ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sve češći napadi vukova

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 20:08

kaya wrote:Ajde, ti bi lovnim turizmom navukao strance da ubijaju vukove kod nas   jer u svojoj zemlji ne smiju. Neće da može ipak. Nismo mi azija.
Lako za mjere za medvjede, mjere nisu stvarno stanje  jer postoji krivolov , postoji stradanje na autocesti a to ne možeš izračunati ni uračunati. Tome govori puno utočište malih medvjeda, od kuda oni svi tamo ako se lovci drže mjera i lovostaja? 
Da psa voli dohvatiti znam , nisam za taj dio niti rekla da je lovačka.
A da ih drže na seljaci na lancu idi pa vidi. Ništa njima ne znači pas. 
Znači stvar je u tome da bi lovačkom društvu stavili euriće u džep i dođite po vuka.
E pa  od te želje dobiti će ovo🖕. Prejako su oni zaštičeni na razini eu da bi tu par šerifa ishodilo dozvole za ubijanje hansu i luigiju za 1000 eura.
ne, populacija vukova se održava odstrelom, kao i medvjeda, zašto to ne pretvoriti u eure, vukove se lovi u skandinavskim državama, francuskoj, sloveniji, španjolskoj..i rumunjska će opet kad ne bude mogla dobivati eu sredstva i kad stočari budu imali veće štete

medvjed strada od prometa (vlak najčešće, rijetko na autocesti), strada i vuk, teško da će lovci odstrijeliti medvjedicu u lovostaju, kad ima mlade, od vlaka stradaju

mjere prave ravnotežu, danas imaš nelegalno ubijanje, ne odstrel, što je nerazumno i neodrživo

za medvjeda postoje vrlo stroge mjere i kontrole kvota, i malo tko se igra s time, jer zna da gubi dugoročno, tako bi bilo i s vukom, sigurno, a nije to hrpa eura koja pada s neba u lovačko društvo, pa kvote su do prije 10 godine bile takve da je to 1-3 jedinke po županiji, 


danas hans i luigi uredno love vuka po skandinavji, španjolskoj, da, i ukrajini, rusiji i bjelorusiji, ne misliš valjda da je bolje da ih se kod nas riješava zamkama i otrovom, hansu u inat

ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 20:15

veber wrote:
divlje svinje su nekaj potpuno drugo.

zbog rata su se križale divlje i pitome.
danas krmača ima po dva legla s po 10-12 praščića koji konstantno rade štetu.

i dabrovi se šeću po zagrebu, a bili su "nestali"
vuka imaš oko jasenovca i na psunju, na što zeleni svršavaju, što je smrt za stočare, eko stočare

krmača nema dva legla, nema toliko praščića, ali priča je malo dulja...uglavnom i lovci su krivi jer hrane zimi pa je populacija prevelika, prežive slabije jedinke, donose prasad kasnije u ljetu, nemre vuk sve pojesti, pa....


dabrove su pametnjakovići naselili, pa imaju veselje, lako za zagreb, plaćaju se vodne naknade a voda plavi oranice, ali ajd, bit će uskoro čobanca i od dabra
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by veber 2/4/2022, 20:18

Podatak za Njemačku

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by veber 2/4/2022, 20:21

ljubo1212 wrote:
veber wrote:
divlje svinje su nekaj potpuno drugo.

zbog rata su se križale divlje i pitome.
danas krmača ima po dva legla s po 10-12 praščića koji konstantno rade štetu.

i dabrovi se šeću po zagrebu, a bili su "nestali"
vuka imaš oko jasenovca i na psunju, na što zeleni svršavaju, što je smrt za stočare, eko stočare

krmača nema dva legla, nema toliko praščića, ali priča je malo dulja...uglavnom i lovci su krivi jer hrane zimi pa je populacija prevelika, prežive slabije jedinke, donose prasad kasnije u ljetu, nemre vuk sve pojesti, pa....


dabrove su pametnjakovići naselili, pa imaju veselje, lako za zagreb, plaćaju se vodne naknade a voda plavi oranice, ali ajd, bit će uskoro čobanca i od dabra
kaj se praseta tiče mačak mi je objašnjavao.

em je došlo do križanja, em do degeneracije.

ako može komandant mark, jesti dabrove, zakaj ne bi i mi?
ili zagor s čikom?
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by kaya 2/4/2022, 20:34

Ovako ljubo, nema govora o tome da je brojka vukova puno veća nego prije par godina što plasiraju neki koji bi prodali hansu vuka. 
Ona se vrti oko 250. Sam si naveo zašto je tome tako iako nesvjesno , truju ih, postavljaju zamke, ilegalno ubijaju, vežu za vlak. Sve bolje od boljega.  
Križanja psa i vuka ne događaju se slučajno o, to čovjek napravi. Nedavno si imao slučaj da je zatvorio vuka manijak i križao sa psom. 
U prirodi, pa nije točno da vuk mrzi psa. On je njemu naprosto ometač. 
Njegov rođak, koji surađuje s čovjekom. Ometa ga u lovu pljena. Laje, alarmira, nanjuši ga, brani. I zato strada. Imaš primjera da ih  namjerno jedan odvuče, dođe vuk i vabi ga, zove, kada ga odvuče od ljudi dođu drugi i kraj. 
Tako da, ne mrzi on psa niti se hrani s njim. Pas ga ometa da dođe do pljena. To je jednostavno samo to. On je predator a pas je na putu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by kaya 2/4/2022, 20:45

https://www.24sata.hr/amp/news/politicar-poziva-na-krivolov-u-hrvatskoj-do-ite-po-vukove-486577
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by kaya 2/4/2022, 20:46

[size=36]U lovištima ima dosta vukova, a za lov su najčešće zainteresirani lovci iz inozemstva – posebno iz zemalja u kojima je lov na ovu veličanstvenu životinju zabranjen. Najviše su zainteresirani lovci iz Austrije, Francuske, Finske, Norveške i Mađarske. [/size][size=36]Tarifa za odstrjel vuka je 52 500 dinara ili oko 3 500 kn[/size]
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by kaya 2/4/2022, 20:48

Eto ljubo, sva tvoja priča je u ova zadnja dva linka. 
Tako da, mani me se pričom o kontroli populacije. To hrani ne znam , nekog drugog..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by Guest 2/4/2022, 20:58

niels wrote:https://m.vecernji.hr/vijesti/sve-cesci-napadi-zvijeri-vukovi-se-uopce-vise-ne-boje-ljudi-krizali-su-se-s-psima-pa-odudaraju-velicinom-1574865

Dobra ti je tema, @niels, ali kad je promatram kroz aspekt suodnosa ljudi i ostalih zivotinjskih vrsta. A bojim se da mi, u tom slucaju, ljudi bas i nisu pozitivci. U nasem svijetu, zivotinje su gotovo uvijek na gubitku. Kako veli jedan cinik, svi ih mi volimo. Jedni ih nazivaju ljubimcima, a drugi hranom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by Guest 2/4/2022, 21:04

Usput, ove koji su za lovni turizam prve treba natjerati da trckaraju po sumici i bjeze od nisana dokonih bogatuncica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 21:06

kaya wrote:https://www.24sata.hr/amp/news/politicar-poziva-na-krivolov-u-hrvatskoj-do-ite-po-vukove-486577
ne znam kako švedski političar hoće loviti vuka u hrvatskoj, možda ih vodi u bosnu ili srbiju,
članak napisan da diže tenzije,
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 21:08

kaya wrote:[size=36]U lovištima ima dosta vukova, a za lov su najčešće zainteresirani lovci iz inozemstva – posebno iz zemalja u kojima je lov na ovu veličanstvenu životinju zabranjen. Najviše su zainteresirani lovci iz Austrije, Francuske, Finske, Norveške i Mađarske. [/size][size=36]Tarifa za odstrjel vuka je 52 500 dinara ili oko 3 500 kn[/size]
oba su ti linka malo žešća glupost, pa daj pogledaj, ondje lik daje lažna obećanja, a ovdje vuk ide u bescijenje, upravo nam to ne treba uopće, promašen ti ceo fudbal
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by kaya 2/4/2022, 21:10

ljubo1212 wrote:
kaya wrote:https://www.24sata.hr/amp/news/politicar-poziva-na-krivolov-u-hrvatskoj-do-ite-po-vukove-486577
ne znam kako švedski političar hoće loviti vuka u hrvatskoj, možda ih vodi u bosnu ili srbiju,
članak napisan da diže tenzije,
Ne znam ljubo, drugi je link puno interesantniji. U pristojnim zemljama lov je zabranjen pa bi oni došli kod nas jelte. A lovicu bi u džep stavio vlasnik lovačkog društva. Pa proturaju tezu "auuu koliko ih ima!"
Prvi link je primjer za budalu
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by kaya 2/4/2022, 21:12

violator wrote:
niels wrote:https://m.vecernji.hr/vijesti/sve-cesci-napadi-zvijeri-vukovi-se-uopce-vise-ne-boje-ljudi-krizali-su-se-s-psima-pa-odudaraju-velicinom-1574865

Dobra ti je tema, @niels, ali kad je promatram kroz aspekt suodnosa ljudi i ostalih zivotinjskih vrsta. A bojim se da mi, u tom slucaju, ljudi bas i nisu pozitivci. U nasem svijetu, zivotinje su gotovo uvijek na gubitku. Kako veli jedan cinik, svi ih mi volimo. Jedni ih nazivaju ljubimcima, a drugi hranom.
Ima trećih. Oni ih vole i u divljini, gdje im je mjesto.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by veber 2/4/2022, 21:15

kaya wrote:
ljubo1212 wrote:
kaya wrote:https://www.24sata.hr/amp/news/politicar-poziva-na-krivolov-u-hrvatskoj-do-ite-po-vukove-486577
ne znam kako švedski političar hoće loviti vuka u hrvatskoj, možda ih vodi u bosnu ili srbiju,
članak napisan da diže tenzije,
Ne znam ljubo, drugi je link puno interesantniji. U pristojnim zemljama lov je zabranjen pa bi oni došli kod nas jelte. A lovicu bi u džep stavio vlasnik lovačkog društva. Pa proturaju tezu "auuu koliko ih ima!"
Prvi link je primjer za budalu
pa divlje živine love svugdje po eu, nema striktnih zabrana.
plaćaš kasnije po bodu.

kaj misliš da ono kaj ekipa tipa vidošević i slični ubijaju, da su to divlje živine?

uzgajaju ih da bi se eto ekipa slikala uz ubijenu žirafu ili slona ili lava.
te živine trče prema pušci.

moramo se odlučiti.
ili ćemo napraviti park ili ćemo kontrolirati populaciju.

nekada su lavovi, pume, slonovi obitavali na teritoriju europe.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by veber 2/4/2022, 21:20

violator wrote:
niels wrote:https://m.vecernji.hr/vijesti/sve-cesci-napadi-zvijeri-vukovi-se-uopce-vise-ne-boje-ljudi-krizali-su-se-s-psima-pa-odudaraju-velicinom-1574865

Dobra ti je tema, @niels, ali kad je promatram kroz aspekt suodnosa ljudi i ostalih zivotinjskih vrsta. A bojim se da mi, u tom slucaju, ljudi bas i nisu pozitivci. U nasem svijetu, zivotinje su gotovo uvijek na gubitku. Kako veli jedan cinik, svi ih mi volimo. Jedni ih nazivaju ljubimcima, a drugi hranom.
ajd ne pizdari.

što su kućne mačke?

ukras, ništa drugo. imamo ih jer volimo imati životinju uz sebe.
moja mačka ulovi goluba i ne zna kaj bi s njime.

na mačju hranu se troše milijarde eura i ubijamo druge živine samo da bi nahranili mačke, pse i ostale kućne ljubimce.

koje imamo zbog suživota i iskonske veze s nekom živinom.

zato se u narodu za kućne životinje veli blago.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 21:27

kaya wrote:Ovako ljubo, nema govora o tome da je brojka vukova puno veća nego prije par godina što plasiraju neki koji bi prodali hansu vuka. 
Ona se vrti oko 250. Sam si naveo zašto je tome tako iako nesvjesno , truju ih, postavljaju zamke, ilegalno ubijaju, vežu za vlak. Sve bolje od boljega.  
Križanja psa i vuka ne događaju se slučajno o, to čovjek napravi. Nedavno si imao slučaj da je zatvorio vuka manijak i križao sa psom. 
U prirodi, pa nije točno da vuk mrzi psa. On je njemu naprosto ometač. 
Njegov rođak, koji surađuje s čovjekom. Ometa ga u lovu pljena. Laje, alarmira, nanjuši ga, brani. I zato strada. Imaš primjera da ih  namjerno jedan odvuče, dođe vuk i vabi ga, zove, kada ga odvuče od ljudi dođu drugi i kraj. 
Tako da, ne mrzi on psa niti se hrani s njim. Pas ga ometa da dođe do pljena. To je jednostavno samo to. On je predator a pas je na putu.

ovako kayo, slučajno znam neke podatke, pa je procjena s kojom idem, 500,  vrlo konzervativna
a i 250 je puno više od 135 koliko branimo po ulasku u eu ili 195 koliko kažu da je ok porast populacije i rezerva za ono što ti kažeš da se ne računa, a računa se, štete od prometa, bolesti krivolova i sl

svjesno sam naveo slučaj s vlakom, koji nije uzrok nego posljedica, zamke i trovanja si ti spomenula prva, 

križanje vuka i psa namjerno, vukopas kod nas ima i blizu tebe u zg, ali je steriliziran, kao i onaj uvezeni čopor u lici ili dalmaciji, što su uveli imigranti legalni, ovaj slučaj manijaka je manijakalan nije pravilo

ti imaš idealizirani pogled na to, čovjek je kriv, ne vuk, a pas je vuku poslastica, zato i dolaze skinuti ih s lanca, kad ga pojedu ne idu dalje na stado, ako takav neki hr ovčarić il križanac bude uz stado
kao poslasticu riješavaju pse u lovištima, jadni pas bi ga rado izbjegao, trebaš vidjeti lovačke pse kad u šumi nalete na miris vuka, zapišavaju čizme svojih lovaca

vidiš, ne vabi psa vuk, nego vučica....ponekad ga pojedu, a ponekad si vučica širi čopor, kao ona što si je gledala na tv, gdje su je slovenci čipirali i pratili od rumunjske

govorim o prirodnim križancima koje se spominje i kad se ne želi seljacima dati obeštećenje

https://www.dalmacijadanas.hr/istrazivanja-potvrdila-od-17-krizanaca-vukova-i-pasa-16-ih-je-u-dalmaciji
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by Guest 2/4/2022, 21:29

kaya wrote:
violator wrote:
niels wrote:https://m.vecernji.hr/vijesti/sve-cesci-napadi-zvijeri-vukovi-se-uopce-vise-ne-boje-ljudi-krizali-su-se-s-psima-pa-odudaraju-velicinom-1574865

Dobra ti je tema, @niels, ali kad je promatram kroz aspekt suodnosa ljudi i ostalih zivotinjskih vrsta. A bojim se da mi, u tom slucaju, ljudi bas i nisu pozitivci. U nasem svijetu, zivotinje su gotovo uvijek na gubitku. Kako veli jedan cinik, svi ih mi volimo. Jedni ih nazivaju ljubimcima, a drugi hranom.
Ima trećih. Oni ih vole i u divljini, gdje im je mjesto.

Ne u ljudskim mjerilima "divljine".. svaki dio ove planete pokusavamo proglasili vlasnistvom i postaviti ga samima sebi na raspolaganje, Divljina je divljina dok se netko ne dosjeti da im to ne odgovara pa ponovno zivotinje gube ..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 21:31

kaya wrote:
ljubo1212 wrote:
kaya wrote:https://www.24sata.hr/amp/news/politicar-poziva-na-krivolov-u-hrvatskoj-do-ite-po-vukove-486577
ne znam kako švedski političar hoće loviti vuka u hrvatskoj, možda ih vodi u bosnu ili srbiju,
članak napisan da diže tenzije,
Ne znam ljubo, drugi je link puno interesantniji. U pristojnim zemljama lov je zabranjen pa bi oni došli kod nas jelte. A lovicu bi u džep stavio vlasnik lovačkog društva. Pa proturaju tezu "auuu koliko ih ima!"
Prvi link je primjer za budalu

on kod nas ne smije loviti vuka, nemre ni trofej iznijeti, bilo je pametnjakovića koji su i iz bosne pokušali
lagati može, to mu nije zabranjeno
ovi šveđani mogu loviti u estoniji, tako da ne znam koje teze tamo proturaju
provezi se u ljetu zaleđem zadra, knina, pa od svetog roka malo gore prema korenici, pa ćeš vidjeti vuka, nisi mogla do prije par godina, a nisu ceste i autocesta od jučer
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by marcellus 2/4/2022, 21:31

kaya wrote:Ajde, ti bi lovnim turizmom navukao strance da ubijaju vukove kod nas   jer u svojoj zemlji ne smiju. Neće da može ipak. Nismo mi azija.
Lako za mjere za medvjede, mjere nisu stvarno stanje  jer postoji krivolov , postoji stradanje na autocesti a to ne možeš izračunati ni uračunati. Tome govori puno utočište malih medvjeda, od kuda oni svi tamo ako se lovci drže mjera i lovostaja? 
Da psa voli dohvatiti znam , nisam za taj dio niti rekla da je lovačka.
A da ih drže na seljaci na lancu idi pa vidi. Ništa njima ne znači pas. 
Znači stvar je u tome da bi lovačkom društvu stavili euriće u džep i dođite po vuka.
E pa  od te želje dobiti će ovo🖕. Prejako su oni zaštičeni na razini eu da bi tu par šerifa ishodilo dozvole za ubijanje hansu i luigiju za 1000 eura.

problem je što vukovi rade ogromnu štetu na jelenima i srnama, i svemu ostalom. Koliko je meni poznato ima ih previše.

_________________
Sve češći napadi vukova - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by ljubo1212 2/4/2022, 21:36

marcellus wrote:problem je što vukovi rade ogromnu štetu na jelenima i srnama, i svemu ostalom. Koliko je meni poznato ima ih previše.
vukovi bi prije došli kod nas u hr iz bih kad je teljenje košuta i srna, pobrali trećinu lanadi i ok, vratilio se u planine i zabiti, danas su po cijelu godinu novi čopori po hr i stalno se šire, hebga
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sve češći napadi vukova - Page 2 Empty Re: Sve češći napadi vukova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum