ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 2/5/2021, 22:57

Viktor Orban mogao bi da izgubi na izborima 2022 godine.

On sada osigurava svoju moć i državnu imovinu prebacuje u nezavisne fondacije, koje će osigurati moć, novac i utjecaj njemu i njegovim prijateljima - praktično zauvijek.

Sva vlast i imovina - fondacijama

https://www.blic.rs/vesti/svet/najveca-pljacka-u-istoriji-madjarske-cak-i-ako-izgubi-vlast-orban-ce-sacuvati-moc-i/87y60dp

Jer Orban je već počeo da stvara "paralelnu državu" gdje više ne bi državni organi, već "nezavisne" fondacije raspolagale i imovinom i politikom institucija kojima su na čelu.

Ovog utorka parlament u Budimpešti je dvotrećinskom većinom usvojio zakon o osnivanju te nove institucije i za formiranje prve 32 fondacije te vrste.

Prema zakonu, te fondacije bi trebalo da djeluju samostalno i da ne podliježu nikakvom državnom nadzoru.

Već prošlog prosinca je donesen zakon prema kojemu je potrebna dvotrećinska većina u parlamentu da bi se promjenila ovlašćenja tih fondacija i način njihovog funkcioniranja.

A malo je vjerovatno da će opozicija uspjeti osvojiti toliku većinu u dogledno vrijeme.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by immortal 2/5/2021, 23:28

Orban je pametan, povlači udarne poteze
zašto mi još nemamo svog Orbana

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 2/5/2021, 23:50

mortal wrote:
zašto mi još nemamo svog Orbana
Možda zato jer ne odobravamo da vlast bude u rukama jedne osobe i njene političke stranke bez obzira na to šta narod želi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 00:21

mortal wrote:Orban je pametan, povlači udarne poteze
zašto mi još nemamo svog Orbana
To govoriš jer je konzervativac a da je komunista onda bi drugu pismu pivala.

Praktički oduzima narodu bar pola državne imovine i stavlja ga u vlasništvo svoje stranke i tako zadržava moć i nikad neće imati manje od 34% na izborima odnosno nikad oporba u parlamentu neće imati 67% odnosno dvotrečinsku vlast da njegovu partiju makne s čela tih fondacija koje od sada pa nadalje vladaju s pola države.

Krasno. Katastrofa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 08:37

Sanjao sam jučer san a vezan je uz ovu temu no kad sam se probudio ostali su mi samo fragmenti sna.

Kad popijen još jednu kavu pokušat ću ga se detaljnije sjetit i stavit na papir.

Ima veze s geopolitkom crkve i kako je ovaj potez u osnovi izbio mogućnost katoličkoj crkvi da utječe na stranku Viktora Orbana
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 08:49

Priča ide ovako nekako : njega su izbacili iz pučke stranke a istu podržaa Vatikan. Sad ovi nisu komunisti i crkva u Mađarskoj neće protiv njih al bi mogla podržati neku drugu stranku koja je politički isto desnica al centar. Dakle konkurencija ovima i oporba.

Sad ovaj zakon u osnovi radi to da pola njegove partije nije ovisno o tome oće li imat 51% podrške ili samo 34% tj malo više od jedne trećine kako cijela oporba nikad ne bi imala dvotrećinsku vlast.

U osnovi su stavili Vatikan pod kontrolu jer ovi ne mogu utjecat na ishod odnosno i da utječju tako šta će podržat političku stranku desnog centra koji je dio oporbe i takva ujedinjena oporba dobije izbore , ovi će i dalje držat pola Mađarske u svojim rukama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by marcellus 3/5/2021, 08:51

Drugim riječima Orban se protiv NGO-a bori njihovim sredstvima.

_________________
Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 08:56

marcellus wrote:Drugim riječima Orban se protiv NGO-a bori njihovim sredstvima.
Pa u svakom slučaju stavili su Vatikan pod kontrolu jer ovi sad i da podrže stranku desnog centra tj oporbu njemu ovi će i dalje imat tih svojih 34% vlasti s čime drže sve ove ideološke i druge funkcije države vječno pod svojom kontrolom bez obzira šta katolički kler govorio i radio.

Sanjao sam cijeli san o tome sinoć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 09:05

Vučic ima dvotrećinsku većinu u parlamentu

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020_Serbian_parliamentary_election

Ako kopira Mađarsku utjecaj crkve u Srbiji na glavnu političku stranku će opast jer ako bi neko krilo crkve podržalo neku drugu stranku na desnici i Vučic ne dobije izbore ovom šemom on i njegova stranka će i dalje vladat Srbijom.

Odlična šema za stavljanje crkve pod svoju vlast tj da ti ne mogu ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 09:08

Ono šta sam ja sanjao je da će se kler dodatno radikalizirat jer kler voli novac i moć a ovdje moći za njih nema jer su izbačeni odnosno njihov utjecaj je minoran na glavnu politkčku stranku.

Sanjao sam nekakve ratove koje izvodi radikalizirani kler da povrati vlast.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 09:15

RayMabus wrote:Ono šta sam ja sanjao je da će se kler dodatno radikalizirat jer kler voli novac i moć a ovdje moći za njih nema jer su izbačeni odnosno njihov utjecaj je minoran na glavnu politkčku stranku.

Sanjao sam nekakve ratove koje izvodi radikalizirani kler da povrati vlast.
Zato sam se potrudio ipak sad ujutro sjetit sna jer sam vidio nešto.

Ako im uzmeš mogućnost da utječu na glavnu političku stranku desnice onda njihova ( crkvena ) vlast u državi pada i postaje nebitno oće li oni podržat tu stranku jer svakako protiv nje ne mogu pošto nisu komunisti nego im ostaje snažno podržavanje druge političke stranke desnice kako bi ova prva stranka izgubila 1/3 u parlamentu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 09:22

Orban je nehotice i sasvim slučajno u svojoj želji da vlada vječno udario temelje za skidanje utjecaja crkve na političke stranke.

Vatikan i ostale vjerske organizacije željne novca i moći na aparatima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 09:30

Dovoljno je da skupiš 2/3 vlasti u parlamentu za ovaj zakon.

Tamo gdje postoji mogućnost da ljevičari i liberali osvoje 2/3 parlamenta crkva će se morat jače angažirat da podrži stranke desnice da se to nikad ne desi.

Radikalizacija prva.

Tamo gdje postoji mogućnost da samo jedna stranka desnice osvoji 2/3 vlasti u parlamentu crkva će se morat jako angažirat da podrži neku drugu stranku desnice da ova prva ne uspije sama nikad imat 2/3 vlasti u parlamentu.

Radikalizacija druga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by RayMabus 3/5/2021, 09:32

Dobro im ga je zabiberio.

Šta jest jest.

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega 20120928nw1690%20c_0
RayMabus
RayMabus

Posts : 175694
2014-04-11


Back to top Go down

Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega Empty Re: Orban pravi paralelnu vladu pred izbore kako se Soroševcl ne bi dočepali ničega

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum