ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Buđenje

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by epikur37 Thu 3 Feb - 22:30

niels wrote:

Ali lako za mene - vi ste ti koji ćete provesti još 50 godina ili više u državi čije se institucije dovode u pitanje, katkada i od tih istih institucija.

Za mene država nije samo stijeg, grb i nogometni dres. Treba graditi pravosuđe, zdravstvo, poticati poduzetništvo, demografiju, nagrađivati bez iznimke čestito ponašanje, kažnjavati bez iznimke kradu,mito, nepotizam i korupciju.



A ide sve pomalo, ima nedostataka ali bože moj. Nitko nije savršen.

Prilagodi se i plivaj.

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by T. Thu 3 Feb - 22:48

'u opožarenom kršu su pronađeni fragmenti koji svojim izgledom podsjećaju na kosti ljudskog podrijetla.'


Znanost kaže da se ljudsko tijelo kremira 90 minuta na temperaturi od cca 1000 stupnjeva u specijalnim pećima...
I nakon toga ostane puno više materijala od samo fragmenata kosti...
Zanimljiv slučaj, pratićemo dalje...

_________________
Buđenje - Page 4 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by aben Thu 3 Feb - 22:54

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

šta ti je to ljevica u pizdu materinu? definiroj ljevicu. kako vidim tvoj upis? lijepo. otvorim oči.

Pa ljevica je zajednički nazivnik za ljude ki mislu da moru upravljati komplekskim sustavima, nojčešće ubijanjem

definiroj ljevicu. pospremiti kiminalce koji punih 30 godina doslovno ubijaju hrvatsko društvo nije ubijanje nego deratizacija.
Ljevica je skup ideja kima je zajednička iluzija o upravljanju društvon radi njegovog poboljšavanja.

Nojčešća metoda poboljšavanja života ljudi 
 je ubijanje ljudi nakon ča ih se dehumaniziro svođenjen na štakore.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by Guest Thu 3 Feb - 23:00

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:

Pa ljevica je zajednički nazivnik za ljude ki mislu da moru upravljati komplekskim sustavima, nojčešće ubijanjem

definiroj ljevicu. pospremiti kiminalce koji punih 30 godina doslovno ubijaju hrvatsko društvo nije ubijanje nego deratizacija.
Ljevica je skup ideja kima je zajednička iluzija o upravljanju društvon radi njegovog poboljšavanja.

Nojčešća metoda poboljšavanja života ljudi 
 je ubijanje ljudi nakon ča ih se dehumaniziro svođenjen na štakore.

i po kom si kriteriju mene svrstao u ljevičare? samo pitam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by niels Thu 3 Feb - 23:13

aben wrote:
niels wrote:
epikur37 wrote:

Ne dijelim s tobom ogorčenost životom u RH i HDZom  ali jako lijepo i korektno pišeš. Volim čitati.

Tema je ova pogođena.  Kod nas imaju gerontodomaćice što je jako lijepa usluga također. Mislim da tu zakazuju centri za socijalnu skrb, ali to je jako težak i nezahvalan posao, pa mi dođe teško i kuditi ih.


Ja uopće nisam ogorčen HDZ-om, po meni oni ne spadaju u političku arenu, već u domenu kaznenog prava. Nemam se ja što s njima baviti, oni trebaju biti u domeni kaznenog suda koji je krivo protumačio materijalno pravo, konkretno sankcije propisane Zakonom o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela.

Život u Hrvatskoj ima svojih prednosti i nedostataka, nitko me nije tjerao da ostanem i provedem svoj radni vijek u Hrvatskoj.

Ali lako za mene - vi ste ti koji ćete provesti još 50 godina ili više u državi čije se institucije dovode u pitanje, katkada i od tih istih institucija.

Za mene država nije samo stijeg, grb i nogometni dres. Treba graditi pravosuđe, zdravstvo, poticati poduzetništvo, demografiju, nagrađivati bez iznimke čestito ponašanje, kažnjavati bez iznimke kradu,mito, nepotizam i korupciju.
 Jel niels stvarno stori čovik, ili je neki šaljivi dvadesetogodišnjak? 

Jer, provesti 100 godin na ovin svitu, i ne ubrati ono ča bode u oči je... pa, notorna stvor od početka civilizacije. Peterson govori da je poanta priče o izlasku iz egipta to da se iz tiranije ne gre u raj, nego jedno tri generacije čistilišta, pa tek unda u raj. Ili novu tiraniju, jel.

Ono ča bi tribalo biti jasno vidljivo ko dan je da je država odgovorna za usamljenu babu. 
Bilo da je poticanjem demografije odvojila njenu dicu od nje, bilo da je poticanjem poduzetništva uništavala poduzetništvo, bilo da je nagrađivala ponašanja koja je smatrala čestitim, i time uništavala čestita ponašanja, država je kriva za slučaj ove babe. 

Ljudi su sposobni provesti čitavo stoljeće pod državama, i ne primjetiti da petljanje u kompleksne sustave vjerojatnije znoči pogoršanje, zapanjujuće je. Jasno nam je da se prtljanjem skalperom po mozgu teško more poboljšati pamćenje ili sluh, ali kad političar petlja po demografiji, unda se nekako očekuju čudesni rezultati.
Nanny state uništava familije, i proizvodi usamljene starce, a kao lijek tome, bez trepnuti, predlože se pojačavanje nanny statea. 

Go figure.

Oprosti ako i to nisam shvatio, ti radiš u javnoj upravi i zalažeš se za minimalnu državu i to apsurdnim argumentima (“država se trudi i tako upropaštava…”, ne, država se uopće ne trudi biti proaktivna). 

Go figure.

Bila minimalna ili birokratizirana (a jasno je za početak koja manje košta), država je uspješna onoliko koliko su uspješne njene institucije u obavljanju svojih poslova i postizanju rezultata AKO oni služe njenim građanima. Ako ne služe, onda je možda uspješna, ali nije država.

Najteže je, i tu se i država i zajednica iskazuju, kada treba povesti brigu o najranjivijima? Jest, o većini staraca se brinu ili bi se trebala brinuti djeca ili unuci. Neki ih međutim nemaju ili ih imaju, a bolje da ih nemaju.

Što s njima?

“Najbolja je minimalna država” reći rezignirano, i opaliti slijedeći pečat.

Ako sam krivo shvatio tvoju situaciju i radiš službeno samo u privatnom sektoru, unaprijed ti se ispričavam.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by aben Thu 3 Feb - 23:17

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

definiroj ljevicu. pospremiti kiminalce koji punih 30 godina doslovno ubijaju hrvatsko društvo nije ubijanje nego deratizacija.
Ljevica je skup ideja kima je zajednička iluzija o upravljanju društvon radi njegovog poboljšavanja.

Nojčešća metoda poboljšavanja života ljudi 
 je ubijanje ljudi nakon ča ih se dehumaniziro svođenjen na štakore.

i po kom si kriteriju mene svrstao u ljevičare? samo pitam.
Jel misliš da bi ubijanje ljudi popravilo život ljudima, i jer se diviš drugin ljevičarima ki su to već pokušali, tito, che, fdr...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by Eroo Thu 3 Feb - 23:29

Mogao bih vam ovdje puno pričati o praznim selima i starim ljudima koji jedino žive u njima.
Nije do novaca, toga tamo ima sasvim dovoljno...
Nije ni do domova, državnih ili privatnih, ima i tih... dobrih i manje dobrih. 
Starim ljudima tamo nedostaju generacije...djeca, unuci, dječji plač i smijeh...
Ako ih ostavite same u kući, imaju i novac, ali im nema tko nabavit hranu na primjer,
počistit po kući....i što je najbitnije, nema im tko nahraniti kokoši, donijeti salatu s vrta.
U slučaju mojih, bio je problem tovar, koji je bio takorekuć kućni ljubimac...
Nije ovo ništa smiješno, to je iz života...
Odvedeš ih, smjestiš ih  i imaju sve što im treba...ali, avajjj...ostavili su kuću svoju
i svoje dvorište, kokoši i vrt...Oće nazad. Odvedeš ih nazad, kroz tri dana zovu,
da ne mogu biti sami...Opet ideš opo njih...daš ih u susjedstvo, uprivatni dom (njih 5-6 tamo).
Imaju sve, vode ih u šetnju uz rijeku...ostalo na vrut vlasnika doma...ali, avajjj--
Hoće kući, kako ćeš ostaviti kuću i sve u njoj, vrt, vinograd i sve imanje...
I tako to ide...Na kraju moja pok. mama otklanja hranu...
Završi u bolnici s hranjenjem na cjevčicu...i kraj.... :(


Većina  od vas uopće  ne zna o čemu ustvari priča...
Eroo
Eroo

Posts : 75038
2016-07-22


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by aben Thu 3 Feb - 23:36

niels wrote:
aben wrote:
niels wrote:

Ja uopće nisam ogorčen HDZ-om, po meni oni ne spadaju u političku arenu, već u domenu kaznenog prava. Nemam se ja što s njima baviti, oni trebaju biti u domeni kaznenog suda koji je krivo protumačio materijalno pravo, konkretno sankcije propisane Zakonom o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela.

Život u Hrvatskoj ima svojih prednosti i nedostataka, nitko me nije tjerao da ostanem i provedem svoj radni vijek u Hrvatskoj.

Ali lako za mene - vi ste ti koji ćete provesti još 50 godina ili više u državi čije se institucije dovode u pitanje, katkada i od tih istih institucija.

Za mene država nije samo stijeg, grb i nogometni dres. Treba graditi pravosuđe, zdravstvo, poticati poduzetništvo, demografiju, nagrađivati bez iznimke čestito ponašanje, kažnjavati bez iznimke kradu,mito, nepotizam i korupciju.
 Jel niels stvarno stori čovik, ili je neki šaljivi dvadesetogodišnjak? 

Jer, provesti 100 godin na ovin svitu, i ne ubrati ono ča bode u oči je... pa, notorna stvor od početka civilizacije. Peterson govori da je poanta priče o izlasku iz egipta to da se iz tiranije ne gre u raj, nego jedno tri generacije čistilišta, pa tek unda u raj. Ili novu tiraniju, jel.

Ono ča bi tribalo biti jasno vidljivo ko dan je da je država odgovorna za usamljenu babu. 
Bilo da je poticanjem demografije odvojila njenu dicu od nje, bilo da je poticanjem poduzetništva uništavala poduzetništvo, bilo da je nagrađivala ponašanja koja je smatrala čestitim, i time uništavala čestita ponašanja, država je kriva za slučaj ove babe. 

Ljudi su sposobni provesti čitavo stoljeće pod državama, i ne primjetiti da petljanje u kompleksne sustave vjerojatnije znoči pogoršanje, zapanjujuće je. Jasno nam je da se prtljanjem skalperom po mozgu teško more poboljšati pamćenje ili sluh, ali kad političar petlja po demografiji, unda se nekako očekuju čudesni rezultati.
Nanny state uništava familije, i proizvodi usamljene starce, a kao lijek tome, bez trepnuti, predlože se pojačavanje nanny statea. 

Go figure.

Oprosti ako i to nisam shvatio, ti radiš u javnoj upravi i zalažeš se za minimalnu državu i to apsurdnim argumentima (“država se trudi i tako upropaštava…”, ne, država se uopće ne trudi biti proaktivna). 

Go figure.

Bila minimalna ili birokratizirana (a jasno je za početak koja manje košta), država je uspješna onoliko koliko su uspješne njene institucije u obavljanju svojih poslova i postizanju rezultata AKO oni služe njenim građanima. Ako ne služe, onda je možda uspješna, ali nije država.

Najteže je, i tu se i država i zajednica iskazuju, kada treba povesti brigu o najranjivijima? Jest, o većini staraca se brinu ili bi se trebala brinuti djeca ili unuci. Neki ih međutim nemaju ili ih imaju, a bolje da ih nemaju.

Što s njima?

“Najbolja je minimalna država” reći rezignirano, i opaliti slijedeći pečat.

Ako sam krivo shvatio tvoju situaciju i radiš službeno samo u privatnom sektoru, unaprijed ti se ispričavam.
Rodin u državi, pristaša minarhizma, ali ne apsurdnim, nego solidnim, dosa nikad osporenim argumentima. 

Postoji problijem is tvrdnjom da je država uspješna koliko su uspješne njene institucije ke služe građanima. Ljudi mislu da ako država krez svoje institucije pomogne jednomu jadnomu čoviku, da je uspješna. Ali, to ni tako. U kompleksnim sustavima, ne moreš poremetiti jenu stvor, a da ne utječeš na drugu. Konkretno, na svakon pomognuton, dolazu bar dvo satrana, jer državno pomaganje uvik gre preko državnog namještenika ki moro sebi uzesti proviziju.

Poznato je da su charity i nanny state obrnuto proporcijonalne veličine. Institucijonaliziranje pomoći smanjuje pomoć. 

Ali, dobro, ajmo konkretno. Sa ka je država uništila familije, rastirala mladež po svitu zbog financiranja pomoći za mladež, zbog čega je starica ostala soma, ča sa učiniti? 
Moj savjet je da se raspuste sve javne skule, da se prodo imovina i tako skupljeni šoldi čuvaju i isplaćivaju  za sve one rođene do 1.2.2022. ki su opasnosti od glodi. Naravski, od istog datuma se javno tribo priklamirati da država više ni u biznisu dadiljanja, i da se svi potrebiti rodjeni nakon 1.2. 2022. moru obrotiti caritasu i sličnim privatnim inicijativami, ko i oni ki želu donirati sredstva kih će sa, ka država više ne otimo, imati više.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by epikur37 Thu 3 Feb - 23:38

Eroo wrote:Mogao bih vam ovdje puno pričati o praznim selima i starim ljudima koji jedino žive u njima.
Nije do novaca, toga tamo ima sasvim dovoljno...
Nije ni do domova, državnih ili privatnih, ima i tih... dobrih i manje dobrih. 
Starim ljudima tamo nedostaju generacije...djeca, unuci, dječji plač i smijeh...
Ako ih ostavite same u kući, imaju i novac, ali im nema tko nabavit hranu na primjer,
počistit po kući....i što je najbitnije, nema im tko nahraniti kokoši, donijeti salatu s vrta.
U slučaju mojih, bio je problem tovar, koji je bio takorekuć kućni ljubimac...
Nije ovo ništa smiješno, to je iz života...
Odvedeš ih, smjestiš ih  i imaju sve što im treba...ali, avajjj...ostavili su kuću svoju
i svoje dvorište, kokoši i vrt...Oće nazad. Odvedeš ih nazad, kroz tri dana zovu,
da ne mogu biti sami...Opet ideš opo njih...daš ih u susjedstvo, uprivatni dom (njih 5-6 tamo).
Imaju sve, vode ih u šetnju uz rijeku...ostalo na vrut vlasnika doma...ali, avajjj--
Hoće kući, kako ćeš ostaviti kuću i sve u njoj, vrt, vinograd i sve imanje...
I tako to ide...Na kraju moja pok. mama otklanja hranu...
Završi u bolnici s hranjenjem na cjevčicu...i kraj.... :(
Većina  od vas uopće  ne zna o čemu ustvari priča...

Hebi ga to je starost.

Kako god, starci moraju biti zbrinuti. E sad što im ne paše ovo ili ono...svak se ionako žali, ništa novo, mogu i oni.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by veber Thu 3 Feb - 23:57

longi je je ionako poremećen, odavno mu je hors požderao mozak.
nekada se živjelo zajedno.
i bogati i siromašni.
brinuli su o svojima.
i bogati i siromašni.

danas se negira starost, pomoć i neko zajedništvo.
u ime društva mladih, čijepih, zgodnih, zdravih guraju se starci pod tepih.

teško je kada je netko star, a još je gore ako je bolestan.

a, kupuju se auti, kuće, vikendice. ide se na zimovanje i ljetovanje i onda ti je u svemu tome fensi šmensi starca si svoga smjestiti kod seba, pa ako već toliko radiš valjda imaš soma eura za kućnu skrb.

ali sve će dohvatiti starost. osim cijepljenih.
i oni neće moći ustati iz kreveta niti otići na plac.

a naslijednici će biti samo to.
čekat će da otegnu papke i da pokupe kaj se ima za pokupiti.

tko ne cijeni svoje roditelje ili čak stare susjede, vrati mu se.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


niels likes this post

Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by Eroo Fri 4 Feb - 0:07

epikur37 wrote:
Eroo wrote:Mogao bih vam ovdje puno pričati o praznim selima i starim ljudima koji jedino žive u njima.
Nije do novaca, toga tamo ima sasvim dovoljno...
Nije ni do domova, državnih ili privatnih, ima i tih... dobrih i manje dobrih. 
Starim ljudima tamo nedostaju generacije...djeca, unuci, dječji plač i smijeh...
Ako ih ostavite same u kući, imaju i novac, ali im nema tko nabavit hranu na primjer,
počistit po kući....i što je najbitnije, nema im tko nahraniti kokoši, donijeti salatu s vrta.
U slučaju mojih, bio je problem tovar, koji je bio takorekuć kućni ljubimac...
Nije ovo ništa smiješno, to je iz života...
Odvedeš ih, smjestiš ih  i imaju sve što im treba...ali, avajjj...ostavili su kuću svoju
i svoje dvorište, kokoši i vrt...Oće nazad. Odvedeš ih nazad, kroz tri dana zovu,
da ne mogu biti sami...Opet ideš opo njih...daš ih u susjedstvo, uprivatni dom (njih 5-6 tamo).
Imaju sve, vode ih u šetnju uz rijeku...ostalo na vrut vlasnika doma...ali, avajjj--
Hoće kući, kako ćeš ostaviti kuću i sve u njoj, vrt, vinograd i sve imanje...
I tako to ide...Na kraju moja pok. mama otklanja hranu...
Završi u bolnici s hranjenjem na cjevčicu...i kraj.... :(
Većina  od vas uopće  ne zna o čemu ustvari priča...

Hebi ga to je starost.

Kako god, starci moraju biti zbrinuti. E sad što im ne paše ovo ili ono...svak se ionako žali, ništa novo, mogu i oni.
I dandanas me muči jesam li mogao više napraviti za njih... jedino ako bih napustio posao i posvetio se samo njima.
Naravno. Ustvari nemoguća opcija...Siguran sam da mnogi  imaju slične  moralne dileme...Što god si učinio misliš da je bilo premalo.
Eroo
Eroo

Posts : 75038
2016-07-22


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by veber Fri 4 Feb - 1:14

deda to je istina.
ispod mene živjela baba, koja je prije prigovarala da kaj se to gore radi, pa zašto djeca trče, pa zakaj nabijaju po klaviru.

onda joj se život osvetio. 
brižni sin ju nije mogao posjetiti jer je korona u njemačkoj i morao bi biti u karanteni.
i da živi kod berlina.

ja sam u to vrijeme živio u essenu. pa sam opet dolazio.
moj stari bi joj odlazio pitati da li nešto treba.
i moj burke i susjedi iznad mene.

nitko živ nije brinuo o njoj. osim ljudi iz stubišta.

na kraju što je s njom ne znamo, ali brižni sinek je stavio stan u oglas prije božića.

osobno sam ocu rekao da nema šanse u neki dom, ako baš i treba palijativna skrb onda će to biti kod mene doma.

samo odbacujemo smrt jednako kao i rođenje.
nekada smo umirali doma, a bogme i rađali se.

sada smo to odbacili pa u ime nekih novih vrijednosti-ne o kojima bulazne kolege forumaši-odjednom smrt i rođenje nisu dio života. dešavaju se tamo negdje daleko i nekome drugom.


a, dotična baba si je mater poslala u dom, jer se nije mogla "brinut" o njoj.
i vratilo joj se.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 1:45

niels wrote:
Bila minimalna ili birokratizirana (a jasno je za početak koja manje košta), država je uspješna onoliko koliko su uspješne njene institucije u obavljanju svojih poslova i postizanju rezultata AKO oni služe njenim građanima. Ako ne služe, onda je možda uspješna, ali nije država.

Najteže je, i tu se i država i zajednica iskazuju, kada treba povesti brigu o najranjivijima? Jest, o većini staraca se brinu ili bi se trebala brinuti djeca ili unuci. Neki ih međutim nemaju ili ih imaju, a bolje da ih nemaju.

Što s njima?

“Najbolja je minimalna država” reći rezignirano, i opaliti slijedeći pečat.
Nekad je pametnije i s duhovnije strane ispravnije neimati potomstvo na nekoj planeti zbog opće situacije u kojoj tu planetu ostavljaš nekome tko dolazi iza tebe,
RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 1:52

Ne planiram imat dicu u ovoj inkarnaciji. Vidio sam jednu stvar ovdje koja mi se ne sviđa i odma isključuje bilo kakav kontakt sa ženama i imanja posla s njima a kamo li seks il nešto takvo.

Emanicipacija.

Ne hvala al ne želim da to opstane i održi se. Bože sačuvaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 2:10

Imam izrazito negativan stav o emanicipaciji. Smatram ga oružjem negativnih vanzemaljaca kad nekoga žele pripremiti za porobljavanje.

Emanicpacija = bijela kuga = povećanje porodiljnih maknada, useljavanje stranog stanovništva da popuni demografske praznine, robotizacija.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 2:16

Postoje nešto šta se zovu grafovi. Ako ti imaš pad, dakle nemaš održiv natalitet , onda to znači da ćeš u budućnosti imat demografske probleme i sve probleme vezane uz to poput pada ekonomije i onda ćeš morat uvozit itd itd.

Dakle priprema za invaziju. Ako ne uvezeš ekonomija tone i kaos a ako uvezeš porobljen si.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 2:23

Nemam ništa protiv žena. To bi onda značilo da imam nešto protiv ljudi. Dapaće kod mene roditeljstvo kao odgoj budućih naraštaja ima jako važno mjesto u funkciji društva pasamim time mi i majčinstvo i očinstvo visoko kotira na toj ljestvici prioirteta.

No to nije emanicpacija. Emanicpacija je kad mic po mic dajete ženama takva prava da one imaju prava li ne i obveze i onda ih puštate tako d aone nakraju uzmu sva četiri kuta kuće i postanu glava obitelji i one vladaju tj uvodite matrijarh.

Suštinski onaj tko to uvodi ima vrlo jasan cilj šta želi jer zna di to vodi : bijela kuga. A onda to u budućnosti vodi da ako ne uvezete imate ekonomski pad a ako uvezete imate useljavanje i u osnovi invaziju tj porobljavanje zamjenom postepeno lokalnog stanovništva ( ovo koje useljava zadovoljno je čim je došlo na bolje  trpit će gazdu iz sjene ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 2:43

Jednom kad vam podvale emanicpaciju, dovoljno im je i 30 godina da to održe jer vrijeme se ne može vratit i ne možete vi naknadno stvarat generacije nego dolazi do sloma demografije i ond il useljavanje il ekonomski kolaps.

Sad ćemo se igrat kolapsa u Evropi a taj nadolazeći kolaps nije vrtić u kojem ja želim posaditi stablo ( imati svoju djecu ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 3:14

Piramida vam je ovakva :

Negativni vanzemaljci

Mala grupa ljudi koja je u dogovoru s njima i želi kontrolirati cijeli svijet

Politčari koji rade za sebe i svoje interese a ne zajednicu i takvi im pašu jer im ne pružaju otpor nego rade šta ovi poviše njih kažu a ti isti politčari nemaju ideju o ovima poviše tj negativnim vanzemaljcima tj ne znaju za tu priču.

Eto sad uživajte u slomu sistema jer ta trpačina će doživit krah poradi dvije stvari : islamistički napadi, nemogućnost rasa i kultura da se prilagode ovima jer ti novi ipak nisu tako poslušne ovce kao bijela rasa, šta će se sve trpat u jednu zonu tj ona koja je ekonomski najjača pa treba radnu snagu a to je samo srce Mordora.

Ne gubim ratove. To je onih pet zvjezdica. Uživajmo u predstavi i kako ja klepam ovu piramidu i sve koji je održavaju na životu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176425
2014-04-11


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by mutava baštarda Fri 4 Feb - 7:53

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
 Jel niels stvarno stori čovik, ili je neki šaljivi dvadesetogodišnjak? 

Jer, provesti 100 godin na ovin svitu, i ne ubrati ono ča bode u oči je... pa, notorna stvor od početka civilizacije. Peterson govori da je poanta priče o izlasku iz egipta to da se iz tiranije ne gre u raj, nego jedno tri generacije čistilišta, pa tek unda u raj. Ili novu tiraniju, jel.

Ono ča bi tribalo biti jasno vidljivo ko dan je da je država odgovorna za usamljenu babu. 
Bilo da je poticanjem demografije odvojila njenu dicu od nje, bilo da je poticanjem poduzetništva uništavala poduzetništvo, bilo da je nagrađivala ponašanja koja je smatrala čestitim, i time uništavala čestita ponašanja, država je kriva za slučaj ove babe. 

Ljudi su sposobni provesti čitavo stoljeće pod državama, i ne primjetiti da petljanje u kompleksne sustave vjerojatnije znoči pogoršanje, zapanjujuće je. Jasno nam je da se prtljanjem skalperom po mozgu teško more poboljšati pamćenje ili sluh, ali kad političar petlja po demografiji, unda se nekako očekuju čudesni rezultati.
Nanny state uništava familije, i proizvodi usamljene starce, a kao lijek tome, bez trepnuti, predlože se pojačavanje nanny statea. 

Go figure.

oš moje mišljenje i stav koji je već planetarno poznat?

rafal od 100.000 metaka sada sa ovom koronom broj sam podebljao na 200.000 metaka svakom hrvatu i hrvatici po jedan u glavu. i ti si u redu za streljanje ne pobjegneš ne brini.

zašto to tvrdim. zato jer je problem toliko metastazirao da je svako izliječenje nemoguće. da bi se spasilo zdravo društveno tkivo mora se kirurškom metodom odstraniti kancerogeno tkivo u ovom slučaju fizički eliminirati 200.000 hrvata i hrvatica direktno involviranih u korupciju i kriminal na svim razinama vlasti. nakon toga podići zid prema bosna vilayetu visok 30 metara sa mitraljeskim čekama na svakih metar dužine granice. pustiti prolaze za divlljač da može slobodno cirkulirati  jer nije divljač kriva što živi sa dvonožnim životinjama psihopatske mentalne poremećenosti.

tek tada može nešto kvalitetno biti od ove jadne nesretne zemlje.

Meni je jasno da jedun ljevičar misli kako je rješenje nekog problema ubijanje nepodobnih, ali mi ni jasno kako vidiš moj upis
Neću tražiti poantu priče o izlasku iz egipta, samo ću ukazati na činjenicu da ih je 80% odlučilo ostati

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by aben Fri 4 Feb - 8:02

mutava baštarda wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

oš moje mišljenje i stav koji je već planetarno poznat?

rafal od 100.000 metaka sada sa ovom koronom broj sam podebljao na 200.000 metaka svakom hrvatu i hrvatici po jedan u glavu. i ti si u redu za streljanje ne pobjegneš ne brini.

zašto to tvrdim. zato jer je problem toliko metastazirao da je svako izliječenje nemoguće. da bi se spasilo zdravo društveno tkivo mora se kirurškom metodom odstraniti kancerogeno tkivo u ovom slučaju fizički eliminirati 200.000 hrvata i hrvatica direktno involviranih u korupciju i kriminal na svim razinama vlasti. nakon toga podići zid prema bosna vilayetu visok 30 metara sa mitraljeskim čekama na svakih metar dužine granice. pustiti prolaze za divlljač da može slobodno cirkulirati  jer nije divljač kriva što živi sa dvonožnim životinjama psihopatske mentalne poremećenosti.

tek tada može nešto kvalitetno biti od ove jadne nesretne zemlje.

Meni je jasno da jedun ljevičar misli kako je rješenje nekog problema ubijanje nepodobnih, ali mi ni jasno kako vidiš moj upis
Neću tražiti poantu priče o izlasku iz egipta, samo ću ukazati na činjenicu da ih je 80% odlučilo ostati

I to bi također bilo dobro da je inkorporirono u priču, s ciljen da se prozbori i o egiptonostalgičarima

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Buđenje - Page 4 Empty Re: Buđenje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum