ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 21:12


U PRIPREMI NOVI ZAKON

RS i Srbija prelaze na ćirilicu, olakšice za privrednike koji koriste to pismo

U Srbiji i Republici Srpskoj će 15. septembra biti usvojen zakon o zaštiti, očuvanju i upotrebi "jezika srpskog naroda i ćiriličnog pisma". Prije nego što ga odobre dva parlamenta, učinile su to danas dvije Vlade.

Oglasi o sniženjima, rasprodajama, popustima, čak i o nazivima firmi, uskoro bi mogli biti ispisani na ćirilici. Vlada RS je usvojila Prijedlog zakona o zaštiti, očuvanju i upotrebi "jezika srpskog naroda i ćiriličnog pisma", koji predviđa olakšice za sve privrednike koji informacije o svom biznisu budu komunicirali upravo na ćirilici. Olakšice za privrednike koji budu upotrebljavali ćirilicu ne znače i zabranu latinice onima koji je upotrebljavaju.

Prijedlog zakona definiše i "način društvene brige o zaštiti i očuvanju jezika i ćirilice, kao i Vijeće za standardizaciju jezika i ćiriličnog pisma koje će funkcionisati kao tijelo upravnog i inspekcijskog nadzora", prenosi RTRS.

"Donošenje ovog zakona osigurava zaštitu i očuvanje jezika srpskog naroda i ćiriličkog pisma kao nematerijalnog kulturnog nasljeđa i osigurava prenošenje budućim generacijama u izvornom obliku. Takođe, osigurava širenje saznanja o vrijednostima i značaju jezika srpskog naroda i ćiriličkog pisma", saopćeno je iz Vlade RS.

Zakonom, koji bi i u Banjoj Luci i u Beogradu trebao da bude usvojen 15. septembra, između ostalog predviđeno je i da sve institucije, javna preduzeća i privredna društva sa većinskim javnim kapitalom, kao i udruženja, u svom radu ubuduće upotrebljavaju "srpski jezik i ćirilicu".

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rs-i-srbija-prelaze-na-cirilicu-olaksice-za-privrednike-koji-koriste-to-pismo/210902131
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 21:27

RayMabus wrote:

Oglasi o sniženjima, rasprodajama, popustima, čak i o nazivima firmi, uskoro bi mogli biti ispisani na ćirilici. Vlada RS je usvojila Prijedlog zakona o zaštiti, očuvanju i upotrebi "jezika srpskog naroda i ćiriličnog pisma", koji predviđa olakšice za sve privrednike koji informacije o svom biznisu budu komunicirali upravo na ćirilici. Olakšice za privrednike koji budu upotrebljavali ćirilicu ne znače i zabranu latinice onima koji je upotrebljavaju.


?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 21:30

U kojem su ovi svijetu kad je ekonomija u pitanju ?!?!?!

Svašta. Ovo je diskriminacija po ekonomskoj osnovi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 21:37

RS će dobit veliku veliku prijavu i ekonomsku blokadu zbog usvajanja ovoga.

Bez obzira šta sam entitet nosi naziv republika srpska u njoj su svi narodi kao i pisma jednakopravni a ovo je čista diskriminacija.

Oooo kako ćete ekonomsku blokadu i ekonomske sankcije snosit ako ovo usvojiš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by Noor Thu 2 Sep - 21:38

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo 20210911

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 21:40

Ako ovo usvoje RS ću ekonomski uništit. Pa ovo je čisto srbovanje.

Oooo kako ću vas ekonomski uništit ko entitet ako ovo usvojite.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 21:57

Dakle da rezoniramo , ti ćeš sad ekonomski izgurati latinici u RS a ona tamo ima isti status ko i čirilica , dakle prvo kršiš Dejton samim time šta jedno pismo favoriziraš i to još po ekonomskom sistemu. Tjeraš druge a otvaraš prostor srpskim investicijama ( riječ je o srpskoj čirilici ).

Dakle ti ne znaš jel nekome treba latinica za tržište BiH al svejedno njega ćeš diskriminirat. Dakle otvorit ću sjedište firme u Federaciji BiH i njima ću plaćat poreze. To ti je prvo šta će ti se desit po pitanju ekonomije RS.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 22:02

Uglavnom možete počet jesti travu jer kad pričaš s nekim tko je poslovni čovjek onda ne pričaš s idiotom.

Sad će prebacivanje sjedišta firmi u Federaciju BiH. Aj ti moj čao. Pravi ti nekoga drugog idiotom. Ti i tvoj Vučic.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by omni Thu 2 Sep - 22:02

Noor wrote:RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo 20210911
Prijevod na stari srpski dijalekt, engleski.  :^0 :^0 :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by Hektorović Thu 2 Sep - 22:11

RayMabus wrote:U kojem su ovi svijetu kad je ekonomija u pitanju ?!?!?!

Svašta. Ovo je diskriminacija po ekonomskoj osnovi.

Pa imaju puno pravo, u Grčkoj je sve na Grčkom pismu, u Armeniji na Armenskom, u Gruziji na Gruzijskom, isto kao i Bugarska čirilica u Bugarskoj...

Izrael isto forsira Hebrejsko pismo, kao i islamske zemlje Arapsko.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by Noor Thu 2 Sep - 22:12

omni wrote:
Noor wrote:RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo 20210911
Prijevod na stari srpski dijalekt, engleski.  :^0 :^0 :D
RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo 1f602

pazi..i oni to stave za strance :^0

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 22:13

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:U kojem su ovi svijetu kad je ekonomija u pitanju ?!?!?!

Svašta. Ovo je diskriminacija po ekonomskoj osnovi.

Pa imaju puno pravo, u Grčkoj je sve na Grčkom pismu, u Armeniji na Armenskom, u Gruziji na Gruzijskom, isto kao i Bugarska čirilica u Bugarskoj...

Izrael isto forsira Hebrejsko pismo, kao i islamske zemlje Arapsko.
Nemaju. RS bez obzira na naziv ima jednakopravnost naroda , jezika i pisma. Ide im tužba a ovo je otvaranje prostora firmi iz Srbije u RS a tjeranje sviju ostalih da sjedišta prebace u Federaciju BiH jer ih se u entitetu RS diskriminira.

Mogu počet jest travu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 22:30

Malo ću se pozabaviti ja sad s vama a kad ti to kaže netko kao ja ( general GF s pet zvjezdica , pripadnik Aštar komande i anđeoska hijerarhija kojemu je nadimak Pakao ) onda smatraj da si gotov.

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo 9k=

RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 22:34

Dakle da rezoniramo , ja ne znam čirilicu. Nismo je učili u školi i ne koristimo je. Nije uopće stvar u tome jel želim znati pismo više jer odgovor je uvijek da jer znanje je moć. I sad ja otvaram firmu kod tebe a tržište mi je takvo da mi za poslovanje treba latinica a ti daješ prednost firmama iz Srbije dok firmu iz Hrvatske diskriminiraš.

Oooo pa to će biti baš fino. Pripremite se na udar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 22:43

Prvo vam ide tužba na međunarodnim sudovima a vjerojatno i preko visokog predstavnika jer kršite Dejtom ( ekonomski diskriminirate jedno pismo koje je potpuno ravnopravno s drugim po slovu zakona ). To je poruka stranim investitorima da tu nisu čista posla i da tamo ne otvaraju urede.

Onda vam ide prebacivanje sjedišta firmi koje jednostavno zbog prirode posla moraju koristiti latinicu a da tebi uplačuju porez a ti s njime finaciraš ove druge jok pajdo taj film nećeš gledat.

Zatim to vaše srbovanje kako ćete izbaciti sve firme a favorizirati srpske ( jer srpska čirilica ima prednost i dobija pare ) će vam završiti tako da će vam sve iselit negdje drugdje a tržište RS neće biti ključno za kompanije koje se bave prodajom.

Pa pa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 23:06

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:U kojem su ovi svijetu kad je ekonomija u pitanju ?!?!?!

Svašta. Ovo je diskriminacija po ekonomskoj osnovi.

Pa imaju puno pravo, u Grčkoj je sve na Grčkom pismu, u Armeniji na Armenskom, u Gruziji na Gruzijskom, isto kao i Bugarska čirilica u Bugarskoj...

Izrael isto forsira Hebrejsko pismo, kao i islamske zemlje Arapsko.

Bugarska ćirilica je dobar primjer zašto tu zemlju strane investicije zaobilaze.

Evo idu opet na izbore.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/bugarska-ide-prema-novim-izborima-trecima-ove-godine-20210902

Grčka odavno u EU i euro , povoljan zemljopisni položaj te zainteresiranost većih globalnih sila za tu državu. Turska i Rumunjska latinica.

Evo sve trće strani investitori tamo da se muče s njihovom čirilicom. Aj zdravo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Thu 2 Sep - 23:25

Neće to ić tako kako su oni zamislili. Za istočnu RS me nije ni brige al ovo da mi u zapadnoj RS favoriziraš srpske firme a istiskuješ hrvatske...

To će te koštati. Jako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by Hektorović Fri 3 Sep - 0:06

Egipat je u škole uveo hijeroglife 

Mi bi trebali glagoljicu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by RayMabus Fri 3 Sep - 0:14

Hektorović wrote:Egipat je u škole uveo hijeroglife 

Mi bi trebali glagoljicu.
Ja mislim da ti uopće nisi shvatio ništa od onoga šta sam ja napisao. Ili si podkapacitiran ili ne želiš shvatiti. U oba dva slučaja nemam ti namjeru ponovo objašnjavati.

Javni dug RS je za sto miljona veći nego od Federacije ( koja između ostalog ima puno jaču ekonomiju ).

https://balkans.aljazeera.net/videos/2021/9/2/dug-republike-srpke-ce-vracati-gradjani-porezima

Sad ću vas totalno potopit nakon šta ste ovo uveli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by Hektorović Fri 3 Sep - 0:22

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Egipat je u škole uveo hijeroglife 

Mi bi trebali glagoljicu.
Ja mislim da ti uopće nisi shvatio ništa od onoga šta sam ja napisao. Ili si podkapacitiran ili ne želiš shvatiti. U oba dva slučaja nemam ti namjeru ponovo objašnjavati.

Javni dug RS je za sto miljona veći nego od Federacije ( koja između ostalog ima puno jaču ekonomiju ).

https://balkans.aljazeera.net/videos/2021/9/2/dug-republike-srpke-ce-vracati-gradjani-porezima

Sad ću vas totalno potopit nakon šta ste ovo uveli.

RS nema županijsku razinu tako da se uglavnom zadužuje entitet, dok u federaciji to uz entitet rade više i gradovi i županije
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo Empty Re: RS i Srbija prelaze na čirilicu, olakšice privrednicima koji koriste to pismo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum