ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 15:12

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
moja poanta upisa je bila nešto sasvim deseto. poanta mojih upisa je da ja ne gledam svijet po svojim sestrama, niti po sebi i jebeno mi ide na kurac kad netko to radi poput brenda ili tebe sa "dva snažna muškarca" zanemarujući desetke tisuća onih kojima je to prehlada pa eto ispada da nije jer jedan manji postotak to doživi teže.

A ti si vidio, bio prisutan kod tih desetaka tisuca prehladjenih, o muzjace s planine, highlanderu nenadjebivi?

Jer ono sto se desava u mojoj blizoj i siroj okolini, pobija tu vasu floskulu o bezazlenoj prehladici..  a uz duzno postovanje, radije cu vjerovati vlastitim osjetilima nego vasoj zamisljenoj slici svijeta.

To je konacno i bio glavni razlog zasto sam posumnjala u svemoc cjepiva. Ni mediji, a ni vi bistrici, nece uciniti da posumnjam u vlastiti razum i iskustvo.

Sad se goni u taj svoj q-rac koji je prisustvovao desecima tisuca prehladjenih.
ne nisam, ali znam masu ljudi kojima nije bilo ništa isto tak znam sestru koja je imala teži oblik. i što? jel moja sestra ruši floskulu drugih? koga boli kurac za moju sestru osim mene? da, bez obzira jel moja sestra imala teži oblik to ne čini ovu bolest drugačijom od gripe i prehlade jer znam ljude kojima nije bilo ništa.
Seronjo nerazumni, u Bergamu je  u ožujku 2020. umesto očekivanih 885 umrlo 5,900 ljudi.
Nije bilo više ni liječnika, ni zdravstvenih domova i bolnica, pa čak ni najobičnijeg jebenog aspirina.
Svoju glupavu teoriju zadrži za sebe, i ne uvjeravaj bližnje da se ponašaju isto kao ti.
Nema veće kazne po čovjeka nego što bi mogla biti čak i sumnja da je kriv za smrt
nekoga svoga. Ne testiraj taj osjećaj.
Poznam par takvih slučajeva (nisu u svezi korone)...Ne prepoznaju me više kad me sretnu.

Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 15:21

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
ne nisam, ali znam masu ljudi kojima nije bilo ništa isto tak znam sestru koja je imala teži oblik. i što? jel moja sestra ruši floskulu drugih? koga boli kurac za moju sestru osim mene? da, bez obzira jel moja sestra imala teži oblik to ne čini ovu bolest drugačijom od gripe i prehlade jer znam ljude kojima nije bilo ništa.

Wow, ti znas ljude, k tome, masu ljudi kojima nije bilo nista. Jer "masa ljudi" je vrlo precizan broj. Vise od pet, vise od trideset ljudi, hmc, mozda deset tisuca?


teže bolesti su one koje su svima iste i od kojih se moraš liječit da bi preživio i koje uvijek ubijaju ako se ne čiječiš: rak-kemoterapija, dijabetes-inzulin...
blage bolesti su one od koji većini nije ništa, oporavljenih u hrvatskoj ima pola miliona, od tih pola miliona 450 000 nije vidjelo unutrašnjost bolnice. ne, ova bolest nije TEŠKA bolest niti je SMRTONOSNA.
jedino kaj ju čini teškom i smrtonosnom je emotivna vezanost uz nekog pojedinca tko od toga umre ili razvije teži oblik.

Hospitaliziranih 71,955 osoba, od toga umrlo 14,244 osoba (svaki 5.-i), ostali peživjeli.
Preživio je, Bogu hvala i slava, i naš dragi prijatelj Brendi. Samo on od nas zna kako mu je bilo.
Zna ponešto i Noor(3. od5 stupnjeva), ali iz nekih osobnih  razloga ne govori više o tome.
Kad ti Brendi kaže da su alveole spržene, onda iole pametan čovjek zna o čemu je riječ.
Alveole se ne regeneriraju kao rep kod guštera, budaletino nepismena.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 15:24

PS: Koliko ljudi u HR  godišnje umre od gripe?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 8/2/2022, 15:26

vidim da ovdje ekipa quota nekog userea koji mi je izbrisan uz pomoć skripte, i pitate ga gdje su umrli od corone, pretpostavljam da je lik safet i dalje nabraja da dnevno u RH umire 100-200 ljudi od prehlade dok u realnom svijetu nitko nije prehlađen od duže od 2 dana i nitko ne zna nikoga ne da je umro od toga, nego da je bio prehlađen duže od dva dana.

poslat ću vam skriptu gdje će vam lik biti izbrisan ako hoćete , to vam je najpametnije , netko ga je stavio na ignore, nego izbrisao i to je to.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 8/2/2022, 16:09

jebeni dobro uočava da se kontinuirano pokušava na tijek zdravstvene krize utjecati putem emocija i gle čuda od koga od strane liječničke struke koja bi od emocija morala biti operirana, kao što i sudska struka mora biti operirana od emocija...
spominjati što je bilo u bergamu ili u usa u NY je potpuno irelevantno jer se upće ne može uspoređivati sa aktualnim stanjem a dobro je znano da će cijelo ovo razdoblje biti akceptirano i kroz pravosudnu prizmu jer ima jako puno graničnih situacija za koje će pravosuđe u mnogim državama naknadno morati dati svoj pravorijek...
ja osobno ne želim i ne pada mi na pamet omalovažavati ili dovoditi u pitanje nečiju situaciju, ali isto tako nikad i nikom neću dozvoliti da mi nameće svoja stajališta i uvjerenja kao obvezu i da usput to opravdava nekakvim višim ciljevima i borbom za opću dobrobit...a ukoliko ja na to ne pristajem onda mi treba uskratiti prava i onemogućiti pristup uslugama na koje imam pravo... oko 45% ukupne populacije nije cijepljeno i neće ni biti, i onda netko naiđe sa idejom da bi toliki broj ljudi trebalo kriminalizirati jer eto nisu na njegovoj trasi... pa da li ti ljudi uopće mogu pojmiti da stremljenje i poticanje društvenih tokova u tom smjeru bez ikakvih dvojbi vode društvo u katastrofu...ja vjerujem da mogu pojmiti i da su toga svjesni, ali onda se postavlja drugo pitanje, tj onda bi svakom trebalo biti jasno da ne može briga za ljude i njihova dobrobit biti popločena sjemenom razdora, uvođenjem restrikcija i sprovođenjem segregacije...jedno s drugim ne ide...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 16:12

Eroo wrote:PS: Koliko ljudi u HR  godišnje umre od gripe?
"Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 85 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. Navedeni podaci upućuju na tzv. višak smrti odnosno povećani broj umrlih u odnosu na broj umrlih izvan sezone gripe. To je posljedica činjenice da je gripa u određenim rizičnim skupinama kao što su osobe u dobi od 65 godina i stariji te kronični bolesnici neovisno o dobi, češće praćena komplikacijama i smrtnim ishodom. Teško je reći koliko stvarno osoba umre izravno ili, što je češće, neizravno od gripe (kao posljedica pogoršanja osnovne bolesti ili komplikacije, poput upale pluća ili sepse). Procjenjuje se da u Hrvatskoj zbog gripe umire do 500-tinjak osoba godišnje, od kojih samo manji broj bude i službeno prijavljen."

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/gripa-u-hrvatskoj-u-sezoni-2018-2019-17-2-2019/

Za skoro 2 godine epidemije korona je u HR do sada umrlo 14,424 osoba.
Procjenjujem da je smrtnost od covida cca 14
.5x veća nego od gripe.

(Seronji Yodi ovo nema smisla objašnjavati!)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 16:15

PS: u nas bi znali reći "Ko z dicon liga ustaje popišan". :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 8/2/2022, 16:20

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
ne nisam, ali znam masu ljudi kojima nije bilo ništa isto tak znam sestru koja je imala teži oblik. i što? jel moja sestra ruši floskulu drugih? koga boli kurac za moju sestru osim mene? da, bez obzira jel moja sestra imala teži oblik to ne čini ovu bolest drugačijom od gripe i prehlade jer znam ljude kojima nije bilo ništa.

Wow, ti znas ljude, k tome, masu ljudi kojima nije bilo nista. Jer "masa ljudi" je vrlo precizan broj. Vise od pet, vise od trideset ljudi, hmc, mozda deset tisuca?


teže bolesti su one koje su svima iste i od kojih se moraš liječit da bi preživio i koje uvijek ubijaju ako se ne čiječiš: rak-kemoterapija, dijabetes-inzulin...
blage bolesti su one od koji većini nije ništa, oporavljenih u hrvatskoj ima pola miliona, od tih pola miliona 450 000 nije vidjelo unutrašnjost bolnice. ne, ova bolest nije TEŠKA bolest niti je SMRTONOSNA.
jedino kaj ju čini teškom i smrtonosnom je emotivna vezanost uz nekog pojedinca tko od toga umre ili razvije teži oblik.

Cuj, ja s ne mogu mjeriti s vama lumenima koji, uz to, poznaju masu ljudi (precizan broj) pa cu naciniti kratku provjeru vase logike.

Idemo.

Usput, mala digresija. Svaka je bolest teska, pa i smrtonosna, ako ti je za nju potrebno lijecenje da bi prezivio.
.
.
.
Je li covid teska i smrtonosna bolest? Ti na temelju argumenta iz vecine tvrdis da nije. Pola milijuna Hrvata nije vidjelo unutrasnjost bolnice, dakle, mora biti da im nije bilo potrebno lijecenje. A to znaci da pola milijuna preteze nad nekolicinom ;) kojoj je bilo potrebno lijecenje. Ta nekolicina nije bitna da bi se covid proglasio teskom i smrtonosnom bolescu, a ono sto je cini teskom i smrtonosnom jest " emotivna vezanost uz nekog pojedinca tko od toga umre ili razvije teži oblik."


Hajdemo sad na covid-cjepiva. Po tvojem prethodnom zakljucivanju, dakle, argumenta iz vecine i argumenta iz emocija, covid-cjepiva ne dovode do teskih pa i smrtonosnih posljedica jer vecini se nije dogodilo nista zabrinjavajuce nakon primjene istih. Oni koji su razvili teske posljedice ili su, pak, umrli zbog njih, nisu dovoljni da bismo cjepiva proglasili teskim pa i smrtonosnim (promasajem), a ono sto ih cini (teskim i/li smrtonosnim) promasajem jest "emotivna vezanost uz nekog pojedinca tko od toga umre ili razvije teži oblik."

Odlicno, Watsone!


Last edited by violator on 8/2/2022, 16:21; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 16:20

Eroo wrote:
Hospitaliziranih 71,955 osoba, od toga umrlo 14,244 osoba (svaki 5.-i), ostali peživjeli.
Preživio je, Bogu hvala i slava, i naš dragi prijatelj Brendi. Samo on od nas zna kako mu je bilo.
Zna ponešto i Noor(3. od5 stupnjeva), ali iz nekih osobnih  razloga ne govori više o tome.
Kad ti Brendi kaže da su alveole spržene, onda iole pametan čovjek zna o čemu je riječ.
Alveole se ne regeneriraju kao rep kod guštera, budaletino nepismena.
Valja ovo još jednom ponoviti.
Dakle, preživjela 57,731 osoba. Je li se ikad upitamo s kojim posljedicama?
Nije mi poznato da imqa nekih posebnih posljedica kod kod prebolelih od gripe.
Da se razumijemo, ovdje govorimo o hospitaliziranima i ne onima koji prebole kod kuće.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 16:29

violator wrote:
Odlicno, Watsone!
https://www.koronavirus.hr/816-novih-slucajeva-u-protekla-24-sata-utroseno-7-759-doza-cjepiva/35

Tu imaš sve brojeve do današnjeg dana.
Obrati pažnju na broj oporavljenih. Vidiš da je i taj broj doslovce prepolovio.
Ne vjerujem da je to uradio namerno, već zbog toga što ga boli kurac za druge ljude.
Drugo, hospitaliziranih je bilo 71,955 osoba (teška i najteža oboljenja).
Od toga je umrlo 14,244 osobe. Svaki 5.-i, koji zbog covida uđe u bolnicu.
Treće, smrtnost od gripe je cca 14.5 puta manja i ne javljaju o naknadnim posljedicama...
Covid je itekako opasna bolest, nedo Bog nikome,pa ni ovim šta bježe od straha
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 8/2/2022, 16:32

violator wrote:

Idemo.

Usput, mala digresija. Svaka je bolest teska, pa i smrtonosna, ako ti je za nju potrebno lijecenje da bi prezivio.
.
.
.
Je li covid teska i smrtonosna bolest? Ti na temelju argumenta iz vecine tvrdis da nije. Pola milijuna Hrvata nije vidjelo unutrasnjost bolnice, dakle, mora biti da im nije bilo potrebno lijecenje. A to znaci da pola milijuna preteze nad nekolicinom ;) kojoj je bilo potrebno lijecenje. Ta nekolicina nije bitna da bi se covid proglasio teskom i smrtonosnom bolescu, a ono sto je cini teskom i smrtonosnom jest " emotivna vezanost uz nekog pojedinca tko od toga umre ili razvije teži oblik."


Hajdemo sad na covid-cjepiva. Po tvojem prethodnom zakljucivanju, dakle, argumenta iz vecine i argumenta iz emocija, covid-cjepiva ne dovode do teskih pa i smrtonosnih posljedica jer vecini se nije dogodilo nista zabrinjavajuce nakon primjene istih. Oni koji su razvili teske posljedice ili su, pak, umrli zbog njih, nisu dovoljni da bismo cjepiva proglasili teskim pa i smrtonosnim (promasajem), a ono sto ih cini (teskim i/li smrtonosnim) promasajem jest "emotivna vezanost uz nekog pojedinca tko od toga umre ili razvije teži oblik."

Odlicno, Watsone!
nije svaka bolest teška i smrtonosna, prehlade i gripe nisu bez obnzira štpo postoje žrtve, nisu čisto radi toga što im nije zagarantiran ishod- težak i smrtonosan što stvarno teškim i smrtonosnim bolestima je.
na isti način je kikiriki smrtonosan i opasan jer određen postotak ljudi će imati teške posljedice ili umrijeti radi alergije na isti. život ne gledamo na taj način niti išta u životu ne gledamo na taj način.
za cjepiva ne znamo niti ćemo znati što se dogodilo većini niti sam ja ikad cjepiva opisao kao smrtonosna nego uvijek kao osobni izbor, netko će od istih umrijeti, da. ali neka to sam odabere ne treba ga emotivno ucjenjivati i opisivati tu bolest kao smrtonosnu i izrazito tešku jer ona to nije.
hvala sherloče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 8/2/2022, 16:39

violator wrote:
A blazen ti i Ero. Pravo je cudo sto takvi velikani intelekta dosad nisu postali najbolji kompici...
Može tako, ali ti nije trebalo.
Baci oko na podatke koji su upravo bili iznešeni u nekoliko zadnjih komentara.
Ništa izmislio, sve sami službeni podatci. Zašto bi ih trebali preskočiti?
Mene boli kurac ako takvi podatci nekome buše balon, to je njihov problem i ne moj.
Nisam od onih koji bi šparao štetočine...Šutiš dok sebe uvjeravaju u svoju ispravnost,
ali ću im svaki put probušiti balon, kad vidim da se služe lažnom propagandom.
Ne podilazi im! Barem ne preko mene.

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.php?t=50426
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum