ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuna zauvijek odlazi u povijest

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by prckov 2/6/2022, 12:41

debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Jedna od priča koju vam je Plenkovic i Vesna Pusić prodao je da kad uđete u europodručje da će teči med i mllijeko.

Eto vidit ćete sad kako će vam teči.
pricas gluposti cijena energenata je svugdje visoka i bude rasla dok se trziste ne stabilizira ili padne potraznja
dobra stvar iz svega ovoga da ulaganja u nove izvore energije postaju profitabilna i pretvore se u odrzivu agendu
nema to veze s € ili osovinom pkenkovic/pusic

sta je to odrziva agenda, sta to podrazumjeva
 zelena agenda na energente od 10kn politicka pri cijeni od 15kn i ekonomska , ukratko pojednostavljeno za ucenike od 1-4 razreda
 da ponovim, sta podrazumjeva odrziva agenda
sta treba ucinit da se postigne ta odrzivost i kako, ako ti pitanje jos uvjek nije jasno pitaj da ti sire obrazlozim da ne lupetas bezvezarije

sire molim
sta treba ucinit, kako i koje promjene treba napravit da se odrzivost postigne, na cemu ce se ta odrzivost temeljit, hoce li fosilna goriva i nuklearna energija imat ikakvu ulogu u tome. Ukratko sve sto znas o tome a da nije tek papagaj ponavljanje naslova iz dnevnog tiska

prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 12:44

Uvedite mi taj euro na silu mimo moje volje ( ja sam anđeoska hijerarhija a pola te hijerarhije su demoni ) bez referenduma ili prije idućih parlamentarnih izbora u Hrvatskoj koji bi trebali biti polovinom 2024.

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_Croatian_parliamentary_election

Sad vam je polovina 2022 i uvedite mi to na silu mimo moje volje napravit ću vam TEŠKI HOROR.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by debotoijusto 2/6/2022, 13:10

prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Jedna od priča koju vam je Plenkovic i Vesna Pusić prodao je da kad uđete u europodručje da će teči med i mllijeko.

Eto vidit ćete sad kako će vam teči.
pricas gluposti cijena energenata je svugdje visoka i bude rasla dok se trziste ne stabilizira ili padne potraznja
dobra stvar iz svega ovoga da ulaganja u nove izvore energije postaju profitabilna i pretvore se u odrzivu agendu
nema to veze s € ili osovinom pkenkovic/pusic

sta je to odrziva agenda, sta to podrazumjeva
 zelena agenda na energente od 10kn politicka pri cijeni od 15kn i ekonomska , ukratko pojednostavljeno za ucenike od 1-4 razreda
 da ponovim, sta podrazumjeva odrziva agenda
sta treba ucinit da se postigne ta odrzivost i kako, ako ti pitanje jos uvjek nije jasno pitaj da ti sire obrazlozim da ne lupetas bezvezarije

sire molim
sta treba ucinit, kako i koje promjene treba napravit da se odrzivost postigne, na cemu ce se ta odrzivost temeljit, hoce li fosilna goriva i nuklearna energija imat ikakvu ulogu u tome. Ukratko sve sto znas o tome a da nije tek papagaj ponavljanje naslova iz dnevnog tiska
sinko ubavi ja radim u kulturi ali i vodim poslovanje svog samozaposlenja to vrhunac ekonomije koju poznajem i solidno plivam
fosilna goriva su izlazna strategija a sto preuzme primat ne znam , svaka zemlja ima druge resurse , afrika sunce francuska nuklearke rusi nafta/plin srbi kaljuzu koju zovu ugalj... vjerujem da buducnost u kombinaciji raznih resursa + novih koji cekali povoljan trenutak za daljnji razvoj
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 13:13

debotoijusto wrote:


 srbi kaljuzu koju zovu ugalj... 
Nemaju baš.

Duboko im je pa moraju kopat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by prckov 2/6/2022, 13:16

debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Jedna od priča koju vam je Plenkovic i Vesna Pusić prodao je da kad uđete u europodručje da će teči med i mllijeko.

Eto vidit ćete sad kako će vam teči.
pricas gluposti cijena energenata je svugdje visoka i bude rasla dok se trziste ne stabilizira ili padne potraznja
dobra stvar iz svega ovoga da ulaganja u nove izvore energije postaju profitabilna i pretvore se u odrzivu agendu
nema to veze s € ili osovinom pkenkovic/pusic

sta je to odrziva agenda, sta to podrazumjeva
 zelena agenda na energente od 10kn politicka pri cijeni od 15kn i ekonomska , ukratko pojednostavljeno za ucenike od 1-4 razreda
 da ponovim, sta podrazumjeva odrziva agenda
sta treba ucinit da se postigne ta odrzivost i kako, ako ti pitanje jos uvjek nije jasno pitaj da ti sire obrazlozim da ne lupetas bezvezarije

sire molim
sta treba ucinit, kako i koje promjene treba napravit da se odrzivost postigne, na cemu ce se ta odrzivost temeljit, hoce li fosilna goriva i nuklearna energija imat ikakvu ulogu u tome. Ukratko sve sto znas o tome a da nije tek papagaj ponavljanje naslova iz dnevnog tiska
sinko ubavi ja radim u kulturi ali i vodim poslovanje svog samozaposlenja to vrhunac ekonomije koju poznajem i solidno plivam
fosilna goriva su izlazna strategija a sto preuzme primat ne znam , svaka zemlja ima druge resurse , afrika sunce francuska nuklearke rusi nafta/plin srbi kaljuzu koju zovu ugalj... vjerujem da buducnost u kombinaciji raznih resursa + novih koji cekali povoljan trenutak za daljnji razvoj

mogo si kratko napisat ja cuo za odrzivu agendu i ponavljam je ko papagaj a da o tome sta to podrazumjeva pojma nemam
za promjenu probaj mislit svojim supkom prije nego nekriticki proslijedis talking points from the press

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 13:17

Imaju velike rezerve ugljena al najviše su to površinski kopovi i sad su oni to raskopali i idu sve dublje a šta ideš dublje to je tvrđe i treba neka mehanizacija šta oni baš i nemaju a to i poskupljuje cijenu i onda in fali pa uvoze ugljen iz drugih država.

Zato i planiraju ugasit neke TE blokove koji su i onako rađeni u Jugi pa su uskoro za gašenje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 15:01

Oglasio se glasnogovornik kapitala i državnih uhljeba :


Potpredsjednik Vlade i ministar financija Zdravko Marić istaknuo je u srijedu, u povodu objave izvješća Europske komisije i Europske središnje banke o konvergenciji, da je od samog početka tog procesa, unatoč svim izazovima, bio uvjeren da će Hrvatska ispuniti sve potrebne preduvjete za ulazak u europodručje 1. siječnja 2023.  "Ovim ćemo se korakom dodatno ekonomski i društveno integrirati s državama članicama Europske unije, a time i ojačati naše gospodarske i društvene odnose s najrazvijenijim krugom zemalja u svijetu", riječi su Marića koje se prenose u objavi Ministarstva financija.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/maric-ulaskom-u-eurozonu-hrvatska-ce-se-dodatno-integrirati-s-eu-clanicama-1591294 - www.vecernji.hr


Kad te ja integriran neće bit ni tebe ni te eurozone.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by vili40 2/6/2022, 15:12

mišljenja sam da će nam uvođenje eura od svih nadolazećih problema biti najmanji problem,nadam se da sam u krivu.
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 15:13

Prije 2 minute
Rusko ministarstvio vanjskih poslova poručila Europskoj Uniji: Odluka o ruskoj nafti bi vam se mogla obiti o glavu
Rusko ministarstvo vanjskih poslova reagirao je na odluku EU lidera koji su se dogovorili o embargu kojim će se srezati 90 posto uvoza ruske nafte do kraja ove godine. Moskva kaže da će takva odluka vrlo vjerojatno destabilizirati globalna energetska tržišta. 
"Odluke Europske unije da djelomično ukine rusku naftu i naftne derivate, kao i da zabrani osiguranje ruskih trgovačkih brodova, vrlo će vjerojatno izazvati daljnja povećanja cijena, destabilizirati energetska tržišta i poremetiti opskrbne lance."
Odluku su nazvali autodestruktivnom te su ustvrdili da bi se Uniji mogla obiti o glavu. 
U međuvremenu, glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov rekao je na svom redovitom brifingu da Rusija neće prodavati svoju naftu s gubitkom.
Peskov je rekao novinarima: "Ako negdje potražnja pada, to znači da se na drugom mjestu povećava – tokovi se preusmjeravaju".
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 15:19

vili40 wrote:mišljenja sam da će nam uvođenje eura od svih nadolazećih problema biti najmanji problem,nadam se da sam u krivu.
To će bit malj u glavu za kraj.

Sad kad ste uveli embargo na naftu a na tome sam ja radio tj uskočio da se pokrene onda točno na dan kad Plenkovic želi uvesti euro u Hrvatsku tj meni a mimo moje volje dolazi vam do čepa jer će svi pohitat tamo di nafte ima i raste potražnja i cijena a s cijenom i sve ostalo.

Istovremeno Rusija je najveći svjetski izvoznik te nafte uz Arape i nigdje ne piše da oni ne mogu smanjit izvoz za nekih 20% i onda globalna cijena nafte leti u nebo.

U tom slučaju Marić nema druge nego rezati poreze na naftu na nula kuna dakle nema punjenja proračuna a isto čeka i ostale članice eurozone.

BANKROT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by vili40 2/6/2022, 15:26

RayMabus wrote:
vili40 wrote:mišljenja sam da će nam uvođenje eura od svih nadolazećih problema biti najmanji problem,nadam se da sam u krivu.
To će bit malj u glavu za kraj.

Sad kad ste uveli embargo na naftu a na tome sam ja radio tj uskočio da se pokrene onda točno na dan kad Plenkovic želi uvesti euro u Hrvatsku tj meni a mimo moje volje dolazi vam do čepa jer će svi pohitat tamo di nafte ima i raste potražnja i cijena a s cijenom i sve ostalo.

Istovremeno Rusija je najveći svjetski izvoznik te nafte uz Arape i nigdje ne piše da oni ne mogu smanjit izvoz za nekih 20% i onda globalna cijena nafte leti u nebo.

U tom slučaju Marić nema druge nego rezati poreze na naftu na nula kuna dakle nema punjenja proračuna a isto čeka i ostale članice eurozone.

BANKROT.
neće biti nikakav bankrot nego polagano neprimjetno pražnjenje novčanika većine ali kažem ne zbog eura nego zbog inflacije kojoj se ne nazire kraj.Zato mi plenkijevo i marićevo otvaranje šampanjca izgleda nadnaravno.Bilo je dosta vremena za prave reforme ali sad je već kasno.
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by vili40 2/6/2022, 15:28

mi tradicionalno u svaku krizu uletimo nepripremljeno pa se onda čudimo ko pura dreku
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 2/6/2022, 15:31

Oće bit će bankrot. Većina članica eurozone svoj proračun puni porezima na energente.

Ako je tebi cijena goriva deset kuna a od tog pet ide državi i ja to dignem na 20 kuna onda se država mora odreć onih pet kuna da ne dođe do sloma ekonomije.

Možeš birati između dvije stvari : sloma državnih proračuna ili sloma standarda birača EU i općenito njene ekonomije u privatnom sektoru odakle se hrani uhljebnički.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by mentalitet 13/10/2022, 17:56

Kako su hrvati opet popushili zbog svoje pohlepe.No u Hrvatskoj ima josh pametnih ljudi ali kasno Plenkovic na Kosovo stize.Bog te jebo glupog naroda.Onaj glupi vuk otvara temu o nekoj kineskoj prevari u Srbiji gdje je prevareno par tisuca ljudi a ovo precutkuje gdje je prevareno par milijuna hrvata.Neka vam je bog na pomoci,krunice u ruke i klechite stoko sitnog zuba.I onda ovdje mali seljachici skachu od radosti kao majmuni u kavezu kada im kazu da ce dobiti takozvane pomoci od EU 9 milijardi eura.Halo ,gdje su ekonomisti koji su kupili diplomu od mene,naravno da ih nema jer su ekonomski polupismeni ,posebno onaj moderator.Shto ne otvori moja tema "Ekonomija Hrvatske"?Ajde jarane da te vidimo .


Troskot razvalio istinom Hrvatski sabor: "USKOK ulazi u HEP, na rubu smo" - GOVOR KOJI MORATE ČUTI


https://www.youtube.com/watch?v=9jvhd7jjhbw

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by mentalitet 13/10/2022, 18:05

vili40 wrote:mišljenja sam da će nam uvođenje eura od svih nadolazećih problema biti najmanji problem,nadam se da sam u krivu.


Pazi ovo "Mishljenja sam" i onda "nadam se da sam u krivu.Pa jarane na osnovu chega si zasnovao svoje mishljenje?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by catabbath 13/10/2022, 20:53

I onako sve računamo u €urima.

_________________
Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 13/10/2022, 21:02

RayMabus wrote:Ja san in reka šta će in se desit ako mi to uvedu nasilu mimo moje volje.

To je od prije ovoga s Ukrajinom.

Eto sad uvedite.

Ova tema je otvorena u junu ove godine.

Tražim teme prije toga da vam potvrdim da sam vam nagovjestija da ćete najebat ako me na silu uvedete u eurozonu.

Evo :

POGLEDAJ DATUM :

by RayMabus Thu 6 Jan - 17:37

Kako ćeš ti ovo komentirat kad on ne vidi nego ustaška kuna i tu nema dalje.

Nema uopće monetarne rasprave da banka u drugoj državi sa sjedištem u Franfurtu preuzima ono šta je radila banka u Zagrebu itd nit oće li to udarit na standard građana itd.

Ništa to. TO SU USTAŠE I GOTOVO.

To su po meni bolesni ljudi. On ne kuži da je to valuta a ne šta ja znam, neki natpis na nekoj zgradi.

--
https://www.ex-iskon-pleme.com/t49909-puhovski-veselim-se-da-cemo-se-rijesiti-zadnjeg-pravog-ustaskog-simbola-kune


Dakle 6.01 a to je prije ovog napada na Ukrajinu.

Sad ćete fino dignit kamatne stope a Italija je već u kurcu ali i drugi i jbte se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 13/10/2022, 21:04

catabbath wrote:I onako sve računamo u €urima.
Sad ćeš ti dobit veće kamatne stope i krizu u eurozoni jer su mnoge države pred bankrotom a među njima i Italija koja je treća ekonomija eurozone.

To ti se desi kad mene ideš na silu i bez pitanja uvest u eurozonu.

UGODAN TEK.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by veber 13/10/2022, 21:20

kada je euro uveden u eu, znali smo paritet. znadu ga i srbi, bosanci ili rusi.

vi kaj živite na sisi države ili ste pobjegulje na znate da se sve vodi u euru već 20 godina.


cijena eura je određena prije 20g priče samo za penziće i srblje u prekomorju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 13/10/2022, 21:24

Weberu nije stvar u euru.

Evo san ti naša temu di ja pričam o tome a datum je 6.01 dakle jako prije ovog napada na Ukrajinu a ima takvih tema i starijih od toga datuma.

Plenkovic je briselski dupeuvlakivać a eu centrala u Briselu je Iluminatska centrala i dobio je ove izbore na covid prevaru i onda na brzinu prije isteka tog mandata oni fino plan da bez da pitaju narod lipo ih uvalili u eurozonu.

Onda san ja reka da ili referendum ili čekaj iduće izbore pa onda ćemo u to ( dakle po ovome vidiš da ja uopće nisam protiv toga ) jer ako ne bit će belaja.

Suštinski moj uvjet je da me pitaš ( referendum ili idući izbori ) dakle tražim poštovanje.

Kako da ne. Marić, Plenkovic, Vujčic i centrala u Briselu i Njemačka fino po svome.

Evo sad ćete fino 1.1.2023 godine uvest Hrvatsku dakle i mene u tu eurozonu ALI ĆETE PLAKATI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by RayMabus 13/10/2022, 21:41

Evo ti tema a znaš iz koje godine ?

2020 godina


Mjesec srpanj.

Hrvatska je korak bliže uvođenju eura. Evo po kojem će se tečaju mijenjati za kune
Hina, Index Vijesti
19:59, 10. srpnja 2020.

---

Znaš li šta piše ?

Evo :

by RayMabus Fri 10 Jul - 18:55

A referendum ništa ?

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2197287

A kako ćete najebat zbog ovoga

--

TEMA 2020 GODINA


https://www.ex-iskon-pleme.com/t41507-hrvatska-uvodi-euro-najranije-do-2023-objavljeno-i-po-kojem-tecaju

---

by RayMabus Fri 10 Jul - 18:58

Uvedite ovo bez referenduma i imat ćete posla s generalom GF.

Četiri države eurozone koje imaju najveći pad BDP-A su Italija , Španjolska , Francuska i Grčka.

Povući ću vas na dno i uništit tu valutu.

Euro je način na koji države u Europi gube monetarni suverenitet i postaju njemačka kolonija.


---









ETO SAD ME UVEDITE NA SILU 1.01.2023
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Kuna zauvijek odlazi u povijest - Page 3 Empty Re: Kuna zauvijek odlazi u povijest

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum