ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by marcellus 16/11/2021, 23:55

https://www.nytimes.com/2021/11/09/climate/cars-zero-emissions-cop26.html


https://www.novilist.hr/ostalo/auto-moto/sest-velikih-proizvodaca-automobila-potpisalo-deklaraciju-o-prestanku-proizvodnje-automobila-na-benzin-do-2040/

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by marcellus 16/11/2021, 23:57

ovi koji nisu potpisali će isto u EU i SAD prestat prodavat aute s unutarnjim sagorijevanjem do 2035. ali ne i u Africi i takvim državama:

"U VW-u misle da se to posebno odnosi na manje razvijena tržišta. Europa možda neće biti toliki problem, uostalom VW je i prije Glasgowa odredio 2035. godinu kad će proizvesti zadnji automobil na unutarnje sagorijevanje, ali na globalnoj razini cilj nije 2040. nego realnija 2050. godina."


_________________
Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by veber 17/11/2021, 00:09

marcellus wrote:
veber wrote:
od kada je otišla baba sve više se govori o H2, to smo spear i ja kontra marca prije kojih godinu, godinuipol.
velika trojka, a o tome sam pisao već prije, veli da se dizel vraća s 2035om.

malo sam gledao u BMWu studiju 1,1,1
odnosno 1l/100km/1000ccm kako to misle izvesti ne znam jer je iskoristivost diesela oko 35% s električnim dodacima i povratima 42%.


Ništ se ne vraća, do 2035. će u EU biti kompletno zabranjena prodaja i proizvodnja dizel i benzinskih motora, to je već odlučeno

šest velikih proizvođača auta i 30 država je ovog tjedna potpisalo da zabranjuju odnosno prestaju radit motore s unutarnjim sagorijevanjem do 2035. za EU i Ameriku odnosno do 2040. za afriku i aziju i ta sranja.

Među njima su mercedes, general motors, PSA... VW za sad nije potpisao ni Toyota ali vjerojatno će to napravit uskoro.



of kors.

zakaj bi s tobom raspravljao kada si upućeniji.
i jebeni RR razvija nove kerozinske motore.
i naravno uprava BMW je član zločinačke pa je uložila milijardu eura u pogon za razvoj dizelskih motora.

bogtejebo kaj se tebi desilo?
iz godine u godinu sve više bulazniš i pišeš nebuloze.

struja nema nikakvu jebenu šansu, da malo znaš nekaj o struji, kapacitetima, proizvodnji ne bi bulaznio kao što bulazniš.

ove godine je otvoreno novih 91a pumpa za H2

nije istina sve kaj ti partija veli.

pitaj na koordinaciji kako zamišljaju u njemačkoj "nahraniti" preko 15 000 000 vozila u jednom satu, odnosno u špicama 40 000 000 i na koji način će disciplinirati ljude da pune kada su elektrane u leru, a ne u vršnim opterećenjima i na koj nači misle riješiti pitanje molibdena, litija, volframa pa čak i natrija i daj ih još pitaj da zakaj viličari i dalje imaju standardne baterije od 1,5V po članku.

i zakaj veliki gradovi u njemačkoj ugrađuju H2 konvertore kada će eto ići na baterije.

bogtejebo daj odrasti i prestani bulaznit.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by RayMabus 17/11/2021, 01:00

Uvijek postoji alternativa :

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 14-alan-ford-672x0_86411264
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by mentalitet 17/11/2021, 04:40

Podrzavam..bolje se smrzavati nego uzimati ruski plin..i bolje koristiti ziklon jer onda imamo manje zidova u Europi..To je tipichno germansko razmishljanje..Daklem nishta se nije promijenilo od 1945 kao kod 'rvata.Dokaz znanstvene teorije da se u genetici nishta ne mijenja u tri tiisuce godina..

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by marcellus 17/11/2021, 05:38

veber wrote:
zakaj bi s tobom raspravljao kada si upućeniji.
i jebeni RR razvija nove kerozinske motore.
i naravno uprava BMW je član zločinačke pa je uložila milijardu eura u pogon za razvoj dizelskih motora.

mogla je i 50, ali svejedno će u EU prodaja dizela i benzinaca biti zabranjena od najkasnije 2035., to je odlučeno i to je objavljeno i to će bit usvojeno u EP s vjerojatno preko 90 posto glasova. I ne znam kaj sad filozofiraš kad je to sve ionak poznato svima osim tebi. Nikakvi dizeli, dizeli raus. Benzin raus. Struja i šlus.

_________________
Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by marcellus 17/11/2021, 05:41

i praktički ne postoji ni jedan ozbiljan proizvođač auta koji nije rekao da će do 2035. kompletno prijeć na struju, osim za tržišta trećeg svijeta jer tam struje nemaju inače.

s tim da su neki to najavili već za 2026., većina za 2030., a VW i još neki tek za 2035. Ali ne kasnije od toga. Znači to je obostrani dogovor auto industrije i politike da se do tada prelazi na struju, s tim da zeleni traže da to bude puno ranije ali to nije realno.

_________________
Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by marcellus 17/11/2021, 05:43

https://www.reuters.com/business/retail-consumer/eu-proposes-effective-ban-new-fossil-fuel-car-sales-2035-2021-07-14/

EU proposes effective ban for new fossil-fuel cars from 2035

LONDON, July 14 (Reuters) - The European Union on Wednesday proposed an effective ban on the sale of new petrol and diesel cars from 2035, aiming to speed up the switch to zero-emission electric vehicles (EVs) as part of a broad package of measures to combat global warming.

I nema Boga da to neće proć u parlamentu.

_________________
Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Ringo10 17/11/2021, 06:02

A postoji li neki krajnji vremenski rok za tu certifikaciju
Ne vjerujem da sad Nijemci mogu to razvlaciti do vijeka.
Trazili taj cjevovod, Rusi ga napravili i sad zajebavaju.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by pizzon 17/11/2021, 06:24

promenilo se politicko
" ozračje " :)
brd je snazna drzava eu
onoliko koliko joj se to dopusti
tu cinjenicu odbacile su
nase " patriote " picetkom 90tih
do danasnjeg  dana.
slusam sinic ono govedo karica
koji nas opravlja da je demokratija
kocnica savremenog razvoja.
nova filizofija brace kineza i velikog
celicnog brata sija.
tako brat si objasnjava bidenu savremeno poslovanja :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by pizzon 17/11/2021, 07:21

nezamislivo,
da vlast izgubi izbore
da preda vlast na bazi rezultata
glasanja.
zna se kako se gubi vlast,
a to nisu gl.kutije.
prvo, 
sam izborni proces,
obicna je farsa. 
niko normalan u taj
proces ne vereju.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by pizzon 17/11/2021, 07:30

znaci,
 imamo novu politicku doktrinu,
direktno iz pekinga, 
sa samita usa / kina.
" demokratija je lepa, 
ali je kocnica
ubrzanom razvoju :)
da ne postoji demokratija 
bilo bi sve super.
po toj logici, zapad bi licio na mocvaru a istok na svet lala :)
srbijo...srbijo...
draga srbijo
u oci te gledaju
lazu da te vole !

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Guest 17/11/2021, 10:02

marcellus wrote:ovi koji nisu potpisali će isto u EU i SAD prestat prodavat aute s unutarnjim sagorijevanjem do 2035. ali ne i u Africi i takvim državama:

"U VW-u misle da se to posebno odnosi na manje razvijena tržišta. Europa možda neće biti toliki problem, uostalom VW je i prije Glasgowa odredio 2035. godinu kad će proizvesti zadnji automobil na unutarnje sagorijevanje, ali na globalnoj razini cilj nije 2040. nego realnija 2050. godina."


Dobro je ... do 2035. tvoji klinci budu poodrasli pa ih ne buš moral na električnom skuteru ili romobilu vleči po doktoru i tak to.

I možda skucaš neku lovicu za Daciu električnjaka dometa 100 kilometra  ... kad buš sa svojom išel na more ili nekam svakih 70 kilometara buš stal na punjenje struje ... da budeš ziher kak ne bi negdje stal niti vrit niti mimo .... .

Ma gle ... do 2035. tko živ, tko mrtav.

Možda nas Rusi do tada okupiraju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by crvenkasti 17/11/2021, 10:30

Sovak wrote:

Ma gle ... do 2035. tko živ, tko mrtav.

Možda nas Rusi do tada okupiraju.

Skup sa Srbima. Ja se bojim da bu to došlo i prije.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Guest 17/11/2021, 13:23

crvenkasti wrote:
Sovak wrote:

Ma gle ... do 2035. tko živ, tko mrtav.

Možda nas Rusi do tada okupiraju.

Skup sa Srbima. Ja se bojim da bu to došlo i prije.

Otkad ste im pobili novinare u Panjanima nije da vas četnike baš tak voliju ... ali vas koristiju.

A sorry ... danas si Hrvat ... sve pet. Sutra onda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Hektorović 17/11/2021, 13:37

marcellus wrote:
veber wrote:
zakaj bi s tobom raspravljao kada si upućeniji.
i jebeni RR razvija nove kerozinske motore.
i naravno uprava BMW je član zločinačke pa je uložila milijardu eura u pogon za razvoj dizelskih motora.

mogla je i 50, ali svejedno će u EU prodaja dizela i benzinaca biti zabranjena od najkasnije 2035., to je odlučeno i to je objavljeno i to će bit usvojeno u EP s vjerojatno preko 90 posto glasova. I ne znam kaj sad filozofiraš kad je to sve ionak poznato svima osim tebi. Nikakvi dizeli, dizeli raus. Benzin raus. Struja i šlus.

Sa novom Njemačkom vladom i prije de facto u samoj Njemačkoj. Do 2030-te.

Meni su ok, posebno hibridi.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Ringo10 17/11/2021, 15:41

Ma mogu oni pricat sta hoce...ko zna sta ce se izdogadjat do 2035te
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Leviathan2 17/11/2021, 22:54

Ringo10 wrote:A postoji li neki krajnji vremenski rok za tu certifikaciju
Ne vjerujem da sad Nijemci mogu to razvlaciti do vijeka.
Trazili taj cjevovod, Rusi ga napravili i sad zajebavaju.
mogu, imali su sve papire i dva mjeseca su se zajebavali da bi rekli da treba registrirat firmu u germaniji,onda kad se to napravi a to je minimalno mjesec dana oni imaju jos tri mjeseca da opet certificiraju a onda salju papire europskoj komisiji da ona to potvrdi a oni imaju opet tri mjeseca da to potvrde
znaci, prije ljeta nema certifikata
no, vec sad se u rusiji govori o smanjenju obima plina koji bi isao u europu pa cak i ful zatvaranju jamalskog pravca i smanjenje po ukrajinskom s istvovremenim dovrsenjem projektne dokumentacije za silu sibira2 i spajanje  mreze plinovoda koji vode prema zapadu na istocnu mrezu koja vodi u kinu
ocekuje se da ce sila sibira bit mocnosti oko 90 milijardi kubicnih metara sto bi kinezima pokrilo dobar dio potreba a rusima dalo kupca koji ne sere i ne pokusava dobit plin i jos da mu rusija to plati
isto ide s ugljom, ruski rudnici su se ful okrenuli kinezima  i indiji
jednostavno europa ce ostat na vjetru i suncu,  bit ce ljudi veceli kad puse vjetar, ijuuu danas mozemo gledat tv :D
a po ljetu ce biti dul sretni jer ce biti i suncanih dana

_________________
Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by veber 17/11/2021, 23:11

Hektorović wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:
zakaj bi s tobom raspravljao kada si upućeniji.
i jebeni RR razvija nove kerozinske motore.
i naravno uprava BMW je član zločinačke pa je uložila milijardu eura u pogon za razvoj dizelskih motora.

mogla je i 50, ali svejedno će u EU prodaja dizela i benzinaca biti zabranjena od najkasnije 2035., to je odlučeno i to je objavljeno i to će bit usvojeno u EP s vjerojatno preko 90 posto glasova. I ne znam kaj sad filozofiraš kad je to sve ionak poznato svima osim tebi. Nikakvi dizeli, dizeli raus. Benzin raus. Struja i šlus.

Sa novom Njemačkom vladom i prije de facto u samoj Njemačkoj. Do 2030-te.

Meni su ok, posebno hibridi.
i ti živiš u njemačkoj kao i marc?
plaćaš vrtić soma ojra i te spike?

ili se javljaš od nekud?

nova vlada, zajedno sa zelenima-još nisu službeno. veli da nema kapaciteta za babin plan.
malo su u šturcu.
a zeleni vele da nije zgodno jebati afrikance i rušiti šume da bi se babina agenda ostvarila.
recimo baba je zacrtala da do 2030e cijena benzina bude 5€/l

ali ti garant živiš u njemačkoj pa to znaš kao građanin iste.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Leviathan2 17/11/2021, 23:15

veber wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:
zakaj bi s tobom raspravljao kada si upućeniji.
i jebeni RR razvija nove kerozinske motore.
i naravno uprava BMW je član zločinačke pa je uložila milijardu eura u pogon za razvoj dizelskih motora.

mogla je i 50, ali svejedno će u EU prodaja dizela i benzinaca biti zabranjena od najkasnije 2035., to je odlučeno i to je objavljeno i to će bit usvojeno u EP s vjerojatno preko 90 posto glasova. I ne znam kaj sad filozofiraš kad je to sve ionak poznato svima osim tebi. Nikakvi dizeli, dizeli raus. Benzin raus. Struja i šlus.

Sa novom Njemačkom vladom i prije de facto u samoj Njemačkoj. Do 2030-te.

Meni su ok, posebno hibridi.
i ti živiš u njemačkoj kao i marc?
plaćaš vrtić soma ojra i te spike?

ili se javljaš od nekud?

nova vlada, zajedno sa zelenima-još nisu službeno. veli da nema kapaciteta za babin plan.
malo su u šturcu.
a zeleni vele da nije zgodno jebati afrikance i rušiti šume da bi se babina agenda ostvarila.
recimo baba je zacrtala da do 2030e cijena benzina bude 5€/l

ali ti garant živiš u njemačkoj pa to znaš kao građanin iste.
joj veberu, sta je svabama 5 eura za litar, nista
ako mogu platit kutiju cigareta 5 eura onda mogu i litar benzina

_________________
Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by veber 17/11/2021, 23:32

kutija je koliko znam 7€.
zato je pivo 0,75€ ili dobro vino 4€
šibenski prošek je 30€ 0,7

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2 - Page 2 Empty Re: Njemačka zaustavila Sjeverni Tok 2

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum