ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by IL Risorto 23/12/2020, 06:38

Katolifat wrote:Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Gladez10

AKO za blagdane u vlastitom stanu ili kući okupite više od 10 članova obitelji iz više od dva kućanstva, prijeti vam kazna od pet tisuća kuna.
Potvrdio je to večeras za HRT drugi čovjek Stožera Damir Trut, nakon čega je i pokušao pojasniti tko će to kontrolirati.
> Trut: Kazna od 5000 kuna za organizatore obiteljskih okupljanja
"Kontrolirat će sugrađani, susjedi, policija, ali u najvećem dijelu ćemo kontrolirati sami sebe jer to nije primjereno za ovo vrijeme", rekao je Trut. 

Za obitelj stroga ograničenja i prijetnje kaznama, za crkvu ublažene mjere

Mjere koje je uveo Stožer civilne zaštite ne propisuju značajna ograničenja obiteljskih okupljanja, ali samo pod jednim uvjetom - da se ta okupljanja odvijaju u crkvama.
Tako je ograničenje koje je vrijedilo za okupljanja u crkvi, ono o 25 ljudi po crkvi neovisno o njezinoj površini, ublaženo baš za božićne blagdane. Za mise koje će se održavati na Badnjak i Božić vrijedi tek pravilo o 7 kvadratnih metara po vjerniku, iako je teško povjerovati da će to bilo tko kontrolirati, a naročito kažnjavati.
Da u crkvi nema nikakvih posebnih pravila za obiteljska okupljanja, na press-konferenciji Stožera održanoj u petak potvrdio je šef HZJZ-a Krunoslav Capak, govoreći o misama koje će se održavati za Badnjak i Božić.

Ne smijete okupiti obitelj kod kuće, ali smijete u crkvi

"Članovi iste obitelj ne moraju održavati razmak, preporučuje se organizirati klupe za vjernike koji dolaze iz istog kućanstva. Preporučuje se da od ulaza do oltara svaka druga klupa bude u uporabi", rekao je Capak.
Ukratko, širu obitelj za blagdanskim stolom ne smijete okupiti ako niste spremni platiti 5000 kuna, ali ako ju odvedete u crkvu na misu, tamo vas nitko neće provjeravati ni kažnjavati.

Nek propadnu tisuće biznisa i obitelji, ali crkveni biznis ne smije

Zbog mjera koje su već uvedene, kao što je potpuno zatvaranje restorana, kafića i teretana, u Hrvatskoj će propasti tisuće biznisa. Treba imati na umu da više od 99% tvrtki u Hrvatskoj spada upravo u mikro i male tvrtke. Mnoge od njih su obiteljski biznisi, koji su za velik broj njihovih vlasnika i radnika, bez imalo pretjerivanja, jedini način da prežive. 
Vlada i njezin Stožer odlučili su da takve stroge mjere zatvaranja ne vrijede za crkvu, čime su Kenwood Kenon i ljudi koje je postavio da vode Stožer pokazali da crkvu smatraju važnijom i od poslova i od obitelji koje od tih poslova žive. Toliko važnom da su zbog nje spremni riskirati tisuće života.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/katolibanska-dzamahirija-hrvatska-od-sada-obitelj-mozete-okupiti-samo-u-crkvi/2241086.aspx


Reko,samo da preduhitrim debota s ovom temom. :rasta 

Dok on spava,ja se moram brinuti za sekularizam.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by RayMabus 23/12/2020, 06:46

Ja to ništa ne pratin jer san ionako doma. Ne izlazin ni iz kuće uopće iako mi nitko ne zabranjuje da izađem vani na ulicu. Lipo mi u kući i baš me brige šta se vanka dešava.

Da nisi otvorija temu ne bi ni zna da je sinoć od ponoći pa do 8.01 na snagu stupila zabrana putovanja između županija bez propusnica.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2241045
.
U svakom slučaju podrška svemu i svakomu na uništavanju ove gamadi materijalističke koja bi sad neke advente ovo ono i da zaradi koju kunu.
Mene ne možeš istirat iz kuće na ulicu bila korona ili ne. Taki san lik. Imam svoj mali svijet i kineski zid oko njega.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by marcellus 23/12/2020, 07:05

obzirom da su ista pravila za pravoslavne crkve i za pravoslavni božić - jel to isto smeta matiji ili je to košer?

_________________
Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by jastreb 23/12/2020, 07:08

marcellus wrote:obzirom da su ista pravila za pravoslavne crkve i za pravoslavni božić - jel to isto smeta matiji ili je to košer?
Evo ga.

Advocatus Captolus.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by vuksadinare 23/12/2020, 07:10

ovo index vodi prljavu kampanju...u crkvama se puno vjernika ne skuplja na misama...ja sam u ova dva mjeseca jedan put bioi postovao se razmak...a upravo na svje oci sma vidio kako se od pocetka pandemije najmanje mjera drze oni koji se furaju na lijevo liberalnu sprancu...narocito ovi radikalniji element..koji su najgrlatiji u prozivanju vjernika i crkve..jesu na proljece bile zatvorene crkve..jesu..prozivaju lovu a koliko drzava iskesira lova na besposlicarske lijeve i kvaziantifa udruge koje svaki drugi dan rade nekakve domjenke i pijancevanja di stanijem imam u susjedstvu dvije takve udruge sa prostorijama koje su dobile od grada i drzave ne placaju rezije osim vode i struje..non stop se loce,zdere,tulumari...sami sebi su svrha i sve na na nas racun
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by vuksadinare 23/12/2020, 07:12

...zagovaraju mjere kao fol..a pozivaju na otvaranje kafica jer se njima druzi i pije kava...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by vuksadinare 23/12/2020, 07:14

evo recimo marcel je spomenuo spc...srbija uvodi strozije mjere ali spc ostaju otvorene i nitko tamo bzbog toga ne proziva zbg spc,sulju pa cak ni njegovi protivnici..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by vuksadinare 23/12/2020, 07:15

nek se stalno bune i kritiziraju za sve i svasta ova agentura...kod nas
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by vuksadinare 23/12/2020, 07:17

..nego stvar je u necem drugom a to je...u svakom pogledu,na svakom mjestu i u svezi svacega iskoristi priliku pakritiziraj i napadaj politicke i ine protivnike..jer tako se mora..to je uvjet opstanka i svrsishodnosti takvih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Noor 23/12/2020, 07:18

סמאל wrote:
Reko,samo da preduhitrim debota s ovom temom. :rasta 
Dok on spava,ja se moram brinuti za sekularizam.

ne idem u crkvu, nisam vjernik, al ja tebi ne mogu opisat kako mi je drago kad vidim koliko ti krvi ispiju ovakve teme :)))))

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by T. 23/12/2020, 07:19

vuksadinare wrote:evo recimo marcel je spomenuo spc...srbija uvodi strozije mjere ali spc ostaju otvorene i nitko tamo bzbog toga ne proziva zbg spc,sulju pa cak ni njegovi protivnici..
Četnici i komunjare nemaju jednako stajalište prema religiji i crkvi...
T.
T.

Posts : 17149
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by vuksadinare 23/12/2020, 07:24

Noor wrote:
סמאל wrote:
Reko,samo da preduhitrim debota s ovom temom. :rasta 
Dok on spava,ja se moram brinuti za sekularizam.

ne idem u crkvu, nisam vjernik, al ja tebi ne mogu opisat kako mi je drago kad vidim koliko ti krvi ispiju ovakve teme :)))))
ma joj..takvi bi nasli bilo sta da samo mogu kritizirati a brvno ne vide u svojim ocima...jer crkva proljetos mirno prihvatila u najvecem slucaju mjere da moraju biti zatvoreni..je..i onda zbog ako se sjecate jednog slucaja u splitu kadse onaj svecenik opiro mjerama pustio u crkvu vjernike...digla se ista haranga od istih koji sad isto rade zbog tog pojedinca su opet prozivali citavu crkvu...je'l vas taj primjer na nesto podsjeca iz blize proslosti Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by RayMabus 23/12/2020, 07:59

Uglavnom ništa od skijanja.

Podrška ovoj vladi ma gdje god bila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by RayMabus 23/12/2020, 08:17

Meni je drago da su ovo uveli jer ovi narod je stoka i ako ga nećeš pendrekon po kostima onda rade sve šta ne triba.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/od-danas-na-snazi-stroge-mjere-propusnice-se-izdaju-krajnje-restriktivno-podsjecamo-i-na-nova-pravila-za-misna-slavlja-1066261

Bilježim plus Plenkovicu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Sora 23/12/2020, 09:30

jastreb wrote:
marcellus wrote:obzirom da su ista pravila za pravoslavne crkve i za pravoslavni božić - jel to isto smeta matiji ili je to košer?
Evo ga.

Advocatus Captolus.

Ma
Advocatus diabolis najprije

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Guest 23/12/2020, 16:40

Noor wrote:
סמאל wrote:
Reko,samo da preduhitrim debota s ovom temom. :rasta 
Dok on spava,ja se moram brinuti za sekularizam.

ne idem u crkvu, nisam vjernik, al ja tebi ne mogu opisat kako mi je drago kad vidim koliko ti krvi ispiju ovakve teme :)))))


I umrl bu sa spoznajom da niš nemre.

Na koncu bu tražil svećenika pred smrt.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Guest 23/12/2020, 16:41

Sora wrote:
jastreb wrote:
marcellus wrote:obzirom da su ista pravila za pravoslavne crkve i za pravoslavni božić - jel to isto smeta matiji ili je to košer?
Evo ga.

Advocatus Captolus.

Ma
Advocatus diabolis najprije


Islaaaaaaaammmmmmmm .........!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Guest 23/12/2020, 16:42

vuksadinare wrote:evo recimo marcel je spomenuo spc...srbija uvodi strozije mjere ali spc ostaju otvorene i nitko tamo bzbog toga ne proziva zbg spc,sulju pa cak ni njegovi protivnici..


Suljo ne smije protiv koljačke sekte SPC niti zucnuti.

Otresu ga kak šmrklj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by mativka 23/12/2020, 17:29

Pa iz koliko obitelji?!
Koliko me pamćenje služi, na zajedničkim okupljanjima mogu biti članovi samo dviju obitelji...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Noor 23/12/2020, 17:59

Sovak wrote:
Noor wrote:
סמאל wrote:
Reko,samo da preduhitrim debota s ovom temom. :rasta 
Dok on spava,ja se moram brinuti za sekularizam.

ne idem u crkvu, nisam vjernik, al ja tebi ne mogu opisat kako mi je drago kad vidim koliko ti krvi ispiju ovakve teme :)))))


I umrl bu sa spoznajom da niš nemre.

Na koncu bu tražil svećenika pred smrt.
Ae, ko i onaj Predrag Lucić

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi Empty Re: Katolibanska džamahirija Hrvatska: Od sada obitelj možete okupiti samo u crkvi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum