ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by mutava baštarda 13/7/2021, 11:09

Rasistički ispad Ede Pezzija na HRT-u: 'Englezi su bili drukčiji, ali tamo se svašta doselilo...'

pokušaju 'objašnjavanja' što sve ne valja u engleskoj reprezentaciji, Pezzi je imao izljev nevjerojatnog hejta prema Englezima, kojeg voditelj nije niti pokušao zaustaviti

Novinar Edo Pezzi gostovao je u HRT-ovoj emisiji Studio 4 i komentirao finale Europskog prvenstva u nogometu, a posebno englesku reprezentaciju. U naletu nevjerojatnog hejta sportskog novinara prema jednoj reprezentaciji, kojoj je, kako je sam rekao, poželio da "izgube od Talijana autogolom u 120. minuti", Pezzi je izgovorio ksenofobne izjave u pokušaju 'objašnjavanja' što sve ne valja u engleskoj reprezentaciji.

- Ja sam živio u Engleskoj godinu dana kao student, tamo davno na Svjetskom prvenstvu 1966. u nogometu. To je bio sasvim drukčiji narod od ovoga sada. Svašta je došlo u tu zemlju i tu se ne treba čuditi ovim stvarima - rekao je Pezzi komentirajući činjenicu da su engleski nogometaši skinuli srebrne medalje, a nevjerojatno je da voditelj nije Pezzija zaustavio niti se itko kasnije ispričao za Pezzijeve rasističke izjave.

To posebno čudi u trenutku kada cijeli svijet osuđuje rasističke uvrede koje posljednjih dana trpe engleski reprezentativci Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka, a istovremeno na hrvatskoj javnoj televiziji novinar mrtav-hladan kaže da se u Englesku svašta doselilo i to ističe kao uzrok loših pojava u Engleskoj. Osudio je čak i klečanje engleskih nogometaša, čin koji je na prvenstvu većina reprezentacija prakticirala u znak podrške igračima crne boje kože, ali su i time slali poruku da rasizmu nema mjesta u sportu. Uvrede i prijetnje mladim engleskim reprezentativcima nakon finala potvrđuju da je rasizam itekako prisutan u sportu i da klečanje prije utakmice svakako ima smisla.
Ovo je inače cijeli Pezzijev komentar, koji je HRT objavio na Facebooku, čak i titlovao ksenofobni dio koji je izgovorio u eteru javne televizije:

"Ja sam priželjkivao da Italija pobijedi autogolom Engleza u 120. minuti. Oni su davno prestali biti gentlemani. I ovo klečanje i ovo skidanje. Ono brutalno skidanje srebrne medalje, to je sramota za jednu naciju koja se maksimalno pokvarila. Ja sam živio u Engleskoj godinu dana kao student, tamo davno na Svjetskom prvenstvu 1966. u nogometu. To je bio sasvim drukčiji narod od ovoga sada. Svašta je došlo u tu zemlju i tu se ne treba čuditi ovim stvarima. Oni su previše napuhani, oni previše misle da su oni jedini i kako oni kažu "izmislili smo nogomet", tako da sva ova zezancija, gdje su talijanski igrači sad rekli "Nogomet se vratio kući", ali su mislili na Rim, mene veseli. Mislim da je na kraju krajeva sve došlo na svoje i da je ovo pošteni epilog prvenstva. Ovima još treba da 40, 50 godina čekaju. Oni su svjetsko prvenstvo osvojili protiv Nijemaca na mali lopovluk. Sjećate se gola Geoffa Hursta, je li prošla lopta ili nije? Nije bilo ove tehnologije kao danas. Sad su skoro to ponovili i dobro da im se ovo dogodilo. Neka se malo otrijezne, jer oni su ipak daleko od onog nogometa koji igraju. Sve ove sredozemne zemlje koje imaju i duha, imaju i majstora, imaju svega. Oni imaju naboj, oni imaju želju, a ja to ne volim. Taj nogomet ja apsolutno ne volim", rekao je Pezzi.


_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by mutava baštarda 13/7/2021, 11:11

Ima li netko na ovom forumu tko se neće složiti sa svim što je šjor Edo rekao.
Kad nas sve vakcinišu bit će nam sve ravno...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by mutava baštarda 13/7/2021, 11:22

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Img_2340
Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Img_2339
Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Img_2338

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by mutava baštarda 13/7/2021, 11:24

Nevjerojatno koji napad... Edo je srećom čovik koji je prid penzijom poput Krešimira Pavelića pa si može dozvoliti da reče što misli...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by dijagram 13/7/2021, 11:28

nije politicki korektno govoriti istinu

edu sankcionirati po zasluzi
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by T. 13/7/2021, 11:43

od kada je riječ 'svašta' rasizam ?
da je kazao crnaca, arapa, kosookih, ajde...

_________________
Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by mutava baštarda 13/7/2021, 12:12

T. wrote:od kada je riječ 'svašta' rasizam ?
da je kazao crnaca, arapa, kosookih, ajde...
Rasizam je, primjera radi da je rekao nakotilo se crnčuga, pakija... Ovo što je šjor Edo rekao je bilo puno obazrivosti prema dragocjenom dijelu društva zbog kojeg osjećamo neizmjerno kajanje jer su ih anglosaksonski postupci u prošlosti doveli do patnje. ne vidim kako netko može viditi rasizam.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by epikur37 13/7/2021, 12:14

pa i Papa je to rekao za Englesku, ne znam tko normalan tu zemlju još drži normalnom...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by dijagram 13/7/2021, 12:14

mutava baštarda wrote:
T. wrote:od kada je riječ 'svašta' rasizam ?
da je kazao crnaca, arapa, kosookih, ajde...
Rasizam je, primjera radi da je rekao nakotilo se crnčuga, pakija... Ovo što je šjor Edo rekao je bilo puno obazrivosti prema dragocjenom dijelu društva zbog kojeg osjećamo neizmjerno kajanje jer su ih anglosaksonski postupci u prošlosti doveli do patnje. ne vidim kako netko može viditi rasizam.
Nije on morao bas nista reci

Znamo svi sto misli, rasist i tocka

Ako od nas netko i ne zna, englezci znaju zasigurno

Nisu oni bez vraga to, ti englezci
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by mutava baštarda 13/7/2021, 12:29

epikur37 wrote:pa i Papa je to rekao za Englesku, ne znam tko normalan tu zemlju još drži normalnom...
Možda nisu normalni, ali zato su iznjedrili novonormalno.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by prckov 13/7/2021, 12:33

tocno bi covjek pomislio da se vam novine ko americki nyt i wp

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by Hektorović 13/7/2021, 13:04

Stari ne zna kako se danas ne smije govoriti otvoreno :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by prckov 13/7/2021, 13:39

Hektorović wrote:Stari ne zna kako se danas ne smije govoriti otvoreno :D
 kako ne smije
zar nije demokracija
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by sitting_bull 13/7/2021, 16:55

napuhani, arogantni, umišljeni lažni engleski "gentlemani" su lijepo dobili po pički usred londona.

kud ćeš većeg gušta!

naravno, najbolji mi je arijevski englez "s dnu kacu" sterling i njegovo glumatanje i simuliranje temeljem kojeg su izbacili dance na nepošten način, ali su zato u finalu popušili talijansku kurčinu k'o engleske sobarice.

bili su tako blizu, a opet ćorak.

neka sad u miru jedan drugome grickaju jaja od jada.


ne možeš od govana napraviti pitu niti od engleskih luzera šampione.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by Hektorović 13/7/2021, 18:56

sitting_bull wrote:napuhani, arogantni, umišljeni lažni engleski "gentlemani" su lijepo dobili po pički usred londona.

kud ćeš većeg gušta!

naravno, najbolji mi je arijevski englez "s dnu kacu" sterling i njegovo glumatanje i simuliranje temeljem kojeg su izbacili dance na nepošten način, ali su zato u finalu popušili talijansku kurčinu k'o engleske sobarice.

bili su tako blizu, a opet ćorak.

neka sad u miru jedan drugome grickaju jaja od jada.


ne možeš od govana napraviti pitu niti od engleskih luzera šampione.

x

da se i mi složomo :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja. Empty Re: Čopor novinarskih petokolonaških hijena obrušio se na slobodu izražavanja.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum