ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rafali nad Zagrebom

Page 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Rafali nad Zagrebom - Page 16 Empty Re: Rafali nad Zagrebom

Post by RayMabus Sat 27 Nov - 6:09

Poljska i Bjelorusija imaju Mig 29 al kupuju novije, modernije i bolje avione al zbog situacije ipak drže svoje Mig 29 dok ne moderniziraju flotu. Dodiuše je Lukašenko Vučicu da četiri Mig 29 al to je neki dogovor s Putinom jer je u njega uzeja Su 30 i taj avion će mu onda bit u budućnosti udarni a Migovi 29 će lagano ić na otpis sve do 2030 god.

Sve se svodi na to da će na kraju Ukrajina ostat zadnji korisnik u Evropi ako se ne gleda Rusija i možda Srbija jer jednostavno Ukrajina nema para a ima veliku površinu koju mora zračno pokrit i onda u ovoj zoni koja nije okrenuta Rusiji to može i s tim remontiranim Mig 29 tj da samo da leti i može vršit air policing i da nije rupa jer para za kupnju velikog broja zapadnih lovačkih aviona nema a i ono šta kupe ako kupe će držat prema Rusiji.

RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rafali nad Zagrebom - Page 16 Empty Re: Rafali nad Zagrebom

Post by RayMabus Sat 27 Nov - 6:18

Dva ukrajinska Mig 29 snimljena u letu prošle godine :

Rafali nad Zagrebom - Page 16 1280px-Ukrainian_MiG-29s_during_a_Bomber_Task_Force_Europe_mission
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rafali nad Zagrebom - Page 16 Empty Re: Rafali nad Zagrebom

Post by RayMabus Sat 27 Nov - 6:48

Odnos između Moskve i Kijeva zadnjih je tjedana čak i zategnutiji nego inače. “Mi imamo punu kontrolu nad našim granicama i potpuno smo spremni za svaku eskalaciju”, rekao je Zelenskij. Šef ukrajinske vojne obavještajne službe rekao je prošlog tjedna za Military Times da Rusija ima više od 92 000 vojnika okupljenih oko ukrajinskih granica i da se priprema za napad do kraja siječnja ili početka veljače. Ukrajina, koja se želi pridružiti vojnom savezu NATO-a, dobila je veliku pošiljku oružja iz SAD-a: streljivo i protutenkovske projektile Javelin, što je izazvalo kritike iz Moskve.
-
https://www.geopolitika.news/vijesti/ukrajinski-predsjednik-zauavljen-je-pokusaj-drzavnog-udara-pod-utjecajem-rusa/

-
Zategnuti odnosi.


Svejedno na avion tipa Mig 29 ja ne bi udario zabranu uvoza dijelova. Oni nemaju para a tamo na zapadu i jugu moraju pokrit s nečim taj prostor, dakle ne avion s kojim možeš parirat Rusiji nego rezervni avion za air policing.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rafali nad Zagrebom - Page 16 Empty Re: Rafali nad Zagrebom

Post by RayMabus Sat 27 Nov - 8:06

Razvoj motora započeo je u Ivchenko-Progressu u Zaporožju, Ukrajina 1999. godine. Motor je izvorno bio namijenjen za školski zrakoplov Yakovlev Yak-130. Verzija za naknadno izgaranje, AI-222-25F (od ruskog/ukrajinskog "Forsaž", što znači ponovno zagrijavanje) također je dostupna s vektoriranjem potiska. 2015. godine ruski proizvođač "Saljut" počeo je proizvoditi AI-222-25 bez ikakvog ukrajinskog angažmana lol!

https://en.wikipedia.org/wiki/Ivchenko-Progress_AI-222

Prva vožnja 2003

Ugrađeno na :

Hongdu L-15
Jakovljev Jak-130
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rafali nad Zagrebom - Page 16 Empty Re: Rafali nad Zagrebom

Post by marcellus Sat 27 Nov - 11:00

veber wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:ne, nikad u životu nisam letio avionom. jbt. koji je tebi kurac?

na tv ne čuješ kurca. Ne ostavlja pravi dojam. A kad si ti čuo rafale? Nijemci ih nemaju kolko znam.
ja nisam nigdje naveo da sam čuo rafal.

koja je onda poanta?
poanta je ta da se snaga izražava u kW a ne u dB

možeš ti na svoj auto nabiti rezonantni auspuh, ali kaj ti to vrijedi kada si u šturcu po litraži, kamoli po kW.


a zvuk koji ste čuli je kada smanji dotok zraka, pojača smjesu i onda u datom momentu otvori mlaznice i upali smjesu iza motora.
onda čuješ zvuk i vidiš crni dim i nakon toga plamen. i onda ponovo detonaciju.

ne razumijem o čemu pričaš.

ja sam samo komentirao kako ti avioni zvuče u usporedbi s migovima. zvuče jebeno. Scary.

zvuk je bio takav cijelo vrijeme dok su letjeli iznad zagreba. Nije bilo nikakvog ni dima ni plamena ni detonacije.

_________________
Rafali nad Zagrebom - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rafali nad Zagrebom - Page 16 Empty Re: Rafali nad Zagrebom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum