ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Serbinho-3 12/11/2022, 12:11


https://www.kurir.rs/zabava/kultura/4049444/vedrana-rudan-srbija-je-moja-zemlja-i-moj-dom
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by crvenkasti 12/11/2022, 12:47

Ova Vedrana je Hrvatica nastala od Talijana, kao i svi Riječani i Istrijani.

Pravi Hrvati su nastali od Srba, i oni mrze Srbe i stide se što liče na njih.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by vuksadinare 12/11/2022, 13:05

evo srce ce da mi se slomi :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99005
2015-09-08


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by vuksadinare 12/11/2022, 13:06

...i naravno ostat ce da zivi u hrvatskoj makar joj je srbija do..takve obozavam..ziher je ziher :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99005
2015-09-08


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Šandor Winnetou 12/11/2022, 13:48

I neka tamo ostane zauvijek, prostakuša, divljakuša, razvratnica...neka uživa među svojima do kraja vječnosti.

_________________
VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by niels 12/11/2022, 15:03

Ne idem na predstave uživo, ali pokojna supruga je inzistirala. :)

Uglavnom, čitala je izvatke iz knjige, ali onda je odgovarala na pitanja iz publike, i moja supruga ju je željela upoznati.

Da biste shvatili ove naslove i izjave u tekstu, morate poznavati Vedranu Rudan privatno, morate znati njenu priču.


Privatno je plaha, obrazovana i vrlo mirna žena.

Vodila je popularnu radio emisiju prije rata, koristila se lokalnim narječjem koji su samo lokalni Fiumani razumjeli da prži partiju i članove. Kad je došlo do demokratskih promjena, nova partija je razumjela narječje, dobila otkaz, ostala bez prihoda, mirovine, ičega.

Postala je parija.

I onda je izvukla pouku: moraš se eksponirati, prodavati knjige koje svi razumiju, pisati tako da te svi razumiju...kad već pržiš, prži do kraja. :)

Vedrana Rudan psuje u knjigama jer Vedrana Rudan tako poima svoje čitateljstvo “s ovih prostora” - prosto, prizemno, ali s osjećajem za crni humor i autentičnost.

Nadalje, ona nema nikakav svjetonazor, iako su njene knjige prepune mizoginije. Ima sretan brak, djecu i unuke, uzak krug prijatelja gdje je najtiša. Njen svjetonazor je novac.

Pokušati razumjeti Vedranu Rudan bez da se razumije njen život od sredine osamdesetih do sredine devedesetih je nemoguće. Iskoristila je traumu, riješila se mladenačkih zabluda i nastavila kroz život.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Šandor Winnetou 12/11/2022, 17:25

niels wrote:Ne idem na predstave uživo, ali pokojna supruga je inzistirala. :)

Uglavnom, čitala je izvatke iz knjige, ali onda je odgovarala na pitanja iz publike, i moja supruga ju je željela upoznati.

Da biste shvatili ove naslove i izjave u tekstu, morate poznavati Vedranu Rudan privatno, morate znati njenu priču.


Privatno je plaha, obrazovana i vrlo mirna žena.

Vodila je popularnu radio emisiju prije rata, koristila se lokalnim narječjem koji su samo lokalni Fiumani razumjeli da prži partiju i članove. Kad je došlo do demokratskih promjena, nova partija je razumjela narječje, dobila otkaz, ostala bez prihoda, mirovine, ičega.

Postala je parija.

I onda je izvukla pouku: moraš se eksponirati, prodavati knjige koje svi razumiju, pisati tako da te svi razumiju...kad već pržiš, prži do kraja. :)

Vedrana Rudan psuje u knjigama jer Vedrana Rudan tako poima svoje čitateljstvo “s ovih prostora” - prosto, prizemno, ali s osjećajem za crni humor i autentičnost.

Nadalje, ona nema nikakav svjetonazor, iako su njene knjige prepune mizoginije. Ima sretan brak, djecu i unuke, uzak krug prijatelja gdje je najtiša. Njen svjetonazor je novac.

Pokušati razumjeti Vedranu Rudan bez da se razumije njen život od sredine osamdesetih do sredine devedesetih je nemoguće. Iskoristila je traumu, riješila se mladenačkih zabluda i nastavila kroz život.
Ovo je jedan osvrt kroz subjektivnu prizmu, doduše i mi je gledamo tako no nemamo elemente jednadžbe koju ste vi ubacili.
Ja osobno je "sudim" po njenim tekstovima a tu vidim prostakluk, mržnju prema hrvatima, nezadovoljstvo, frustriranost, želja da se skrene pozornost na sebe...
I za to joj u srbiji lajkaju i za to dobija honorar u dinarima, stoga i kažem neka je tamo, neka zarađuje milijune od svoje publike, takva je kakva je no kao takva u hr nikada neće biti cjenjena niti će je ikada itko ozbiljno shvaćati. Sama je odabrala put i neka u njemu ustraje do konca života.

_________________
VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by niels 12/11/2022, 18:45

Šandor Winnetou wrote:
niels wrote:Ne idem na predstave uživo, ali pokojna supruga je inzistirala. :)

Uglavnom, čitala je izvatke iz knjige, ali onda je odgovarala na pitanja iz publike, i moja supruga ju je željela upoznati.

Da biste shvatili ove naslove i izjave u tekstu, morate poznavati Vedranu Rudan privatno, morate znati njenu priču.


Privatno je plaha, obrazovana i vrlo mirna žena.

Vodila je popularnu radio emisiju prije rata, koristila se lokalnim narječjem koji su samo lokalni Fiumani razumjeli da prži partiju i članove. Kad je došlo do demokratskih promjena, nova partija je razumjela narječje, dobila otkaz, ostala bez prihoda, mirovine, ičega.

Postala je parija.

I onda je izvukla pouku: moraš se eksponirati, prodavati knjige koje svi razumiju, pisati tako da te svi razumiju...kad već pržiš, prži do kraja. :)

Vedrana Rudan psuje u knjigama jer Vedrana Rudan tako poima svoje čitateljstvo “s ovih prostora” - prosto, prizemno, ali s osjećajem za crni humor i autentičnost.

Nadalje, ona nema nikakav svjetonazor, iako su njene knjige prepune mizoginije. Ima sretan brak, djecu i unuke, uzak krug prijatelja gdje je najtiša. Njen svjetonazor je novac.

Pokušati razumjeti Vedranu Rudan bez da se razumije njen život od sredine osamdesetih do sredine devedesetih je nemoguće. Iskoristila je traumu, riješila se mladenačkih zabluda i nastavila kroz život.
Ovo je jedan osvrt kroz subjektivnu prizmu, doduše i mi je gledamo tako no nemamo elemente jednadžbe koju ste vi ubacili.
Ja osobno je "sudim" po njenim tekstovima a tu vidim prostakluk, mržnju prema hrvatima, nezadovoljstvo, frustriranost, želja da se skrene pozornost na sebe...
I za to joj u srbiji lajkaju i za to dobija honorar u dinarima, stoga i kažem neka je tamo, neka zarađuje milijune od svoje publike, takva je kakva je no kao takva u hr nikada neće biti cjenjena niti će je ikada itko ozbiljno shvaćati. Sama je odabrala put i neka u njemu ustraje do konca života.


Nemoj mi persirati. ;)

Gle, ona je 1992 bila bez kinte, ljudi, kolege su okretali glavu i bježali od nje, prijatelji je nisu godinama nazivali...tako da njoj do nekakvog imidža kao malograđanskog koncepta je davno prestalo biti stalo.

I to koristi, pa piše za što zna da će maksimizirati prihod od knjiga. Jer, shvatila je davno da je bolje biti preziran i imati lovu, nego biti preziran i dekintiran.

Pročitaj molim te još jednom intervju, uzmi u obzir što sam napisao, vidi kako se neumjereno hvališe i očito laže za svojeg izdavača i sjeti se naslovnica Informera i emisija Pinka...vjeruj mi, ona njih zafrkava, i to brutalno. ;)
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Ringo10 13/11/2022, 00:56

Srbija je njen Dom a zivi u Hrvatskoj
Ako Sam Dobro razumio
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Hektorović 13/11/2022, 02:35

niels wrote:Ne idem na predstave uživo, ali pokojna supruga je inzistirala. :)

Uglavnom, čitala je izvatke iz knjige, ali onda je odgovarala na pitanja iz publike, i moja supruga ju je željela upoznati.

Da biste shvatili ove naslove i izjave u tekstu, morate poznavati Vedranu Rudan privatno, morate znati njenu priču.


Privatno je plaha, obrazovana i vrlo mirna žena.

Vodila je popularnu radio emisiju prije rata, koristila se lokalnim narječjem koji su samo lokalni Fiumani razumjeli da prži partiju i članove. Kad je došlo do demokratskih promjena, nova partija je razumjela narječje, dobila otkaz, ostala bez prihoda, mirovine, ičega.

Postala je parija.

I onda je izvukla pouku: moraš se eksponirati, prodavati knjige koje svi razumiju, pisati tako da te svi razumiju...kad već pržiš, prži do kraja. :)

Vedrana Rudan psuje u knjigama jer Vedrana Rudan tako poima svoje čitateljstvo “s ovih prostora” - prosto, prizemno, ali s osjećajem za crni humor i autentičnost.

Nadalje, ona nema nikakav svjetonazor, iako su njene knjige prepune mizoginije. Ima sretan brak, djecu i unuke, uzak krug prijatelja gdje je najtiša. Njen svjetonazor je novac.

Pokušati razumjeti Vedranu Rudan bez da se razumije njen život od sredine osamdesetih do sredine devedesetih je nemoguće. Iskoristila je traumu, riješila se mladenačkih zabluda i nastavila kroz život.

Rudanica sasvim solidno zarađuje i sebi odrađuje marketing. Za razliku od kulturnjaka koji se žale kako nitko danas ne čita i samo gledaju izvuči nekakvu lovu iz proračuna.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


niels likes this post

Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Guest 13/11/2022, 09:57

Hektorović wrote:

Rudanica sasvim solidno zarađuje i sebi odrađuje marketing. Za razliku od kulturnjaka koji se žale kako nitko danas ne čita i samo gledaju izvuči nekakvu lovu iz proračuna.

Ukratko, njen dom je tamo gdje je njeno (glavno) tržište.
Komercijalizirala je smisao svoje egzistencije do razine banalnosti (Hannah Arendt).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Guest 13/11/2022, 10:01

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:

Rudanica sasvim solidno zarađuje i sebi odrađuje marketing. Za razliku od kulturnjaka koji se žale kako nitko danas ne čita i samo gledaju izvuči nekakvu lovu iz proračuna.

Ukratko, njen dom je tamo gdje je njeno (glavno) tržište.
Komercijalizirala je smisao svoje egzistencije do razine banalnosti (Hannah Arendt).

Inače, s obzirom na razinu primitivnosti načina pisanja i rječnika kojim se služi, zapravo je posve logično da je Srbija za nju vrlo atraktivno tržište.
Mainstream kultura Srbije i njena osobna (ne govorim ovdje o bontonu ilitiga o pristojnom i lijepom ponašanju) su zapravo korespodentne, dobro usklađene pa i komplementarne.
U svakom slučaju, čestitam joj na temeljnoj iskrenosti i poštenju kojima obiluje ova njena izjava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by kaya 13/11/2022, 22:23

U hrvatskoj nije poželjna, nitko je nigdje ne zove i ne znači ama baš ništa. Na glasu je kao luda prosta alkoholičarka koja mrzi hrvatsku. Kao takva naravno da je u srbiji rado viđen gost gdje supijana laprda o rusiji, ustašama i kako je u hrvatskoj užasno.
Istovremeno čući  u rijeci gdje barem može prošetati i gdje ju gledaju ispod oka što je još dobro, u zagrebu bi je pljunili na cesti a na jugu bi dobila batina 
Tužan lik...
Zašto je gurnuta na marginu 90 ih kada je postala dekintirana persona non grata ne znam, moguće da je isti srala. To je vjerojatno bio početak tih njenih frustracija.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Šandor Winnetou 13/11/2022, 23:08

kaya wrote:U hrvatskoj nije poželjna, nitko je nigdje ne zove i ne znači ama baš ništa. Na glasu je kao luda prosta alkoholičarka koja mrzi hrvatsku. Kao takva naravno da je u srbiji rado viđen gost gdje supijana laprda o rusiji, ustašama i kako je u hrvatskoj užasno.
Istovremeno čući  u rijeci gdje barem može prošetati i gdje ju gledaju ispod oka što je još dobro, u zagrebu bi je pljunili na cesti a na jugu bi dobila batina 
Tužan lik...
Zašto je gurnuta na marginu 90 ih kada je postala dekintirana persona non grata ne znam, moguće da je isti srala. To je vjerojatno bio početak tih njenih frustracija.
Pozdrav kolegice stara iz mnogih bitaka, dugo te nije bilo i drago mi je vidjeti te opet :)

_________________
VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by mentalitet 14/11/2022, 03:28

Ringo10 wrote:Srbija je njen Dom a zivi u Hrvatskoj
Ako Sam Dobro razumio


To ti je kulturna razmjena na trecerazrednom hrvatsko -srpskom nivou.Onaj Mirko Kovach je iz Istre pisao takve gadosti o svom narodu pa shto ne bi mogla rudanica.Meni je posebno simpatichna shto jebe zenske kokoshi sa dildom i to u mozak a ne u pichku.Z mnoge malogradjane psovanje je primitivno ali nije im primitivno odobravati i ubijate druge nevine ljude.Ovdje se svi zgrazavaju kad napishesh kurac i pichka bez kojih ne bi ni postojali ali se ne zgrazavaju mrtvim tijelima iz rusko ukrainskog rata.Svojevremeno sam stavio kurac za avatar i odmah je maknut a ovdje bolesne nekrofilchine uzivaju u mrtvim ljudima i to se tolerira.Jebi ga,svojevremeno je jedan veliki chovjek rekao da nema ruznih rijechi nego ruznih i ljigavih ljudi koji ih izgovaraju bez potrebe.Evo recimo ja ,kad opsujem ,svaka moja psovka je umjetnichko djelo ako se ne izvadi iz konteksta::::)))
Od kako je nestala YU hrvati i srbi i dalje imaju "kulturnu "razmjenu" pa jadni Pogorelic mora u Beograd da bi zaradio neku crkavicu a Karleusha u Zagreb jer kako reche Krleza o hrvatskoj kulturi i pogodi jer toliko primitivizma nikada nije bilo prije u Hrvatskoj.Jebote prije si morao mjesecima unaprijed kupovati kartu za neku dobru kazalishnu predstavu a danas dodjesh na blagajnu sat vremena prije predstave i birash mjesto .To ti sve govori o poremecenosti odredjenih vrijednosti.Gledam preko satelita neke srpske Dnevnike u kojima je uvijek rezervirano oko 30% vijesti iz kulture a posebno o kazalishnim dogadjajima shto mi pomalo ide na zivce jer ne mogu da vjerujem da su toliko nabrijani na tu kulturu kao nekada hrvati dok su bili normalni.Naravno ne govorim o onima koji su i dalje ostali u tome djiru nego onima kojima je Karleusha zvijezda i kad je vide svrshavaju od srece.Pa zato mi ova Rudanica ispada jedna od normalnijih hrvatica.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Ringo10 14/11/2022, 04:23

Kaya se vratila
Lijepo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by niels 14/11/2022, 11:54

Ringo10 wrote:Kaya se vratila
Lijepo

Toliko da joj nisam ni replicirao :)

Čuvamo žemske na forumu kao oči u glavi.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!  Empty Re: VEDRANA RUDAN: Srbija je definitivno moja zemlja i moj dom!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum