ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo je vrijeme sotone, ostavite Crkvu na miru

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Ovo je vrijeme sotone, ostavite Crkvu na miru - Page 2 Empty Re: Ovo je vrijeme sotone, ostavite Crkvu na miru

Post by Patriot_1 23/5/2014, 20:28

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Interesantno, no činjenica je da su ljudi donirali preko Caritas-a, Crvenog križa itd. Ali se govorilo o tome da Crkva sama nije iz svojeg đepa dala, a nije. I to je zapravo pokretač nezadovoljnosti.

Sa druge strane, ako je Crkva narod, u redu, slažem se, no da li iti jedan vjernik može u bilo koje doba dana otići kod bilo kojeg svećenika ili pak još bolje do kardinala i ovih viših dužnosnika i tražiiti da posudi auto? Da li će dati?

dodatak:

pozivanje na http://dnevno.hr/ je suludo jer je desno orijentirana stranica sa hrpom obmana, a ono što je najinteresantnije da ista ekipa drži pandan u Srbiji http://dnevno.rs/ sa bliskim temama...

na to mogu samo reći Divide et Impera... što je očigledan cilj i tehnika djelovanja navedenih stranica.... netko iskorištava nečije povjerenje, vjerovanje i ljubav prema državi i narodu da bi opet poticao desničarsku mržnju...
Žalosno.
Poznavajući crkvu kao organizaciju koja se UVJEK brinula za narod i troši velika sredstva za siromašne i potrebite,siguran sam da ,osim ovih spomenutih načina,daje i novac!
Da su time mahali,,vi,neprijatelji crkve bi vikali"Vidi,hvale se,,kakvi su to kršćani!"Vama bi Isus rekao "Zasvirasmo,vi ne zaigraste,zaplakasmo,vi ne plačete!"Uvjek ćete tražiti trun u oku tuđem,u svom ga ne vidite!Šeparović u mnogočemu ima pravo,,manjina bukača tlači većinu!"Psi laju,karavane prolaze!"

Patriote. Gdje to navedena troši velika sredstva za siromašne i potrebite? Nemoj spominjati Caritas jer sam već naveo da svaka donacija Caritas-u, financijski ili bilo kojom materijom je od naroda, a ne od Crkve. Crkva dobiva iz poreza i drugih davanja, procjenjuje se oko milijardu kuna godišnje jer se (što je inaće protivno zakonu) daje bez računa, a ista institucija je u Državi prijavljena kao i bilo koja druga vjerska zajednica ili udruga građana.
Pitanje je bilo vezano sada isključivo na veliku tragediju poplavljenih mjesta. Da li je Crkva kao institucija dala? To je jedino pitanje na koje svi znamo odgovor... nije. Svaki daljnji pokušaj mahanja ovime ili onime su spinovi. Ovo nije nikakav napad, ovo je kritika prema organizaciji koja se trebala više posvetiti u ovoj situaciji pomoći narodu. Da je to napravila, nitko ne bi ni mogao ništa reći. Da li imaju objekte okolo? Imaju! Jesu li ih dali na korištenje u ovakvoj situaciji? Nisu...
No mene zapravo i ne čudi cijela ova situacija jer gdje je sada "u ime obitelji" i Markička? Gdje je HRAST, Vigilare i Ilčić? Gdje je Thompson i slični hohštapleri? Nema ih. Klokan Šimunić se prežderava pizzom dok su mu suigrači otišli na poplavom pogođena mjesta, ako ništa drugo, to je za ljude velika moralna podrška, a klokan australikus-hrvatikus Šimunić je pokazao što zaista je... smeće, ali to se već i znalo. Oh, ima mnogo njih koje treba prozvati i prozivalo se, od šefa kriznog stožera koji je u Francuskoj, ili pak predsjednika koji je isto....
Države EU, ali i svijeta, slale su humanitarnu pomoć, a Vatikan? Molitvu. Zaista, trebalo bi pitati te ljude tamo, što im je više potrebno, deka, gumene čizme, voda, hrana, odjeća ili ....molitva. Ok, neka mole, ali neka pomognu i materijalno, a to je upravo pitanje. Tu činjenicu nitko ne može negirati ili je jednostavno sa oproštenjem lud.
Da li je ok braniti bilo koju zajednicu ako zakaže? Da je bilo pitanje neke druge zajednice? Koja je onda razlika ako se proziva i Crkva koja se sama hvali pomoći i promovira istu?

Probajte napokon izači iz svoje, hermetički zatvorene kutije i zaista pogledati situacije koje se događaju. Gdje je ta vaša kritika koju ste sami spominjali da iznosite ako Crkva zakaže?

Ne, ovo nije nikakvo napadanje ni institucije ni pojedinaca sa foruma (ako se netko uvrijedi, onda to govori da on ima problema, a ne tekst ili ja), ovo je jednostavno komentar i osjećaj ogavnosti zbog situacije koja čak nije ni upitna.
Lažeš!Namjerno,,ne iz neznanja!Za Caritas ( a nije samo on humanitarac KC) daje i crkva i vjernici!Ja imam bolji uvid u to jer mi u istom radi bliska osoba!

Ne, Patriote, ne lažem. Koliko god te boli ova činjenica, ne lažem.
Mene ne boli,ta zašto bi?Samo ti nisi u crkvi,odavno!O njoj znaš iz žute štampe!Zato i pišeš laži!Ajde,možda sam pretjerao,ne namjerno ali svakako ,,,namjerno plasiraš pamflete protiv crkve!Zar ti nije otvorilo oči nikad to što,,kako jednom napisah"Od osam postova,kod sefa je sedam antikršćanskih!"Budući da su moje neke rođakinje bile u Caritasu za vrijeme i poslije rata,poznavao sam odgovorne osobe koje su mi rekle da crkva (A NE VJERNICI)donira veći dio novca za hranu,odjeću i školovanje te djece!
Dakle,,iz tvojeg rakursa,ti se boriš za istinu,ali ti nisi istina niti ju ne znaš!Istina je da crkva daje puno,i prije kad nije dobijala puno,i sada kad dobiva!Iz tvog pisanja,i još nekih,isčitava se da su čelni ljudi crkve,debele ugojene nemoralne svinje kojima je stalo jedino do vlastite ugode,do naroda nimalo!Napadaš kršćanstvo konstantno,a kad netko napadne tvoj okultizam,,,vičeš!Napadaj,,i đavo mora imati svoje emisare na zemlji!Crkva(pa ni ti koji ju vode) nije savršena,ali ,,nije vijest neko dobro koje ju krasi,nego zlo koje tu i tamo iznikne!Tako je općenito u javnosti,,,mas medijima!Koliko dobrih stvari učine svećenici!I o tome se ne piše!Onda,,od njih 20 000 (natucam bez veze) iskoči na naslovnice jedan jado koji je  napravio neko sranje!ja znam bar 100 katoličkih svećenika,sa pola njih od toga sam prijatelj,divni ljudi,od 100 3 mi nisu sjela i najradije bi ih izbacio iz crkve,,da sam Papa!A nisam neki katolik,to znaš!Npr,,glede humanitarne pomoći za rata,crkva je pomagala više nego svi ostali zajedno!To znam jer sam i sam u raspodjeli sudjelovao,i vidio koliko čega i od koga je stiglo!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ovo je vrijeme sotone, ostavite Crkvu na miru - Page 2 Empty Re: Ovo je vrijeme sotone, ostavite Crkvu na miru

Post by genitalni_herpes 23/5/2014, 21:54

Trinity wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Interesantno, no činjenica je da su ljudi donirali preko Caritas-a, Crvenog križa itd. Ali se govorilo o tome da Crkva sama nije iz svojeg đepa dala, a nije. I to je zapravo pokretač nezadovoljnosti.

Sa druge strane, ako je Crkva narod, u redu, slažem se, no da li iti jedan vjernik može u bilo koje doba dana otići kod bilo kojeg svećenika ili pak još bolje do kardinala i ovih viših dužnosnika i tražiiti da posudi auto? Da li će dati?

dodatak:

pozivanje na http://dnevno.hr/ je suludo jer je desno orijentirana stranica sa hrpom obmana, a ono što je najinteresantnije da ista ekipa drži pandan u Srbiji http://dnevno.rs/ sa bliskim temama...

na to mogu samo reći Divide et Impera... što je očigledan cilj i tehnika djelovanja navedenih stranica.... netko iskorištava nečije povjerenje, vjerovanje i ljubav prema državi i narodu da bi opet poticao desničarsku mržnju...
Žalosno.
Poznavajući crkvu kao organizaciju koja se UVJEK brinula za narod i troši velika sredstva za siromašne i potrebite,siguran sam da ,osim ovih spomenutih načina,daje i novac!
Da su time mahali,,vi,neprijatelji crkve bi vikali"Vidi,hvale se,,kakvi su to kršćani!"Vama bi Isus rekao "Zasvirasmo,vi ne zaigraste,zaplakasmo,vi ne plačete!"Uvjek ćete tražiti trun u oku tuđem,u svom ga ne vidite!Šeparović u mnogočemu ima pravo,,manjina bukača tlači većinu!"Psi laju,karavane prolaze!"

Patriote. Gdje to navedena troši velika sredstva za siromašne i potrebite? Nemoj spominjati Caritas jer sam već naveo da svaka donacija Caritas-u, financijski ili bilo kojom materijom je od naroda, a ne od Crkve. Crkva dobiva iz poreza i drugih davanja, procjenjuje se oko milijardu kuna godišnje jer se (što je inaće protivno zakonu) daje bez računa, a ista institucija je u Državi prijavljena kao i bilo koja druga vjerska zajednica ili udruga građana.
Pitanje je bilo vezano sada isključivo na veliku tragediju poplavljenih mjesta. Da li je Crkva kao institucija dala? To je jedino pitanje na koje svi znamo odgovor... nije. Svaki daljnji pokušaj mahanja ovime ili onime su spinovi. Ovo nije nikakav napad, ovo je kritika prema organizaciji koja se trebala više posvetiti u ovoj situaciji pomoći narodu. Da je to napravila, nitko ne bi ni mogao ništa reći. Da li imaju objekte okolo? Imaju! Jesu li ih dali na korištenje u ovakvoj situaciji? Nisu...
No mene zapravo i ne čudi cijela ova situacija jer gdje je sada "u ime obitelji" i Markička? Gdje je HRAST, Vigilare i Ilčić? Gdje je Thompson i slični hohštapleri? Nema ih. Klokan Šimunić se prežderava pizzom dok su mu suigrači otišli na poplavom pogođena mjesta, ako ništa drugo, to je za ljude velika moralna podrška, a klokan australikus-hrvatikus Šimunić je pokazao što zaista je... smeće, ali to se već i znalo. Oh, ima mnogo njih koje treba prozvati i prozivalo se, od šefa kriznog stožera koji je u Francuskoj, ili pak predsjednika koji je isto....
Države EU, ali i svijeta, slale su humanitarnu pomoć, a Vatikan? Molitvu. Zaista, trebalo bi pitati te ljude tamo, što im je više potrebno, deka, gumene čizme, voda, hrana, odjeća ili ....molitva. Ok, neka mole, ali neka pomognu i materijalno, a to je upravo pitanje. Tu činjenicu nitko ne može negirati ili je jednostavno sa oproštenjem lud.
Da li je ok braniti bilo koju zajednicu ako zakaže? Da je bilo pitanje neke druge zajednice? Koja je onda razlika ako se proziva i Crkva koja se sama hvali pomoći i promovira istu?

Probajte napokon izači iz svoje, hermetički zatvorene kutije i zaista pogledati situacije koje se događaju. Gdje je ta vaša kritika koju ste sami spominjali da iznosite ako Crkva zakaže?

Ne, ovo nije nikakvo napadanje ni institucije ni pojedinaca sa foruma (ako se netko uvrijedi, onda to govori da on ima problema, a ne tekst ili ja), ovo je jednostavno komentar i osjećaj ogavnosti zbog situacije koja čak nije ni upitna.
A gdje Iskorak i sve moguće LGBT udruge....
od iskoraka i tih udruga nitko ništa ni ne očekuje. Ista stvar je ustvari i "u ime obitelji" jer ni oni nebi trebali pomagati, ali eto oni pomažu, apeliraju hep-u, njihovi volonteri rade...aktivirali su se.
Crkva se isto aktivirala...daje plaće svećenicima podmiruje uobičajene stvari, a osobe koje dobijaju te plaće(npr. svećenici) odlučuju hoće li dati dio para..
I naravno da daju, organiziraju i sl. Da ponovim, treba skočit do lokalne župe i pitati jesu li što organizirali. Ima župa koje su organizirane i pomažu kada god treba neka akcija, par puta godišnje + eto i sada.
To nije naredio sam Crkveni vrh, ali je organizirala župa, tj. potaknuo župnik koji je eto mal višlje na ljestvici "činova"(ako bi s to baš moglo tako reći) od klasičnog vjernika.

Naravno da Crkveni vrh neće reći "odreći ćemo se svi ovaj mjesec plaća da bi donirali....". To je osobna odluka, slobodna volja...što će netko odlučivati umjesto mene hoću li pomoći...
E sad ima li Crkva dodatnog novca koji nije angažiran u bitne stvari, koji su priproteti i sl. e to je druga stvar i naravno da nama svima onako na prvu naravno izgleda da ima.

Kao i država uostalom...čudi me da nisu povukli poticaje za zaštitu od poplava...valjda uljebi nisu znali napisat pravilno projekt, a švrljotine s olovkom ne priznaju u EU-u, a i problem je možda što EU voli znat precizno za što daje novac...eh, šteta...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum