ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 25/4/2022, 23:51

https://www.danas.rs/vesti/politika/da-li-je-rusija-zaista-uvek-bila-uz-srbiju/

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 25/4/2022, 23:53

to je fatamorgana
meni ne smeta sto rusija
gleda svoje interese
mene izludjuju domace budale
lazovi i plagijatori istorije
tih odnosa

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by Guest 26/4/2022, 00:05

Cuj. Usli su u prvi svjetski rat radi vas maltene, potpuno svjesni da nisu proveli u potpunosti modernizaciju vojske, da nemaju dovoljno zeljeznickih linija dostupnih za normalnu opskrbu prednjih armija i svjesni da bi mogli imati ogromnih problema i u Poljskoj i Galiciji itd... ok istinabog Nikola nije bio bas najuljeniji kotač u familiji Gurali su vas i prije toga...cak i kulturoloski vas se spominjalo itd. To je druga stvar sto ste povijesno recimo blizi kulturoloski neovisno od toga sto ste bili protivnici cesto....s Madjarima,Bugarima,Nama i s Turcima...nego s Rusima. Ali ono...oni gledaju uvijek i prvo sebe i svoju guzicu, kao i svaka velika nacija. Dakle nije to nekakav odnos ravnopravnih partnera, niti je ikada vjerojatno bio. Vise saveznistvo kroz interese i trenutnu politicku situaciju. Itd. Uvijek ti se stvari svedu na to da privatne zelje pojedinca cak i ako su opravdane i ako je pojedinac nacelno u pravu su sekundarne ako se uporede sa zeljama vecine u samoj zemlji. A velika vecina kod vas je proruska. Picousti vjerojatno bi htio da je to barem tiše ako mora biti tako...ali ipak je na kraju tako. On bi EU ali eto nebi baš da mora sve što rade drugi u EU...ne ide vam ni na ruku što po čitavoj EU izlazi po novinama i televiziji kakvi su grafiti po gradovima,stavovi istaknutih ličnosti itd....onda je poštenije presjeći i reći jebeš i EU...mi volimo ruse i doviđenja. Nije da će vas netko napasti samo zbog toga. Samo je onda ta nekakva budućnost dubljih integracija ono...zaboravi. Kako god bilo najštetnije dođe za nekakav vlastiti image ovo inzistiranje na nekakvoj sredini...bi-ne bi. Dosta otvorenih frendova po EU ionako je sišlo s pozornice ili im se svaki potez promatra pod povećalom.

A vjerojatno opet da picousti sutra kaže...uvodimo sankcije, imao bi parsto tisuća ljudi na ulici. Jebeno kako god okreneš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by AlfaOmega 26/4/2022, 02:59

Zapad je u pokretu prema Zapadnom Balkanu. Već su počeli čvoke paliti Dodiku i njegovoj kliki. Čitam da je odusta od vojske i entitetske Uprave za indirektno oporezivanje, što znači da se povlači. U prevodu, gubi. A šta su Rusi uradili? Ništa. Ako ovako nastavi, RS se mere pozdraviti sama sa sobom, jerbo je očito da zapad ide da modelira BiH na način da postane punopravna članica NATO-a. Dakle, Srbima se stavlja doznanja da ih se ništ ne pita neg triba da slušaju što im se govori. 
Alternativa za Srbe je da sami shvate realnost i odmah prigrle zapad. Jer Rusija je gubitkom Crne Gore čito odlučila dići sidro sa Balkana bespovratno. Fokus su bacili na Afriku i Bliski istok, što im i jest puno pametnije. Šta realno imaju od Srba?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10261
2015-09-11


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by Ringo10 26/4/2022, 03:17

Nista nemaju od Srba, samo nevolje i probleme
Kao i uvijek do sada
Srbi su in kostali propasti imperije
Sa Srbima je nakpametnije NE IMATI mnogo posla
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by Eroo 26/4/2022, 04:14

Ukrajine
pizzon wrote:to je fatamorgana
meni ne smeta sto rusija
gleda svoje interese
mene izludjuju domace budale
lazovi i plagijatori istorije
tih odnosa
Nerješiv problem uvjetno rečeno pravoslavnih država jer je crkva ta koja neminovno određuje smjer.
Sve te države su u problemima, bez obzira o kojim se radi. Skoro pa istim kao mulimanske drževe.
Ne možete odvojiti crkve od upravljanja državom. Problem između Rusije i Ukrajine  leži upravo u jebenoj autokefalnosti,
koji je politička i ne vjerska forma. Pravoslavne crkve uvijek imaju teritorij koji se ne poklapa s državnim.
Taj problem uvijek u pozadini tinja i u pogodno vrijeme se provali kao gnjojan čir...
Pratim vaše relevantne medije i ponekad mi ide na povraćanje  na koji se način piše o onome što se događa u Ukrajini.
Užasno mi je gledati ono šta danas radi ruska vojska u Ukrajini...Normalan čovjek ono ne može niti smije podržavati.
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by Ringo10 26/4/2022, 04:37

Problem izmedju Rusije i Ukrajine je to sto je Ukrajina postala istureno orudje Zapada u planovima unistenja Rusije
To je projekat jos od raspada SSSRa ...cak i od ranije na neki nacin
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 26/4/2022, 06:00

sto se tice 1.sv.rata bolje
da ne komentarusemo.
napustili su front
sklopili neki mir sa svabama
prepustili teritoriju
i posvetili de svojoj revoluciji.
ako cemo tako, 
onda su v.b. i fr. usle
u rat zbog srbije.
ustvari, svi su cekali
da se dohvate.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 26/4/2022, 06:03

tacno, crkva udara ritam.
za bulovica pricaju da se rodio
kao srbin, obecao da ce umreti
kao grk, a vaskrso ko rus :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 26/4/2022, 06:07

niko nije uso u nato putem prisile
zelim finskoh i svetskoj expresni
ulazak u nato.
kolektivna bezbednost eu mora
da pociva na jednstvu politicke, vojne doktrine i saveza.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 26/4/2022, 06:14

da, mnogi nasi tablodi otvoreno
favorizuju rusiju i kinu.
posebno pink i happy tv.
stices utisak da je ukrajina napala
rusiju i da ukrajinci sami razvaljuju
gradove i ubijaju civile.
problem je u cinjenici da rusija nije
uspela da formira drustveni sistem
koji je sire prihvatljiv.
ne vlada se bombama, vladaju civilizacije.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 26/4/2022, 06:20

mi smo opancari,
to sto su opancari stvorili
ovi pridosli  mogu samo da sanjaju
evo, ja sam opancar....
nisu uspelu da evoluiraju, ostali
su robovi sopstvene politicke
indoktrinacije.
opancari se prilagodjavaju
leti nosimo letnje opanke
a zimi zimske itd.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by pizzon 26/4/2022, 06:25

ponistli su nam zrtve od kosovskog
boja do sremskog fronta...
i kako rece macron u sred beograda
vratite se starim vrednostima
ali, treba da ima ko da razume i da
zeli da razume, pre svega...
normalno, to i ne ocekujem...

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by Pirate 26/4/2022, 10:49

pizzon wrote:mi smo opancari,
to sto su opancari stvorili
ovi pridosli  mogu samo da sanjaju
evo, ja sam opancar....
nisu uspelu da evoluiraju, ostali
su robovi sopstvene politicke
indoktrinacije.
opancari se prilagodjavaju
leti nosimo letnje opanke
a zimi zimske itd.

Istina, opancari su je stvorili iako je bilo puno precanskih dobrovoljaca. Uz to su jos slali izdasnu financijsku pomoc i po stjecanju slobode, velik broj precana intelektualaca je pomogao izgraditi institucije zbog cega je doslo do stvaranje one zlatne generacije koja je pretvorila Srbiju iz zaostale osmanske ledine u malu propulzivnu europsku drzavu.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju Empty Re: da li je rusija, zaista, uvek bila uz srbiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum