ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nikola Tesla - DOLAZAK

Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 23/7/2021, 22:18

[ltr]Otkrivene tajne i poruke svjetlosti

NIKOLA TESLA (1856.-1943.)

TERA-EL

Nikola Tesla bio je veliki filantrop, veliki znanstveni genij. Netko tko je tijekom svog života razvio izvanredne teorije, postigao nevjerojatne izume i divne stvari. Učinio je to jednostavno kako bi služio čovječanstvu. I unatoč tome, za svoju uslugu nije ništa tražio. Pravi Gospodar Svjetlosti koji je živio da služi čovječanstvu.

SJEDNICA 12. SIJEČANJA 2010

Sugovornik: Gospodaru, imam pitanje za budućnost, postoji li nešto zanimljivo u vezi s Nikolom Teslom?

Ruanel: Ova je tema za cjelovitu sesiju, postigao je stvari koje su kasnije uništene, bilo je materijala koji je uništen.

Sugovornik: Ali, je li Nikola Tesla bio vanzemaljac? Je li imao kontakt sa izvanzemaljcima? ...

Ruanel: Nikola Tesla imao je privilegiran um ... do te mjere da je postigao otkrića ... i čak je kalkulirao ... i u to je vrlo teško povjerovati, primijetite da govorimo o prije jednog stoljeća, bez obzira na to imao matematičke izračune povezane s teleportacijom.

Sugovornik: Nevjerojatno! ...

Ruanel: I više ne govorim o bežičnoj električnoj energiji.

Međuučitelj: Je li nešto postigao? ...

Ruanel: Postigao je mnogo više od onoga što su japanski znanstvenici postigli na kraju XX. Stoljeća.

SJEDNICA 10 / FEB / 2010

Subjekt koji je došao u dijalog: Tera-El, Thetan ili 90% Nikole Tesle

Napomena: Trenutno se duh Nikole Tesle reinkarnirao.

Tera-El: Draga braćo, kontaktirali su me s vama kako bih pripovijedao o prošlom životu i svom sadašnjem životu. Ja sam tetan koji nastanjuje suprafizičku razinu 5 podnivo 9, a moja je misija, osim vođenja, razotkrivanje različitih tajni.

Ponekad, kako bih izbjegao zabunu, radije vam ne iznosim detalje svoje sadašnje inkarnacije. Ako mi želite dati konceptualno ime, možete me nazvati Tera-El, na taj način se nekako uspostavlja veza.

1856. godine vojni čovjek Milutin promatrao je na nebu vatreni trag koji će mu promijeniti život. Vatreni trag u području koji je slijedio očima prema mjestu. Pronašao je leteći aparat s vrlo malom bebom i majkom koja nije pokazivala znakove života.

Milutin je bio čovjek vjere, čovjek koji je uvijek propovijedao ljubav Bogu, čovjek koji je, iako je živio da odraste, živio i za ostale; volio je i voljela ga je njegova supruga, i iako je poštovao zakone kao dobar vojnik, nije osudio događaj letećeg objekta.

Uzeo je bebu u ruke i s dvojicom pouzdanih ljudi na usluzi, Slavenom i Vorticem, ljudima od njegovog intimnog povjerenja, učinio da aparat nestane. Karakteriziralo se da ova dva muškarca nisu jako bistra; pitali su Milutina što se dogodilo. A budući da je aparat bio toliko deformiran, rekao im je da je to zemaljski neprijateljski aparat i da ga je očito vozila špijunska žena. Budući da nije želio poticati više neprijateljstva, zamolio je svoje suborce da to ne prenose visokom zapovjedništvu. Aparat je "nestao", a žena je pokopana.

Mladi Milutin uzeo je bebu, onu za čije postojanje u tom aparatu njegovi drugovi nikada nisu znali.

Liječnik Fardek, intimni prijatelj obitelji, potpisao je rodni list i dječak, odnosno ja osobno, izgleda da sam se rodio u gradu Smiljan 10. srpnja 1856. godine.

To je bilo iznenađenje moga oca kad je vidio da taj dječak kojeg je usvojio kao vlastitog sina nije s ovog svijeta da je njegova vjera još više ojačala. Napustio je vojnu karijeru i postao svećenik pravoslavne crkve u Srbiji.

Ona koja mi je bila udomiteljica, nije imala formalno obrazovanje, ali je imala briljantni duh, iznimno pamćenje i bila je ta koja me podržavala u mom fizičkom, duhovnom i intelektualnom rastu.

Prije ove priče, gdje sam se rodio u Smiljanu, 10. srpnja 1856. godine, postojala je još jedna priča. U dalekom svijetu u kojem su se moji biološki roditelji apsolutno protivili: Voljena majka, studiozni istražitelj, inteligentna, svega što je bilo povezano s astrofizikom, jedna od rijetkih žena koja je dobila ulogu pilota svemirskih letjelica u tom svijetu i moj otac u tom svijetu, vojni čovjek, isti poput Milutina na Zemlji, ali apsolutno drugačiji: nemilosrdan, rekli biste bez duše. Nekoliko puta je zapravo na kraju napao majku, ali budući da je na tom svijetu imao veliku vojnu i političku moć, majka više nije mogla nastaviti.

Kad je otac otišao u obilazak drugog kontinenta. ironično i umišljeno - održati konferenciju o miroljubivosti da je bio skroz sklon ratu i podvrgavanju siromašnih zemalja kojih je bilo na tom svijetu, a bilo ih je mnogo, majka je iskoristila da uzme potrebnih nekoliko stvari i sa svojim izumom to bi bila anti ra [/ltr]
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 23/7/2021, 22:25

[ltr]dar aparat, - kažem to na taj način jer je koncept nemoguće prevesti za ovu posudu - pobjegla je s tog svijeta. I unatoč tome što je ušao u mali brod, imao je međuzvjezdani kapacitet i u svojim je računalima detektirao ono što biste nazvali svemirskim pukotinama kako bi stiglo do Sunca 3, na Zemlju.

Ali nije sve bilo tako jednostavno, posljednje premlaćivanje koje je majka dobila od mog oca interno ju je jako povrijedilo i jedini način da me zaštiti bio je bijeg od tog biološkog oca.

Putanja broda za naučnike u tom svijetu nije mogla biti otkrivena. Moj biološki otac u toj inkarnaciji jedino što je znao je da nedostaje brod, moja majka i ja. Za kratko vrijeme zaboravio nas je. Što mu se dogodilo, u ovoj je priči nevažno.

Posljednjom snagom moje majke stigla je u zemaljsku atmosferu i štiteći brod s minimalnim energetskim poljem izgubila je svijest i brod je pao. Polje sile plus unutarnja antigravitacija broda spriječilo je uništavanje aparata i izbjegavalo rane u meni kao bebi.

Paradoksalno, kad me je pronašao Milutin, moj hranitelj, imao sam točno zemaljsku godinu, odnosno, zapravo, to bi bio 10. srpnja 1855. godine, a očito je zabilježen godinu dana kasnije.

Pitat ćete se: "Ako netko - kao duh - planira određeni život, u određenom svijetu, da ispuni određenu misiju, kako je moguće da je mojih 10% završilo u drugom svijetu s drugom misijom koja je bila potpuno drugačija?" Ali nije tako na ovaj način; kao i vi u vašoj lijepoj igri šaha, i vi koji ste stručnjak za nju možete vizualizirati poteze prije nego što ih napravite, čak i mnoge poteze unaprijed, a u mom slučaju možete imati veći izračun vjerojatnosti kao mentalni koncept , Učinio sam istu stvar sa bićima fizičke razine, procijenio sam mogućnosti i predvidio sam da je jedan od tih poteza te igre bio moja majka koja će pobjeći iz tog svijeta i postojala je veća mogućnost zbog ne kompatibilnost mojih roditelja zbog viših astronautičkih studija koje je imala moja majka. Pitat ćete: "A zašto nisam izravno namjeravao utjeloviti Sun 3 kao Milutinov sin?" Možda je i to dio šahovske igre.

Milutin me volio kao da sam mu rođeni sin, ali u isto vrijeme vidio me je kao Božji znak; zbog toga je napustio vojnu karijeru, zbog toga je zavjete položio kao svećenik Srpske pravoslavne crkve.

Rekao je majci, mojoj hraniteljici da me našao na poljima. Očito je isto to rečeno i liječniku. To će reći da sam za mamu uvijek bio zemaljski dječak.

Ali doista sam imao čudesno pamćenje; Naučio sam nekoliko jezika, volio sam puno istraživati, čitao sam tekstove na nekoliko jezika, ali prije svega pitao sam se o smislu života, što je svijet, kakvu sam misiju donio. Kao inkarnirani 10%, ignorirao sam da sam došao s drugog svijeta.

Kad sam napunio šest godina, otac mi je u jednoj od šetnji jednostavnim jezikom, jednostavnim, ali konkretnim riječima, rekao tko sam, dodajući svim rečenicama da me voli tako duboko, na toliko dubok način da je njegov vlastiti život bio inferioran u odnosu na ljubav koju je osjećao prema meni.

Moj odgovor je bio:

- Oče, osjećam isto prema tebi i prema majci. Volim vas oboje duboko.

Rasla sam. Kod kuće sam se okupljao i rastavljao stvari, volio sam istraživati ​​sve ono mehaničko i dok sam odrastao imao sam toliko predanosti studiju da sam na kraju zanemario svoj fizički dio, bilo je noći koje su mogle spavati četiri ili pet sati. Oslabio sam, oslabio sam puno. Zarazio sam se malarijom, imao sam višu temperaturu, dva puta sam bio na rubu smrti, dva puta ...

Moj otac Milutin toliko se brinuo i vidio je da mi se sviđa inženjerstvo, ali znao je da su potrebne godine intenzivnih studija i jaka disciplina te se bojao da sam još više oslabio.

I rekao mi je:

- Sine, možda jednako dobro kao što si mi bio znak, možda mi danas Bog, sa svojom slabošću, pošalje znak da se navikneš i budeš svećenik.

-Ne, oče, vjerujem da moja misija ide drugim putem i ovo ne propušta zaslužiti Ljubav koju osjećam prema Ocu, prema Stvoritelju.

Studirao sam inženjersku karijeru na Višoj realnoj gimnaziji u Hrvatskoj, bio sam posvećen električnom eksperimentiranju, u tri godine uspješno sam završio karijeru koja je u najboljem slučaju na kraju zahtijevala četiri ili pet godina. Ali to je bila moja budućnost, budućnost koju sam napisao.

Kad sam završio studij, oba su se roditelja složila i pokazali su mi da sam toliko zahtjevan prema sebi i tražili su od mene vjersku karijeru, nije bilo važno zvanje inženjera.

Prebolio sam koleru, bio sam još jednom, treći put na rubu smrti i u tom sam trenutku primio poziv da služim vojsku.

Moj otac Milutin psihički je bio jako loš. Razmišljao je: "Ako moj sin preživi koleru, bit će upisan u vojsku".

Napravio bi th [/ltr]
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 23/7/2021, 22:31

[ltr]nemoguće je tako da nastavim vjersku karijeru. Ponekad mi se ljestvica tona spustila, osjećao sam se jako loše, jedva sam imao snage ustati iz kreveta, čak sam bio i loše volje, bilo je to kao da me nešto izvlači iz trasiranih planova koje nisam znao u zapravo, ono što je moj duhovni dio trasirao, ali kako sam imao određeni instinkt.

Otac me vidio toliko loše da mi je rekao:

- Želite li studirati elektrotehniku? Učini, učini! Molim. poslao me na odmorište kako bih se mogao oporaviti. Zeleno, drveće, svježi zrak.

A Milutin, budući da su mu u Sili ostali neki prijatelji, koristio je svoje utjecaje kako bi izbjegao da odslužim vojni rok.

Oporavila sam se od zdravstvenih problema i bila sam potpuno posvećena svom poslu. Privuklo me sve što je povezano s električnom temom jer sam znao da električna energija nije sadašnjost, već budućnost i da zahvaljujući električnoj energiji mogu postići mnogo toga, mnogo toga.

Na kraju imam predosjećaj da kablovi nisu bili potrebni i žice nisu bile potrebne da bi se poruke mogle prenositi na daljinu i da bih trebao izmisliti te uređaje jer sam duboko u sebi imao predodžbu kako to učiniti i moji će izumi revolucionirati budućnost planeta Zemlje.

A ponekad se planovi, poput šahovskih poteza, dovrše, jer je ovaj srpski mladić, kojeg je Milutin zapravo pronašao i registrirao 10. srpnja 1856. godine, svojim izumima promijenio planet Zemlju.

Kad sam se bestjelesio 7. siječnja 1943., bilo je to kao da sam ostao u želji za još. Htio sam nastaviti sa svojom misijom pomaganja.

Tri i pol godine kasnije ponovno sam utjelovio, u ovo sam vrijeme utjelovljen i također ispunjavam misiju.

Sad ću otići i nastavit ću pripovijedati detalje stvari koje sam izmislio. Možete mi reći, Tera-El, avion 5, podnivo 9.

Draga braćo, šaljem vam sve svoje Svjetlo. Do drugog trenutka.

SJEDNICA 24 / FEB / 2010

Entitet koji je došao u dijalog: Tera-El, thetan ili 90% Nikole Tesle

Tera-El: Draga braćo, ponovno sam se okupila s vama kako bih prenijela novu poruku i aspekte mog prethodnog života. Bio sam poznat pod konceptualnim imenom Tera-El.

Otac me krstio kao Nikolu, napisao mi je datum rođenja 1856. godine, a ja sam rasla. Kao što sam rekao na prethodnoj sesiji, imao sam nekoliko bolesti: malariju, koleru, bio sam na rubu smrti; rijetki su pretpostavljali da moja tjelesna građa nema antitijela za suzbijanje bakterija i virusa Sunca 3.

U ovoj sesiji neću izvoditi detaljnu biografiju svog života svake godine, s vremena na vrijeme; Komentirat ću aspekte onoga što sam dizajnirao, onoga što je poznato, onoga što je nepoznato i formula velikih umova XX. Stoljeća, poput Alberta Einsteina, s kojim se nisam slagao u mnogim razvijenim teorijama.

Krenimo od osnove da sam napravio skice o zračnim puškama koje pucaju na energetske zrake, nema nikakve veze s onim što ste kasnije razvili i onim što nazivate laserskim oružjem, govorio sam o drugoj vrsti energije, koju je vrlo teško prenijeti na dekoder ove posude u ovom trenutku. budući da je riječ o vrlo srodnom dekoderu, vrlo, vrlo srodnom, ali on nema znanje, a ako nema znanje, ne mogu mu prenijeti točno vrstu energije. Mogu samo reći da je u mojim prikazima bilo mikrovalnog oružja, posebni valovi - koji bi čak mogli izazvati probleme gluhoće, bolesti, vrtoglavice i još ozbiljnije probleme, probleme u kojima bi čak i ljudsko biće moglo izgubiti psihomotornu funkciju, ultrazvučno oružje, elektromagnetsko oružje s potenciranim elektromagnetizmom.

Mnoge od tih skica, puno prije moje smrti, uništio sam jer sam shvatio da ova civilizacija nije bila spremna imati to oružje.

Nastavio sam razvijati energetska polja kako bih zaštitio leteće strojeve na takav način da čak ni bomba ne bi imala utjecaja na te štitove. Te skice nisu uništene i znam da su se nakon moje smrti, 1943., mnogi moji izumi koji nisu primijenjeni u praksi držali u strogoj tajnosti.

[/ltr]
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 00:07

Milutin Tesla o Božjem fenomenu 1855 godine

https://banija.rs/novosti/drustvo/13838-cudo-bozije-pred-rodenje-nikole-tesle-kakav-bozji-fenomen-je-video-svestenik-milutin.html
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by Ringo10 24/7/2021, 05:58

Ma kakve su ovo gluposti koje Ray pise

Teslu nasli kao bebu u letecem tanjuru

Kao Supermana

Koje budalastine
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by mentalitet 24/7/2021, 06:04

Ringo10 wrote:Ma kakve su ovo gluposti koje Ray pise

Teslu nasli kao bebu u letecem tanjuru

Kao Supermana

Koje budalastine

Njemu ne zamijeram jer chovjek kad rokne par piva ima pravo da tipka shto hoce..isto kao i ono schwapsko smece sa tom razlikom shto taj pije neko jeftino smece od alkohola pa mu udari u mozak i onda nema pojma shto je natipkao ..a shto je najgore poslije ga nije sram svojih rijechi shto je tipichno za velike 'rvate u prevodu ustashiju i schwapsaka govna shto opet nije ni chudno jer su ispali iz iste kanalizacije..

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5028
2020-07-05


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 06:12

Ringo10 wrote:Ma kakve su ovo gluposti koje Ray pise

Teslu nasli kao bebu u letecem tanjuru

Kao Supermana

Koje budalastine
To ti je prava istina o njegovom porijeklu.

Pao s Marsa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 06:17

Ringo10 wrote:Ma kakve su ovo gluposti koje Ray pise

Teslu nasli kao bebu u letecem tanjuru

Kao Supermana

Koje budalastine
Tesla je najveći um 20 stoljeća. On i jest supermen.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 06:21

Znam da je ovu priču jako teško progutat al to vam je prava istina o njegovom biološkom porijeklu.

Vaš mozak je ograničen. Isto ko šta ne možete fizički skočit pet metara u zrak sa svojim nogama tako ni vaš mozak ne može rješavati neke stvari.

Zato se on inkarnira u pametniji rasu i to tamo di je vidija da će trudnica uteč s bebom na planet Zemlju i da će on tako doć ovdje.

Godina 1855 :

https://www.google.com/amp/s/stil.kurir.rs/amp/36124/nikola-tesla-boziji-fenomen-evo-sta-je-njegov-otac-video-godinu-dana-pre-rodenja-genija
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by vuksadinare 24/7/2021, 06:23

Ne kuzim zasto tesla a ne npr.nobelovac ruzicka ili nobelovac ivan prelog
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 06:24

Pročitajte ovaj tekst :

https://www.google.com/amp/s/stil.kurir.rs/amp/36124/nikola-tesla-boziji-fenomen-evo-sta-je-njegov-otac-video-godinu-dana-pre-rodenja-genija

Njegov posvojitelj opisuje pad meteora ili kapsule u Smiljane 1855 godine.

1856 godine je to dijete koje je našao u kapsuli odveo upisat u rodni list.

Nikola Tesla nije biološki sin Milutina Tesle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by vuksadinare 24/7/2021, 06:26

Ovo sa teslommi vise izgleda da malo prcamo srbe..tesla je najveci dio zivota proveo u americi i njih zaduzio..u hrvatskoj vrlo malo u srbiji jos manje kako veli zoki duze je on proboravii u oklaju nego tesla u beogradu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 06:27

BROJNE TEORIJE


Nikola Tesla, božiji fenomen: Evo šta je njegov otac video godinu dana pre rođenja genija!

Sveštenik Milutin Tesla izveštava o Božjem fenomenu 30. juna 1855. godine po starom kalendaru. Taj fenomen pojavio se nad Smiljanskom dolinom na Petrovdan te godine. Posle godinu dana, rodio mu se sin Nikola



Objavljeno: 26.10.2015. 15:22h  14:50h
Autor: dnevno.hr

Nikola Tesla - DOLAZAK 55373_nikola-tesla_ls
Nikolu Teslu oduvek su nazivali "čudom na zemlji", "neshvaćenim i posebnim genijalcem", a njegova bezvremenska otkrića u tolikoj meri su zadivila svet da su se o njemu raspredale raznorazne teorije od one "da je poslat od samog Boga", pa sve do one da "nije sa ove planete".

Zašto je Nikola Tesla bio nenadmašni genije: Način života ovog Srbina oduševio svet!
Da je teorija o Božjem poslanju ipak izvesnija, otkrio je dnevnik Teslinog oca, sveštenika Milutina, koji je ovaj zapis objavio tačno godinu dana pre rođenja njegovog genijalnog sina:
"Lepi fenomen daje prostome narodu povoda od svake ruke suditi, umnijemu zritelju pak ostala je muka ta što ga se nije mogao sit nagledati, jer ovo pojavljenje Božije prirode toliko je trajalo, koliko bi čovijek mogao tako rekuć šinuti dlanom o dlan. Juče bila je vrućina velika i vozduh ladan, nebo se smješilo i zvijezde sjajile kako igda; najedanput, blisnu od strane istoka, i kao kad bi zabuktalo trista luča potegnu na zapad, zvijezde ukloniše se, i bi reći sva priroda stade; pojavljenje pak preko svoda neba prolazeći činilo se je tako blizu, kao da bi ga iz praće dovatiti mogao, a čulo se je kao daleki vodopad i prosipajući od sebe varnice ostavljalo je modre pruge za sobom, i kad je šmrknulo za prvi brijeg, zaorilo se je tamo, kao da bi se srušila kakva velika kula, a odjek protezao se je u Velebitu na južnoj strani zadugo. Zatijem obuze časkom pomrčina i mirijade svjetila nebesnija ostadoše preblijeđene od lica ovog malog Božijeg fenomena."
Zanimljivo je to što Milutin Tesla izveštava o "Božjem fenomenu" 30. juna 1855. godine po starom kalendaru. Taj fenomen pojavio se nad Smiljanskom dolinom na Petrovdan te godine. Posle godinu dana, sledeće 1856. godine, rodio mu se sin Nikola.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by RayMabus 24/7/2021, 06:31

RayMabus wrote:

  Dnevnik Teslinog oca, sveštenika Milutina, koji je ovaj zapis objavio tačno godinu dana pre rođenja njegovog genijalnog sina: 

"Lepi fenomen daje prostome narodu povoda od svake ruke suditi, umnijemu zritelju pak ostala je muka ta što ga se nije mogao sit nagledati, jer ovo pojavljenje Božije prirode toliko je trajalo, koliko bi čovijek mogao tako rekuć šinuti dlanom o dlan. Juče bila je vrućina velika i vozduh ladan, nebo se smješilo i zvijezde sjajile kako igda; najedanput, blisnu od strane istoka, i kao kad bi zabuktalo trista luča potegnu na zapad, zvijezde ukloniše se, i bi reći sva priroda stade; pojavljenje pak preko svoda neba prolazeći činilo se je tako blizu, kao da bi ga iz praće dovatiti mogao, a čulo se je kao daleki vodopad i prosipajući od sebe varnice ostavljalo je modre pruge za sobom, i kad je šmrknulo za prvi brijeg, zaorilo se je tamo, kao da bi se srušila kakva velika kula, a odjek protezao se je u Velebitu na južnoj strani zadugo. Zatijem obuze časkom pomrčina i mirijade svjetila nebesnija ostadoše preblijeđene od lica ovog malog Božijeg fenomena."

Zanimljivo je to što Milutin Tesla izveštava o "Božjem fenomenu" 30. juna 1855. godine po starom kalendaru. Taj fenomen pojavio se nad Smiljanskom dolinom na Petrovdan te godine. Posle godinu dana, sledeće 1856. godine, rodio mu se sin Nikola.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Nikola Tesla - DOLAZAK Empty Re: Nikola Tesla - DOLAZAK

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum