ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosti prijepora

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 28/2/2021, 14:23

aben wrote:loše? to je fantastično.
još ako imoš neko radno vrime od 4 do podne, celi dun ti je na korist.
ne zun zoč više ni navala, to su idealni posli.
jašta, i ja se pitam zašto se nitko ne trga da se diže u pola 4 ure ujutro i da mu je već u 5 popodne ponoć a u sedam da ide leć' za 500 eura. kakva premija.
predmnijevam da ćeš se ti javit za jedno mjesto jer znam da superlative fantastično i idealno osoba tvog statuta ne koristi bezze ;)

Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 28/2/2021, 14:47

ebenica wrote:
aben wrote:loše? to je fantastično.
još ako imoš neko radno vrime od 4 do podne, celi dun ti je na korist.
ne zun zoč više ni navala, to su idealni posli.
jašta, i ja se pitam zašto se nitko ne trga da se diže u pola 4 ure ujutro i da mu je već u 5 popodne ponoć a u sedam da ide leć' za 500 eura. kakva premija.
predmnijevam da ćeš se ti javit za jedno mjesto jer znam da superlative fantastično i idealno osoba tvog statuta ne koristi bezze ;)

Sa ka sun se etabliro siguro ne ću. 
Ali da mi je to bilo ponuđeno prije 15 godin, ka sun rodi dvokratno i pješke četire put za 3300kn hodi na poso na kin mi nijena bunka ni smila dati kredit, siguro bi bi prihvati.

Socijalistički poso, pogotovo takov di moreš roditi 4-podne, otvaro odlične mogućnosti zarade.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 28/2/2021, 17:16

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:loše? to je fantastično.
još ako imoš neko radno vrime od 4 do podne, celi dun ti je na korist.
ne zun zoč više ni navala, to su idealni posli.
jašta, i ja se pitam zašto se nitko ne trga da se diže u pola 4 ure ujutro i da mu je već u 5 popodne ponoć a u sedam da ide leć' za 500 eura. kakva premija.
predmnijevam da ćeš se ti javit za jedno mjesto jer znam da superlative fantastično i idealno osoba tvog statuta ne koristi bezze ;)

Sa ka sun se etabliro siguro ne ću. 
Ali da mi je to bilo ponuđeno prije 15 godin, ka sun rodi dvokratno i pješke četire put za 3300kn hodi na poso na kin mi nijena bunka ni smila dati kredit, siguro bi bi prihvati.

Socijalistički poso, pogotovo takov di moreš roditi 4-podne, otvaro odlične mogućnosti zarade.
pa naravno da ti ne bi svojim kurcem mlatio po koprivama, štakore mali lopovski ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 28/2/2021, 17:31

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:loše? to je fantastično.
još ako imoš neko radno vrime od 4 do podne, celi dun ti je na korist.
ne zun zoč više ni navala, to su idealni posli.
jašta, i ja se pitam zašto se nitko ne trga da se diže u pola 4 ure ujutro i da mu je već u 5 popodne ponoć a u sedam da ide leć' za 500 eura. kakva premija.
predmnijevam da ćeš se ti javit za jedno mjesto jer znam da superlative fantastično i idealno osoba tvog statuta ne koristi bezze ;)

Sa ka sun se etabliro siguro ne ću. 
Ali da mi je to bilo ponuđeno prije 15 godin, ka sun rodi dvokratno i pješke četire put za 3300kn hodi na poso na kin mi nijena bunka ni smila dati kredit, siguro bi bi prihvati.

Socijalistički poso, pogotovo takov di moreš roditi 4-podne, otvaro odlične mogućnosti zarade.
pa naravno da ti ne bi svojim kurcem mlatio po koprivama, štakore mali lopovski ;)

Neš ti kopriv

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 28/2/2021, 20:26


Jer nije sretan ko puno ima , sretan je onaj tko malo treba ..... Seneka
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 28/2/2021, 22:03

kic wrote:
Jer nije sretan ko puno ima , sretan je onaj tko malo treba ..... Seneka

jebiga, jo razumin da se njemu iz podsljemenske zone to čini i malo i ponižavajuće, ali ka čovik ositi neizvjesnost posla, nemogućnost dizanja kredita, nemogućnost uzimanja bolovanja- držanje državne metle 6 uri dnevno je džek pot.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 1/3/2021, 07:11

kakav je to argument điđi štakorčino? ako je netko u africi gladan onda netko u europi treba bit sretan sa kruhom starim 7 dana iako oko njega ima kruha k'o dreka? jel to điđi štakorčino jedna argument? jel to hoćeš reć? da bi se ljudi trebali zadovojit primanjima trećeg svijeta i da je to đek pot a ne žive u trećem svijetu? điđi štakorčino usrana koliko bi se po tebi još ljudi trebalo iselit' iz hrvatske?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 1/3/2021, 07:54

ebenica wrote:kakav je to argument điđi štakorčino? ako je netko u africi gladan onda netko u europi treba bit sretan sa kruhom starim 7 dana iako oko njega ima kruha k'o dreka? jel to điđi štakorčino jedna argument? jel to hoćeš reć? da bi se ljudi trebali zadovojit primanjima trećeg svijeta i da je to đek pot a ne žive u trećem svijetu? điđi štakorčino usrana koliko bi se po tebi još ljudi trebalo iselit' iz hrvatske?

pa to je argumenat ki gre za otin da pokože kako je tebi iz pozicije bogatuna to malo, a nami ostalima u hrvackoj
ota ploća - nešto ispo medijana u hrvackoj- ipak je dobra i poso ni zahtvjevan te imo puno beneficija

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 1/3/2021, 08:19


ja sam htio reći, u vezi kako se često koristi fraza: lokalni šerifi koji vladaju po svom (tako nekako--)

e sad imamo taj slučaj preminulog gradonačelnika Zagreba, kako aben zgodno kaže: podsljemenska zona, ima gotovo milijun stanovnika! sve najvažnije institucije su tamo, koncentracija najpametnijih ljudi jednog naroda je u tom gradu, najveće sveučilište imaju, najviše knjižnica, najviše svega što bi se moglo povezati s high-culture-

i unatoč svemu tome nisu se preko 20god mogli riješit svog "lokalnog šerifa", koji je doslovno vladao kao Tito, do smrti, da je živio još 20god još bi toliko vladao-

aj što je on vladao, ali ništa konkretno nije riješio za Zagreb, grad koji je na Savi a zapravo ignorira tu rijeku, javni prijevoz čitam notorno loš, a evo ima i drugi najzagađeniji zrak u svijetu itd-

no više sam htio o tom fenomenu, da unatoč koncentraciji najsposobnijih i najpametnijih ljudi u gradu, nisu mogli iznijedriti nikakvu kvalitetnu opoziciju, osim eto taj Tomašević sad kao?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 1/3/2021, 13:59

kic wrote:
ja sam htio reći, u vezi kako se često koristi fraza: lokalni šerifi koji vladaju po svom (tako nekako--)

e sad imamo taj slučaj preminulog gradonačelnika Zagreba, kako aben zgodno kaže: podsljemenska zona, ima gotovo milijun stanovnika! sve najvažnije institucije su tamo, koncentracija najpametnijih ljudi jednog naroda je u tom gradu, najveće sveučilište imaju, najviše knjižnica, najviše svega što bi se moglo povezati s high-culture-

i unatoč svemu tome nisu se preko 20god mogli riješit svog "lokalnog šerifa", koji je doslovno vladao kao Tito, do smrti, da je živio još 20god još bi toliko vladao-

aj što je on vladao, ali ništa konkretno nije riješio za Zagreb, grad koji je na Savi a zapravo ignorira tu rijeku, javni prijevoz čitam notorno loš, a evo ima i drugi najzagađeniji zrak u svijetu itd-

no više sam htio o tom fenomenu, da unatoč koncentraciji najsposobnijih i najpametnijih ljudi u gradu, nisu mogli iznijedriti nikakvu kvalitetnu opoziciju, osim eto taj Tomašević sad kao?
Jo sun dvopu bi u zagrebu, na stonsima i zeppelinima, obadvo puta pijun ko čep. Ne zun nišće o zagrebu unda, ni sa.. i sve ča morin reći je da sun uvjeren kako su zagrebu godine nezavisne države jednoke onima jugoslovenskima iz jednostavnoga razloga ča je model jednok- socijalistički. 

Na vipu sun imo krotku izmjenu s generalom i nekin novin, šandoron, usporedi sun zagreb i bandića te zadar i kalmetu is batistatovin what is unseen korektivon. 


Oni upadaju u zamku odredjivanja uspješnosti preko športskih dvorana, cimentane obale i fontan, a ne uzimaju u obzir sve propušćene prilike ke bi se moguće ostvorile da popušti smrtni zagrljaj vladajućih. Istu stvor činu jugosloveni kad procjenjuju titovu vladavinu, ku sažimaju u maksimu tito je krao, ali i nami dao, unatoč činjenici da si moro pojti u trst po farmerice. To je toliko često da se ne more zanemoriti, previditi, nego se moro tomu fenomenu dati ime, možda štokholmski sindrom?

Ljudi ne moru znati ča bi bilo da je drukčije, i jasno mi je da uvika postoji stroh da ne bude gore. Status quo bias at its finest.
Zagreb po sili prirode ne more iznjedriti kvalitetnu opoziciju jer je demokracija vladavina rulje, a nojsposobniji i nojkvalitetniji će uvika biti u manjini. Naša rulja je formirona u jugosloveniji, i teško je očekivati da će takovi ljudi učiniti leap of faith prema nečemu ča je ouste godine označavano ko kontrarevolucionarno. Evo ti našeg ebenicu prvoga. Un bi smetlaru u zg do 15000 kun ploće, jer je toliko dostojno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


kic and darth_vader like this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 1/3/2021, 15:04

aben wrote:
ebenica wrote:kakav je to argument điđi štakorčino? ako je netko u africi gladan onda netko u europi treba bit sretan sa kruhom starim 7 dana iako oko njega ima kruha k'o dreka? jel to điđi štakorčino jedna argument? jel to hoćeš reć? da bi se ljudi trebali zadovojit primanjima trećeg svijeta i da je to đek pot a ne žive u trećem svijetu? điđi štakorčino usrana koliko bi se po tebi još ljudi trebalo iselit' iz hrvatske?

pa to je argumenat ki gre za otin da pokože kako je tebi iz pozicije bogatuna to malo, a nami ostalima u hrvackoj
ota ploća - nešto ispo medijana u hrvackoj- ipak je dobra i poso ni zahtvjevan te imo puno beneficija
tako je điđi, pola miliona iseljenih hrvata ti mašu iz flexovih buseova i slažu se kak je to fantastično al to su sve moji susjedi bogatuni iz podsljemenske zone pa sljedeći put kad izađeš na teracu i gledaš more svjestan što je a što nije fantastično i tko su to oni kojima to ipak nije fantastično i da ti ne spadaš u te ostale u koje si se tak skromno svrstao jer ti ti iseljeni ostali poručuju da popušiš kurčinu samodopadnu smrdljivu sljedeći put kad ih spomeneš i sebe gurneš u iste. vi ostali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 1/3/2021, 20:34

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:kakav je to argument điđi štakorčino? ako je netko u africi gladan onda netko u europi treba bit sretan sa kruhom starim 7 dana iako oko njega ima kruha k'o dreka? jel to điđi štakorčino jedna argument? jel to hoćeš reć? da bi se ljudi trebali zadovojit primanjima trećeg svijeta i da je to đek pot a ne žive u trećem svijetu? điđi štakorčino usrana koliko bi se po tebi još ljudi trebalo iselit' iz hrvatske?

pa to je argumenat ki gre za otin da pokože kako je tebi iz pozicije bogatuna to malo, a nami ostalima u hrvackoj
ota ploća - nešto ispo medijana u hrvackoj- ipak je dobra i poso ni zahtvjevan te imo puno beneficija
tako je điđi, pola miliona iseljenih hrvata ti mašu iz flexovih buseova i slažu se kak je to fantastično al to su sve moji susjedi bogatuni iz podsljemenske zone pa sljedeći put kad izađeš na teracu i gledaš more svjestan što je a što nije fantastično i tko su to oni kojima to ipak nije fantastično i da ti ne spadaš u te ostale u koje si se tak skromno svrstao jer ti ti iseljeni ostali poručuju da popušiš kurčinu samodopadnu smrdljivu sljedeći put kad ih spomeneš i sebe gurneš u iste. vi ostali.

Čekoj, ča su to flexovi busevi? 

Ne razumin baš tvoju poantu. Naravski da podsljemenski bogatuni ne će biti zadovoljni is 4 iljade kun za škovacina, ali ča su mislili, kako će prosperirati podržavajući jugoslovenačke ekonomske modele? 

I ne razumin to s moren, miin imo puno implikacija na ke ne morin odgocoriti jer ne zun na ča misliš. Zapravo, mislin da si namjerno zagonetan jer nemoš pojma ča oćeš reći.

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.php?t=45663

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 50 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum