ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Istina o svemu što postoji!

Page 37 of 38 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next

Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Fri 9 Jun - 20:56

Iako postoje mnoge druge dimenzije prostor-vremena osim ove naše, one nemaju nimalo utjecaja na našu dimenziju, a isto je i suprotno.

Svaka dimenzija ima svoj vlastiti razvoj i svoje vrijeme i svoj prostor nezavisno od bilo koje druge dimenzije, tako da je zapravo nevažno da li postoje ili ne te druge dimenzije.

Ali, da bi uopće naša dimenzija prostor-vremena nastala, postojala i razvijala se, e na to i te kako ima utjecaja KADA te druge dimenzije nastaju, jer upravo to određuje KADA će nastati naša dimenzija, i tako je sa svakom drugom dimenzijom, dakle svaka ima određeni trenutak nastanka, i ne može nastati ni prije a ni poslije toga, e da!  :)

teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Thu 22 Jun - 15:48

"Naša dimenzija prostor-vremena je fizički doslovno beskonačna, ali zbog zakona širenja prostora kao i vremena ima KONAČAN prostorni oblik (savršena kocka), kao i KONAČAN vremenski period trajanja (linearno vrijeme koje ide samo u jednom smjeru).

Tako da je naša dimenzija zapravo BESKONAČNOST u prostornom i vremenskom smislu, unutar beskonačna a izvana konačne veličine, isto je i sa svim drugim dimenzijama koje postoje.

Kada sve te dimenzije zbrojimo, dobijamo jednu veću dimenziju, ali koja također sveukupno nije apsolutna beskonačnost, jer je i ona unutar beskonačna ali izvana konačne veličine.


Tek IZNAD te veće dimenzije nalazi se APSOLUTNA BESKONAČNOST, koja je jedina doslovno beskonačna i unutar sebe ali i izvana."

Eto neke "sitnice" iz moje "teorije svega", e da!  :)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sat 8 Jul - 20:33

Naš svemir nije beskonačan, niti to može ikada biti, sve što se sastoji od nekih jedinica, bilo materije, bilo prostora i vremena, ne može biti beskonačno veliko, jedino beskonačno veliko može biti samo ono što nema nikakvih jedinica, a to je jedino NIŠTA, u apsolutnom smislu te riječi, e da!  B-)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Wed 26 Jul - 18:40

Prostor se sastoji od najmanjih prostornih jedinica, i u obliku je SAVRŠENE KOCKE, dakle sa jednakim duljinama i stranica i dijagonala, nitko od živih bića NE MOŽE doći do kraja prostora, ne samo zato jer je toliko velik, već zato jer NEMA više dovoljno vremena da bi se došlo do kraja ako bi se išlo samo u jednom smjeru dokle naše prostor-vrijeme postoji, e da!  B-)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sun 6 Aug - 11:16

Prostor dakle nitko nikada neće vidjeti u cijelosti, ali to ne znači da mi ljudi ne možemo znati kakav oblik ima i da li ima ili nema kraja, jer ako je prostor savršena kocka jasno je sve što se toga tiče, e da!  :)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Tue 15 Aug - 13:24

Naš prostor, SAVRŠENA KOCKA,  iako je ogroman, samo je mali sićušni djelić naše cjelokupne dimenzije prostor-vremena, a opet naša cijela dimenzija samo je mali sićušni dio multidimenzija od kojih je svaka doslovno beskonačno puta veća (ili manja), jedna od druge.

A naš svemir (iako nevjerojatno velik za nas ljude),  je opet samo mali sićušni dio našega prostora.

Koliko smo mi ljudi onda mali s obzirom na sve te velebne veličine je valjda kristalno jasno, ali iako mali, mi smo dovoljno "veliki" da sve to objasnimo KAKO sve to funkcionira, e da!  :thumbup1
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Thu 17 Aug - 15:43

Sada se postavlja pitanje TKO to može ama baš sve o cijeloj stvarnosti objasniti?

Znanost i religije to nisu sposobne.

A tko je onda zbilja sposoban za to, da nam da pravu istinu o svemu postojećem, e da?  :?
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sun 3 Sep - 13:00

Istinu može svatko naći, ali mora pronaći sredstvo, zapravo alat  s kojim će do toga doći, e da!  :D
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Tue 12 Sep - 20:53

Alat za istinu je samo jedan, METAFIZIKA, ali ona prava, a ne mlaćenje prazne slame, e da!  :thumbup1
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sun 17 Sep - 14:42

Metafizika može objasniti sve što postoji, to su dakako Umne jednadžbe, koje se ne mogu fizički provjeriti, ali to ne znači da to nije baš tako, upravo suprotno, stvarnost je takva kakvom je opisuju metafizičke formule, e da!  B-)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Wed 20 Sep - 17:14

np+np=npI2np

Formula opisuje sve prostone dimenzije koje postoje.

np je nulti najmanji prostor koji postoji, pa se od njega računa prema sve većim prostornim veličinama, na kraju se dobije i prostorna beskonačnost, e da!  :)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Tue 26 Sep - 20:56

Svaka dimenzija koja postoji beskonačna je za sebe, ali konačna za druge, e da!   B-)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Thu 5 Oct - 18:35

Bog koji je sve stvorio što postoji, nije osobno biće, a istovremeno je i beskonačan i konačan, i upravo ta formula omogućila je stvaranje ne samo našega svijeta, nego svih svjetova koji postoje, s time da je moguće da još neki svjetovi nisu ni nastali, isto kao i to da su već svi nestali, e da!  :)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by T. Fri 6 Oct - 23:38

teodozije poštovani, ne dođe ti još do istine...
polako, odnio vrag prišu (žurbu)... :tu

_________________
Istina o svemu što postoji! - Page 37 Unname11
T.
T.

Posts : 17123
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by immortal Sat 7 Oct - 7:58

teodor.francic wrote:
metilda wrote:S nestrpljenjem očekujemo konzistentnu teoriju. Ovaj uvod si već napisao i na Religiji ali se nisi pomakao dalje od njega. Pitalice su dobra razbibriga ali ima ih na tisuće na netu pa su djelovale kao neozbiljan uvod u jednu tako sveobuhvatnu teoriju. Nemoj sad opet 137 stranica ponavljanja da Jahve nije vječan. To si rekao jednom pa je vrijeme i da dokažeš. Samo kažem!
Naravno da Jahve nije vječan, vidjeli su Ga mnogi ljudi, dok vječnoga Boga nitko nije vidio, ne samo od ljudi, nego nitko ni iz svemira, ni izvan svemira a ni u cijelom multisvemiru, Bog je DALEKO iznad svega toga.

A što se pitalica mozgalica tiče, i te kako TREBA vježbati svoj Um takvim pitanjima, jer Um je isto kao i svaki drugi naš organ, ak ga ne vježbaš vremenom zakrlžja i malo ili skoro nikakve koristi od njega, garant. Einstein se NIJE šalio kada je rekao da nije pametan čovjek, nego da sa samo voli PITATI, a tko se pita može i pronaći odgovor, pa še kak. Na putu prema istini o svemu čovjek može učiniti samo dvije greške, negdje stati na putu, ili uopće ne krenuti, kaže Buda, i u pravu je. E pa ja nisam stao na tom putu a krenuo sam njime, čak sam došao i DO KRAJA, samo kažem, i svoju teoriju ću prezentirati cijelom svijetu, pa neka netko nađe grešku ako može.

Dokazati ću da nikakvo vječno biće NIJE stvorilo naš svemir, a ni da je svemir nastao Velikim praskom, kojega zapravo nikada nije ni bilo, već su svemir napravila PRVA rođena bića u našem prostor-vremenu, bića od svjetlosti, koja su mnogi ljudi imali privilegiju vidjeti već u ovom životu, koja nisu materijalne prirode, dakle inteligentna bića NE iz našega svemira, točnije Vansvemirska bića, iliti Vansvemirska Inteligencija, koja je napravila evoluciju na Zemlji, počevši od najjednostavnijih organizama pa svema sve složenijima, čovjek je vrhunac toga remek djela, napravljen sa istom BITI kao što to imaju i sama ta PRVA bića u našem prostor-vremenu.

Ta Prva bića se u Bibliji zovu JAHVE, zato kod stvaranja čovjeka i piše u množini: 




Postanak 1,26I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Dakako, dokazati ću i KAKO su nastala ta bića i gdje, ali detaljno sve o tome samo u teoriji, seveda, na forumima dajem samo rezultate, e da! :tu
već si počeo s nebulozama

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by immortal Sat 7 Oct - 8:01

teodor.francic wrote:Eto što moja teorija tvrdi da je JEDINI pravi vječni Bog što postoji, što ću i dokazati, e da:






"Za Boga se kaže da nije materija ni prostor ni vrijeme ni bilo što što postoji u našem svijetu, onda ne može drugo biti nego Ništa, to je jedini izraz koji sve to obuhvaća.

A Ništa postoji i bez uzroka, i beskonačno je, i izvan je prostora i vremena, i vječno je, i ima kapaciteta napraviti sve svjetove koji postoje.

Ništa i Bog su zapravo jedno te isto, jer samo je jedan uzrok svega što postoji! 


Ako netko misli da iz Ništa nije moguće da bilo što nastane, jako se prevario, tako sam i ja mislio prije, ali morao sam promijeniti mišljenje, a i vi ćete, garant" 
ne razumijem nečiju potrebu da pokušava druge uvjeriti da Bog ne postoji

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sat 7 Oct - 15:29

immortal wrote:
teodor.francic wrote:
metilda wrote:S nestrpljenjem očekujemo konzistentnu teoriju. Ovaj uvod si već napisao i na Religiji ali se nisi pomakao dalje od njega. Pitalice su dobra razbibriga ali ima ih na tisuće na netu pa su djelovale kao neozbiljan uvod u jednu tako sveobuhvatnu teoriju. Nemoj sad opet 137 stranica ponavljanja da Jahve nije vječan. To si rekao jednom pa je vrijeme i da dokažeš. Samo kažem!
Naravno da Jahve nije vječan, vidjeli su Ga mnogi ljudi, dok vječnoga Boga nitko nije vidio, ne samo od ljudi, nego nitko ni iz svemira, ni izvan svemira a ni u cijelom multisvemiru, Bog je DALEKO iznad svega toga.

A što se pitalica mozgalica tiče, i te kako TREBA vježbati svoj Um takvim pitanjima, jer Um je isto kao i svaki drugi naš organ, ak ga ne vježbaš vremenom zakrlžja i malo ili skoro nikakve koristi od njega, garant. Einstein se NIJE šalio kada je rekao da nije pametan čovjek, nego da sa samo voli PITATI, a tko se pita može i pronaći odgovor, pa še kak. Na putu prema istini o svemu čovjek može učiniti samo dvije greške, negdje stati na putu, ili uopće ne krenuti, kaže Buda, i u pravu je. E pa ja nisam stao na tom putu a krenuo sam njime, čak sam došao i DO KRAJA, samo kažem, i svoju teoriju ću prezentirati cijelom svijetu, pa neka netko nađe grešku ako može.

Dokazati ću da nikakvo vječno biće NIJE stvorilo naš svemir, a ni da je svemir nastao Velikim praskom, kojega zapravo nikada nije ni bilo, već su svemir napravila PRVA rođena bića u našem prostor-vremenu, bića od svjetlosti, koja su mnogi ljudi imali privilegiju vidjeti već u ovom životu, koja nisu materijalne prirode, dakle inteligentna bića NE iz našega svemira, točnije Vansvemirska bića, iliti Vansvemirska Inteligencija, koja je napravila evoluciju na Zemlji, počevši od najjednostavnijih organizama pa svema sve složenijima, čovjek je vrhunac toga remek djela, napravljen sa istom BITI kao što to imaju i sama ta PRVA bića u našem prostor-vremenu.

Ta Prva bića se u Bibliji zovu JAHVE, zato kod stvaranja čovjeka i piše u množini: 





Postanak 1,26I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Dakako, dokazati ću i KAKO su nastala ta bića i gdje, ali detaljno sve o tome samo u teoriji, seveda, na forumima dajem samo rezultate, e da! :tu
već si počeo s nebulozama
Nisu to nebuloze nego istina, koju ćeš jednom i ti znati, za sada je dovoljno da je čuješ, e da.
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sat 7 Oct - 15:32

immortal wrote:
teodor.francic wrote:Eto što moja teorija tvrdi da je JEDINI pravi vječni Bog što postoji, što ću i dokazati, e da:






"Za Boga se kaže da nije materija ni prostor ni vrijeme ni bilo što što postoji u našem svijetu, onda ne može drugo biti nego Ništa, to je jedini izraz koji sve to obuhvaća.

A Ništa postoji i bez uzroka, i beskonačno je, i izvan je prostora i vremena, i vječno je, i ima kapaciteta napraviti sve svjetove koji postoje.

Ništa i Bog su zapravo jedno te isto, jer samo je jedan uzrok svega što postoji! 


Ako netko misli da iz Ništa nije moguće da bilo što nastane, jako se prevario, tako sam i ja mislio prije, ali morao sam promijeniti mišljenje, a i vi ćete, garant" 
ne razumijem nečiju potrebu da pokušava druge uvjeriti da Bog ne postoji
Ne uvjeravam ja nikoga ni u što, istina je da postoji Bog ali nije osobno biće, kada dovoljno odrasteš (čitaj kada se odrekneš bajki u koje vjeruješ ili su te u njih uvjerili), biti će ti to jasno zašto je tako, dotle je moje da govorim istinu, a ne laži o Bogu, e da!  :)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sat 7 Oct - 15:34

T. wrote:teodozije poštovani, ne dođe ti još do istine...
polako, odnio vrag prišu (žurbu)... :tu
Istina o svemu je KOD MENE, nazvana je kako i treba "teorija svega", i ne šalim se, a pišem ono što ona dokazuje, a ne bajke u koje milijarde ljudi danas vjeruju, bilo u religijske ili znanstvene, svejedno.  B-)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sat 21 Oct - 20:08

Istina o našem postanku nije ni neko vječno svjesno biće (takvo ne postoji), ali ni Veliki prasak (koji se nikada nije dogodio), tako da nije čudno da su ljudi još uvijek nejedinstveni glede toga, kada nitko ni ne zna pravu istinu o tome, samo kažem, e da!  :)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic Sun 5 Nov - 15:22

Istina je da postoji Bog, ali nije ono u što ljudi danas vjeruju, e da!  B-)
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! - Page 37 Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 38 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum