ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi su i trebaju pomoć

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra 10/12/2020, 01:19

Tužni apel iz Psihijatrijske bolnice Ugljan: Pomozite, imamo 400 pacijenata, nedostaje odjeće, posteljine, bolesnici nemaju čarape, a kamoli patike


– Akcija prikupljanja paketa održat će se ispred bivšeg "Mercatora" u Zadru u četvrtak 17. prosinca, od 16.30. S obzirom na brojne reakcije i najavljene dolaske, upozoravam sve da se obvezno pridržavaju epidemioloških mjera i da paze na sebe i druge. 





https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/tuzni-apel-iz-psihijatrijske-bolnice-pomozite-imamo-400-pacijenata-nedostaje-hlaca-majica-posteljine-bolesnici-nemaju-carape-a-kamoli-patike-1062818




Moli se zadarska ekipa da svoje viškove proslijedi 17.12.
Ostali mogu poslati  pakete na Vjesnikov kiosk na otoku ili na adresu:

Psihijatrijska bolnica Ugljan, Otočkih dragovoljaca 42, 23275 Ugljan.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by mentalitet 10/12/2020, 17:32

Eto 43 pregleda a nitko da zucne ili makar pokaze prema svojim sugradjanima neku empatiju.Vazno da na temi o zrakoplovima ili o onom klopnom smecu raspredaju i prostiru doktorske disertacije..A dam si kurac odrezati da ih ulovish na samo u stvarnom svijetu bez Googla da ne znaju po kurca o temi koju bi netko sa njima zapocheo.
To je taj iskomplekksirani mentalitet koji je lagano provaliti..nesigurnost u sebe uvijek vodi ka choporu a za mene to nisu ljudska bica nego moderniji shimpanze kako reche jedan znanstvenik o nama ljudima.Imaju dvije vrste shimpanzi u prirodi a mi smo treca verzija malo modificiranija :)
Zalosno..i u takoj drzavi zivjeti..ma nema shanse..Ja bih neshto i poslao ali dok stigne ljudi ce pomrijeti a kakvi su neki humanitarci to bi prodavali na trznicama shto netko poshalje.Po meni je najbolje odnijeti direktno u tu ustanovu..a nikako skupljati u neke kontejnere jer je hrvatski mentalni sklop toliko evoulirao da vishe nemaju ni srama kada pokushavaju doci do necheg materijalnog..

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5019
2020-07-05


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Guest 10/12/2020, 17:48

a šta ćeš na ovoj temi pisati bogtejebo? ako imaš nešto za donirati onda doniraj ako nemaš nemaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by mentalitet 10/12/2020, 18:27

Gnječ wrote:a šta ćeš na ovoj temi pisati bogtejebo? ako imaš nešto za donirati onda doniraj ako nemaš nemaš.

Slazem se sa tvojim zakljuchkom.Ali tako razmishljaju normalni mozgovi,medjutim prateci teme o naoruzavanju i kurchenju logichno bi bilo da se netko javi na ovoj temi i ako nishta zatrazi vishe informacija kako to shto ima da dostavi u Rijeci,Pulii,Zagrebu..Kuzish?
Na kraju krajeva da jebe svojoj drzavi sve zivo i mrtvo kao shto ja radim kada mi se murija javi za donaciju..Ma dobit cesh kuratz pizda vam materina..ako imate love za razne vojne intervencije po svijetu onda i platite murjake kako bog zapovijeda.Ovdje ti poshalju poshtansku kartu svaka tri mjeseca kada ide kamion od crvenog kriza pa ako imash neshhto zapakirash u najlonsku vrecu sa njihovim logom i ostavish pred kucom.Dodju ljudi i pokupe .Zar tako se neshto ne bi moglo organizirati i u Cro ?
Uvijek se ima neshto reci ..posebno u ovakvim sluchajevima..Eto i ti si neshto rekao ..kako bi trebalo ..ali ponavljam ,,tako razmishljaju normalni a ovi ovdje chekaju da netko objavi adresu kako bi mogli otici to maznuti..Mislish sigurno da se zajebavam kada donosim takav zakljuchak?!!E ne zajebavam se jer poznajem tu lopovsku bagru..zato ih i nema na ovoj temi nego "mudro" shute i vrte prevarantske scenarije u svojim pokvarenim psihama.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5019
2020-07-05


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by T. 10/12/2020, 18:43

Sramota je za županiju koja je osnivač ustanove, a i za rodbinu...

100 m od mora, 9 apartmana...
Živi su i trebaju pomoć Th_68110
A on gladan i usran na ugljanu...
Prokletnici... x-|

_________________
Živi su i trebaju pomoć Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra 10/12/2020, 21:56

Ma nema potrebe pisati bilo što. Sve je jasno bez da se išta kaže.

Vani je hladno, mi smo na toplom i nekad se jednostavno ne sjetimo da bi nešto što je nama višak i samo nam zauzima prostor, nekoga spasilo od smrzavanja, vratilo mu trun dostojanstva. 
Dok ne pročitamo. 

Članak me dirnuo i postavljen je kao obavijest, jer znam da tu pišu ljudi koji žive u Zadru (ili okolici) a još im nije kasno odnijeti toplu odjeću i obuću koju više ne koriste.




A mi koji nismo tamo možemo dati i nekom beskućniku u svojoj blizini neki topliji komad odjeće... Ili deku. Ili jednostavno odnijeti u Crveni križ ili Caritas. 

Nemojmo prozivati bilo koga. Pomozimo ako možemo, ako ne, preskočimo i to je to. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by michaellcmacha 11/12/2020, 13:51

T. Je dobro primijetio, većina tih pacijenata ima i bližu i daju rodbinu, od mnogih pacijenata ti isti srodnici koriste nekretnine i pokretnine, i kako to već poslovično ide i dok se moglo trošila se i pinka, i sad je vv većini od njih problem one osnovne potrepštine nadomjestiti...
Moja mama je radila u petrinji prije rata u takvom Domu, kao njegovateljica i sjetim se kako je znala pričati kako su ti ljudi doslovno zaboravljeni od svojih bližnjih... To onda one empatične zaposlenike strašno emocionalno troši, jer bi rado pomogli i pomažu i izvan domene posla, ali jednostavno nemaju moći niti sredstava da pomognu svima...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by kic 11/12/2020, 14:11


nein, treba izgraditi -nešto što treba ličiti na slavoluk- domovini za 35m kuna

i sl-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

IL Risorto likes this post

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by crvenkasti 11/12/2020, 14:16

Što su to "patike"?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by T. 11/12/2020, 14:31

michaellcmacha wrote:T. Je dobro primijetio, većina tih pacijenata ima i bližu i daju rodbinu, od mnogih pacijenata ti isti srodnici koriste nekretnine i pokretnine,
Nisam primijetio, to je poznat slučaj kod mene...
To je trebala bit njegova kuća, bio je malo 'poseban' ali ne za je*eni ugljan...
Njegova stara mater, bojeći se da ga netko ne prevari kad ona umre (nikoga drugoga nema), ostavi istu rodbini pod uvjetom da se oni brinu o njemu a oni ga sprde na ugljan još se stara nije oladila...
Kuća cca 700-800.000 Eur a žalili su se okolo kako 'svaki dan' pita 5 kn za kavu kad bi doša s ugljana na vikend a to je bilo onda jednom mjesečno možda...
Nisam ga vidio odavno, biće ga tablete dotukle...
Kava već odavno nije 5 kn...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by michaellcmacha 11/12/2020, 15:20

T. wrote:
michaellcmacha wrote:T. Je dobro primijetio, većina tih pacijenata ima i bližu i daju rodbinu, od mnogih pacijenata ti isti srodnici koriste nekretnine i pokretnine,
Nisam primijetio, to je poznat slučaj kod mene...
To je trebala bit njegova kuća, bio je malo 'poseban' ali ne za je*eni ugljan...
Njegova stara mater, bojeći se da ga netko ne prevari kad ona umre (nikoga drugoga nema), ostavi istu rodbini pod uvjetom da se oni brinu o njemu a oni ga sprde na ugljan još se stara nije oladila...
Kuća cca 700-800.000 Eur a žalili su se okolo kako 'svaki dan' pita 5 kn za kavu kad bi doša s ugljana na vikend a to je bilo onda jednom mjesečno možda...
Nisam ga vidio odavno, biće ga tablete dotukle...
Kava već odavno nije 5 kn...
ok, primjetio slučaj kod sebe, takvih slučajeva svuda, i kod mene... ja znam za slučaj, jedne žene koja je sinu bila mater na kubik... što je poželio to mu je priskrbila. nij bila pretjerano imućna, ali je bila vrijedna i sposobna i sve je ulagala u tog besprizornika. s vremenom je postala vremešna, nešto ju je i načelo i tako kad bi joj nastupio kuršlus sin ju spremi u barbota u popovaču... uglavnom s vremenom se ona naučila na svoje duševne probleme, ali je ostala bez poslovne sposobnosti i ovisila je o sinu... i tako ja tu gospođu sretoh prije godinu i pol kako prolaznike fekta cigaru... i ja joj odem i kupum kutiju cigareta i priupitam ju zašto to radi kad ima mirovinu i nije joj sila okolo moljakati za cigaretu...naravno i tadaje štitila tog mog "frenda" a svog sina ali sam iz druge ruke saznao da on "vodi brigu" o materi... početkom korone umrije ta gospođa, kraj bezlika kojem je sve u životu pružila, željna jebene cigarete... velim bili smo ekipa od mladosti i baš ono znam znam koliko se žena za njega borila, od obleke, izlazaka, općenito svake potpore u žiotu, a on joj na kraju uzvrati, tako da joj uzme primanje i da pod fol vodi brigu, a ona do smrti okolo bauljala i fektala jebenu cigaretu...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by RayMabus 15/12/2020, 00:38

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/na-ugljanu-vise-nece-biti-goli-i-bosi-nakon-teksta-u-slobodnoj-povezali-se-dobri-ljudi-samo-je-bracni-par-iz-kastela-dovezao-pun-automobil-odjece-1064281
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra 15/12/2020, 21:15

RayMabus wrote:https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/na-ugljanu-vise-nece-biti-goli-i-bosi-nakon-teksta-u-slobodnoj-povezali-se-dobri-ljudi-samo-je-bracni-par-iz-kastela-dovezao-pun-automobil-odjece-1064281
Odlično. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by michaellcmacha 16/12/2020, 08:17

Treba to doniranje odjeće ipak uzeti sa rezervnom... Većina tog bude ili neadekvatna namjeni, ili u svakakvom stanju... 
Prioritet bi bio prozvati velike trgovačke lance i telekomunikacijske kuće da doniraju npr. 200 pari kroksica različitih brojeva, 1000 pari čarapa, 500 komada gaća ovih onih i isto toliko potkošulja, parsto setova za osnovnu higijenu.
Pa kad se to sve prikupio, ukoliko se uhvati i jednog zaposlenika u hijerarhiji ustanove da uzme makar ijedan sapun ili gaće, trenutni otkaz...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by T. 16/12/2020, 08:48

michaellcmacha wrote:Treba to doniranje odjeće ipak uzeti sa rezervnom... Većina tog bude ili neadekvatna namjeni, ili u svakakvom stanju... 
Prioritet bi bio prozvati velike trgovačke lance i telekomunikacijske kuće da doniraju npr. 200 pari kroksica različitih brojeva, 1000 pari čarapa, 500 komada gaća ovih onih i isto toliko potkošulja, parsto setova za osnovnu higijenu.
Pa kad se to sve prikupio, ukoliko se uhvati i jednog zaposlenika u hijerarhiji ustanove da uzme makar ijedan sapun ili gaće, trenutni otkaz...
ljudi se kroz ovakve akcije uglavnom rješavaju smeća koje im smeta po kući...
smatram da su u prvome redu pozvane institucije da riješe ovaj, i slične probleme...
a ne kroz samoorganiziranje građana, kao što je kod nas običaj, još iz doba socijalizma...
treba nabaviti nekakav medicinski aparat, organiziraju se građani...
fali novca za nečije liječenje, organiziraju se građani...
a oni koji bi trebali o tome voditi računa po službenoj dužnosti, primaju plaću i ne rade ništa...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Guest 16/12/2020, 09:56

svugdje se prek ocrvenog kriza organiziraju gradjani i dijele svoju garderobu potrebitima..dobro,u svabiji je prodaju josh jednom u second hand ducanima..bilanca je bilanca..pa makar i obiteljska.. lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by RayMabus 17/12/2020, 20:01

Živi su i trebaju pomoć O_15577206_640


https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/obala/nevideni-kolaps-prometa-u-zadru-zbog-donacija-psihijatrijskoj-bolnici-ugljan-gradani-su-donijeli-tone-odjece-pacijenti-vise-nece-biti-goli-i-bosi-1065019

Samo ću komentirat ovaj dio : ljudi se kroz ovakve akcije uglavnom riješavaju smeća kojeg imaju po kući.


...

Jok dat će in glanc novo.

Zatim to su psihički bolesnici itd , oni to isprljaju , iskidaju a ide zima i sve šta je polovno , može se oprat , očisti i navuć njima je super jer ako nemaš ništa onda ćeš se smrznit.

Dere bura. Nije lito , zima je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Ra likes this post

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra 17/12/2020, 21:17

T. wrote:
michaellcmacha wrote:Treba to doniranje odjeće ipak uzeti sa rezervnom... Većina tog bude ili neadekvatna namjeni, ili u svakakvom stanju... 
Prioritet bi bio prozvati velike trgovačke lance i telekomunikacijske kuće da doniraju npr. 200 pari kroksica različitih brojeva, 1000 pari čarapa, 500 komada gaća ovih onih i isto toliko potkošulja, parsto setova za osnovnu higijenu.
Pa kad se to sve prikupio, ukoliko se uhvati i jednog zaposlenika u hijerarhiji ustanove da uzme makar ijedan sapun ili gaće, trenutni otkaz...
ljudi se kroz ovakve akcije uglavnom rješavaju smeća koje im smeta po kući...
smatram da su u prvome redu pozvane institucije da riješe ovaj, i slične probleme...
a ne kroz samoorganiziranje građana, kao što je kod nas običaj, još iz doba socijalizma...
treba nabaviti nekakav medicinski aparat, organiziraju se građani...
fali novca za nečije liječenje, organiziraju se građani...
a oni koji bi trebali o tome voditi računa po službenoj dužnosti, primaju plaću i ne rade ništa...
Točno je da oni koji bi trebali voditi računa o tome ne rade svoj posao. Upravo zbog toga se ljudi samoorganiziraju, jer budu li potrebiti čekali institucije na koje se pozivaš smrznut će se.
Ne rješavaju se svi smeća.

Mi smo potrošačko društvo i imamo stvari koje smo možda jednom ili dvaput obukli i stoji negdje u ormarima, jer smo zaboravili da ih uopće imamo. 
To nije smeće, pomoglo bi nekom, ali nam i dalje stoji u ormaru, jer je kao smeće i netko drugi bi trebao reagirati.

Svaku stvar koju ne upotrijebim dvije godine dajem dalje, jer mi sigurno ne treba, a nekom drugom može pomoći. 
To nije smeće, smeće završi u kontejnerima, to su dobri predmeti koji meni ne koriste, ali mogu koristiti nekom drugom.
Događa se da u svom ormaru nađem i odjeću koja još ima etiketu. Nemam pojma zašto sam je tad kupila, ali jbg jesam.  :roll
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by T. 17/12/2020, 22:06

Moglo se ovo i sažeti u par redaka...
Ne volim duge tekstove čitati niti odgovarati na njih...
Ostajem pri svome...

_________________
Živi su i trebaju pomoć Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra 17/12/2020, 22:46

T. wrote:Moglo se ovo i sažeti u par redaka...
Ne volim duge tekstove čitati niti odgovarati na njih...
Ostajem pri svome...
Ne voliš ti ni pisati duge tekstove, a onda se čudiš kako su te ljudi krivo shvatili. :P 

Žao mi je mrgude, vidim da si nakratko nasađen, ali je tvoja stvar što voliš ili ne voliš. 
Nisam tu da ispunjavam želje čangrizavcima. 

Uostalom tko te tjera da čitaš duge tekstove? Ma da uopće čitaš ono što pišem? 
Nisam ni sumnjala. Ne mijenja se ni mišljenje ni osoba kad se dođe u zrele godine. 

Uostalom, sad će Božić. Sačekaj moju čestitku pa ćeš imati valjan razlog za pizditi.  B-)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum