ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Serbinho-3 Mon 5 Jul - 22:12

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?yyyy=2021&mm=07&dd=05&nav_category=1864&nav_id=1886506
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Serbinho-3 Mon 5 Jul - 22:14

Ikona italijanske muzike i televizije Rafaela Kara umrla je u 78. godini. Tužnu vest je za italijanske medije potvrdio njen dugogodišnji partner.
IZVOR: INDEX.HR PONEDELJAK, 5.07.2021. | 18:18

 
Podeli

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije 210221169460e330d192655197845303_v4_big

Foto:Profimedia



Preminula je danas u 16:20 časova, nakon bolesti koja je neko vreme napadala njeno telo, "tako sićušno, a opet tako prepuno energije", stoji u izjavi koju su objavile agencije.
Glumila je u desetinama filmova između 1960. i 1970. godine, uključujući "Von Ryan's Express" iz 1965. sa Frenkom Sinatrom. Iste godine Kara je nastupila u muzičkoj komediji "Scaramouche".

Šezdesetih je nastupala u televizijskim emisijama poput "Tempo di Danza", "Il Paroliere" i "Questo Sconosciuto".

Godine 1971. postigla je još jedan uspeh u TV emisiji "Canzonissima", izvodeći tematsku pesmu "Chissà se Va". Od sredine sedamdesetih nadalje Kara je bila popularna TV voditeljka raznih emisija u Italiji i u Španiji.
Vratila se na male ekrane 2013. u ulozi mentora u šouu za talente "The Voice of Italy" i tada je objavljen njen posljednji album "Replay".
Njen partner je imao samo lepe reči za nju.
"Rafaela nas je napustila. Otišla je u bolji svet, gde će njena humanost, njen nepogrešiv smeh i njen izvanredni talenat zauvek blistati", rekao je.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Serbinho-3 Mon 5 Jul - 22:15

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by RayMabus Mon 5 Jul - 22:15

Meni je ona bila ok. Vesela , raspoložena. A stvarno tužna vijest.

Počivala u miru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176397
2014-04-11


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by immortal Mon 5 Jul - 23:36

Voljela sam ju još kao dijete
Počivala u miru

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Noor Mon 5 Jul - 23:48

Puno sam je slusala kao klinka, a i danas rado
Žao mi je, prerano je otišla
Nek počiva u miru :(

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Ringo10 Tue 6 Jul - 3:22

Kao pubertetlija bio sam napaljen na nju.

Bila je ona ikona u svoje vrijeme.

R.I.P Rafaela i pokoj ti dusi. Jos jedna ikona nase mladosti ode zauvijek.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by RayMabus Tue 6 Jul - 3:27

Meni je 42 pa je ne znam iz mlađih dana al kako sam živio u Italiji tri godine prije 20 godina a ona je tv lice onda znam tko je ona. Šteta baš. Vesela i nasmijana uvik bila. Velika šteta.

Vodila je te tv emisije zabavnog karaktera pa sam je upamtio. RIP
RayMabus
RayMabus

Posts : 176397
2014-04-11


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by pizzon Tue 6 Jul - 6:02

tvoje ime i lik uvek asociraju na mladost i avangardnost.
pokoj ti dusi i laka zemlja.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Noor Tue 6 Jul - 7:09


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by mutava baštarda Tue 6 Jul - 9:01

Serbinho-3 wrote:
Puknuti će mi srce.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by mutava baštarda Tue 6 Jul - 9:06

mutava baštarda wrote:
Serbinho-3 wrote:
Puknuti će mi srce.

Evo verzija na steroidima iz Grande Beleca

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by nakaza Tue 6 Jul - 9:42

Nekrolog kaže : "Imala je nepogrešiv smeh"....    ?
nakaza
nakaza

Posts : 318
2019-08-05


Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by niels Tue 6 Jul - 14:21

Bila je prekrasna, fenomenalan glas i velika zabavljačica. Dobrodošlo lice iz nekih ljepših, jednostavnijih i sretnijih vremena kad je, između ostalog, subotom i nedjeljom popodne talijanska TV bila pojam glamoura.

Neka joj je laka zemlja.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije Empty Re: Umrla Rafaela Kara, ikona italijanske muzike i televizije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum