ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Go down

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   Empty Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Post by Serbinho-3 25/1/2023, 17:56

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   713580_11153116_f


Evropa će pre ili kasnije povratiti izgubljeni suverenitet, ali za to će po svemu sudeći biti potrebno vreme, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin tokom susreta sa studentima.


"Naravno, doći će vreme, u to nema sumnje. Na ovaj ili onaj način, suverenitet će biti vraćen Evropi. Ali, po svemu sudeći, za to je potrebno još vremena", rekao je Putin.



U razgovoru sa studentima Lomonosovsog fakulteta u Moskvi Putin je ponovio da je cilj specijalne vojne operacije u Ukrajini da zaštiti ljude i zemlju od opasnosti koja preti da eskalira.

"Cilj je, kao što sam mnogo puta rekao, da zaštitimo ljude, pre svega, ali da zaštitimo i samu Rusiju od pretnji koje pokušavaju da stvore na teritorijama koje nam istorijski pripadaju. Mi to ne možemo da dozvolimo", rekao je Putin.

Govoreći o ukrajinskoj vojsci, Putin je naveo da protivnik nema nikakvog obzira, da je formirao kaznene odrede i da puca u leđa sopstvenim ljudima.

"Nažalost, neprijatelj ne vodi računa ni o čemu. Oni Svojim ljudima pucaju u leđa, čak su stvarali i kaznene odrede. Baš nedavno, pre nedelju dana, momci su nam rekli da su videli kako u jednom naselju neprijatelj ide napred, a iza njih njihovi pucaju na svakog ko krene nazad", rekao je predsednik Rusije i dodao da veruje da to čine ukrajinski nacionalisti, koji sami ne žele da budu na prvim linijama fronta.


Nećemo se odreći svetskih klasika

Rusija neće živeti bez svetske kulture, za razliku od Zapada koji "poništava" nasleđe Petra Čajkovskog, rekao je Putin tokom susreta sa studentima.

"Nikad nismo pomislili da ukinemo Betovena ili Baha, ili Vilijama Sidnija Portera, čuvenijeg kao O. Henrija, a naši neprijatelji su se dosetili da zabrane Čajkovskog. Neka, neka žive bez Čajkovskog, i bez Dostojevskog, i Tolstoja, a mi bez svetskih klasika nećemo", rekao je Putin.


Predsednik je na Dan ruskih studenata posetio zgradu fakulteta "Lomonosov", Inovacionog naučno-tehnološkog centra "Vorobjovi Gori" Moskovskog državnog univerziteta i razgovarao sa studentima.



https://www.alo.rs/svet/ruske-vesti/718712/putin-evropa-ce-vratiti-izgubljeni-suverenitet/vest
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   Empty Re: Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Post by debotoijusto 25/1/2023, 18:47

kme kme
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   Empty Re: Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Post by immortal 25/1/2023, 19:33

oslobađaj brale al nam komunizma ne dovodi
u Hrvatskoj ima da se štite Hrvati
bude li drugačije ispušit ćeš od starta
dužan si mi

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   Empty Re: Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Post by mentalitet 25/1/2023, 21:59

Narafski,ja sam se vec predbiljezio za denacifikaciju rvata.Jest da ima puno posla ,ali uz rusku pomoc ce to ici ko podmazano.Moj kozni mitraljez josh dobro shljaka pa ce rvatice poput mortalke konachno dobiti prave metke i to u sridu z guza ili ti s ledja:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5028
2020-07-05


Back to top Go down

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   Empty Re: Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Post by immortal 25/1/2023, 23:37

mentalitet wrote:Narafski,ja sam se vec predbiljezio za denacifikaciju rvata.Jest da ima puno posla ,ali uz rusku pomoc ce to ici ko podmazano.Moj kozni mitraljez josh dobro shljaka pa ce rvatice poput mortalke konachno dobiti prave metke i to u sridu z guza ili ti s ledja:::))

pičko traljava
da si muško već bi ginuo za putina

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!   Empty Re: Putin: OSLOBODIĆEMO Evropu, na ovaj ili ovaj način!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum