ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Page 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 12/2/2021, 11:10

Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
Bio sam. 

Ma nisi. Ti si samo čitao neku velikosrpsku propagandu na tu temu, vjerojatno iz nekog od beogradskih časopisa od prije rata i pokušavaš je ovdje prodati kao svoje autentično iskustvo.
No, ima nas ovdje koji Žumberak poznajemo iz prve ruke i to nama ne možeš prodati, makar na glavi dubio.
Hehehe,sve sto sam napisao je istina.

Govor,prezimena,krsne slave...sve.

jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Guest 12/2/2021, 11:11

jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
Bio sam. 

Ma nisi. Ti si samo čitao neku velikosrpsku propagandu na tu temu, vjerojatno iz nekog od beogradskih časopisa od prije rata i pokušavaš je ovdje prodati kao svoje autentično iskustvo.
No, ima nas ovdje koji Žumberak poznajemo iz prve ruke i to nama ne možeš prodati, makar na glavi dubio.
Hehehe,sve sto sam napisao je istina.

Govor,prezimena,krsne slave...sve.

Naravno. Čim piše u Dugi ili Osmici mora da je tako. O Ninu da se i ne govori.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 12/2/2021, 11:29

Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
Bio sam. 

Ma nisi. Ti si samo čitao neku velikosrpsku propagandu na tu temu, vjerojatno iz nekog od beogradskih časopisa od prije rata i pokušavaš je ovdje prodati kao svoje autentično iskustvo.
No, ima nas ovdje koji Žumberak poznajemo iz prve ruke i to nama ne možeš prodati, makar na glavi dubio.
Hehehe,sve sto sam napisao je istina.

Govor,prezimena,krsne slave...sve.

Naravno. Čim piše u Dugi ili Osmici mora da je tako. O Ninu da se i ne govori.
Gle... prezimena su im takva kakva jesu. Nisam ih izmislio ja,niti sam im ih ja dao.

Krsnu slavu su zadrzali. Ni nju im je ja nisam nametnuo.

Niti sam ih ja natentao da pricaju đe,esam,nijesam...

Ako stanovnici Arbanasa kod Zadra kazu da su albanskog porijekla onda to nije problem,ili kad zitelji Ćićarije kazu da su vlaskog porijekla,ali srpsko porijeklo je problem.

Zasto?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 11:34

jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
A vidiš i grakokatolici, unijati krste sa tri prsta i popovi im nose brade i žene se.

A Žumberčani, potomci uskoka, govore đe, neđelja, napravija, doša, poša, esam, esi, što, nijesam i još slave krsnu slavu i navijaju za Partizan.
Jesi ti bio na zumberku?

Ma nije. Njemu je to pričao njegov đedo, a njegovom đedi njegov đedo i tako ostalo.
Bio sam. Zabavljam se s jednom Žumberčankom,koja je krštena u Grkokatoličkoj crkvi,ali je kasnije prešla u RKT.

Ovako. Ti ljudi govore čistim srpskim jezikom sa naglaskom kakav imaju Srbi u susjednim područjima(Gomirje,Moravice,Bela krajina,Kordun,Jasenak,Drežnica...). Znači ne govore kajkavski kao njihovi najbliži susjedi Hrvati,nirti slovenski,kojim govore Kranjci,tj.Slovenci.  U riječima im se nalaze riječi svojstvene samo Srbima iz susjedstva (esam,nijesam,đe,poša,doša,bija,napravija,neđelja...)

Slave krsnu slavu. Ovoj mojoj je krsna slava Aranđevov dan.

U razgovoru ističu (iako se deklariraju kao Hrvati,grkokatolici) da su nekada bili Srbi i pravoslavci.

Po grobljima dominiraju srpska prezimena svojstvena susjednim Srbima. Navest ću neka:  Vukčević,Vukobrat, Žeravica,Štrbac, Stipanović,Stakić,Rajnović,Rajaković, Rađenović,Radmanović,Obradović,Krkić,Herak, Gurović,Delivuk,Damjanović...

Imaš čak i imena Jovan ili Dako!!!

Stariji ljudi navijali su uglavnom za Partizan,a za vrijeme NOB-a među grkokatolicima gotovo svi bili su u partizanima,a za ustaše tek neki popovi. I oduvijek se kod njih slušalo narodnjake.

dakle sve,ali baš sve upućuje da se radi o potomcima Srba. Mislim da o tome uopće nema nikakve dileme i da je uopće glupo da o tome raspravljamo.
Bio si drek..sa mnom je u postrojbi bio zumbercanin grkokatolik i on je pricao narjecjem koji se prica u okolini karlovca..i nesto miksano sa dijalektom iz jaske..koja nedjelja,dje i slicno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 11:40

Drugo...grkokatolici na zumberku nisu bili vecina..par sela..ako su tako govorili sto tvrdi tetrijeb govorili je mozda prvih par narastaja doseljenika..prije 300 godina...posto se sve to mjesalo kroz iduca desetljeca i stoljeca i to narjecje je nestalo...ovo moram pokazati sto je tetrijeb napisao jednom zumbercaninu.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 11:43

Kak sam bedast..pa sa mnom je u srednju skolu isla jedna cura sa zumberka prezimena ognjanovac..i pricala je kanda je iz karlovca ili draganica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 12/2/2021, 11:47

vuksadinare wrote:Kak sam bedast..pa sa mnom je u srednju skolu isla jedna cura sa zumberka prezimena ognjanovac..i pricala je kanda je iz karlovca ili draganica
Ja kazem da su grkokatolici porijeklom Srbi.

Pa uostalom povijesna je cinjenica da su u selu Pribicu prije 300 godina presli u uniju.

Ne znam u cem je problem.

Pogledaj na yt emisiju o njima pa cuj kako pricaju. Okacit cu je tu ako nađem.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 11:53

jastreb wrote:
veber wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
Ako se ograničimo isključivo na teološke stvari radi se o istoj vjeri. Razlike su nebitne.
Tradicija ima svakakvi, čak i sa mješavinom paganstva. U pravoslavlju je to poprilično
prisutno, a ponekad i prevladujuće.
Kad Hrvati razmišljaju o pravoslavlju, prvo što im padne na pamet je križanje s 3 prsta i brada. :D
A vidiš i grakokatolici,unijati krste sa sa tri prsta i popovi im nose brade i žene se.

A Žumberčani,potomci uskoka,govore đe,neđelja,napravija,doša,poša,esam,esi,što,nijesam i još slave krsnu slavu i navijaju za Partizan.
daj ne seri i ne izmišljaj. pogotovo ne meni koji sam prošao cijeli žumberak i s hrvatske i sa slovenske strane.
jebalo te srpsko kolo i narodnjaci u čvalje abolirane.
ne piši o nečemu što si na karti vidio i zajebi vaše floskule o srpskim grobovima i srpskim zemljama.
I ja sad pohodim Zumberak i stojim iza svega sto sam napisao.

Demantiraj me ako mozes.
ako si na samoborskom trgu.
kamo ćeš se uputiti da bi došao do stojdrage.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 11:59

a pride, poznavatelju žumberka, koji je ovo potok?
Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Umb_0510
a ima i pastrva

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 12:01

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Kak sam bedast..pa sa mnom je u srednjoj skoli isla jedna cura sa zumberka prezimena ognjanovac..i pricala je kanda je iz karlovca ili draganica
Ja kazem da su grkokatolici porijeklom Srbi.

Pa uostalom povijesna je cinjenica da su u selu Pribicu prije 300 godina presli u uniju.

Ne znam u cem je problem.

Pogledaj na yt emisiju o njima pa cuj kako pricaju. Okacit cu je tu ako nađem.
Okreces pilu naopako..rasprava je o narjecju kojem govore sad..a sad sigurno ne govore dje,djedo i slicno..ak su govorili mozda su govorili tako prije 200,300 godina...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 12/2/2021, 12:18

veber wrote: 
ako si na samoborskom trgu.
kamo ćeš se uputiti da bi došao do stojdrage.
Nisam tuda išao. Išao sam od Karlovca prema Draganiću i Jaski starom cestom.

Onda skrećeš u lijevo za Krašić,Pribić,Pribićke Rude itd. Tu sam konkretno bio i tu sam vidio i Čuo to o čemu pišem.  I u Radatovićima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 12:18

a i ženke su nam nobl, pa ako nemaš u mercedesu preklopne stolice i stol, odabrat će bmw
isto sa žumberka, koji ti kao poznavatelje odmah bi prepoznao.
Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 2019_010

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 12:32

Zumberak je lijepa planina..uz papuk najsumovitija planina...najbolje mi je kad se vozis po zumberku..odjedanput ispred tebe izbije selo..usred sume..izadjes iz kuce prakticno u sumu..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 12:37

jastreb wrote:
veber wrote: 
ako si na samoborskom trgu.
kamo ćeš se uputiti da bi došao do stojdrage.
Nisam tuda išao. Išao sam od Karlovca prema Draganiću i Jaski starom cestom.

Onda skrećeš u lijevo za Krašić,Pribić,Pribićke Rude itd. Tu sam konkretno bio i tu sam vidio i Čuo to o čemu pišem.  I u Radatovićima.
miješaš samoborsko gorje sa žumberkom.

ako si išao iz jaske onde ste se vozili po bregu, na sedlu je restoran, dolje se spustiš na rude, vrh je plešivica. niz sedlo dođeš u mjesto Rude koje su osnovali nijemci i vadili su rudaču. u jugi je bilo br 1 po deformitetima i naslijednim bolestima jer su se ženili međusobno.
no vratimo se tvojem upisu.
ti si se prevezao preko samoborskog gorja, a žumberak gledano na karti od tvog fantaziranja leži gore prema sjeveru i lijevo prema zapadu.

bulazniš i lažeš ko i svi srblji i bosiljci.

čisto dalje kada budeš lagao uz rječicu gradnu ideš na žumberak.
ako ti je s desne strane gradna onda si u hrvatskoj.

od centra bregane vodi cesta, znakovitog imena, žumberački put.

ti si bauljao po samoborskom gorju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 12:44

veber wrote:
jastreb wrote:
veber wrote: 
ako si na samoborskom trgu.
kamo ćeš se uputiti da bi došao do stojdrage.
Nisam tuda išao. Išao sam od Karlovca prema Draganiću i Jaski starom cestom.

Onda skrećeš u lijevo za Krašić,Pribić,Pribićke Rude itd. Tu sam konkretno bio i tu sam vidio i Čuo to o čemu pišem.  I u Radatovićima.
miješaš samoborsko gorje sa žumberkom.

ako si išao iz jaske onde ste se vozili po bregu, na sedlu je restoran, dolje se spustiš na rude, vrh je plešivica. niz sedlo dođeš u mjesto Rude koje su osnovali nijemci i vadili su rudaču. u jugi je bilo br 1 po deformitetima i naslijednim bolestima jer su se ženili međusobno.
no vratimo se tvojem upisu.
ti si se prevezao preko samoborskog gorja, a žumberak gledano na karti od tvog fantaziranja leži gore prema sjeveru i lijevo prema zapadu.

bulazniš i lažeš ko i svi srblji i bosiljci.

čisto dalje kada budeš lagao uz rječicu gradnu ideš na žumberak.
ako ti je s desne strane gradna onda si u hrvatskoj.

od centra bregane vodi cesta, znakovitog imena, žumberački put.

ti si bauljao po samoborskom gorju.
:D...a kao poznaje svaki kutak u hrvatskoj,bosni i srbiji kao svoj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 12:45

...jbg tetrijebe naletio si na domaceg... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 12:55

vuksadinare wrote:...jbg tetrijebe naletio si na domaceg... :)
znam taj kraj.
bivša mi je samoborka.
obišli smo cijeli taj kraj.tast mi ima vinograd tamo.
recimo odeš na molvice.
ako uđeš usred mjesta i voziš po glavnoj cesti ispast ćeš na rakitju usred mjesta.
ako odeš po hrptu brda ispast ćeš na staroj karlovačkoj.
ovo kaj tetrjeb miješa samoborsko gorje sa žumberkom drugi je par rukava.
sa samoborskog trga ako uđeš u alicu gdje je crkva i groblje tim putem možeš doći do jaske.
u davno doba kada sam bio mlad i lep iz samobora smo se vraćali u zagreb preko brdovca kroz sloveniju.

ako smo se baš urokali onda bi nazvali skelara koji nas je sa samoborske strane prebacio na zaprešićku.

a tetrjeb gnoji.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 12/2/2021, 13:22

veber wrote:
vuksadinare wrote:... jbg tetrijebe naletio si na domaćeg ... :)
znam taj kraj.
bivša mi je samoborka.
obišli smo cijeli taj kraj.tast mi ima vinograd tamo.
recimo odeš na molvice.
ako uđeš usred mjesta i voziš po glavnoj cesti ispast ćeš na rakitju usred mjesta.
ako odeš po hrptu brda ispast ćeš na staroj karlovačkoj.
ovo kaj tetrjeb miješa samoborsko gorje sa žumberkom drugi je par rukava.
sa samoborskog trga ako uđeš u alicu gdje je crkva i groblje tim putem možeš doći do jaske.
u davno doba kada sam bio mlad i lep iz samobora smo se vraćali u zagreb preko brdovca kroz sloveniju.

ako smo se baš urokali onda bi nazvali skelaru koji je nas sa samoborske strane prebacio na zaprešićku.

tetrjeb gnoji.
Zeli ispast da sve zna na kraju se ujebe..eto ja taj zumberacki kraj ne poznam dobro makar zivim blizu pa se ne mjesam..dva put sam bio tamo u gostima...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 13:38

vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:... jbg tetrijebe naletio si na domaćeg ... :)
znam taj kraj.
bivša mi je samoborka.
obišli smo cijeli taj kraj.tast mi ima vinograd tamo.
recimo odeš na molvice.
ako uđeš usred mjesta i voziš po glavnoj cesti ispast ćeš na rakitju usred mjesta.
ako odeš po hrptu brda ispast ćeš na staroj karlovačkoj.
ovo kaj tetrjeb miješa samoborsko gorje sa žumberkom drugi je par rukava.
sa samoborskog trga ako uđeš u alicu gdje je crkva i groblje tim putem možeš doći do jaske.
u davno doba kada sam bio mlad i lep iz samobora smo se vraćali u zagreb preko brdovca kroz sloveniju.

ako smo se baš urokali onda bi nazvali skelaru koji je nas sa samoborske strane prebacio na zaprešićku.

tetrjeb gnoji.
Zeli ispast da sve zna na kraju se ujebe..eto ja taj zumberacki kraj ne poznam dobro makar zivim blizu pa se ne mjesam..dva put sam bio tamo u gostima...
jede govna.
opisuje samoborsko gorje koje nema veze sa žumberkom.
posrpski laže čim zine jer dio
koji on naziva žumberkom pripada samoborskom gorju, koje uz 582gugla nije dio žumberka.
a, ne da sam ga isšpartao nego sam ga isšpartao na kvadrat.

recimo stojdraga je jako poznato mjesto za planinare, nas krosiste, općenito "poznato" selo.

srbalj se nije referirao.
kako god da ideš na žumberak u stojdragi zaglaviš.
svi putevi u stojdragu vode.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Guest 12/2/2021, 13:52

jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
A vidiš i grakokatolici, unijati krste sa tri prsta i popovi im nose brade i žene se.

A Žumberčani, potomci uskoka, govore đe, neđelja, napravija, doša, poša, esam, esi, što, nijesam i još slave krsnu slavu i navijaju za Partizan.
Jesi ti bio na zumberku?

Ma nije. Njemu je to pričao njegov đedo, a njegovom đedi njegov đedo i tako ostalo.
Bio sam. Zabavljam se s jednom Žumberčankom,koja je krštena u Grkokatoličkoj crkvi,ali je kasnije prešla u RKT.

Ovako. Ti ljudi govore čistim srpskim jezikom sa naglaskom kakav imaju Srbi u susjednim područjima(Gomirje,Moravice,Bela krajina,Kordun,Jasenak,Drežnica...). Znači ne govore kajkavski kao njihovi najbliži susjedi Hrvati,nirti slovenski,kojim govore Kranjci,tj.Slovenci.  U riječima im se nalaze riječi svojstvene samo Srbima iz susjedstva (esam,nijesam,đe,poša,doša,bija,napravija,neđelja...)

Slave krsnu slavu. Ovoj mojoj je krsna slava Aranđevov dan.

U razgovoru ističu (iako se deklariraju kao Hrvati,grkokatolici) da su nekada bili Srbi i pravoslavci.

Po grobljima dominiraju srpska prezimena svojstvena susjednim Srbima. Navest ću neka:  Vukčević,Vukobrat, Žeravica,Štrbac, Stipanović,Stakić,Rajnović,Rajaković, Rađenović,Radmanović,Obradović,Krkić,Herak, Gurović,Delivuk,Damjanović...

Imaš čak i imena Jovan ili Dako!!!

Stariji ljudi navijali su uglavnom za Partizan,a za vrijeme NOB-a među grkokatolicima gotovo svi bili su u partizanima,a za ustaše tek neki popovi. I oduvijek se kod njih slušalo narodnjake.

dakle sve,ali baš sve upućuje da se radi o potomcima Srba. Mislim da o tome uopće nema nikakve dileme i da je uopće glupo da o tome raspravljamo.

Sereš k'o foka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 12/2/2021, 14:01

Sovak wrote:
jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Jesi ti bio na zumberku?

Ma nije. Njemu je to pričao njegov đedo, a njegovom đedi njegov đedo i tako ostalo.
Bio sam. Zabavljam se s jednom Žumberčankom,koja je krštena u Grkokatoličkoj crkvi,ali je kasnije prešla u RKT.

Ovako. Ti ljudi govore čistim srpskim jezikom sa naglaskom kakav imaju Srbi u susjednim područjima(Gomirje,Moravice,Bela krajina,Kordun,Jasenak,Drežnica...). Znači ne govore kajkavski kao njihovi najbliži susjedi Hrvati,nirti slovenski,kojim govore Kranjci,tj.Slovenci.  U riječima im se nalaze riječi svojstvene samo Srbima iz susjedstva (esam,nijesam,đe,poša,doša,bija,napravija,neđelja...)

Slave krsnu slavu. Ovoj mojoj je krsna slava Aranđevov dan.

U razgovoru ističu (iako se deklariraju kao Hrvati,grkokatolici) da su nekada bili Srbi i pravoslavci.

Po grobljima dominiraju srpska prezimena svojstvena susjednim Srbima. Navest ću neka:  Vukčević,Vukobrat, Žeravica,Štrbac, Stipanović,Stakić,Rajnović,Rajaković, Rađenović,Radmanović,Obradović,Krkić,Herak, Gurović,Delivuk,Damjanović...

Imaš čak i imena Jovan ili Dako!!!

Stariji ljudi navijali su uglavnom za Partizan,a za vrijeme NOB-a među grkokatolicima gotovo svi bili su u partizanima,a za ustaše tek neki popovi. I oduvijek se kod njih slušalo narodnjake.

dakle sve,ali baš sve upućuje da se radi o potomcima Srba. Mislim da o tome uopće nema nikakve dileme i da je uopće glupo da o tome raspravljamo.

Sereš k'o foka.
kolega.
veli se sereš ko grlica.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 3 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum