ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by Maggie19 23/8/2021, 09:19

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/novo-istrazivanje-otkriva-izvanbracni-zivot-je-ok-ali-mi-cemo-ipak-do-35-biti-u-braku-i-imati-djecu-15096654

Jos smo konzerve, dobro je ;-^^

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by epikur37 23/8/2021, 09:23

Jutarnji i libertardi na aparatimah :)

Dobri rezultati, malo još pojačati konzervativno crkvenog nauka i za 5 smo!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by Maggie19 23/8/2021, 12:34

Da, ocekivao bi covjek liberalnije stavove nakon cjelodnevne, mocne medijske manipulacije, kad li ono..;-&

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by dijagram 23/8/2021, 12:54

Maggie19 wrote:Da, ocekivao bi covjek liberalnije stavove nakon cjelodnevne, mocne medijske manipulacije, kad li ono..;-&
Dovest će to plenki i kuščević na svoje, malo strpljenja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18697
2015-08-09


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by RayMabus 23/8/2021, 13:14

Žene su sklonije braku al samo pod uvjetom da osjete da će im taj muškarac pružiti podršku ( sigurnost i zaštitu jer gleda djecu sutra kad dođu pa da ih zaštiti na sve načine u tu joj treba muškarac koji nudi sigurnost i zaštitu ).

Ja kad bi im spomenuo koliko nekretnina imam ne bi ih se moga riješiti. Odma šire noge i ideja braka im se odma otvori itd.

Žene teže emancipaciji al su po ovom pitanju puno konzervativnije od muških jer za odgoj djece treba joj oslonac u tom muškaracu u vidu sigurnosti ( fizičke i materijalne ) dakle same traže sigurnost i zaštitu šta je u osnovi njihovo sasvim prirodno ponašanje s obzirom da rađaju malu djecu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by RayMabus 23/8/2021, 13:24

Ovo istraživanje mi uopće nije bitno. Prvo rađeno je samo na studenskoj populaciji a šta nije ukupna populacija a drugo tuđa mišljenja me po ovom pitanju koja se tiču mog života uopće ne zanimaju šta netko drugi oće.

Uostalom želje i ideje ( postulati ) su jedno a praksa je nešto skroz drugo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by RayMabus 23/8/2021, 16:33

I ja sam dok sam bio mlađi imao pozitivne i idealističke predodžbe o drugoj dinamici no život te razuvjeri.

Želje ( postulati ) su jedno a praksa skroz drugo. Zato ovo istraživanje šta bi oni ( mladi ) htjeli i šta zamišljaju nema nikakvu težinu u ničemu.

Praksa ( sam život u praksi ) je nešto skroz drugo od onoga šta mi maštamo u svojoj glavi a u vezi s tom drugom dinamikom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by RayMabus 23/8/2021, 16:50

Moramo uzeti faktor emanicipacije koja je nova pojava s početka 20 stoljeća pa je postepeno rasla. Danas ćeš dobiti ženu koja često ima nerealne zahtjev vezano uz to šta sve muški treba , ambiciozna je i ono jednostavno više ne sluša nego je svoja.

To se ne može zanemariti i to sad mijenja stvari dosta pošto više nisi ti glavni nego ona jer je ako rodi zaštićena ko lički medvjed a ti si ispušio i onda ako ti nećeš nju da slušaš to ide rastava i ide ti fino alimentacija i još štošta drugo plus radi unuka još će i tvoji roditelji na njenu stranu stat tako da si izgorija skroz.

Pametnije je s time ne imat posla jer ne vodi ka opstanku tebe kao pojedinca a šta je u osnovi smisao te veze.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by RayMabus 23/8/2021, 17:11

Kao muškarci ne možemo baš dopustit da nam društvo koje je sad matrijarhat oduzme sva stečena prava na fintu da je dijete najvažnije odnosno majka i dijete.

To je finta da one preuzmu svu vlast. Sad fino slom nataliteta pa ako neko društvo želi djecu neka to i finamcira.

A ako ne želi nema veze.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nove generacije o zivotu, braku, djeci.. Empty Re: Nove generacije o zivotu, braku, djeci..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum