ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Serbinho-3 4/9/2022, 04:38


https://www.b92.net/biz/vesti/svet/ventil-je-zavrnut-nemce-ceka-zima-bez-ruskog-gasa-2207140



Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Percent_0
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by pizzon 4/9/2022, 05:21

bice oni ok
bojim se onih
koji se hvale
setim se korone

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by pizzon 4/9/2022, 05:22

jedino sam ja domaci na forumu :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Serbinho-3 4/9/2022, 10:34

Sta ce Veber sada?
Verovatno da se privali kod Kaje na gajbu, dok ne otopli, pravi joj drustvo i otvori se za kafu.
Nema ni za salamu, ali zato ima frizider kod Kaje, nadajuci se da Kaja ne drzi dijetu.
Nista problem, tu je hrana za psa, moze malo i od njega da mazne, ako ne zarezi.
Spominje Noor-ku, zna da na selu ima hrane.
Prijatelj u Portugalu kucu, vec bi da se privali uz izgovor, bio sam u prolazu, kuturno je javiti se.
Trenutno nema novca, zena mu pokupila sve na alimentaciju.
Kolege mu prave novac u Daimler-u i zive njih osmoro
zajedno.
Jastuk je skup, ali na neciju zadnjicu naslone glavu.
Pismejkera ne vadi iz usta, mozda mu posalje malo jagoda.
Serbinho je sirotinja, tako se na trenutak oseti dobro.
Jastreb je abolirani Cetnik, Marc je budala, ali zato je tu Veber,
Simbol kvaliteta a ni uglja ne fali mrkog i ECO tehnologije.
Veber nije Balkanac, otac mu je Nemac, ah ti primitivni Balkanci, Das ist Veber.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Ringo10 4/9/2022, 10:42

Boli me kitomir za Švabe

A Noorka mi je nestala sa foruma a tako mi nedostaje. Mnogo, mnogo...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21563
2015-09-24


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Šandor Winnetou 4/9/2022, 11:18

Njemci će se sigurno izvući iz ovoga no očito je da će morati platiti cijenu svoje pogrešne politike spram ruskogog govneta i vezivanje za njih u energetskom sektoru.

_________________
Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by pizzon 4/9/2022, 11:57

ma sad je leto
provode dane u zavicaju
norka, istra ?
nema ni kaye, zadar ?
megi vec dugo eskivira !
kod nas je bio jedan
bioskop Istra
u samom centru
najposeceniji
vise se tako ne zove
j

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by RayMabus 5/9/2022, 16:13

Prije 5 sati
Drastičan skok cijena plina u Europi

Cijene plina u Europi skočile su danas gotovo za četvrtinu nakon što je ruski Gazprom objavio da do daljnjeg neće Europi dostavljati plin cjevovodom Sjeverni tok 1 zbog problema s turbinom.

:tu :tu :tu :tu :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176164
2014-04-11


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Guest 5/9/2022, 16:30

RayMabus wrote:Prije 5 sati
Drastičan skok cijena plina u Europi

Cijene plina u Europi skočile su danas gotovo za četvrtinu nakon što je ruski Gazprom objavio da do daljnjeg neće Europi dostavljati plin cjevovodom Sjeverni tok 1 zbog problema s turbinom.

:tu  :tu  :tu  :tu  :tu

Bez brige, EU će ograničiti cijene plina.
Koje sada ionako nisu tržišne nego špekulativne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by RayMabus 5/9/2022, 16:46

Da šta će. Sve će to Švabo pozlatit.

Usput im je i euro pao danas na najnižu razinu u odnosu na dolar a energentima se trguje u dolarima.

Da ponovimo : Jebo vas Komšić sve u gujicu.

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Komsic-piva

Lijep pozdrav od galaktičke konfederacije, Aštar grupe i svih anđela na nebesima i na Zemlji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176164
2014-04-11


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by RayMabus 5/9/2022, 16:50

U ponedjeljak ujutro, euro je pao na ispod 99 centi u odnosu na dolar, što je najniža vrijednost ove valute u posljednje dvije decenije.

Jedinstvena valuta za 19 od 27 zemalja članica Evropske unije pala je na 0.9889 u odnosu na jedan američki dolar.

Eurom se posljednje dvije sedmice trgovalo ispod ili blizu pariteta, a ove je godine pao za više od 12 posto u odnosu na dolar, povučen historijski visokom inflacijom i niskim povjerenjem potrošača.

Evropska unija se nalazi pred ekonomskom krizom iz više razloga. Rat u Ukrajini je doveo do rasta cijene energenata, prije svega plina koji je ključan u pojedinim industrijskim procesima, a igra veliku ulogu i u proizvodnji struje u Njemačkoj, koja je najveća ekonomija Evropske unije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176164
2014-04-11


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Serbinho-3 5/9/2022, 17:44


Ima Srbija gasa Ruskog, sada ce u Srbiju da zicaju malo..m
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Guest 5/9/2022, 17:48

RayMabus wrote:
Rat u Ukrajini je doveo do rasta cijene energenata, prije svega plina koji je ključan u pojedinim industrijskim procesima, a igra veliku ulogu i u proizvodnji struje u Njemačkoj, koja je najveća ekonomija Evropske unije.

Oko 15%.
Ugljen im je glavni energent u proizvodnji struje. Plin relativno lako zamijene ili ugljenom ili ponovnim aktiviranjem nuklearki.
U još povoljnijoj poziciji od Njemačke je Francuska, koja i dalje osjetno iznad natpolovične većine struje proizvede u nuklearkama (vlastita tehnologija).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by RayMabus 5/9/2022, 17:49

Pa već žicaju. Mađarska pola svoga plina dobavlja preko Srbije a Orban kupuje samo ruski plin i onda nikidan na sastanku EU dogovrili neki paket solidarnosti za ovu zimu pa kao tko ima plina onda mora 15 posto svog plina dat susidima a susid Mađarske Austrija a njoj Bavarska.

Zato oni ne diraju Vučica. Znam ja detalje samo ako netko ne zna ništa o toj temi onda moram puno pisat a ovako u par rečenica skratim pa valjda ćete skužit šemu koja se dešava iza zavjese a vezano uz plin koji preko Srbije ide kod Orbana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176164
2014-04-11


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by RayMabus 5/9/2022, 18:00


Prije 17 minuta
Potpuni prekid isporuke ruskog plina vjerojatno će dovesti do teške recesije, upozorava Moody's

Agencija za kreditni rejting Moody's upozorila je da će potpuni prekid isporuke ruskog plina vjerojatno dovesti do teške recesije u Europi i daljnjeg povećanja ionako visoke inflacije.

Rečeno je da su najizloženije tvrtke u energetski intenzivnim sektorima kao što su kemijski, automobilski i proizvodni sektori. Dodaje se da će europska komunalna poduzeća također biti među najizloženijima uglavnom zbog svoje neizravne izloženosti višim cijenama plina i električne energije.

Moody's izdao upozorenje Europi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176164
2014-04-11


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Guest 5/9/2022, 18:04

RayMabus wrote:
Prije 17 minuta
Potpuni prekid isporuke ruskog plina vjerojatno će dovesti do teške recesije, upozorava Moody's

Agencija za kreditni rejting Moody's upozorila je da će potpuni prekid isporuke ruskog plina vjerojatno dovesti do teške recesije u Europi i daljnjeg povećanja ionako visoke inflacije.

Pa očito hoće, ali kvaka je u tome da su uzroci vanjski, a ne interni, skriveni u strukturi EU gospodarstava. 
Dakle, slično kao i sa krizom oko pandemije. Kriza traje relativno kratko, uzroci su isključivo vanjski i nakon toga imamo ubrzani oporavak odnosno rast.
To su ti temelji ekonomije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Guest 5/9/2022, 18:06

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Prije 17 minuta
Potpuni prekid isporuke ruskog plina vjerojatno će dovesti do teške recesije, upozorava Moody's

Agencija za kreditni rejting Moody's upozorila je da će potpuni prekid isporuke ruskog plina vjerojatno dovesti do teške recesije u Europi i daljnjeg povećanja ionako visoke inflacije.

Pa očito hoće, ali kvaka je u tome da su uzroci vanjski, a ne interni, skriveni u strukturi EU gospodarstava. 
Dakle, slično kao i sa krizom oko pandemije. Kriza traje relativno kratko, uzroci su isključivo vanjski i nakon toga imamo ubrzani oporavak odnosno rast.
To su ti temelji ekonomije.

Usput rečeno, ubrzani oporavak u EU i posebno u Njemačkoj (Francuska neće biti ozbiljno energetski pogođena potpunim prestankom isporuke ruskog plina Europi) imamo otprilike neposredno pred slijedeće redovne izbore u Hrvatskoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Serbinho-3 5/9/2022, 18:09

RayMabus wrote:Pa već žicaju. Mađarska pola svoga plina dobavlja preko Srbije a Orban kupuje samo ruski plin i onda nikidan na sastanku EU dogovrili neki paket solidarnosti za ovu zimu pa kao tko ima plina onda mora 15 posto svog plina dat susidima a susid Mađarske Austrija a njoj Bavarska.

Zato oni ne diraju Vučica. Znam ja detalje samo ako netko ne zna ništa o toj temi onda moram puno pisat a ovako u par rečenica skratim pa valjda ćete skužit šemu koja se dešava iza zavjese a vezano uz plin koji preko Srbije ide kod Orbana.



Naravno, to ako Rus dopusti , jer i Srbija moze da ostane bez

istog.

Nije ni Rus sisao veslo.

Italija 4x vise Nafte, tvoj post, ista prica.

Puste malo i ostalima.

Naravno, ako dodje desnica, ovi iz Evrope nece reci nista.

Ostave to malo prostora za manevrisanje, sto nije puni

standard protoka energenata.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa Empty Re: Ventil je zavrnut: Nemce čeka zima bez ruskog gasa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum