ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by debotoijusto 15/12/2020, 19:20

DESET dana prije svečanog otkrivanja Spomenika domovini, mudar netko dosjetio se da bi bilo zgodno postaviti videonadzor nad kompleksom, da ne bi tkogod nagrdio spomenik, a time i samu domovinu.
Valjalo je za to posegnuti još malo dublje u džepove građana i na već ogromnih 35 milijuna dodati još nekoliko stotina tisuća kuna. Preciznije, 269.540,46 kuna plus PDV. 
Za postavljanje videonadzora nije raspisan natječaj, radilo se o takozvanoj jednostavnoj nabavi radova manjoj od 500 tisuća kuna. Poziv na dostavljanje ponude objavljen je 30. studenog, a već 4. prosinca odabran je dobavljač. Posao je bez problema dobio King ICT, poznat po unosnim poslovima s državom, njenim tvrtkama, gradovima i općinama te po bivšem ministru obrane i umirovljenom generalu Damiru Krstičeviću. King ICT već godinama održava sustav naplate karata za ZET, a već tri godine razvija aplikaciju za plaćanje karata mobitelom.
Zagrepčani su, vjerovali ili ne, 269 tisuća kuna platili nabavu i postavljanje samo četiri nadzorne kamere. Prema dokumentaciji javnog poziva koja je u međuvremenu misteriozno nestala s weba, ali su je sačuvali dobri ljudi iz "Straha od slobode", grad je naručio četiri kamere koje treba postaviti na postojeće stupove javne rasvjete. Megapikselne širokokutne kamere i njihov software prema specifikaciji moraju biti sposobni detektirati objekte na području nadzora, detektirati kretanje, procijeniti gužvu i filtrirati objekte po veličini, proporcijama, brzini, smjeru i boji te imati ugrađen sustav detekcije sabotaže.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/videonadzor-spomenika-domovini-bandic-king-ictu-platio-269-tisuca-kuna/2238664.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by debotoijusto 15/12/2020, 19:25

za par dana kad bude prva diverzija na spomenik saznamo da snimke C/B i kamera od 0.75 megapiksela i tesko raspoznati obrise spola
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by marcellus 15/12/2020, 20:04

Ti si ko moja mater bodulka... da joj kažeš da si večeru platio 10 kuna ona bi rekla da zna di ima za pet...

_________________
Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Guest 15/12/2020, 20:12

debotoijusto wrote: Damiru Krstičeviću. 
https://www.index.hr/vijesti/clanak/videonadzor-spomenika-domovini-bandic-king-ictu-platio-269-tisuca-kuna/2238664.aspx

triba biti jasan nedvosmislen 
nazivati zasluženim IMENIMA

PSI RATA 

NAPLATITELJI DOMOLJUBLJA 

SOCIJALISTIČKI RASISTI
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by debotoijusto 15/12/2020, 20:13

jbg. 1/16 bracke krvi vrije u meni  ;)
ne znam koliko ta usluga kosta i sto ukljucuje no 4 kamere ne zvuce skupo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Guest 15/12/2020, 20:17

to nabrojano sveđuture uvrglave DO 10000 ojrova..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by T. 15/12/2020, 20:26

Bagatela, s obzirom da sustav osigurava vrijedan spomenik domovini...
Čak je iznos sumnjivo nizak te je upitno da li je dovoljno dobar za takvu zadaću...

_________________
Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Guest 15/12/2020, 20:30

4 ovakva sustava i svaki picin detalj da bude pokriven..

https://www.bascom-kameras.de/kabelloses-8-dome-system-mit-tonaufnahme?gclid=EAIaIQobChMI-MjIq9zQ7QIV2dnVCh1IGQkVEAQYAiABEgIFn_D_BwE
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by marcellus 15/12/2020, 20:43

debotoijusto wrote:jbg. 1/16 bracke krvi vrije u meni  ;)
ne znam koliko ta usluga kosta i sto ukljucuje no 4 kamere ne zvuce skupo

4 kamere i što još sve? Prvo, kamere za video nadzor javnih površina nisu one iste koje imaš doma. Drugo, podrazumijeva se i dosta toga drugog. Ali evo drugi put daj ti ponudu na javni natječaj...

_________________
Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by marcellus 15/12/2020, 20:45

debotoijusto wrote:jbg. 1/16 bracke krvi vrije u meni  ;)

1/16 bračanin, to vrijedi ko cijela tri židova, po mom iskustvu.

inače imam dobrog prijatelja koji je pola židov a pola bračanin. Uvijek zaboravi novčanik u autu kad je njegova runda, ali to mu računamo pod genetika.

_________________
Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Guest 15/12/2020, 20:46

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:jbg. 1/16 bracke krvi vrije u meni  ;)
ne znam koliko ta usluga kosta i sto ukljucuje no 4 kamere ne zvuce skupo

4 kamere i što još sve? Prvo, kamere za video nadzor javnih površina nisu one iste koje imaš doma. Drugo, podrazumijeva se i dosta toga drugog. Ali evo drugi put daj ti ponudu na javni natječaj...
eno ti gori,PROsustav outdoor,uz svaki 8 kamera,4 sustava 32 kamere,nocno,color,CB snimanje i snimanje zvukova-10000 ojra....ja ne znam sto vi mislite da te kamere trebaju raditi...tehnologija nije star trek,nego sigurnosni zatvoreni televizijski krug..sto misli s da banke na zapadu kostaju 50000 ojrova sustav??..kako da ne... :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Guest 15/12/2020, 20:50

uza sustav dobijes software i sve sto mora ici uz njega...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by debotoijusto 15/12/2020, 20:52

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:jbg. 1/16 bracke krvi vrije u meni  ;)
ne znam koliko ta usluga kosta i sto ukljucuje no 4 kamere ne zvuce skupo

4 kamere i što još sve? Prvo, kamere za video nadzor javnih površina nisu one iste koje imaš doma. Drugo, podrazumijeva se i dosta toga drugog. Ali evo drugi put daj ti ponudu na javni natječaj...
Poziv na dostavljanje ponude objavljen je 30. studenog, a već 4. prosinca odabran je dobavljač.

posteni poduzetnik u 4 dana ne stigne fotokopirat ponudu u 5 primjeraka a kako onda ispuniti odredbe da ima iskustvo u nabavi vojnih zracnih prometala ne starije od 3 godine
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by T. 15/12/2020, 21:15

Pa ako se poduzetnik bavi ugradnjom i održavanjem i šta već, sigurnosnih sustava, onda ima spremnu dokumentaciju...
Nije im ovo vjerojatno prvi ni zadnji natječaj na koji su se javili...

_________________
Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Guest 15/12/2020, 21:46

T. wrote:Pa ako se poduzetnik bavi ugradnjom i održavanjem i šta već, sigurnosnih sustava, onda ima spremnu dokumentaciju...
Nije im ovo vjerojatno prvi ni zadnji natječaj na koji su se javili...


nije, javili su se na svaki državni natječaj i pazi sad svaki natječaj su dobili iako im je ponuda bila ekstemno skuplja od konkurencijskog ponuđača. ja bi reko ovako zdravoseljački da je King ICT tvrtka od nikakve garažne radionice gdje su preprodavali ukradene laptope državi takoreć preko noći izrasla u monopolističku mafijašku jazbinu tj. kartel u vlasništvu udbaških prdonja i njihovih sinova isprdaka a u simbiozi sa udbo komunističkim kriminalcima političarima u vrhu korumpirane plutokratske vukojeb'ne rvacke.

evo pa pasi oči

https://king-ict.hr/projekti/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna Empty Re: Videonadzor Spomenika domovini Bandić King ICT-u platio 269 tisuća kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum