ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nova demografska mjera al od suvog kurca

Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by RayMabus Wed 27 Oct - 18:40

Digao limit sa 5650 kn na 7000 al ti je visina porodiljnog u visini plaće al ne iznad ovog iznosa. Dakle ovo je za zaposlene i samozaposlene osobe. Mora bi imat plaću šest tisuća kuna da ovo uopće ima smisla.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/premijer-najavom-rasta-roditeljskih-naknada-do-7-500-kn-reterirao-ipak-nista-od-pune-place-tijekom-cijelog-porodiljnog-15113727

Ovo neće dignit natalitet. U to sam siguran.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by epikur37 Wed 27 Oct - 18:42

RayMabus wrote:Digao limit sa 5650 kn na 7000 al ti je visina porodiljnog u visini plaće al ne iznad ovog iznosa. Dakle ovo je za zaposlene i samozaposlene osobe. Mora bi imat plaću šest tisuća kuna da ovo uopće ima smisla.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/premijer-najavom-rasta-roditeljskih-naknada-do-7-500-kn-reterirao-ipak-nista-od-pune-place-tijekom-cijelog-porodiljnog-15113727

Ovo neće dignit natalitet. U to sam siguran.


ja sam iskoristio samo mjesec

a mjesec sam ostavio za dogodine u isto doba

no tad ću dobiti 7500 

a ne kao sad samo 5600

napreduje se
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by epikur37 Wed 27 Oct - 18:43

Ako nastave ovako...možda i treće bude...

sve na tri: treće dijete, treća doza, treći entitet...ma :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by RayMabus Wed 27 Oct - 19:00

Pozdravljam ovu mjeru. U suštini ovo je odavno trebalo uvest tako da ovo kasni. Malo diga minimalac i ovo. Dakle ona najveća masa koja i sad radi od 4000 do nekih šest tisuća kuna nije dobila ništa.

Ide daljni pad nataliteta. Ovo nisu demografske mjere.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by epikur37 Wed 27 Oct - 19:03

RayMabus wrote:Pozdravljam ovu mjeru. U suštini ovo je odavno trebalo uvest tako da ovo kasni. Malo diga minimalac i ovo. Dakle ona najveća masa koja i sad radi od 4000 do nekih šest tisuća kuna nije dobila ništa.

Ide daljni pad nataliteta. Ovo nisu demografske mjere.


Ja se slažem da je ovo malo.

S jedne strane treba ići subvencijama i poticajima za mlade roditelje i svako novo dijete

ali 

s druge strane treba ići represivno na one koji žive kao samci iza 30-te godine,

porezi dodatni, zabrana kretanja i slično
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by RayMabus Wed 27 Oct - 19:14

Ovo je sve ok al ako ćemo pričat o pravim demografski. mjerama onda je ovo ko da veliki požar ideš gasit čašicom vode. Slikovito rečeno

Ma ne možeš ti to dok ne potone totalno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by RayMabus Wed 27 Oct - 19:38

Bit će bolje kad totalno demografija potone i to se više ne bude moglo gurati pod tapet. Ovako oni tu problematiku guraju u stranu, naprave neke kozmetičke mjere da raja ne kaže da nisu baš ništa napravili i onda je bitno dobit iduće izbore i još četiri godine na vlasti a do tada demografija se urušava i stanovništvo stari.

To su oni ostavili nekom drugom u nasljeđe da rješava. A šta bi se oni tim bavili ? Bebe nisu glasači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Nova demografska mjera al od suvog kurca Empty Re: Nova demografska mjera al od suvog kurca

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum