ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izvor Cetine smatraju Srbijom

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by vuksadinare 8/9/2022, 05:55

Mladi Srbi izvor rijeke Cetine smatraju Srbijom: pozivaju sve na odmor u ‘srpsku Dalmaciju‘, a najtužnije je što se ovdje, čini se, radi o školovanom dijelu naroda... https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/regija/mladi-srbi-izvor-rijeke-cetine-smatraju-srbijom-pozivaju-sve-na-odmor-u-srpsku-dalmaciju-a-najtuznije-je-sto-se-ovdje-cini-se-radi-o-skolovanom-dijelu-naroda-1222472
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by vuksadinare 8/9/2022, 05:56

...i izvor rijeke rajne je srbija
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 05:59

A još im je poglavica rekao da ne idu u Hrvatsku i da on tamo neće nikad turistički i opet ništa.

Nemam šta pametno komentirat jer komentirajući njihove debilane i sam ispadaš glup.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:07

Jednu stvar ću komentirat kad si već stavio temu a i čisto da se zna.

Vidit štu crkvu na izvoru Cetine ? Onako kad je gledaš kamen, srednjovjekovni stil....rekao bi jelte to je tu stolječima.

Jel znaš kad je izgrađena ?

Crkva Vaznesenja Gospodnjeg (srpski: Hram Vaznesenja Gospodnjeg) je srpska pravoslavna crkva u malom selu Cetina u Šibensko-kninskoj županiji, Hrvatska.

Sagrađena 1940. godine od strane Marka i Jelene Četnik, crkva je uništena tijekom Drugog svjetskog rata, a obnovljena 1974. godine kada su nabavljena nova zvona i postavljena kamena ograda oko crkvenih vrataTijekom Domovinskog rata crkva je zajedno s inventarom spaljena i uništena od strane hrvatskih oružanih snaga.

Ova crkva je podignuta po uzoru na Hram svetih Joakima i Ane u manastiru Studenici.


https://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_the_Ascension_of_the_Lord,_Cetina
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:09

Znači crkva je napravljena 1940 godine od strane nekih Četnika za vrijeme kraljevine Jugoslavije na izvoru Cetine i čisto je zapišavanje teriorija jer kao to je na izvoru pa je to sve dakle naše.


To je tribalo odavno dignit u zrak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:15

Sad normalno oni to postaju tamo po Srbiji po RS i di god Srbi žive jer su vidili da su navalili turisti itd i sad imaš tu SPC koja je u osnovi nacionalna organizacija a ne vjerska i eto kao jel.

Ne kažu oni kad je izgrađena nego ti gledaš sliku srednjovjekovni stil gradnje i odma na izvoru i kao izvor je naš pa je to naše ( to je i bio cilj gradnje kad su gradili u kraljevini Jugi ).

Normalno sad to ljudi tamo popiju odma tu priču i vidi TO JE SRBIJA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:26

To oni pa od oni sad konkretno mislim na SPC samo misle da ja ne vidim i ne znam.

Evo kako završavaju oni koji meni stanu na žulj i pukne mi film.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t52516-berlin-i-pariz-porucili-vucicu-nema-vise-vrdanja-uzmi-ili-ostavi

Ja mogu reagirati na nešto a i ne moram.

Evo recimo na ovu priču di oni tvrde da je to Srbija neću reagirat.

Zašto ?

Pa zato šta mi je glupo jer je taj objekat napravljen 1940 a sve u stilu zapišavanja teritorija za vrijeme kraljevine Juge nakon šta su formirali nacionalnu srpsku crkvu na cijelom prostoru kraljevine Jugoslavije.

Reagiram li ostat će bez svih crkvenih nekretnina u Hrvatskoj a ne samo te.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:37

Ili ovako :

by RayMabus Sat 20 Aug - 1:31

I tako nam ode Dritan samo petnajst dana nakon šta sam se ja namečio na njega.

Ovo je bilo brzo.

Ha ha ha ha

---

Tema :

https://www.ex-iskon-pleme.com/t52399-izglasano-nepoverenje-vladi-dritana-abazovica



Tako završavaju oni na koje se ja namjerim.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by jastreb 8/9/2022, 06:43

Nigdje u tekstu ne piše da to smatraju Srbijom. 

Cak i ono "srpska Dalmacija" nije isto sto i Srbija.

Vec sam pisao o tome.

U povijesti je cesto koristen termin "pravoslavna Dalmacija".

A najbolje,što i Ringo ističe je,da nas Srbi pale i poslije se smiiju na nase reakcije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:49

jastreb wrote:Nigdje u tekstu ne piše da to smatraju Srbijom. 


Srbija za mlade" je organizacija za "omladinski turizam", a kako navode, želja im je da pruže "mogućnost svim mladim sanjarima da otkriju, istraže i zavole duhovne i materijalne vrijednosti Srbije i tako uhvate svaki svoj dan dajući mu smisao". To bi bilo sasvim u redu, međutim, 'problemčić' u njihovoj promociji Srbije za mlade je taj što svojataju prirodne ljepote, kulturnu tradiciju i turističke destinacije u Hrvatskoj.




Zabranit ću kupanje tamo pa nek se kupaju na adi Ciganliji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by jastreb 8/9/2022, 06:51

RayMabus wrote:
jastreb wrote:Nigdje u tekstu ne piše da to smatraju Srbijom. 


Srbija za mlade" je organizacija za "omladinski turizam", a kako navode, želja im je da pruže "mogućnost svim mladim sanjarima da otkriju, istraže i zavole duhovne i materijalne vrijednosti Srbije i tako uhvate svaki svoj dan dajući mu smisao". To bi bilo sasvim u redu, međutim, 'problemčić' u njihovoj promociji Srbije za mlade je taj što svojataju prirodne ljepote, kulturnu tradiciju i turističke destinacije u Hrvatskoj.




Zabranit ću kupanje tamo pa nek se kupaju na adi Ciganliji.
Pa da. Srbija za mlade je u Srbiji i reklamiraju Izvor Cetine.

Pa prave nam reklamu. Možda su i zaslužni za povećan broj dolazaka gostiju.

No opet pitam:Gdje su napisali da se lokalitet nalazi u Srbiji?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:52

Izvor Cetine smatraju Srbijom O_23219474_1024

”Premda je vijest prenesena uz senzacionalističke naslove te je prikazana kao incident, ljudi su jasno uvidjeli moju namjeru da se stane na kraj neredu koji cijelo ovo ljeto vlada na izvoru Cetine na kojemu posjetitelji, bez ikakve kontrole, svojim neodgovornim ponašanjem uništavaju jedinstveni prirodni fenomen radi pokoje atraktivne fotografije ili videa za društvene mreže.

Činjenica da nadležna tijela za zaštitu prirode mjesecima ne reagiraju pokazuje potpunu nebrigu države za naša prvorazredna prirodna dobra i bogatstva. Meni je takva nebriga neprihvatljiva!


https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/miro-bulj-prozvao-medije-da-su-njegov-jucerasnji-apel-za-zastitu-vrela-cetine-prikazali-kao-incident-ljudi-su-jasno-uvidjeli-moju-namjeru-da-se-stane-na-kraj-neredu-1219600

RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:53

jastreb wrote:
RayMabus wrote:
jastreb wrote:Nigdje u tekstu ne piše da to smatraju Srbijom. 


Srbija za mlade" je organizacija za "omladinski turizam", a kako navode, želja im je da pruže "mogućnost svim mladim sanjarima da otkriju, istraže i zavole duhovne i materijalne vrijednosti Srbije i tako uhvate svaki svoj dan dajući mu smisao". To bi bilo sasvim u redu, međutim, 'problemčić' u njihovoj promociji Srbije za mlade je taj što svojataju prirodne ljepote, kulturnu tradiciju i turističke destinacije u Hrvatskoj.




Zabranit ću kupanje tamo pa nek se kupaju na adi Ciganliji.
Pa da. Srbija za mlade je u Srbiji i reklamiraju Izvor Cetine.

Pa prave nam reklamu. Možda su i zaslužni za povećan broj dolazaka gostiju.

No opet pitam:Gdje su napisali da se lokalitet nalazi u Srbiji?
Srbija za mlade" je organizacija za "omladinski turizam", a kako navode, želja im je da pruže "mogućnost svim mladim sanjarima da otkriju, istraže i zavole duhovne i materijalne vrijednosti Srbije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:54

jastreb wrote:
Pa da. Srbija za mlade je u Srbiji i reklamiraju Izvor Cetine.

Pa prave nam reklamu. Možda su i zaslužni za povećan broj dolazaka gostiju.


No opet pitam:Gdje su napisali da se lokalitet nalazi u Srbiji?
Jastrebe to je izvor pitke vode.

https://sibenski.slobodnadalmacija.hr/sibenik/vijesti/zupanija/bulj-napravio-eksces-na-izvoru-cetine-napao-turiste-nije-ti-ovo-cacino-nes-se-ode-kupat-vi-cete-pisat-i-sr-t-jel-vas-stid-1219525
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:57

– Šta reći. Katastrofa. Jad. Nikoga nije briga. Napali su Glavaš. Ne znam broja svitu šta tu dolazi, ima domaćih. Puno je stranaca. Ostavljaju smeće. Dok nisu stigla dva WC-a, pišaline i svega bilo je na sve strane. I u jezeru pišaju. Psi se kupaju s ljudima. Sad su stavili kontejnere pa je, ajde, otpada okolo manje. Bože moj mili i dragi, šta nas je ovo snašlo... Ovoga nikada bilo nije. Mulj i blato Cetina nosi sa sobom, po 100, 200 metara vuče. Sve se zaprljalo. Gledam užas, gledam tugu – veli nam mještanka.



https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zagora/bajkoviti-izvor-postao-masovno-kupaliste-pitka-voda-se-svakodnevno-zagaduje-mjestani-su-u-soku-uzasnut-je-i-nacelnik-ovo-je-ekolosko-zlodjelo-a-i-netko-ce-stradati-cudim-kako-se-to-vec-nije-dogodilo-1217314
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 8/9/2022, 06:59

Automatski je donesena i odluka da se do 5. veljače 2022. godine, znači točno do godine dana od proglašenja, oformi i njegova javna ustanova. Datum je došao, istekao, prošlo je već šest mjeseci, ali ustanove nema. Netko je u Ministarstvu gospodarstva i održivog razvoja zaboravio na svoju obvezu. A gdje nema nadzora, počinje stravična devastacija. Načelnik općine Civljane Petar Preočanin potvrđuje ogroman problem. Odmah se i ograđuje tvrdeći kako je Općina nemoćna.

– Sa svih strana ljudi nas zovu, svi viču “ovo je strašno”, pitaju zašto se događa ova sramota. Sve je točno, imamo najezdu automobila, ljudi, kupača, pasa. Treba pod hitno zabraniti kupanje, to je pitka voda, boga ti draga, zašto to rade? To je ekološko zlodjelo. A i nekome će u njoj pozliti, ubiti ga, ja se čudim kako se to već nije dogodilo. Ovo je strašno. Nemoćni smo, Vrilo nije u našoj nadležnosti, i što god da napravim, kazneno će goniti i mene i Općinu. Pitajte Javnu ustanovu u Šibeniku, može i Hrvatske vode Split, a u danom momentu i Zagreb. Sve smo pokušali, telefoni, mailovi, zamolbe, pitanja... Uspjeli smo samo staviti kontejnere za smeće, a dva pokretna WC-a financirala je punionica vode “Naturalis”. Tu stajemo, ne možemo dalje, ne smijemo dalje, nemamo ovlasti. Voda se zamutila, glib ide po 200 metara nizvodno – veli načelnik Preočanin.


----


Ovo ti je načelnik iz tog koji je Srbin pa pročitaj šta on govori.

Zabranit ćemo kupanje i gotovo. To je izvor pitke vode. Nek se kupaju na adi Ciganliji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by RayMabus 21/9/2022, 18:30

HRVATSKE vode su zabranile kupanje na izvoru Cetine, objavio je nezavisni vijećnik u šibensko-kninskoj Županijskoj skupštini Goran Šimić. On je dokument Hrvatskih voda objavio na Facebooku.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatske-vode-zabranile-kupanje-na-izvoru-cetine/2397028.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Noor likes this post

Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by Noor 21/9/2022, 19:30

jastreb wrote:
Pa da. Srbija za mlade je u Srbiji i reklamiraju Izvor Cetine.

Pa prave nam reklamu. Možda su i zaslužni za povećan broj dolazaka gostiju.

No opet pitam:Gdje su napisali da se lokalitet nalazi u Srbiji?

pazi vamo...čitaj komentar sa strane i vidi hashtagove #serbianature #srbijaslike
kaže...Prelipa naša Srpska Dalmacija, što bi mi bez nje i njezinih lipota


Izvor Cetine smatraju Srbijom Cc10

no, to je napisala neka budaletina, a autor stranice je kasnije to ispravio i ispričao se

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zagora/mladi-iz-srbije-kazu-da-su-greskom-locirali-izvor-cetine-u-srbiju-ispricavamo-se-nikome-nije-bio-cilj-siriti-velikosrpsku-propagandu-procitajte-sto-su-nam-jos-napisali-1222727

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by Šandor Winnetou 21/9/2022, 19:32

Noor wrote:
jastreb wrote:
Pa da. Srbija za mlade je u Srbiji i reklamiraju Izvor Cetine.

Pa prave nam reklamu. Možda su i zaslužni za povećan broj dolazaka gostiju.

No opet pitam:Gdje su napisali da se lokalitet nalazi u Srbiji?

pazi vamo...čitaj komentar sa strane i vidi hashtagove #serbianature #srbijaslike
kaže...Prelipa naša Srpska Dalmacija, što bi mi bez nje i njezinih lipota


Izvor Cetine smatraju Srbijom Cc10

no, to je napisala neka budaletina, a autor stranice je kasnije to ispravio i ispričao se

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zagora/mladi-iz-srbije-kazu-da-su-greskom-locirali-izvor-cetine-u-srbiju-ispricavamo-se-nikome-nije-bio-cilj-siriti-velikosrpsku-propagandu-procitajte-sto-su-nam-jos-napisali-1222727
Dobro jaso to vidi drugačije kao što vidi drugačije pojavu ZDS na koncertima i tako to.

_________________
Izvor Cetine smatraju Srbijom Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by Noor 21/9/2022, 19:35

Šandor Winnetou wrote:
Dobro jaso to vidi drugačije kao što vidi drugačije pojavu ZDS na koncertima i tako to.

pa, da...ali ako piše #serbianature #srbijaslike i Prelipa naša Srpska Dalmacija, što bi mi bez nje i njezinih lipota, onda ispada da je to reklama njima, a ne nama, ko što drug Jastreb kaže :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Izvor Cetine smatraju Srbijom Empty Re: Izvor Cetine smatraju Srbijom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum