ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crnogorci očajni zbog loše sezone

Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by RayMabus Wed 20 Jul - 15:34

"Sezona je potpuno propala, nadamo se da će kraj sprnja i početak kolovoza biti bolji, ali to se onda svede na tri tjedna, što je horor. Prodajemo aranžmane za ekskurzije, a nema nikoga. Vučic u Srbiji dijeli vaučere, govori ljudima da ljetuju u svojoj zemlji, da ne idu na more. Mislim da je većina odlučila ostati kod kuće ovog ljeta i uštedjeti novac za zimu, jer su preplašeni krizom koja slijedi.


Crnogorci očajni zbog loše sezone: "Kad su padale bombe 1999., bilo je više turista"

:^0 lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175675
2014-04-11


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by RayMabus Sat 23 Jul - 20:19

Zašto je sezona u Crnoj Gori propala, a u Hrvatskoj nije?

Iz svega izrečenog se može vidjeti zbog čega je turistička sezona u Crnoj Gori podbacila, ali i zašto u Hrvatskoj nije.

Prva prednost Hrvatske u odnosu na Crnu Goru je što je turistička destinacija do koje se iz srednje Europe može relativno lako doći autom, te ne ovisi toliko o avionskom prijevozu kao Crna Gora.

Nadalje, Hrvatska je ove godine zadržala svoje tradicionalne goste (Njemačka, Austrija itd.), dok je Crna Gora izgubila svoje tradicionalne goste (Rusija, Ukrajina).

"Crna Gora je praktično otočna država, nismo dobro povezani cestovnim prometom i jedino nam zasad preostaje avionska povezanost kako bi se stiglo u našu državu", dodaje.

Milić objašnjava kako je nastao trenutni problem.

"Krajem 2020. godine ugašena je nacionalna aviokompanija Montenegro Airlines, dok novonastala kompanija Air Montenegro još uvijek nije došla ni blizu brojki, rezultata i povezanosti koje je, sa svojom dugogodišnjom tradicijom, imao Montenegro Airlines. U situacijama kao što je trenutna, od velikog značaja bi bila aviokompanija kakvu smo nekada imali jer bi nas mogla lako povezati sa zapadnim tržištem. To je nešto na čemu treba raditi", kaže.

"Također, čini mi se da naši aerodromi nemaju dovoljno kapaciteta da odgovore na potrebe crnogorskog primorja. Imamo aerodrom u Podgorici koji ne radi od 23 h do jutarnjih sati, aerodrom u Tivtu još uvijek nema noćno slijetanje, i to su sve faktori koju utječu na rezultate u turizmu, kojima ne posvećuju dovoljno pažnje oni koji bi trebali to činiti. Smatram da bi bilo korisnije da se bave upravo ovim, strukturalnim pitanjima, nego cjenovnom politikom u ugostiteljstvu", navodi Milić.


Crna Gora ima groznu sezonu. Vlasnik hotela iz Boke kotorske objašnjava zašto
RayMabus
RayMabus

Posts : 175675
2014-04-11


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by epikur37 Sat 23 Jul - 20:28

Kod nas će biti samo još bolje. Dogodine cijene treba dizati još.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by RayMabus Sat 23 Jul - 20:58

„Putnici na brdovitom sjeveru Crne Gore više ne moraju strahovati od vožnje kroz ‘crnogorski klanac smrti’. S trogodišnjim zakašnjenjem ova zemlja, kandidatkinja za prijem u EU, sada konačno može otvoriti tzv. kinesku autocestu: više od milijarde eura potrošeno je na izgradnju prve, 4,1 km duge dionice od luke Bar do Srbije. Nova autocesta je ‘početak trajne veze Crne Gore sa svijetom’, rekao je premijer Dritan Abazović na otvaranju”, bilježi Rheinische Post, a prenosi Deutsche Welle.

List nadalje piše da ova autocesta predstavlja enormno olakšanje i uštedu vremena prije svega za stanovnike nepristupačnog dijela zemlje, ali i za turiste iz Srbije.

https://www.poslovni.hr/regija/ova-autocesta-na-balkanu-vodi-u-kinesku-duznicku-zamku-susjedna-drzava-zamalo-bankrotirala-4346817



„Bruxelles je u početku pokazao rezervu prema molbama Crne Gore za pomoć, ali je na kraju pomogao da se sklopi povoljniji kreditni aranžman s Deutsche Bank, francuskom Société Générale i dvjema američkim bankama. U kolovozu 2021. Crna Gora je ipak uspjela otplatiti prvu ratu od više od 60 milijuna američkih dolara i također drugu ratu početkom godine. Unatoč restrukturiranju duga, ova zemlja, kandidatkinja za članstvo u EU-u, još će dugo morati nositi teret svog duga prema Kini”, zaključuje Rhenische Post.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175675
2014-04-11


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by mentalitet Sat 23 Jul - 21:45

Boli te kurac za CG hrvatima ide super ali u kurcu,samo chekam to stidljivo kmechanje))))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5028
2020-07-05


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by Serbinho-3 Sun 24 Jul - 0:30


Oterali Ruse.

Hrvatska tesko na Nemcima da moze trljati ruke, gde si video

da jos Nemac trosi.

Austrijanac isto.

To ne ide ni po restoranima, kamoli rent a car ili FlyBoard.

Bio danas na Jezeru Komo, ima nesto tih turista sa Zapada,

ali sve je to po meni, Jad&Beda.

Video neke Bosance, mislim da su izbeglice iz Amerike,

Amerikanizovali se, Outfit im je gori i od Bosne, Amerika

prava, plus neki Hindusi 7Eleven i doktori ekipa,

Amerikanizovali se i oni, iako veruju da su Indijci, ajde ti

njima objasni.

Neke dve folirantkinje, Fashion furaju, velo pokrivene i udaraju

Selfie, to mi je kao Islam.

Pokusao da ih uslikam na delu, ali kasno.

Amerikanac placa kartu u spicu sezone preko 2000 dolara,

plati smestaj i sta ce da trosi?

Treba platiti odmor hiljade dolara, tako da tu nema neke

zarade.

Ima Poljaka, kad ih vidim, padne mi mrak na oci sa onim

njihovim jezikom sto zvizde, suste, ne razume se jedna

rec.

Muvaju se po Jezeru Komo a do juce su prodavali lopte

i te neke gluposti iz Poljske po ulici i tako finansirali odmor.

Oni su veci prevaranti od bivse Juge, samo neka prevara im je

u psihi.

Idu mi na onu stvar i ti sa Istoka, oni sa novcem su otisli u

Dubai a ovi gologuzani prave guzvu okolo.

Ovde se ide vozovima i sada fale te posade, jer su odmori i

preko 1000 ima otkazanih polazaka.

Tako da i ovde nije sjajno, Mario Draghi je unistio dosta toga,

zatim i oporavak nakon Covid ce trajati u turizmu a plus i rat

je u toku.


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by Hektorović Sun 24 Jul - 18:44

Prometno izolirani, nisu jeftiniji od HR.

Albanija je povoljnija a više nudi ako ti se putuje.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by RayMabus Sun 24 Jul - 18:47

Pa...sad ima pelješki most tako da tko dolazi cestom a oće do njih ne mora prolaziti kroz BiH.

Isto tako Hr uvodi euro a kod njih i na Kosovu euro je odavno valuta u uporabi.

A čuj, da izdvoje od svakog apartmana jedan euro za domaću avio kompaniju mogli bi se i oni povezat s tim srednjo europskim i zapadno europskim tržištima.

Ne mora čak ni svoju nego subvencionira ove privatnike šta lete pa nek in dovode putnike tamo liti.

Malo i spustit cijene jer ipak je ta Albanija konkurenkcija njima.

A mislin ono,...tko se oće bavit turizmom mora to dobro organizirat a ne čekat oće li neće li šema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175675
2014-04-11


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by mentalitet Sun 24 Jul - 22:17

Hektorović wrote:Prometno izolirani, nisu jeftiniji od HR.

Albanija je povoljnija a više nudi ako ti se putuje.

Jednom davno sam bio u CG i nikad vishe.Ponashanje konobara je bilo "Shto si dosho choche da me uznemiravash i da se moram dizati od stola,shto ne ostavish lovu i odesh odakle si dosha"a to vazi i za dalmoshe dok ovi iz unutrashnjosti nisu doshli i nauchili ih shto je to hospiality.
Posliije im nije jasno shto se desilo.Prichao mi frend kako u Turskoj oko njega skachu ko majmunchici mada on to smatra kao dosadne ljude,ali veli nema da chekash pola sata da te netko usluzi.Tako ti je i ovdje u USA ,ne svugdje,boli ih kurac za gosta.Rekoh sebi pa ovo je nemoguce kako su dobili 5 zvjezdiica za hotel.Ali ja sam dobijao takav tip da su ameri kolege bili jebeno ljubomorni jer su smatrali da je obavezno da mu gost da 20% od iznosa sume koju je potroshio.Ja sam polazio od sebe pa kada sam usluzivao druge kao da sam sebe i uviijek sa osmijehom na licu a to su gosti znali da prepoznaju i da nagrade.Nishta mehanichki i usiljeno nego spontano,to svaki gost prepozna.Akada sam pomogao sinu da otvori restoran u tenis klubu rekao sam Ne smijesh gosta nikada varati ni u chemu.Deviza je bila dobri i svjezi sastojci (nikako iz konzerve) i hrana ce bitii ukusna.Tako je i bilo pa je na Googlu njegov rejting 5. i za uslugu i za hranu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5028
2020-07-05


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by debotoijusto Sun 24 Jul - 22:29

rusi ne mogu doci ukrajinci zauzeti ratom srbi siromasni... to vec 40-50% CG turizma
trebaju se otvorit zapadnom trzistu napravit moderan aerodrom i ugovore s avio kompanijama s takvom zaradom mogu nastavit gradnju AC megalomanskog nepotrebnog projekta
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30588
2014-04-12


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by RayMabus Sun 24 Jul - 22:38

Jug Hrvatske pa sve naniže dakle CG, Albanija, Grčka itd....ako nemaš letove moš se jebat.

Ostaješ samo na ovima lokalnima okolo a to je plićeg đepa itd al uglavnom to je i puno manje tržište koje hvataš pa si opet slabo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175675
2014-04-11


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by T. Mon 25 Jul - 11:48

RayMabus wrote:"Crna Gora je praktično otočna država, nismo dobro povezani cestovnim prometom i jedino nam zasad preostaje avionska povezanost kako bi se stiglo u našu državu"...
pa što ste radili protekla 3 desetljeća, gdje su vam ceste ?
ne bi da je crna gora velika država pa je potrebno izgraditi tisuće kilometara cesta...
T.
T.

Posts : 17094
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by AssadNaPodmornici Mon 25 Jul - 12:05

T. wrote:
RayMabus wrote:"Crna Gora je praktično otočna država, nismo dobro povezani cestovnim prometom i jedino nam zasad preostaje avionska povezanost kako bi se stiglo u našu državu"...
pa što ste radili protekla 3 desetljeća, gdje su vam ceste ?
ne bi da je crna gora velika država pa je potrebno izgraditi tisuće kilometara cesta...
nema kvalitetnih cesta do njih, jer su šupak europe.. kužiš i kod nas autoput staje u pločama i onda idi nekom lokalnom cestom do Dubrovnika, pa zapneš u gužvi u bosni itd.. sada zamisli prosječnom švabu, slovaku, čehu ići do crnegore.. ovako lipo autoputom kreneš ujutro iz bratislave a navečer/kasno popodne toćaš noge u baškoj vodi.. 0

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Crnogorci očajni zbog loše sezone Empty Re: Crnogorci očajni zbog loše sezone

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum