ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Thu 9 Jun - 20:07

Pirate wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Gadni su gubici ali mislim da su to ukupni gubici mrtvi ili ranjeni
Ako su to samo mrtvi onda množi sa 3 i dobio bi skoro 1000 vojnika dnevno van stroja rat bi bio danas gotov a nebi Ukrainci još bili doslovno u predgrađu donjecka.
Moguće da Zelenski napuhuje gubitke radi X razloga.
Nema nikakve vojne logike u sri rata otkrivati takve podatke neprijatelju. Inače to je i dio psihologije, pritiska na vlastito stanovništvo jer Ukrainci primijetili fešte u nekim gradovima itd. Da imaju 200 mrtvih dnevno, *4 ranjeni, 1000 vojnika van stroja u tom kontekstu, ponavljam Ukrainci ne bi bili još u predgrađu Donjecka nego bi fronta ponovo bila kod Kijeva.
Ali da Ukraincima treba 300 američkih MLRS i toliko mobilnih haubica i još toliko običnih 155 haubica to je istina

Sasvim je realno. Za 100 dana rata to je 20 000 mrtvih i 60 000 van stroja, sto se opet, ponavljam, poklapa sa izjavama od popunjenosti brigada na 60% ako se uzme u obzir da ih je bilo 300 000. Izmedju ostalog, dovukli su i 5 brigada iz zapadne Ukrajine u Lisicansk i S. Doneck koje su zapravo teritorijalci sto mozes viditi po oznakama brigada na kartama. Sve sa oznakom iznad broja 100 su teritorijalci i oni su upravo tamo, sto je suludo. Sam Zaluzni je rekao Zelenskom da je bolje povuci se sto je ovaj naravno odbio i sad ih drobi artiljerija i jos risliraju da padnu u okruzenje.


evo izašla procjena Ruskih žrtava 15 000 - 20 000 mrtvih, toliko sam i ja napisao prije dva tri sata, (15 000) .

Gle čitao sam hrpu ruskih telefonskih zapisa(prevedenih) , kao i neke ruske blogove gdje oni također govore o tome da su im pojedine jedinice totalno izbrisane i da nisu bili na odmoru od početka rata, i da kada da se dočepaju rusije da se neće vraćati.  čitam neke analize da su DNR i LNR izgubili i po 50% ljudstva do sada

a opet gledam i neke twiter ukr profile, gdje isto govore da nisu bili na rotaciji od početka rata.

.ja sam do sada ukr gubitke stavljao 1.5x manje od ruskih i to zbog prve faze rata gdje su rusi ginuli na lopate.  moguće je da sam u krivu. ovo po tvom bi ispalo 1:1 otprilike, što opet znači i da nisam toliko u krivu - pod uvjetom da si ti u pravu :) (dakle netko od nas je falio za 1.5 što je za ovakav fog of war sasvim ok)
... ...
uglavnom moje mišljenje, da zaista UKR imaju takve gubitke a Rusi puno manje, ne bi Ukrainci bili doslovno u predgrađu Donjecka, a Rusi na velikom dijelu fronte doslovno u obrani.  

navjerojatnije i jedni i drugi imaju katastrofalne i užasne gubitke,  evo ukrainci konačno spominju da imaju užasne gubitke, rusi imaju također užasne gubitke, ukrainska tehnika je uništena u velikom dijelu, ali ruska kopnena vojska je toliko osakaćena da izvlače T-62(oni su generacija onih t-55 tenkova iz ratova ex-yu koji su već tada bili užasno stari) .. ovakvo stanje na fronti, gdje se jedni i drugi mlate za pola sela po tjedan dana  može se objasniti da jedni i drugi su u užasnom stanju.


Last edited by AssadNaPodmornici on Thu 9 Jun - 20:11; edited 1 time in total

AssadNaPodmornici

Posts : 21063
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Thu 9 Jun - 20:09

Rusija će uskoro u defenzivu a tu ti tenkovi više i ne tribaju toliko.

Triba doć to zapadno oružje, pa moraš obuičit malo nekoga tu ipak čak i ako dovedeš svoga da se prijavi u njihovu vojsku kao dragovoljac, pa dovest tamo, pa onda to gorivo itd...

Nemaju oni sad tehničkih mogućnosti za velike napade na te Ruse tamo. Možda nešto al to su neki proboji tu i tamo pa ako prođe prođe al onda odma Putin reagira i šalje još vojske tako da ...uglavnom pat poziija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Thu 9 Jun - 20:10

A za to vrijeme ruski helikopteri i avioni drkaju kurac. Nije to njihov rat. 
Jeftinije bi im bilo da su ta dva sela spržili napalmom nego izgubili dvije brigade za tih 5 kuća.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Thu 9 Jun - 20:12

E stvarno, što rade ruski helikopteri i avioni u ovom ratu?
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Thu 9 Jun - 20:15

Ukratko, demilitarizacija Rusije ukrajinskim sredstvima. Trebala bi se Kina ozbiljnije angažirati u pomoći ruskoj vojski u Ukrajini. Poslat 100 000 vojnika da uzmu Sibir i još 100 000 da uzmu Ukrajinu.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Thu 9 Jun - 20:16

melkior wrote:Ukratko, demilitarizacija Rusije ukrajinskim sredstvima. Trebala bi se Kina ozbiljnije angažirati u pomoći ruskoj vojski u Ukrajini. Poslat 100 000 vojnika da uzmu Sibir i još 100 000 da uzmu Ukrajinu.
Pa nije greda, ostane im još taman 800 000 da se obračunaju s Amerikom i okupiraju Taiwan.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Thu 9 Jun - 20:20

Brate XI, pišem ti pismo.
Uskrsnuo Hitler u Europi, hoće da nas bije
i LGBTQ u Moskvi da nas pomiluje  :sos
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Thu 9 Jun - 20:25

melkior wrote:E stvarno, što rade ruski helikopteri i avioni u ovom ratu?
imaju sljedeće probleme . na papiru je RU avijacija bila druga najjača na svijetu, u praksi se pokazala takva da bi ih Francuska ili neka takva zemlja pomeli.

1)ispalo je da Ruski piloti imaju užasno malo sati.. doslovno 2-4 puta manje od NATO pilota
2)da su ruski avioni ono - na papiru tehnički napredni u praksi su doslovno primjetili tipa da kordinate napada ruski piloti drže na papiru
3)nemaju ruski piloti dovoljno pametnih bombi - svaka pametna bomba koju možeš lansirati sa par tisuća metara visone daleko od recimo low-range SAM sustava košta po nekoliko desetaka tisuća $. rusi ih nemaju koliko bi trebala imati navodno druga vojna sila svijeta. što znači da moraju letjeti nisko kao da je WW2. što ih onda stavlja u domet UKR SAM sustava. što znači da ne lete toliko koliko bi trebali. NATO je pazi ovo još prije 20 i nešto godina tukao Srbiju 3 mjeseca van dometa Srpske protuzračne obrane , a Rusija 20godina kasnije nema takvu mogućnost
4)UKR ima solidnu PZO obranu. Ja sam prije čitao na wikipediji o svim UKR BUkovima, S-300 sustavima, Osama, uglavnom priče na ovom i drugim forumima je bila - "da drljavi ukrainci su sve to pokrali, da to ništa ne radi" -ispalo je obrnuto, Ukrainska PZO je nanjela Rusima gadne gubitke, - istina je da su Rusi u prvom valu uništili dobar dio ukrainske PZO, i kasnije su uništavali dobar dio SAM sustava srednjeg i dugog dometa(ovi su skoro do kraja uništeni, možda je ostao još koji S-300 sačuvan u rezervi), međutim u isto vrijeme i RU su imali gadne gubitke, a i dalje Ukrainci imaju dio sačuvanih SAM sustava srednjeg dometa, i hrpu doniranih stingera, streli, igli, piruna, starstreakova, dovoljno da se Rusi boje letjeti
----
evo prije par dana safet stavio video gdje Ukrainci "obaraju Ruski avion" a ispalo da ludi Ukrainci oborili svoj avion.. katastrofa
-.---
čudo mi je kako Ukri uopće imaju išta avijacije..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21063
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Thu 9 Jun - 20:26

Evo ti jedna vijest, Vuk otvorija danas temu :

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51662-maksim-po-diviziji

Šta ti sad ode čitaš ?

Dakle mitraljez iz 1910 godine i imaju ih u skladištu 35 tisuća komada i sad to koriste jer nemaju trenutno drugo a bolji je od kalaša jer kalaš je na 400 metara a ovaj na 1000 metara precizan i ima domet 4 km.

Ovo je na kotačima a težina mu je koliko teži pet kalašnjikova.

Dakle s ovim ne možeš napadat a imaju frontu tisuću km a nemaju strojnica i vidiš ti s čime oni ratuju.

KAKAV NAPAD ?

S OVIN ?

ŠTA ĆE GA VUĆ ZA SOBOM DOK JURIŠAJU PREMA DRUGOJ ILI TREĆOJ VOJSCI SVIJETA ?


Last edited by RayMabus on Thu 9 Jun - 20:29; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Thu 9 Jun - 20:27

Udri štakore, ma gdje bili...

Eroo
Eroo

Posts : 75059
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Thu 9 Jun - 20:41

Ove STGNA-P razbije na rastavne dijele, zato vjerojatno koriste blaža sredstva
kad je devedesetka u pitanju.


Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Screenshot-3110

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75059
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou Thu 9 Jun - 20:47

AssadNaPodmornici wrote:

navodno korištenje Britanskih Brimestone projektila na dva Ruska vojna vozila.

Ovo je druga snimka.

Inače Brimestone projektile je moguće ispaliti na određeni teritorij gdje oni sami "skeniraju" teritorij, nađu mete i onda sami "komuniciraju" i napadaju različite mete. Ti ih ne moraš navoditi laserom kao sve ostalo drugo precizno ili anti tenkovsko oružje.
Cijena svake rakete je preko 100 000€
to je cijena koja je zanemariva da se pobije ruska stoka, dugoročno što više ruske gamadi zagine to će u budućnosti duže biti mir.

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.php?t=51673

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 50 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum