ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Guest 22/1/2023, 18:34

veber wrote:

kakav liječnički,...
BTW, na prvom lječničkom pregledu nisam prošao. Bili neki šumovi na srcu...Zato me nisu htjeli odmah primit u gbr.

Nakon, otprilike, mjesec ipo dana sam napravio drugi lječnički pregled, koji je bio dobar.
Nakon toga sam primljen u 4.gbr. Zadovoljio sam sve predamnom postavljene uvjete.

Guest
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Guest 22/1/2023, 19:21

veber wrote:
kakava radna knjižica...
Dok sam bio angažiran kao pričuvni djelatnik, bio sam ujedno i student, pa nisam imao radnu knjižicu. Nju sam morao naknadno napraviti.

A u školi koju sam zavšio sam morao platiti 400 HRD da mi daju ovjerenu kopiju moje svjedodžbe.

I sve to zato što su to tražili od mene kako bi me primili u 4.gbr.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 22/1/2023, 19:25

Ringo10 wrote:Sjećam se ... suze Sonje Lokar, slovenske zastupnice .. plakala je jer je znala da je gotovo
Zauvijek
ja se sjećam te noći 
gledala prijenos na tv i osjetila neki totalni strah , zebnju , 
smrzla se duša u meni 
nkada ni prije ni kasnije nisam imalla taj osjećaj totalne zebnje pred neizvjesnim neočekivanim i opasnim ishodom događaja

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Gast 22/1/2023, 19:40

Sora wrote:
Ringo10 wrote:Sjećam se ... suze Sonje Lokar, slovenske zastupnice .. plakala je jer je znala da je gotovo
Zauvijek
ja se sjećam te noći 
gledala prijenos na tv i osjetila neki totalni strah , zebnju , 
smrzla se duša u meni 
nkada ni prije ni kasnije nisam imalla taj osjećaj totalne zebnje pred neizvjesnim neočekivanim i opasnim ishodom događaja
OKLE SOCIJALISTIČKOJ GAMADI DUŠA
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 22/1/2023, 19:44

prckov wrote:taj jugo socijalizam je bio limunada u odnosu na ono što dolazi
samo bi volio vidjeti face onih koji to konačno skuže
tako je 

moram ti eto priznati da imaš pravo
ti si za moju kuću

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 22/1/2023, 19:46

škutor wrote:
Sora wrote:
Ringo10 wrote:Sjećam se ... suze Sonje Lokar, slovenske zastupnice .. plakala je jer je znala da je gotovo
Zauvijek
ja se sjećam te noći 
gledala prijenos na tv i osjetila neki totalni strah, zebnju, 
smrzla se duša u meni 
nekada ni prije ni kasnije nisam imala taj osjećaj totalne zebnje pred neizvjesnim neočekivanim i opasnim ishodom događaja
OKLE SOCIJALISTIČKOJ GAMADI DUŠA
aj ti leči se 
boli me kukac za tebe doduše
crkni i oslobodi zrak za normalnog čovjeka

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 22/1/2023, 19:48

raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Gast 22/1/2023, 19:52

Sora wrote:raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu
MNOGE GENERACIJE ĆE PROPATIT DOK SE SATARE NAJVEĆE PLANETARNO ZLO .....SOCIJALIZAM 


 današnjom hrvatoslavijom vladaju neprestano od ww2 socijalistički rasisti koji bez krvi neće sići sa vlasti 


to su tvoja ideološka bratia nekad u desnom nekad u livom pakovanju ,,,al neprestano na državnom kontu ka i ti
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 22/1/2023, 19:55

škutor wrote:
Sora wrote:raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu
MNOGE GENERACIJE ĆE PROPATIT DOK SE SATARE NAJVEĆE PLANETARNO ZLO .....SOCIJALIZAM 


 današnjom hrvatoslavijom vladaju neprestano od ww2 socijalistički rasisti koji bez krvi neće sići sa vlasti 


to su tvoja ideološka bratija nekad u desnom nekad u livom pakovanju ,,,al neprestano na državnom kontu ka i ti
AJ PROĆ 
UZMI JOŠ KOJI DOP 
CGARETU 
KAJ VEĆ TROŠIŠ

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Gast 22/1/2023, 20:03

Sora wrote:
škutor wrote:
Sora wrote:raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu
MNOGE GENERACIJE ĆE PROPATIT DOK SE SATARE NAJVEĆE PLANETARNO ZLO .....SOCIJALIZAM 


 današnjom hrvatoslavijom vladaju neprestano od ww2 socijalistički rasisti koji bez krvi neće sići sa vlasti 


to su tvoja ideološka bratija nekad u desnom nekad u livom pakovanju ,,,al neprestano na državnom kontu ka i ti
AJ PROĆ 
UZMI JOŠ KOJI DOP 
CGARETU 
KAJ VEĆ TROŠIŠ
glupa rasistička mentalna štraco ,,, 

socijalističku religiju svoju si stavila za životni moto 

pogleč se u ogledalce 

ona bradata mutantna  pizda koja pičku nosa u muškom zatvoru je tvoja mentalna copy-paste
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by vuksadinare 22/1/2023, 21:42

....nakon ovog kongresa..prvi put je jna shvatila da se jugovina raspada..i nakon toga da sprijece tu mogucnost vrhovna komanda jna je dala otvorene ruke Kos-u da to sprijeci..od tok trenutka KOS djeluje samostalno i vecinu odluka donosi zapovjednistvo kos-a odnosna general aca vasiljevic koji je od tog trenutka smatran i najmocnijim covjekom jna u to vrijeme...KOS podize svoju aktivnost na najvisu razinu narocito u sloveniji i hrvatskoj i pocinje otvorenu neprijateljsku djelatnost tada prema te dvije republike jos u sastavu jugoslavije..istovremenu pocinju sa dodatnom radikalizacijom srba narocito na prostoru hrvatske ali i bih..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Guest 22/1/2023, 21:59

vuksadinare wrote:....nakon ovog kongresa..prvi put je jna shvatila da se jugovina raspada..

Ti to ozbiljno?
Shvatili su oni to odavno, ali tek tada da transformacija Jugoslavije u veliku Srbiju neće ići tako jednostavno kako su to prvotno planirali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Ringo10 23/1/2023, 03:04

Sora wrote:raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu
Istina
Da, Srbi i Hrvati su najvise doprinijeli
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Gast 23/1/2023, 08:24

Ringo10 wrote:
Sora wrote:raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu
Istina
Da, Srbi i Hrvati su najvise doprinijeli
kakvi srbi ,,,kakvi hrvati 


kakvi narodi ,,,,zar zo nije prevaziđena etapa ka marxizmu 

šta bi bilo kad bi bilo ,,,, aj reci isusati 


aj reci isusati koji socijalistički nacizam je danas još živ 

pomoći ću ti 

treći raj je raspižđen 

jugonacizam je prikla sam sebe

a da bi znao o čemu se radi ,,,slušaj,,, nacizam je  socijalizmom ujedinjene nacije 

aj mi ti tako mudro jugonacističko štenče pripovjedi koji socijalistički nacizam još uvik drži prisilno nacije u svojoj represiji 


aj misli 


moreš priupitat i dikojeg mutanta ,,, ima pravo progovorit i na vaginu i na uvo i na govno-izlaz  nije bilo koji otvor ,,,, socijalistički prikladno je da su svi otvori na tijelu isti i imaju sve funkcije 


aj javi
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 23/1/2023, 08:31

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:....nakon ovog kongresa..prvi put je jna shvatila da se jugovina raspada..

Ti to ozbiljno?
Shvatili su oni to odavno, ali tek tada transformacija Jugoslavije u veliku Srbiju neće ići tako jednostavno kako su to prvotno planirali.
svatili su svi nakon Titove smrti
si osim nekih 20 milijuna naivaca koji su zamišljali da će im Jugoslavija i dalje pružiti sva ona dobra na koja su navikli 
ali , eto, digli glave nacionalisti potpomognuti vanjskom intervencijom , kakav KOS ,jebeš KOS, bil je tu CIA raspašoj itd 


uglavnom scenarij raspada Juge je sad jasan 
sad je već prošlost 
sad gledamo kak se melju republike pod stranim pritiscima 
i kak im visi mač nad glavom a da bi bilo sve uvjerljivije stavili nas u žrvanj globalizacije, pa nemamo više hrane, svoju lovu , svoju vojsku, kurac palac


onda me kreteni uvjeravaju da je sve u JUGI bilo crno
je bogati, smijala bi se da nije za plakati

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sora 23/1/2023, 08:46

škutor wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:raspad SFRJ je početak kraja njenih sastavnica
si nestaju , i srbi i hrvati i drugi 
to i treba, osobito za ova 2 naroda , oni su i najviše doprinjeli raspadu
Istina
Da, Srbi i Hrvati su najviše doprinijeli
kakvi srbi ,,,kakvi hrvati 


kakvi narodi ,,,,zar zo nije prevaziđena etapa ka marksizmu 

šta bi bilo kad bi bilo ,,,, aj reci isusati 


aj reci isusati koji je socijalistički nacizam danas još živ 

pomoći ću ti 

treći raj je raspižđen 

jugonacizam je prikla sam sebe

a da bi znao o čemu se radi ,,,slušaj,,, nacizam je socijalizmom ujedinjene nacije 

aj mi ti tako mudro jugonacističko štenče pripovjedi koji socijalistički nacizam još uvik drži prisilno nacije u svojoj represiji 


aj misli 


moreš priupitat i dikojeg mutanta ,,, ima pravo progovorit i na vaginu i na uvo i na govno-izlaz nije bilo koji otvor ,,,, socijalistički prikladno je da su svi otvori na tijelu isti i imaju sve funkcije 


aj javi
eo javljam 
zašto ti ne čitaš MARXA?
on je davno napisao jednu istinu koja je sveto pismo , kao Biblija
ustalom i njegova Kapital je usporediv po broju izdanja s Biblijom
dakle rekao je Marx da je povijest ustvari povijest KLASNE BORBE 
KADA JE VELIKA OKTOBARSKA REVOLUCIJA  dovela na vlast narod, potlačenu klasu , po prvi puta u povijesti , bila je uzor mnogim drugima državama da krenu putevima socijalizma 
geeralno gledajući socijalizam omogućuje vlast naroda , bez obzira , na devijacije koje su se kasnije pokazale u SSSR i svim drugim socijalističkim državama 
al u globalu u socijalizmu narod bolje živi 
zato našim domoljubima ne smiješ spomenuti socijalizam ni komunizam ni TIta , jebene kukavice se štite šutnjom i lažima


al nakon pada Berlinskog zida, popadali su socijalstički poretci svuda 
u SFRJ, istočnom bloku i nesvrstanim zemljama 
a šta je to ustvari? što se dogodilo ???

IMPERIJ UZVRAĆA UDARAC 
BOGATI SU UZELI CIJELU ZEMLJU U SVOJE RUKE, poništili socijalističke države i rezultate 
vladajuća klasa bogataša sad radi što hoće 
terorizira, tiranizira. truje Zemlju, ubija, nameće bolesne ideologije , lažna prava i slobode 
ostale pizdarije tipične za društvo u kojem je ČOVJEK ČOVJEKU VUK 


KAPIŠI TI MAJMUNČIĆU?


NA  ima vas toliko blesavih da vama nije ni teško prodati sva ta sranja o tome kak je dobro u kapitalizam a loše u socijalizmu 
a nekima , nekima je dobro, 
tipa ovih gnjida iz Crkve, klečavaca, debelih sexy popova i njihovih slugu 
i naravno klasi na vlasti 


tak , ukratko, postoje klase , nemreš bilivit
sada je klasa eksploatatora na vlasti , uz lažni privid demokracije 
i slijedećih 100 godina sve će biti gore onima koji su dolje, eksploatacija sve jača 
možda ne 100 ali dugo dugo

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Gast 23/1/2023, 12:17

mutantna socijalistička stoko 

kapitalizam ne postoji,,, to je izmišljotina asocijalne gamadi kojoj je socijalizam pojeo razum pa konta ako je usran da i druge usere izmišljotinom 

rimokatolička crkva je na civilizaciskoj instanci koju ti nesmiješ ni sanjat ,,, nebi imala kruva ,,,,krepala bi ----sekularnost ,,,,,,,stoko,,,,,,, sekularnost 

 mutantnost fiktivne socijalističke religije kao posljedicu ima pandemiju frigidnosti,,,,,,takva je sva gamad u kojoj jesi 


luđakinjo , cionist marx je za novce i po nalogu onih koje gamad zove kapitalistima napisao govnariju koja ti je uništila um ,,,,sebi si za svetost stavila naručenu knjigu 

narod je jedina postojeća forma koja homosapiensu donekle osigurava preživljavanje ,,, 

sve ostale govnarije koje zadiru u narod su zlo i sve koji nose bilo kakav pomisao protiv naroda treba tamanit  dok ne bude kasno 

oni klečavci na koje sereš poslje klečanja odu jebat ,,,,, a ti si frigidno govedo koje bi da svoju socijalističku bolest nametne kao alat nestanka civilizacije 

marš u zambiju mentalna štraco ,,,,zaveži se za ogradu muškog zatvora gdje je sad ona pizda 

životinjo bolesna
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Ringo10 23/1/2023, 15:18

vuksadinare wrote:....nakon ovog kongresa..prvi put je jna shvatila da se jugovina raspada..i nakon toga da sprijece tu mogucnost vrhovna komanda jna je dala otvorene ruke Kos-u da to sprijeci..od tok trenutka KOS djeluje samostalno i vecinu odluka donosi zapovjednistvo kos-a odnosna general aca vasiljevic koji je od tog trenutka smatran i najmocnijim covjekom jna u to vrijeme...KOS podize svoju aktivnost na najvisu razinu narocito u sloveniji i hrvatskoj i pocinje otvorenu neprijateljsku djelatnost tada prema te dvije republike jos u sastavu jugoslavije..istovremenu pocinju sa dodatnom radikalizacijom srba narocito na prostoru hrvatske ali i bih..
Da je JNA posteno htjela sacuvat SFRJ, nsjprije bi smakla Milosevica I srbijansku vladajucu garnituru koja je krenula putem velikosrpstva
I to jos negdje 1986 ili najkasnije 1987
Ali oni su se slizali sa njima
Zato je Mamula kasnije napao Kadijevica I Adzica
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by marcellus 23/1/2023, 16:26

niels wrote:
Ringo10 wrote:Slovenci su otisli prvi, tada je za govornicu dosao Milosevic pokusavajuci postici nastavak kongresa bez Slovenaca ali onda je Racan ZA govornicom rekao da hrvatska delegacija ne prihvaca nastavak bez Slovenaca, Kad su I Hrvati otisli, delegati BiH I Makedonije su takodjer  odustali
Pokusajima prekrajanja I unitarizacije SFRJ, Srbi I Milosevic su rasturili prvo Partiju a onda I drzavu
Da, ali to nije imalo smisla jer se i partija statutom konfederizirala.

Bez slovenske partije odluke se nisu mogle donositi, statut je točno nabrojio partije od kojih se SKJ sastoji. Kad su svi slovenski delegati napustili kongres, to je samo postalo mjesto gdje je bilo puno delegata s kongresa, ali više nije mogao biti kongres.

Slovenci nisu napustili kongres samo zato jer njihovi amandmani nisu bili prihvaćeni, napustili su ga da statutarno onemoguće nastavak kongresa.

Onda su Hrvati naprosto tako konstatirali i napustili su i oni kongres
Teška srca i sve sa suzom u oku jer ih je Milošević doslovce otjerao

a oni bi i dalje nastavili s jugom da se moglo

_________________
Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Gast 23/1/2023, 16:56

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:....nakon ovog kongresa..prvi put je jna shvatila da se jugovina raspada..i nakon toga da sprijece tu mogucnost vrhovna komanda jna je dala otvorene ruke Kos-u da to sprijeci..od tok trenutka KOS djeluje samostalno i vecinu odluka donosi zapovjednistvo kos-a odnosna general aca vasiljevic koji je od tog trenutka smatran i najmocnijim covjekom jna u to vrijeme...KOS podize svoju aktivnost na najvisu razinu narocito u sloveniji i hrvatskoj i pocinje otvorenu neprijateljsku djelatnost tada prema te dvije republike jos u sastavu jugoslavije..istovremenu pocinju sa dodatnom radikalizacijom srba narocito na prostoru hrvatske ali i bih..
Da je JNA posteno htjela sacuvat SFRJ, nsjprije bi smakla Milosevica I srbijansku vladajucu garnituru koja je krenula putem velikosrpstva
I to jos negdje 1986 ili najkasnije 1987
Ali oni su se slizali sa njima
Zato je Mamula kasnije napao Kadijevica I Adzica
jna nije netko 

jna se sastojala od  pojedinaca koji su imali svoj identitet 

po karakteru jna personala  je vidno da je svaka babetina koja je pripovidila bila jača od jugoslovenske  propagande socijalističkog nacizma kroz jugoslovenstvo iznad svega 

a ovi šta su se po bosni popularno RAJA zvali ,,, e ta raja nije nikad dva čovika sastavit za obranu po kodeksu raje ,,,, a raja je u suštini bila nekakva  nacija jugoslovenstva
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije - Page 4 Empty Re: Tv kalendar:Prije 33 godine poceo 14 izvanredni kongres SKJ-a i pocetak definitivnog raspada Jugoslavije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum