu enegetski bilo lakše a dobija najeftiniji plin od Putina kako ne bi uveo sankcije.

Znači sve je u redu : Udri po njima da kamen na kamenu ne ostane. Finacirat će vas taj zapad da ne ostanete bez struje i slat će vam naše pare.

ROKAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ


Pa jebo te ta lova,jer shtamparija radi 24 sata i u USA i u Europi.Dali su i Hrvatskoj neku crkavicu,ali fora je u tome shto Srbija nema Euro a Hrvatska ima pa po ekonomskoj logici shto vishe robe na trzishtu manje vrijedi ,a novac je roba samo shto ce ovi sa eurom najebati jer ce kroz inflaciju i ono shto je bilo vrijedno izgubiti svoju vrijednost.Europa ide u sunovrat kao kada bacish malu grudvu snijega niz glecher,efekat unishtenja je neprocjenjiv a tu nece biti imuna ni Srbija iako nije chlanica EU jer se previshe ekonomski uvezala sa EU.
Idem,pun kurac mi je danas glupih tema gdje ja ispadam pametan.:::)).Ponekad pozelim da sam glup ko crvenkasti pa da ne razumijem nishta i onda se odmorim ko chovjek:::))
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 18:59

RayMabus wrote:Jedini problem je šta taj tvoj pametni Vučic mora udarit sankcije Putinu.

Vučiceva ekonomija je Potemnikovo selo. Ne da mi se objašnjavat zašto al je tako.
Mogu ti i ovo detaljno objasnit al onda bi ispalo da ti a ne ja nema širinu i dubinu u to šta pričam.

Srbija i BiH energija na ugljen a uvodi se eko porez plus ako ne da sankcije Putinu najebat će a ako da opet će najebat.

Oćeš još ili ti je ovo dovoljno da vidiš da je Vučiceva ekonomija Potemnikovo selo ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 19:07

Uglavnom Švabe su kurac na biciklu a kako si i sam rekao imaju veliki ego i oće biti netko i nešto.

Znaš tko se bavi s egom tj drka ga ?

Demoni. Eto demoni su ti pola anđeoske hijerarhije a ja sam anđeo Prijestolnik a on je Bog i batina na fizičkoj ravni i samo naredi tim demonima koga i ovi krenu na njega ko dobermani.

Misliš da neću drkati Švabe u taj ego da su kurac na biciklu tako da puknu ?

Sumnjaš u to. B-)

Sad ćemo ih podjebavat da su nitko i ništa i teški kurac na biciklu tako da im ego eksplodira.

Rekoh : Imaju samo Komšića koji će ih doći glave.

Na krivoga su se namjerili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 19:11

Mali Švabo plače popiškio gaće. 

pirat :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq lol!

KMMMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 19:23

Gdje ćeš veće patnje za njhov napuvani ego koji želi biti netko i nešto pa prvo dominirati Europom a onda i šire nego da im stalno sereš u usta i to ne daš ?

Komšić je čisti dokaz te njihove arogancije pa im je tri dana nakon onog sastanka eu kad su Hrvatskoj članici eu rekli da odjebe i da će oni podržat mujage meni poviše glave i želje da vladaju Europom a kasnije i ostatkom svijeta di vide da mogu počeo ruski napad.

Onda im je odletio i taj plinovod u zrak kad su ga instalirali a u oko istog datuma im je Putin pripojio dijelove Ukrajine i još više eskalirao taj rat tako da nema nazad.

Pazi ovo ti je datum 23.02 2022 godine dakle punih mjesec dana prije napada :


Premijer Bavarske: Rusija nije neprijatelj Europi

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Lastpo10 by RayMabus Sun 23 Jan - 9:40

Ja nisam anđeo čuvar kako me je Veber etiketirao nego anđeo znanja.

Ako je Rusija glupa NESTAT ĆE.



Ja sam namjerno sebe postavio na Karpate. Otvorio sam mu prostor za napad.

Procjenjujem koliko je glup.


---

Mali Švabo uopće nema ideju kome je stao na žulj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 19:28

Sad će malome Švabi opet zima jer zima je na ovoj planeti svake godine a Putin ima zlata da izgura do zime plus tržište nafte u Kini i Indiji i drugdje raste pa ima kome prodat naftu i plin.

U prevodu pliva iznad vode. Samo nije Putin taj koji je ovisan o plinu nego mali Švaba.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 19:43

Sad ide guženje malog Švabe i to guženje će potrajat sve dok ne pukne.

Ako je njemu gospodarski rast nula a ostatku svijeta 1,2,3,4,5 i više posto to znači da mali Švabo postaje sve manji a drugi postaju sve veći.

Drug Tito je naš najbolji drug.

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 _114191314_1960_143_127-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by mentalitet 11/3/2023, 19:58

RayMabus wrote:Jedini problem je šta taj tvoj pametni Vučic mora udarit sankcije Putinu.

Vučiceva ekonomija je Potemnikovo selo. Ne da mi se objašnjavat zašto al je tako.

Zar i ti sine Brute imash mokre snove.Ha ha ha ha ha ,ukantat cu se:::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5045
2020-07-05


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by mentalitet 11/3/2023, 20:00

RayMabus wrote:Mali Hrvat plače popiškio gaće. 

pirat :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq lol!

KMMMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5045
2020-07-05


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:08

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:Jedini problem je šta taj tvoj pametni Vučic mora udarit sankcije Putinu.

Vučiceva ekonomija je Potemnikovo selo. Ne da mi se objašnjavat zašto al je tako.

Zar i ti sine Brute imash mokre snove.Ha ha ha ha ha ,ukantat cu se:::)))
Nemam. Ja nemam ništa protiv toga da se otvaraju tvornice u Srbiji i ljudi imaju posla.

Pričao si o cijeni struje tj energenata i kako je Srbija super za ulaganje. Nije.

Na ljestvici od 1 do 10 ona je negdje na brojci 4. To šta ti meni ko i taj Vučic idete prodavat pričice to ipak prodajite nekome glupljem. Ja sam anđeo Znanja ako nisi znao.

Sad zavisi o čemu je riječ. Može to biti i ok dakle čista 10-ka al nije to baš ta priča kako Vučic i ti i neki pričate o investicijama u Srbiji kad se gleda gdje investirati. Negi na četvorci su ako staviš skalu od jedan do deset. Prosjek je četvorka jel.

To više govori o tebi da si odma otišao na to da ja imam mokre snove da uništim Srbiju ekonomski jer eto samo govorim istinu da nije to sve tako bajno kako Vučic oće prikazati a i ti isto.

Ako ti netko kaže istinu ti odma dolaziš sa zaključkom kako taj mrzi Srbiju i želi je uništit. Jel ? Zanimljivo. Uopće nisan priča o uništavanju Srbije nego da je ta Vučiceva šema Potemnikovo selo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:27

Kad mu uvedemo vizni režim jer nije uskladio viznu politiku s EU onda će taj broj na toj ljestvici biti 3.

lol!

Sad ćeš ti reči : Evo ga vidi mrzi Srbiju želi im uvesti vize. Pa zar nije on kandidat za EU tj to mu je obaveza. Ne uvodim mu ja nego on sam sebi takvim ponašanjem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:33

DAVOR BOŽINOVIĆ
‘Sustavno će se pratiti u kojoj se mjeri države koje uživaju bezvizni režim usklađuju s viznom politikom EU‘
Najveći broj, više od 90 posto ilegalnih migranata, u Hrvatsku dolazi iz Bosne i Hercegovine, a u tu zemlju iz Srbije
Europska unija će početi sustavno pratiti u kojoj se mjeri države koje uživaju bezvizni režim usklađuju s njezinom viznom politikom, a one koje ne surađuju neće moći ni očekivati da ulaze bez viza, izjavio je u četvrtak hrvatski ministar unutarnjih poslova Davor Božinović.
“Nama treba sustavno rješenje na način da će se pratiti kako države koje uživaju bezvizni režim s Europskom unijom surađuju po pitanju usklađivanja svojih viznih politika s viznim politikama Europske unije”, rekao je Božinović nakon sastanka ministara unutarnjih poslova država članica.
Dodao je da se u EU o tome počelo raspravljati i da će to dovesti do određenih promjena.
“U to sam više nego uvjeren”, rekao je ministar.
Istaknuo je da se moraju izbjeći situacije koje danas imamo da u susjedne zemlje ljudi dolaze kao turisti, a onda kad dođu do granice s EU-om, od turista se pretvaraju u neregularne migrante.



https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sustavno-ce-se-pratiti-u-kojoj-se-mjeri-drzave-koje-uzivaju-bezvizni-rezim-uskladuju-s-viznom-politikom-eu-15313942
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:40

Da se meni ruši ekonomija Srbije tj da mi je to cilj srušija bi ja vas vrlo brzo. Ne bi uspili ni trepnit.

Fino uvedite te vize Erdoganu i drugima tj uskladite se s viznom politikom eu da ne moramo ovo uvodit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:47

Mene baš brige. Ja se ne zamaram s time.

Ako nećete uskladit viznu politiku s eu a ovi Austrijanac i Švabo vam ne žele uvest vize radi toga a onda će im Hrvatska sve imigrante poslat u Austriju i Bavarsku.

A još najbolje da ću ih ja držat ode kod sebe doma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:51

Iz Berlina, Bremena, Hamburga i Hannovera bit će otkazan 351 let, što će utjecati na gotovo 100.000 putnika, procjenjuje udruga zračnih luka ADV. Njezin izvršni direktor Ralph Beisel osudio je "zlouporabu" sindikata s obzirom na to da se zračne luke jedva oporavljaju od "najdublje krize u zrakoplovstvu".


U ponedjeljak veliki štrajk u njemačkim zračnim lukama. Bit će otkazan 351 let


Tako je. Nek propada bilanca ako vam ne dignu plače. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 20:59

Milanovic nikidan kaže kako i ovih pet članica eu također mora priznati Kosovo i onda Sarajevski mediji odma preveli da je Milanovic za to da Srbija prizna Kosoov.

Pa Bože dragi Milanovic vam govori da priznanje Kosova nije vanjska politika eu jer pet država eu ga ne priznaje i da je ovo švabino maslo da vi to priznate a ne od EU.

Sankcije Rusiji te usklađivanje vizne politike jesu vanjska politika eu a ne i Kosovo.

Odjebite tog Švabu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 21:08

Sad ćemo im radit štrajkove po Europi tako da ako ne dignu plaće da budu u gubicima a ako dignu opet su u gubicima i postaju nekonkurentni.

Kad te anđeo Prijestolnik počme vatat po fizičkoj ravni najeba si.

Drug Tito je naš najbolji drug.

Nesvrstani ekonomski jačaju a Zapadna žgadija propada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by RayMabus 11/3/2023, 21:25

3D printana raketa koju je izradio kalifornijski startup Relativity Space trebala bi poletjeti u svoju prvu misiju u orbitu u srijedu u ključnom testu nove strategije američke kompanije za smanjenje troškova proizvodnje.
Trideset i pet metara visoka raketa Terran 1, od koje je 85 posto izrađeno iz 3D pisača, trebala bi poletjeti s lansirne rampe Sjedinjenih Država u bazi svemirskih snaga u Cape Canaveralu na Floridi u 13 sati po lokalnom vremenu (18:00 GMT) u srijedu.

“Lansiranje za koje se pripremamo prilika je da demonstriramo hrpu stvari odjednom”, rekao je Josh Brost, viši potpredsjednik Relativity Spacea za prihode. Nazvao je Terran 1 “daleko najvećom 3D printanom strukturom koja je ikada sastavljena”.
Raketa – nadimak GLHF za “Sretno, zabavite se” – neće nositi komercijalni teret, budući da se radi o inauguracijskom letu, već će umjesto toga nositi neuspjeli 3D printani dio rakete iz prethodnog pokušaja izgradnje letjelice. Kompaniji je trebalo sedam godina da dođe do ovog lansiranja, a uspjeh nije zagarantiran. Nijedna komercijalna kompanija nije uspjela doći u orbitu iz prvog pokušaja.
Relativity Space također je prva kompanija koja je pokušala lansirati printanu raketu.

Zastupljen u brojnim industrijama

Proces 3D ispisa, široko korišten u raznim industrijama, uključuje uređaje koji autonomno “ispisuju” uzastopne slojeve mekih, tekućih ili praškastih materijala koji se brzo stvrdnjavaju ili stapaju u čvrste, trodimenzionalne objekte. Nacrti objekata skenirani su iz digitalnih nacrta.
Relativity Space, jedan od nekoliko američkih raketnih startupa koji se takmiče zadovoljiti sve veću potražnju za jeftinim uslugama lansiranja, kladio se na uštede troškova koje očekuje postići korištenjem divovskih, robotskih 3D pisača za pojednostavljenje proizvodnih linija raketa.
Većina njegovih suparnika fokusirala se na smanjenje troškova izgradnjom raketa dizajniranih za višekratnu upotrebu, kao što su Falcon 9 pojačivači koje proizvodi SpaceX Elona Muska.
Korištenje 3D pisača, rekao je Brost, omogućuje Relativity Spaceu da ubrza velik dio svojih proizvodnih procesa i lakše izvrši promjene kako bi poboljšao dizajn rakete ako je potrebno nakon što ona leti, eliminirajući potrebu za složenim opskrbnim lancem koji bi inače usporio poboljšanja rakete.
Dok je potrošni Terran 1 napravljen za nošenje 1250 kg satelita u nisku Zemljinu orbitu (LEO), sve manja potražnja za tom klasom raketa-nosača navela je Relativity Space da razvije veću, 3D printanu raketu za višekratnu upotrebu – Terran R – a očekuje se da će letjeti 2024. godine.

Astronomski ugovori

Trenutno potražnju potiču takozvani mega-konstelacijski planovi kompanija kao što su SpaceX, OneWeb i Amazon Jeffa Bezosa za postavljanje desetina hiljada satelita za internetsko emitiranje na LEO u sljedećih nekoliko godina.
SpaceX leti vlastitim raketama za teške terete kako bi svoju mrežu Starlink doveo u orbitu, dok OneWeb i Amazon planiraju koristiti slične velike rakete raznih lansirnih kompanija za vlastite satelite. OneWeb će lansirati svoje satelite sljedeće generacije na Terran R kompanije Relativity Space, najavile su kompanije prošle godine.
Relativity Space, sa sjedištem u Long Beachu u Kaliforniji, ima osigurane ugovore za lansiranje u vrijednosti od otprilike 1,65 milijardi dolara za obje svoje rakete, a najveći dio tog prihoda može se pripisati većem Terranu R.
Iako je tržišna potražnja za raketama poput Terrana 1 oslabila, Brost je rekao da će nadolazeći letovi rakete informirati o tome kako je Terran R projektiran.
Upitan prodaje li Relativity Space još uvijek Terran 1 kupcima, Brost je rekao da kompanija “nastavlja razgovarati s ljudima o oba vozila”.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke - Page 2 Empty Re: Mnoge zemlje su za stručnjake atraktivnije od Njemačke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum