ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od 22. veljače upis državnih obveznica

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by AssadNaPodmornici 16/2/2023, 19:10

zlato, srebro, i drugi plemeniti metali, zemljišta, nekretnine(bez obzira što mainstream ekonomisti seru protiv nekretnina i zagovaraju da budete podstanarani) ovo je sve sigurno ulaganje , rizično ulaganje kriptovalute, ali mainstream tipa bitcoin ali to je visoko rizično potencijalno visoko profitabilno pa ulazite sa manjim postotkom imovine.

...........
državne obveznice, kako rekoh sretno svima koji svoje pare daju Andreju Plenkoviću, Senfu, Žalac i Josipi Rimac na upravljanje. Oni vam već sada uzimaju 50-60% vaših prihoda preko poreza i nije im dovoljno.

dionice, po meni isto prevara, 90% ljudi puši na dionicama, znam hrpu ljudi koji su ulagali u dionice, vrlo malo ih je profitiralo

AssadNaPodmornici

Posts : 21180
2018-06-14


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 19:22

Ne znam jel ovo prije bilo, ne pratim al ako nije onda vjerovatno ovo je priča : HNB sad kad smo u europodručju ima manje posla a euro je ipak bolje jel i sad da ne stoje nezaposleni na šalteru onda građanima ponudili i ovu uslugu.

Ovo je samo bankarska usluga samo šta se država ne zadužuje kod neke banke nego direktno od građana tj ona je sad banka a ovo je u suštini štednja jel : staviš neke pare i ima kamata i određen broj godina prije nego šta možeš to dignit i to ti je ta priča dakle potpuno isto šta i štednja u nekoj banci samo sad to radiš s državom ( državna obveznica ).

Ne znam šta tu imam uopće više dodat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 19:24

AssadNaPodmornici wrote:zlato
Nemoj. Cijena zlata je zadnjih desetak i nešto godina jako skočila a isto to vrijeme Putin puni trezore a Rusija i Kina su najveći proizvođači istog. Prevedeno dok je Putin to gura u podrum a nije prodava okolo cijena je rasla. On sad to prodaje. Ne kupuj. Opasno je.

Moga bi se tu desit slom cijene zlata jer je razlog zašto zadnjih desetak i više godina istome raste cijena taj šta Rusija dakle najveći proizvođač istog je većinu gurala u podrum. Sad se dešava prodaja istog koje dolazi na tržište. To prevedeno znači da bi mu cijena mogla pasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by debotoijusto 16/2/2023, 19:28

veber wrote:
debotoijusto wrote:
zoro osvetnik wrote:
debotoijusto wrote:
zoro osvetnik wrote:
debotoijusto wrote:
zoro osvetnik wrote:E sad, koliko je to pametno za ulaganje?!

Inflacija je, očekuje se recesija, a euro je npr. propao za više od 100% u odnosu na australski dolar u proteklom periodu.

ako imas 100 000€ i nemas ideje sto s njima narednih par godina ovo najbolje ulaganje , sitna dobit/rizik
ako slucajno i zatreba mozes trgovati tim obveznicama
Ovo ću shvatit kao šalu. 
Da imam 100000 eura ne bi ih nikad stvaio na milost i nemilost inflaciji kakva je sad.

Ja se mislim i za 500 eura. Neka sića, pa ako propadne propadne, ko ga jebe. Neću umrit odgladi.

500€ mozes drzat u skafetu sto se inflacije tice , opcenito dogodine budes mogao kupiti manje dobara no neki proizvodi pojeftine pa ispadne da si dobro prosao u konacnici ciljanom kupnjom
drzavne obveznice su kupnja za prave domoljube drzavotvorne amo rec , ocekujem da se sve razgrabi odmah
A dobro. Za tebe je to najbolje ulaganje za 100000 eura, za mene nije. Morat ću izgleda počet ciljano kupovat. :)

za mene to nije , za nekoga tko drzi novac u banku i ne zna sto narednih godina s njim idealno ulaganje , to rekoh
ulozit 500€ vise nekakav cin domoljublja nego ulaganje , propast zasigurno nece osim ako rusi ne grunu atomik u tom slucaju ti bolje imat kilo zita nego sva ulaganja nekretninska oli zlatna ;)
zlato uvijek ima vrijednost. platina, srebro.
nakon potresa fino skočilo.

zlato po sebi ima vrijednost jer da cukaš samo kilu, vrjednost je kuće u turskoj.

zlato kroz milenije ima konkretnu vrijednost.

u krajnjol liniji daš komadić i dobiješ kruh.

kao što vidimo ulaganje u nekretnine i nije nekaj.
kod nas balkoni ili stubišta urušavaju se mimo bilo kojeg potresa.

ma dobro karikiram malo ;)


debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 19:33

Ne da mi se tražit temu di san o tome pisa al okvirno ovo vam je priča : Putin zadnjih 20 godina rusko zlato trpa u podrum a Rusija je najveći proizvođač istog. Il uz Kinu jedan od najvećih. Isti taj graf prati i nagli skok cijene zlata zlata u zadnjih dvadeset godina.

On ga sad prodaje jer mu treba lova.

Dakle sve obrnuto i to naglo odjednom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by Guest 16/2/2023, 19:35

debotoijusto wrote:
veber wrote:
debotoijusto wrote:
zoro osvetnik wrote:
debotoijusto wrote:
zoro osvetnik wrote:
debotoijusto wrote:
zoro osvetnik wrote:E sad, koliko je to pametno za ulaganje?!

Inflacija je, očekuje se recesija, a euro je npr. propao za više od 100% u odnosu na australski dolar u proteklom periodu.

ako imas 100 000€ i nemas ideje sto s njima narednih par godina ovo najbolje ulaganje , sitna dobit/rizik
ako slucajno i zatreba mozes trgovati tim obveznicama
Ovo ću shvatit kao šalu. 
Da imam 100000 eura ne bi ih nikad stvaio na milost i nemilost inflaciji kakva je sad.

Ja se mislim i za 500 eura. Neka sića, pa ako propadne propadne, ko ga jebe. Neću umrit odgladi.

500€ mozes drzat u skafetu sto se inflacije tice , opcenito dogodine budes mogao kupiti manje dobara no neki proizvodi pojeftine pa ispadne da si dobro prosao u konacnici ciljanom kupnjom
drzavne obveznice su kupnja za prave domoljube drzavotvorne amo rec , ocekujem da se sve razgrabi odmah
A dobro. Za tebe je to najbolje ulaganje za 100000 eura, za mene nije. Morat ću izgleda počet ciljano kupovat. :)

za mene to nije , za nekoga tko drzi novac u banku i ne zna sto narednih godina s njim idealno ulaganje , to rekoh
ulozit 500€ vise nekakav cin domoljublja nego ulaganje , propast zasigurno nece osim ako rusi ne grunu atomik u tom slucaju ti bolje imat kilo zita nego sva ulaganja nekretninska oli zlatna ;)
zlato uvijek ima vrijednost. platina, srebro.
nakon potresa fino skočilo.

zlato po sebi ima vrijednost jer da cukaš samo kilu, vrjednost je kuće u turskoj.

zlato kroz milenije ima konkretnu vrijednost.

u krajnjol liniji daš komadić i dobiješ kruh.

kao što vidimo ulaganje u nekretnine i nije nekaj.
kod nas balkoni ili stubišta urušavaju se mimo bilo kojeg potresa.

ma dobro karikiram malo  ;)


I ja se slažem s izrečenim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 19:38

Kupuješ kad je cijena niska a prodaješ kad je visoka.

Sad kad Putin istovari svo to zlato iz podruma koje je skuplja zadnjih 20 godina a zbog iste stvari cijena na otvoreno tržištu je jako rasla jer Rusija najveći proizvođač istog većinu godišnje proizvodnje trpala u podrum a ne na otvoreno tržište...

Šta očekujete ? Mislite li da će mu rast cijena ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 20:04

Sad ćemo mu udarit nove eu sankcije na godišnjicu napada. Kažu teške su oko 11 miljardi eura.

Tona zlata je oko 60 miljona dolara. Eto nek proda po 50 miljona. Sad će fino raspordaja srebrenine odnosno u ovom slučaju zlatarine. Ratovi su skupi a posebno još kad ti udare zapadne sankcije.

Službeno ima 2300 tona u narodnoj banci Rusije a ima toga još po podrumima.

Kome će on to prodat to je potpuno nebitno. Bitno je da zasiti tržište.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by veber 16/2/2023, 20:06

AssadNaPodmornici wrote:zlato, srebro, i drugi plemeniti metali, zemljišta, nekretnine(bez obzira što mainstream ekonomisti seru protiv nekretnina i zagovaraju da budete podstanarani)  ovo je sve sigurno ulaganje ,  rizično ulaganje kriptovalute, ali mainstream tipa bitcoin ali to je visoko rizično potencijalno visoko profitabilno pa ulazite sa manjim postotkom imovine.

...........
državne obveznice, kako rekoh sretno svima koji svoje pare daju Andreju Plenkoviću, Senfu, Žalac i Josipi Rimac na upravljanje. Oni vam već sada uzimaju 50-60% vaših prihoda preko poreza i nije im dovoljno.

dionice, po meni isto prevara, 90% ljudi puši na dionicama, znam hrpu ljudi koji su ulagali u dionice, vrlo malo ih je profitiralo
jebale vas nekretnine.
jedno od najgorih mogućih ulaganja.

da se riješi status podstanara u hr dobrim djelom bi se rješio i problem nekretnina.
zakaj na ovim prostorima ima toliko nekretnina u privatnom vlasništvu?


kmet pripada zemlji.
kao takav ne ide nikamo.

vlasništvom na nekretnini postaješ vezan za mjesto. time si podložan feudalcu.

zato je babetina pokušala ekipu nagovoriti na kupnju nekretnina.

isto kao i gradnja kuće koja traje više od 30 godina.
glupa ulaganja i vezivanje uz "djedovinu"

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 20:23

Sad vam je najbolje ulagat u dionice vojne industrije. Sve je roba. Zakon ponude i potražnje. Nije bitno jel to metak, zlato il neka valuta. Kupuješ kad je nisko a prodaješ kad je visoko. Poanta je zarada a ne to govno s kojm trguješ. To govno s kojim trguješ je potpuno nebitno. To može biti bilo šta.

Rekoh vam zašto je zlato skočilo u zadnjih 20 godina a da sad on mora rasprodavat to iz podruma i da će zasistit postepeno tržište.

Pa oće li mu onda cijena rast ? Neće. Pa štaš onda to kupit ? Di je tu zarada ?

Zarade nema a lako moguće i da popušiš lovu ( pošto će on iskrcat to svoje zato na tržištu pa se može očekivati pad cijene ali i ne mora zbog pojačane potražnje al svakako mu cijena neće rast jer tu je neki mehanizam ravnoteže ipak na početku dok je potražnja pojačana ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 20:38

Tržište zlata su vam :

državne banke

banke

korporacije koje se bave trgovinom plemenitog metala

ljudi

Ja vidim šta Putin odnosno ona njegova Elvira radi. Točno to bi i ja. Rusija je najveći proizvođač zlata i ne odgovara joj obaranje cijene istog a posebno ne kad ima još 2300 tona u trezoru. Pa šta radi ? Prodaje državama a one to stavljaju u trezore a ne na tržište. Dakle nema tog zlata još na otvorenom tržištu. Kad to rasproda on time miće dolar iz trgovine s ovim državama i dolarske devize zamjenjuje zlato. Tek kad taj ciklus završi onda se može osjetiti i neki pad cijene. No cijena mu neće rasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 20:52

Indija nema zlata a najveće su tržište jer oni njihovi cigani vjeruju u zlato više nego u indijsku ruplju.

Dobro. Recimo sad da narodna banka indije il kako im se već zove državna banka ima nešto sitno zlata ( sitno zato šta ga kao država nemaju ) a imaju dolarske devize jer je dolar stabilna valuta.

Recimo da sad pričamo o miljardu dolara.

Ako ti kupiš 20 tona zlata to je miljarda dolara i ti više ne držiš dolar nego zlato.

Dolaru pada vrijednost a zlatu raste.

BRICS

I Nesvrstani



U svetu postoji jedno carstvo,
u njemu caruje drugarstvo.
U njemu je sve lepo, u njemu je sve nežno,
u njemu se sve raduje!

Tamo su kuće od čokolade,
prozori su od marmelade.
Tamo svako radi ono šta hoće
Tamo raste svako voće.

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 2570627_0616-titonkrumahbgd1961_ff

U prevodu : jebat će vam onaj general galaksije s pet zvjezdica mater radi Komšića.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 21:02

Zapamtite : Ja uvijek pobjeđujem.

To nije floskula.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by aben 16/2/2023, 21:05

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zlato, srebro, i drugi plemeniti metali, zemljišta, nekretnine(bez obzira što mainstream ekonomisti seru protiv nekretnina i zagovaraju da budete podstanarani)  ovo je sve sigurno ulaganje ,  rizično ulaganje kriptovalute, ali mainstream tipa bitcoin ali to je visoko rizično potencijalno visoko profitabilno pa ulazite sa manjim postotkom imovine.

...........
državne obveznice, kako rekoh sretno svima koji svoje pare daju Andreju Plenkoviću, Senfu, Žalac i Josipi Rimac na upravljanje. Oni vam već sada uzimaju 50-60% vaših prihoda preko poreza i nije im dovoljno.

dionice, po meni isto prevara, 90% ljudi puši na dionicama, znam hrpu ljudi koji su ulagali u dionice, vrlo malo ih je profitiralo
jebale vas nekretnine.
jedno od najgorih mogućih ulaganja.

da se riješi status podstanara u hr dobrim djelom bi se rješio i problem nekretnina.
zakaj na ovim prostorima ima toliko nekretnina u privatnom vlasništvu?


kmet pripada zemlji.
kao takav ne ide nikamo.

vlasništvom na nekretnini postaješ vezan za mjesto. time si podložan feudalcu.

zato je babetina pokušala ekipu nagovoriti na kupnju nekretnina.

isto kao i gradnja kuće koja traje više od 30 godina.
glupa ulaganja i vezivanje uz "djedovinu"
Vezan? Ako imoš dovoljno didovine, moš živiti u hotelu bilodi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by Serbinho-3 16/2/2023, 21:08

To je ono sto sam ja govorio, kako drzava najlakse da se

zaduzi, cak su i kamatu prepisali, od 3% pa navise.

TITO se zaduzio u Emiratima a mogao je taj model

primeniti i dati da neko zaradi, jer banke ne nude nista.

Zarada je sigurna, iako je mala.

Drzava bolje prodje, nego sa strane da se zaduzuje.

Drugi model, mozda se i to pojavi jednog dana.

Reprogramiranje dugova.

Tako mozes narodu dati da zaradi a ti reprogramiras i

smanjis dug.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26616
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 21:09

Sad fino udarit nove sankcije Putinu pa nek rasprodaje to zlato dole Indijcima i ekipi. Zasićenje tržišta al oni nemaju zlata a sad ga dobivaju nešto ispod cijene. Imaju zaradu. Povećavaju svoje zlatne devize i miću dolar iz trezora. Dolaru pada cijena a zlato drži cijenu. Istovremeno to zlato postaje valuta međusobne trgovine jer ovi ne vjeruju jedni drugima al svi vjeruju u zlato.

Istovremeno zapadne banke i korporacije koje su pune zlata i ovdje zarađivale zaradu sad istu gube i bivaju izgurane s tog unosnog tržišta.

Pobijedite me ako možete.

Ne možete.

Pet zvjezdica general.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 21:18

Serbinho-3 wrote:To je ono sto sam ja govorio, kako drzava najlakse da se

zaduzi, cak su i kamatu prepisali, od 3% pa navise.

TITO se zaduzio u Emiratima a mogao je taj model

primeniti i dati da neko zaradi, jer banke ne nude nista.

Zarada je sigurna, iako je mala.

Drzava bolje prodje,  nego sa strane da se zaduzuje.

Drugi model,  mozda se i to pojavi jednog dana.

Reprogramiranje dugova.

Tako mozes narodu dati da zaradi a ti reprogramiras i

smanjis dug.

Boli te kurac za državu.

Tvoje pare tvoja stvar a oni neka se jebu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 21:22

Šta tebe boli kurac za državu '

Ako je ta bankarska usluga bolja od one u banci a to je neka vrst štednje samo se drukčije zove onda ok to ti je bolje a ako nije odjebi.

Šta tebe boli kurac za državu ? Ako joj fali para neka otpusti gomilu uhljeba i to je to. Da me ne bi još bilo brige za uhljebistan i kako će oni preživit ? Ma zamisli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by RayMabus 16/2/2023, 21:30

Jebe mi se za državu. Tih 500 eura su moje pare.

Imaš dva šaltera : na jednome neka banka ako staviš štednju na godinu dana daje ti 2 posto kamata a imaš drugi di ti banka zvana država daje štednju zvana državna obveznica isto na godinu dana i sad ako je kamata 2 posto onda nema razlike a ako je manja normalno da neću, pa nisan budala, idem na ovi prvi šalter a ako je veća od ponude s ovog prvog šaltera normalno da neću kod banke tj dakle tog prvog šaltera, pa nisam idiot.

Mene zanima zarada.

JEBE MI SE ZA DRŽAVU.



PS : Još provjerit koliko je ta banka tj i država kredibilna da ne bi propala ko Juga i Slovenska banka pa da nikad ne vidiš te pare jer ako netko daje previše dobre kamate to može biti i zajeb a obično i je. Bankrotira i čao đaci i onda svoje pare više nikad više ne vidiš.

Dodatak : Hrvatska je u europodručju i nema visok javni dug tako da ne mislim da je s te strane to rizično.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by Serbinho-3 16/2/2023, 22:46


Zamisli yaj turizam koji Ero hvali ovde, 12 milijardi za 3

meseca, Eurofondovi i poklonjene milijarde , plus se

zaduzuju.

Kostaju Uhljebi, galantno se zivi.

Ostali kesu i kod Nemca da rade ono sto oni nece ili im uvale

i njihov deo posla da urade, Cartier 3 pa 1, tj 3 lade 1 radi za

3+1, plati racune, pokrece sistem i bude otprilike ravan

na nuli.

Uhljeb je vec gospodin.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26616
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Od 22. veljače upis državnih obveznica - Page 2 Empty Re: Od 22. veljače upis državnih obveznica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum