ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 9:43



https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3307352-najavljena-nova-investicija-iz-japana-u-novom-sadu-u-aprilu-potpisivanje-ugovora
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 9:50

Ajde, naguraj sada sve u Novi Sad, posle sto su i.prethodni

gurali u Indjije, Pazove, Simanovce, Rume ...

Znali su da se proseravaju iz Vojvodine o nekakvoj

ekonomskoj sili, dok nisu stigli zvanicni brojevi gde je

Beograd 60% Srpske ekonomije.

Sada cela Srbija finansira te fabrike sto se guraju u Novi Sad

i Vojvodinu a do juce je cela ista ķukala zbog Kragujevca i

Fiat-a.

Investicije treba ravnomerno rasporedjivati a ne samo na

Sever, cime Jug prepustas Albancima, jer ako na Jugu

nemaju posla i od cega da zive, odose.

Leskovac, sva ta oblast je bitnija od selendraca po Vojvodini,

koji imaju zemlju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 9:59

Seljacine iz te Vojvodine mi idu na onu stvar.

Sada se ne oglasavaju da kukaju kako sve ide kod njih

dok onima ispod Beograda nista.

Prodavala beda pricu kako hrane celu Srbiju i Beograd,

pa kada su dobili odgovor da ih Beograd hrani, zacutali.

Kakva gamad od ljudi, stoka!
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 10:18



"Da Vojvodina sama ubira porez"

Vojvođanska vlast sprema platformu za finansiranje pokrajine. Predlog je da Vojvodina sama ubira prihode od poreza.

KOMENTARI 44

NOVI SAD 01.11.2013. | 07:02 > 13:42

Vladajuća koalicija u Vojvodini na čelu sa Demokratskom strankom pripremila je platformu za finansiranje, koja bi trebalo da bude osnov za izradu republičkog zakona.

Dokument će biti razmotren na sednici pokrajinske skupštine 8. novembra, a opozicija, predvođena naprednjacima i koalicijom oko SPS, već sada ističe nezadovoljstvo njegovim sadržajem.

Pokrajinski sekretar za finansije Zoran Radoman kaže da je reč o tekstu koji je prvobitno pripremio tim eksperata na inicijativu predsednika vojvođanskog parlamenta Ištvana Pastora, te da je on naknadno dorađivan prethodnih dana u unutarkoalicionim dogovorima.

"Tekst Platforme je usklađen sa Ustavom Srbije i zasniva se na ustavnom minimumu od sedam procenata za formiranje pokrajinskog budžeta. Predlažemo i da pokrajinski organi samostalno ubiraju prihode na teritoriji pokrajine, do tog iznosa, za svoj budžet, a da ostala sredstva proslede republičkom budžetu", kaže Radoman.

Opoziciji upravo najviše "bode oči" taj deo platforme o osnivanju zasebne poreske uprave za Vojvodinu. "To je apsolutno neprihvatljivo jer razbija jedinstvo Srbije", kaže Predrag Matejin, šef poslaničkog kluba SNS u pokrajinskom parlamentu. Šef poslaničkog kluba SPS Pavle Budakov zamera vlasti što nije u izradi platforme konsultovala i opoziciju.

Pošto u vojvođanskom parlamentu DS i njeni partneri imaju dvotrećinsku većinu, očekuje se da će platforma biti usvojena naredne nedelje. Potom će biti prosleđena radnoj grupi republičke vlade koja će izraditi predlog zakona i uputiti ga na raspravu u Skupštinu Srbije.


https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/69963/Da-Vojvodina-sama-ubira-porez.html
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 12:22

Subvencije isto za poljoprivredu, uglavnom njima ide.

Sav novac se njima daje i investicije a hteli su aerodrom

na 50 km od Surcina da grade, jer Beograd ubira njihove

pare.

Sutra ce opet govoriti da su najrazvijeniji i da novac od poreza

ostaje tamo.

Treba znati sa seljacinama siromasnim i ne dopustiti im

da se previse osile i razmasu, fazon onih Slovenaca, sto su

isto nagurali tamo industriju a kraj price znamo.

Razvijaj juzno od Beograda, ukljucujuci i Istocnu Srbiju,

Vlasi, najvece Srpske Patriote.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 12:29

Čitam , tvornica električni motora , 200 tisuća godišnje bla bla bla

Iskreno ja mislim da su Japanci inzistirali na ovoj lokaciji jer ima željeznica i bliže je EU i tržištu. Ono ako staviš ispod Beograda duži je put prema centraloj Europi a to je trošak a to poskupljuje proizvod itd. Ovo su Japanci tražili da je lokacija poviše Beograda a ne ispod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 12:38

Sve to OK Longie, ali gledaj ostalo ispod Beograda.

Ti tamo samo uzimaju a ono sto daju neku bedu, kao

da daju zlato i dijamante.

Bolje beda da nista ni ne daje.

Prodavali pricu kako oni Srbiju izdrzavaju, dok im nisu

izvukli podatke zvanicne, gde ulaze 40% sa ostatkom

Srbije.

Finansiramo tu Ciganiju, koja nije zasluzila.

Nema goreg naroda u Srbiji od tih iznad Beograda.

Uzeli najvise, dali skoro pa nista i najglasniji su.

Treba to oterati od Srbije, vise stete nego koristi.

Neka zvocaju, majmunisu i muzu nekog drugog.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 12:42

Ne znam. Nisam upućen. Konkretno šta se ovoga tiče to je položaj , blizina tržištu i željeznica. A te druge stvari ne mogu stvarno komentirati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 13:04

RayMabus wrote:Ne znam. Nisam upućen. Konkretno šta se ovoga tiče to je položaj , blizina tržištu i željeznica. A te druge stvari ne mogu stvarno komentirati.


Ovo su neke nove dve investicije, nije Niedek ili kako vec da

se pise, vec neki novi a Niedek ce otvoriti.

Poenta je da beda proziva da finansira ostatak Srbije a

realnost da tu bedu Beograd i ostatak Srbije finansiraju.

Sve te fabrike se placaju iz zajednicke kase, gde oni nece

da uplacuju, nego samo da uzimaju i da se zale kako se

razvija juzno od Beograda.

Pokupili sve i kukaju.

Dobili su vise od kako znaju da postoje a dali duplo golo.

Sreca da im nisam vlast, oterao bih to iz sastavnog dela

Srbije, pa neka nadju drugu budalu da jasu.


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 13:05

Zamenik predsednika LSV Bojan Kostreš rekao je da je Ustav Srbije loš, da nije održiv, kao i da nije u interesu Vojvodine.

„Sav novac koji se zaradi u Vojvodini treba ovde i da ostane. Koliko košta država Srbija – neka kažu, platićemo, jer barem smo mi navikli da plaćamo račune. Ali samo toliko, ni dinar više, sve ostalo mora da ostane ovde“, rekao je Kostreš.

Prema njegovim rečima, u novom Ustavu Vojvodina mora da ima zakonodavnu, sudsku i izvršnu vlast, imovinu i izvorne prihode.

„Vojvođaska zemlja ne može da se prodaje strancima, a mi nikada nećemo odustati od vojvođanskog Naftagasa, Elektrovojvodine i svega što nam je oteto“, poručio je zamenik predsednika LSV.

On je dodao i da Vojvodina želi da pomogne Srbiji da se razvija i da sve što Vojvodina traži jeste da dobije ono što će dobiti i ostale pokrajine, koje treba da nastanu u Srbiji.

Na obeležavanju 25 godina od osnivanja LSV, u utorak uveče su bili prisutni, između ostalih, i bivši predsednik države Boris Tadić, predsednici Pokrajinske vlade i Skupštine Bojan Pajtić i Ištvan Pastor, ambasador Crne Gore u Srbiji Branislav Mićunović, kao i gosti iz prijateljskih partija iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske.



https://rs.n1info.com/vesti/a77070-canak-vojvodini-ne-treba-nezavisnost-vec-drugaciji-polozaj/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 13:22

Ne možeš ti investitoru diktirat di će on stavit tvornicu. Pare su njegove a to su cifre od miljardu dolara pa prema tome nema tu rasprave.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 13:34

Mogu se pomeriti i juznije, fazon mesta na Dunavu, ako im je

potrebna reka.

Izgrade oni gde im nadjes lokaciju kao i ostali sirom Srbije.

Izdvajaju se desetine miliona eura za svaku fabriku i to iz

dzepa Beogradjana i ostalih.

Njihov novac koristis da sebi pravis nesto sto nema ni u

Evropi.

Ne moze ni tako.

Podatak o potrosenom novcu za sve te fabrike po Vojvodini,

niko jos nije predstavio javnosti, dok im ne posaljem zvanican

dopis na koji moraju odgovoriti.

Samo je onaj iz DS kod sebe u Indjiji nagurao masu od novca

iz kase.

Kada se javnosti predstave troskovi ulaganja u Vojvodinu iz

zajednicke kase, neki bi stavili prst na celo.

Trabunjalo se o Evropi, sada kada im Kinez gradi prugu i

ostalo, vise ne trabunjaju.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by AssadNaPodmornici Sun 28 Feb - 13:41

Serbinho-3 wrote:Seljacine iz te Vojvodine mi idu na onu stvar.

Sada se ne oglasavaju da kukaju kako sve ide kod njih

dok onima ispod Beograda nista.

Prodavala beda pricu kako hrane celu Srbiju i Beograd,

pa kada su dobili odgovor da ih Beograd hrani, zacutali.

Kakva gamad od ljudi, stoka!
lako moguće da je Beograd centraliziran kao i RH, pa da Beograd siše Vojvodinsku ekonomiju.. za RH ekonomiju sam davno dokazao..

za omjer Vojvodina vs Beograd trebao bi čačkati po vašim ekonomskim podacima, da bih znao točno šta je istina ili nije..

a ako koga zanima, hm.. za 200€ sam spreman odvojiti 2-3 dana i napraviti izvještaj i malo istraživanje da li Vojvodina financira BG ili obrnuto..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by AssadNaPodmornici Sun 28 Feb - 13:41

Znam da je za vrijeme Yuge.. najveći bdp per capita je imala
1)Slovenija
2)Vojvodina
3)RH

doslovno ovako.. vojvodina je po bdp/capita bila čak i ispred Hrvatske

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 13:43

Ne triba im rijeka nego željeznica i šta bliže tržištu di sutra žele plasirat te proizvode dakle zapadna Vojvodina a može i sam Beograd a eventualno se može raspravljati o onom potezu do Jagodine. Sve ostalo je njima trošak transporta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 13:54

Imas ono raspalo Smederevo, bio sam nekoliko puta,

raspad prica.

Mozes i tamo staviti nesto, Tvrdjavu nije obnovio sto su

Jastrebovi ortaci digli u vazduh tamo.

Grade oni sirom Srbije, nije to problem daljine, vec mislim da

se previse gura u Vojvodinu sa Beogradskim novcem.

Investitor uzima desetine miliona eura subvencija i nema

tu ljubavi, cist interes i zakon biznisa, emocije su nepoznat

pojam.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 13:58

AssadNaPodmornici wrote:Znam da je za vrijeme Yuge.. najveći bdp per capita je imala
1)Slovenija
2)Vojvodina
3)RH

doslovno ovako.. vojvodina je po bdp/capita bila čak i ispred Hrvatske


To je druga prica, tada je i Slavonija bila igrac a sada su

pojam raspad price.

Slovenija mislim da nema vise onu industriju.

Vojvodina je sponzorusa, koja se prodaje okolo i tvrdi

pazar.

Ono sto su oni uzeli, mogu u EU samo da mastaju.

Kanal dole ka Grckoj sto si spomenuo, mozda je prava

solucija, ali to je ozbiljno Geopoliticko pitanje, jer guras

prst u oko Turskoj.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 13:59

Ne znam. Ja ti mogu samo tu ekonomsku stranu priče objasniti ( blizina tržišta = manji troškovi ) a to ostalo nisan netko tko o tome može pričati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 14:14

Serbinho-3 wrote:


To je druga prica, tada je i Slavonija bila igrac a sada su

pojam raspad price.

Jesu al sad nakon ove korone i potopa u proračunu jer se oslanjao previše na turizam oni će dobiti košaricu pa onda il il nek propadnu il neka se reformiraju a to ih čeka pa će i oni postat još jedna konkurencija zbog koje investitori neće prema centralnoj Srbiji tj ovoj zoni ispod Beograda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by RayMabus Sun 28 Feb - 14:27

Vozija sam onim autoputem kroz Srbiju do Niša pa onda znam šta je to tamo tako da to još donekele može nešto uz taj pravac di je ta željesnica i autoput a sve van toga je zona sumraka za ove šta rade tvornice s ciljem da proizvode plasiraju na tržište zapadne i centralne Europe.

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Srbija%20mapa%20shutterstock_1000x0
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu  Empty Re: Aco: Najavljena nova investicija iz Japana u Novom Sadu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum