ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traži se svjetioničar

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Traži se svjetioničar Empty Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Wed 6 Apr - 12:38

Traži se svjetioničar SURA%C4%86-2-e1555093365422

TRAŽI SE SVJETIONIČAR Jedan od posljednjih čuvara svjetla na Jadranu za plaću od 6 do 7 tisuća kuna

Tvrtka “Plovput” iz Splita raspisala je natječaj za radno mjesto svjetioničara na radnom mjestu Sveti Ivan na Pučini. Iako bi se mnogi danas željeli naći u ovoj ulozi, treba znati da se radi o doista specifičnom i osebujnom zanimanju, te da je na Jadranu ostalo danas tek tridesetak, mogli bismo reći i posljednjih čuvara svjetla.

Ako mislite da je posao svjetioničara u sumrak paliti, a u zoru gasiti noćno svjetlo upozorenja pomorcima, to već dulje vrijeme nije baš u potpunosti tako. Svjetionici su automatizirani, a posao je dosta teži, jer podrazumijeva održavanje svjetioničarske zgrade i okoliša, rad na visini, ali i danas nezaobilazne noćne smjene, te rad vikendima i praznicima.Bi li nekog privukla plaća, pitanje je, jer nekome može biti skromna, a drugom dovoljna, no na mjesečnoj razini ona iznosi između 6 i 7 tisuća kuna. Zgodno tek može biti što na svjetioniku neće provoditi mjesece, već je 15 dana na svom radnom mjestu, a 15 dana može biti kod kuće. No, svjetioničar će ipak sve svoje potrepštine namiriti sam i morat će se dobro pripremiti za boravak na usamljenoj hridi, računajući s tim da bi mogao ostati i nekoliko dana dulje zbog uvijek za svjetionik realnih izvanrednih okolnosti.

Traži se svjetioničar Sveti-Ivan-na-Pu%C4%8Dini

U opisu radnog mjesta svjetioničara, Plovput između ostalog navodi kontrolu ispravnosti nautičkih karakteristika svjetionika, glavnog i rezervnog svjetla, sirene za maglu kao i kontrolu svih objekata pomorske signalizacije u vidokrugu, ručno uključivanje sirene za maglu u slučaju kvara automatskog pri vidljivosti manjoj od 1000 metara, tekuće održavanje uređaja i opreme za sigurnost plovidbe, sudjelovanje u akcijama traganja i spašavanja na moru, evidentiranje u Radio dnevniku meteoroloških podataka Državnog hidrometeorološkog zavoda u svrhu ispravnog ispostavljanja računa za izvršenu uslugu, te izradu i dostavljanje meteoroloških izvještaja DHMZ-u i Plovputu,

Osim ovih tekućih, dnevnih poslova, svjetioničar prati i praćenje rokova valjanosti propisanih lijekova i sanitetskog materijala u ormarićima i kutijama prve pomoći, rukovanje uređajima i opremom na svjetioniku sukladno uputstvima u svrhu osiguravanja pravilnog funkcioniranja svjetala i službene komunikacije putem VHF radijske postaje na Ch 16 i Ch 71; tekuće održavanje uređaja i opreme u funkciji sigurnosti plovidbe i svjetioničarske službe, održavanje svjetioničarske zgrade, pomoćnih objekata i obližnjih objekata pomorske signalizacije, čišćenje i uređivanje svih objekata svjetionika, njega okoliša, evidentiranje radnih sati motora svjetioničarske brodice i DEA kao i potrošnje pogonskog goriva i maziva.
Ali, ni to nije sve, jer će budući lanternist morati pomagati radnicima drugih organizacijskih jedinica koji na svjetioniku obavljaju radove koje svjetioničar nije u mogućnosti samostalno izvesti.

A da vam ne bude dosadno, poslodavac se pobrinuo i za nešto administracije. Tako će svjetioničar voditi evidencije o boravku i smještaju turista sukladno danim uputama, vodit će Dnevnik događaja, Radio-dnevnik, Knjige obilazaka, Knjige protokola ulazne i izlazne službene pošte, Tehničkih-servisnih knjižica, izrada mjesečnog Izvješća o realizaciji radova koje sadrži i izvješće o radu svjetionika i obližnjih svjetala, primopredaju smjene na propisani obrazac Zapisnik o primopredaji te obavljanje i drugih poslova koji po svojoj naravi spadaju u poslove radnog mjesta.

Traži se svjetioničar Feral-na-Strugi-Lastovo

Ako vas tješi, nekad su svjetioničari morali imati i daleko više kvalifikacija; proći višemjesečni tečaj za lanternista, imati obavezan vojni rok iza sebe, te biti oženjeni, što danas nužno ne moraju biti. Ako ste spremni biti vuk samotnjak, raditi sve ovo gore navedeno za plaću od 6-7 tisuća kuna, te biti daleko od civilizacije, ovo je upravo posao za vas. Trebate se javiti samo kadrovskoj službi tvrtke Plovput iz Splita.

https://morski.hr/2022/04/05/trazi-se-svjetionicar-jedan-od-posljednjih-cuvara-svjetla-na-jadranu-za-placu-od-6-do-7-tisuca-kuna/
............................


E da sam malo stariji......
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by dijagram Wed 6 Apr - 12:56

Idealno za gnjeca.

Makne se malo od Hrvata.

Dobro, terapija pricanja s valovima.

Demosten i to. :D
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by melkior Wed 6 Apr - 14:08

Njega okoliša, a sve okolo kamen i krš  lol!
Javit ću se ja, ali nikakva automatika, već palim isključivo petrolejsku lampu  geek
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Noor Wed 6 Apr - 15:11

tu kad zapušu bura ili jugo moraš se vezati da te ne otpuše preko otoka na drugu stranu u more
al, lijep je, baš je jako lijep, treba to ići pogledati uživo :)

Traži se svjetioničar Sveti-ivan-rovinj_p6741

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Wed 6 Apr - 15:28

Noor wrote:tu kad zapušu bura ili jugo moraš se vezati da te ne otpuše preko otoka na drugu stranu u more
al, lijep je, baš je jako lijep, treba to ići pogledati uživo :)

Traži se svjetioničar Sveti-ivan-rovinj_p6741

Kad je bura jaka, zatvoriš se, ložiš vatru, griješ i opet nešto mrviš po frižderu i na pola čaše crnog :)

Ja ne bih imao dileme da sam malo stariji i s manje obveza.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Noor Wed 6 Apr - 15:39

epikur37 wrote:

Kad je bura jaka, zatvoriš se, ložiš vatru, griješ i opet nešto mrviš po frižderu i na pola čaše crnog :)

Ja ne bih imao dileme da sam malo stariji i s manje obveza.
ne bi ni ja imala ništa protiv, ali ne treba to olako shvatiti, ima tu posla u održavanju

a pogle obalu, baš po mojoj mjeri...hrid i kristalno tirkizno more :D


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Wed 6 Apr - 15:42

Noor wrote:


a pogle obalu, baš po mojoj mjeri...hrid i kristalno tirkizno more :D


Ajmo skupa, eto umirovi ovog žigola na pustoj hridi ;) :p
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Ringo10 Wed 6 Apr - 15:42

Noor wrote:
epikur37 wrote:

Kad je bura jaka, zatvoriš se, ložiš vatru, griješ i opet nešto mrviš po frižderu i na pola čaše crnog :)

Ja ne bih imao dileme da sam malo stariji i s manje obveza.
ne bi ni ja imala ništa protiv, ali ne treba to olako shvatiti, ima tu posla u održavanju

a pogle obalu, baš po mojoj mjeri...hrid i kristalno tirkizno more :D

Sta mislis ... ja i ti zajedno sami na svjetionku ... nekih 6 mjeseci
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Noor Wed 6 Apr - 15:59

držite se svojih gospoja

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Wed 6 Apr - 16:03

Ringo ovo je tema za opušten svijet, vrati se na bojišnicu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Ringo10 Wed 6 Apr - 16:05

Noor wrote:držite se svojih gospoja
E jebi ga sad, moras mi sve pokvarit

Ne bi pricali o politici naravno
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Hektorović Wed 6 Apr - 22:35

epikur37 wrote:Traži se svjetioničar SURA%C4%86-2-e1555093365422

TRAŽI SE SVJETIONIČAR Jedan od posljednjih čuvara svjetla na Jadranu za plaću od 6 do 7 tisuća kuna

Tvrtka “Plovput” iz Splita raspisala je natječaj za radno mjesto svjetioničara na radnom mjestu Sveti Ivan na Pučini. Iako bi se mnogi danas željeli naći u ovoj ulozi, treba znati da se radi o doista specifičnom i osebujnom zanimanju, te da je na Jadranu ostalo danas tek tridesetak, mogli bismo reći i posljednjih čuvara svjetla.

Ako mislite da je posao svjetioničara u sumrak paliti, a u zoru gasiti noćno svjetlo upozorenja pomorcima, to već dulje vrijeme nije baš u potpunosti tako. Svjetionici su automatizirani, a posao je dosta teži, jer podrazumijeva održavanje svjetioničarske zgrade i okoliša, rad na visini, ali i danas nezaobilazne noćne smjene, te rad vikendima i praznicima.Bi li nekog privukla plaća, pitanje je, jer nekome može biti skromna, a drugom dovoljna, no na mjesečnoj razini ona iznosi između 6 i 7 tisuća kuna.  Zgodno tek može biti što na svjetioniku neće provoditi mjesece, već je 15 dana na svom radnom mjestu, a 15 dana može biti kod kuće. No, svjetioničar će ipak sve svoje potrepštine namiriti sam i morat će se dobro pripremiti za boravak na usamljenoj hridi, računajući s tim da bi mogao ostati i nekoliko dana dulje zbog uvijek za svjetionik realnih izvanrednih okolnosti.

Traži se svjetioničar Sveti-Ivan-na-Pu%C4%8Dini

U opisu radnog mjesta svjetioničara, Plovput između ostalog navodi kontrolu ispravnosti nautičkih karakteristika svjetionika, glavnog i rezervnog svjetla, sirene za maglu kao i kontrolu svih objekata pomorske signalizacije u vidokrugu, ručno uključivanje sirene za maglu u slučaju kvara automatskog pri vidljivosti manjoj od 1000 metara, tekuće održavanje uređaja i opreme za sigurnost plovidbe, sudjelovanje u akcijama traganja i spašavanja na moru, evidentiranje u Radio dnevniku meteoroloških podataka Državnog hidrometeorološkog zavoda u svrhu ispravnog ispostavljanja računa za izvršenu uslugu, te izradu i dostavljanje meteoroloških izvještaja DHMZ-u i Plovputu,

Osim ovih tekućih, dnevnih poslova, svjetioničar prati i praćenje rokova valjanosti propisanih lijekova i sanitetskog materijala u ormarićima i kutijama prve pomoći, rukovanje uređajima i opremom na svjetioniku sukladno uputstvima u svrhu osiguravanja pravilnog funkcioniranja svjetala i službene komunikacije putem VHF radijske postaje na Ch 16 i Ch 71; tekuće održavanje uređaja i opreme u funkciji sigurnosti plovidbe i svjetioničarske službe, održavanje svjetioničarske zgrade, pomoćnih objekata i obližnjih objekata pomorske signalizacije, čišćenje i uređivanje svih objekata svjetionika, njega okoliša, evidentiranje radnih sati motora svjetioničarske brodice i DEA kao i potrošnje pogonskog goriva i maziva.
Ali, ni to nije sve, jer će budući lanternist morati pomagati radnicima drugih organizacijskih jedinica koji na svjetioniku obavljaju radove koje svjetioničar nije u mogućnosti samostalno izvesti.

A da vam ne bude dosadno, poslodavac se pobrinuo i za nešto administracije. Tako će svjetioničar voditi evidencije o boravku i smještaju turista sukladno danim uputama, vodit će Dnevnik događaja, Radio-dnevnik, Knjige obilazaka, Knjige protokola ulazne i izlazne službene pošte, Tehničkih-servisnih knjižica, izrada mjesečnog Izvješća o realizaciji radova koje sadrži i izvješće o radu svjetionika i obližnjih svjetala, primopredaju smjene na propisani obrazac Zapisnik o primopredaji te obavljanje i drugih poslova koji po svojoj naravi spadaju u poslove radnog mjesta.

Traži se svjetioničar Feral-na-Strugi-Lastovo

Ako vas tješi, nekad su svjetioničari morali imati i daleko više kvalifikacija; proći višemjesečni tečaj za lanternista, imati obavezan vojni rok iza sebe, te biti oženjeni, što danas nužno ne moraju biti. Ako ste spremni biti vuk samotnjak, raditi sve ovo gore navedeno za plaću od 6-7 tisuća kuna, te biti daleko od civilizacije, ovo je upravo posao za vas. Trebate se javiti samo kadrovskoj službi tvrtke Plovput iz Splita.

https://morski.hr/2022/04/05/trazi-se-svjetionicar-jedan-od-posljednjih-cuvara-svjetla-na-jadranu-za-placu-od-6-do-7-tisuca-kuna/
............................


E da sam malo stariji......

Ovo je izoliranije i od samostana
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Hektorović Wed 6 Apr - 22:36

Nego gledam epi, u Zadru djeluju 4 različite franjevačke provincije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Guest Wed 6 Apr - 22:49

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Traži se svjetioničar SURA%C4%86-2-e1555093365422

TRAŽI SE SVJETIONIČAR Jedan od posljednjih čuvara svjetla na Jadranu za plaću od 6 do 7 tisuća kuna

Tvrtka “Plovput” iz Splita raspisala je natječaj za radno mjesto svjetioničara na radnom mjestu Sveti Ivan na Pučini. Iako bi se mnogi danas željeli naći u ovoj ulozi, treba znati da se radi o doista specifičnom i osebujnom zanimanju, te da je na Jadranu ostalo danas tek tridesetak, mogli bismo reći i posljednjih čuvara svjetla.

Ako mislite da je posao svjetioničara u sumrak paliti, a u zoru gasiti noćno svjetlo upozorenja pomorcima, to već dulje vrijeme nije baš u potpunosti tako. Svjetionici su automatizirani, a posao je dosta teži, jer podrazumijeva održavanje svjetioničarske zgrade i okoliša, rad na visini, ali i danas nezaobilazne noćne smjene, te rad vikendima i praznicima.Bi li nekog privukla plaća, pitanje je, jer nekome može biti skromna, a drugom dovoljna, no na mjesečnoj razini ona iznosi između 6 i 7 tisuća kuna.  Zgodno tek može biti što na svjetioniku neće provoditi mjesece, već je 15 dana na svom radnom mjestu, a 15 dana može biti kod kuće. No, svjetioničar će ipak sve svoje potrepštine namiriti sam i morat će se dobro pripremiti za boravak na usamljenoj hridi, računajući s tim da bi mogao ostati i nekoliko dana dulje zbog uvijek za svjetionik realnih izvanrednih okolnosti.

Traži se svjetioničar Sveti-Ivan-na-Pu%C4%8Dini

U opisu radnog mjesta svjetioničara, Plovput između ostalog navodi kontrolu ispravnosti nautičkih karakteristika svjetionika, glavnog i rezervnog svjetla, sirene za maglu kao i kontrolu svih objekata pomorske signalizacije u vidokrugu, ručno uključivanje sirene za maglu u slučaju kvara automatskog pri vidljivosti manjoj od 1000 metara, tekuće održavanje uređaja i opreme za sigurnost plovidbe, sudjelovanje u akcijama traganja i spašavanja na moru, evidentiranje u Radio dnevniku meteoroloških podataka Državnog hidrometeorološkog zavoda u svrhu ispravnog ispostavljanja računa za izvršenu uslugu, te izradu i dostavljanje meteoroloških izvještaja DHMZ-u i Plovputu,

Osim ovih tekućih, dnevnih poslova, svjetioničar prati i praćenje rokova valjanosti propisanih lijekova i sanitetskog materijala u ormarićima i kutijama prve pomoći, rukovanje uređajima i opremom na svjetioniku sukladno uputstvima u svrhu osiguravanja pravilnog funkcioniranja svjetala i službene komunikacije putem VHF radijske postaje na Ch 16 i Ch 71; tekuće održavanje uređaja i opreme u funkciji sigurnosti plovidbe i svjetioničarske službe, održavanje svjetioničarske zgrade, pomoćnih objekata i obližnjih objekata pomorske signalizacije, čišćenje i uređivanje svih objekata svjetionika, njega okoliša, evidentiranje radnih sati motora svjetioničarske brodice i DEA kao i potrošnje pogonskog goriva i maziva.
Ali, ni to nije sve, jer će budući lanternist morati pomagati radnicima drugih organizacijskih jedinica koji na svjetioniku obavljaju radove koje svjetioničar nije u mogućnosti samostalno izvesti.

A da vam ne bude dosadno, poslodavac se pobrinuo i za nešto administracije. Tako će svjetioničar voditi evidencije o boravku i smještaju turista sukladno danim uputama, vodit će Dnevnik događaja, Radio-dnevnik, Knjige obilazaka, Knjige protokola ulazne i izlazne službene pošte, Tehničkih-servisnih knjižica, izrada mjesečnog Izvješća o realizaciji radova koje sadrži i izvješće o radu svjetionika i obližnjih svjetala, primopredaju smjene na propisani obrazac Zapisnik o primopredaji te obavljanje i drugih poslova koji po svojoj naravi spadaju u poslove radnog mjesta.

Traži se svjetioničar Feral-na-Strugi-Lastovo

Ako vas tješi, nekad su svjetioničari morali imati i daleko više kvalifikacija; proći višemjesečni tečaj za lanternista, imati obavezan vojni rok iza sebe, te biti oženjeni, što danas nužno ne moraju biti. Ako ste spremni biti vuk samotnjak, raditi sve ovo gore navedeno za plaću od 6-7 tisuća kuna, te biti daleko od civilizacije, ovo je upravo posao za vas. Trebate se javiti samo kadrovskoj službi tvrtke Plovput iz Splita.

https://morski.hr/2022/04/05/trazi-se-svjetionicar-jedan-od-posljednjih-cuvara-svjetla-na-jadranu-za-placu-od-6-do-7-tisuca-kuna/
............................


E da sam malo stariji......

Ovo je izoliranije i od samostana

ma izoliran je tvoj kurac. San Giovanni in Pelago ili La Lanterna ili na rvackom Sv Ivan na pučini je svjetionik ispred Rovinj-Rovigno u Istri. sagradila ga je Austrija i nalazi se 4.5km od obale do njega je rovinjski arhipelag otočića krcanih hotelima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Thu 7 Apr - 6:03

Hektorović wrote:Nego gledam epi, u Zadru djeluju 4 različite franjevačke provincije.

Vjerojatno, ova jedna je pred gašenjem.

Ima samostana ali nema svećenika. Na Pašmanu će Bosna Srebrena preuzeti jedan. Koliko sam čuo.

Ovaj svjetionik je blizu obale ali dosta ih je daleko.

Ja bih to mogao bez problema raditi. Bio sam kratko u samostanu i to mi je puno ljudi, mogao bih na svjetionik :)

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Thu 7 Apr - 6:04

Kiša ne mogu ići trčati....njah.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by mentalitet Thu 7 Apr - 6:30

Ringo10 wrote:
Noor wrote:držite se svojih gospoja
E jebi ga sad, moras mi sve pokvarit

Ne bi pricali o politici naravno

Ne bi ti jarane mogo toliko popit da je okinesh

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by aben Thu 7 Apr - 7:34

Ako ima interneta da morin dojti na forum zajebovati epikura, sure, why not

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by epikur37 Thu 7 Apr - 15:04

aben wrote:Ako ima interneta da morin dojti na forum zajebovati epikura, sure, why not

Ostani ti u gradu ja ću na Sestrice.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Hektorović Thu 7 Apr - 15:20

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:Nego gledam epi, u Zadru djeluju 4 različite franjevačke provincije.

Vjerojatno, ova jedna je pred gašenjem.

Ima samostana ali nema svećenika. Na Pašmanu će Bosna Srebrena preuzeti jedan. Koliko sam čuo.

Ovaj svjetionik je blizu obale ali dosta ih je daleko.

Ja bih to mogao bez problema raditi. Bio sam kratko u samostanu i to mi je puno ljudi, mogao bih na svjetionik :)


U nekim malim sredinama tipa Livna ili Tomislavgrada ti samostani su zbilja centar kulturnog i intelektualnog života, još uvijek. 


Pa jesi to mislio ići za fratra?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Traži se svjetioničar Empty Re: Traži se svjetioničar

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum