ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Guest 7/12/2020, 19:23

Iz 'luksuznog i ekskluzivnog doma', kako ga sami vlasnici nazivaju, u Mošćenici pored Siska, 'isplivala' je fotografija stare i nemoćne žene na podu, vezane konopom oko vrata i tijela, koja je očito pala s kreveta. Fotografija se proširila društvenim mrežama i izazvala zgražanje javnosti. Ponašli smo gospođu koja je tu fotografiju snimila i objavila na Facebooku kako bi upozorila na loše stanje u tom domu.
Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Dasdas-censored-censored


Radi se o njegovateljici V.S., ženi s dvadesetogodišnjim iskustvom rada u inozemstvu, koja je zbog korone bila primorana vratiti se u Hrvatsku. Kaže, htjela je ovdje probati naći posao, vidjeti kakva je situacija u hrvatskim domovima za starije i nemoćne. U obiteljski dom Exclusive u Mošćenici došla je početkom studenog, a otišla je, kako kaže, uz fizičke napade i vrijeđanje. 
- Oglas za posao u domu vidjela sam putem Facebooka. Nazvala sam taj broj i gospođa vlasnica me zamolila da što prije dođem tamo jer ona sama ne može sa štićenicima. A ona je njegovatelj samo na papiru, u to sam se uvjerila kada sam stigla u Mošćenicu. Prvo sam ostala šokirana u kakvom su stanju bili ljudi. Neoprani, ležali su na svojim krevetima, nokti im nisu bili njegovani, a muškarci su bili neobrijani, kao da se tjednima nije vodila adekvatna, ma ni osnovna briga o njima. Nije se znalo tko kad koje lijekove pije, vlasnica ima njihove papire i povijest bolesti, ali to nitko nije smio vidjeti osim nje. I tako je osoba bez medicinskog znanja, slagala ljudima lijekove, dok su se oni žalili kako to nije njihova terapija te kako fali još lijekova - priča nam V.S., šokirana stanjem koji je zatekla u luksuznom domu za starije i nemoćne.  

Kada je stigla, V.S. je odmah počela s radom. Od kada je došla, kaže da nije imala slobodnog dana, a radila je i po 20 sati dnevno, jer nije stigla pronaći stan pa joj je vlasnica ponudila da privremeno boravi u domu. Od nje se zahtijevalo da osim njegovateljice, radi posao čistačice i kuharice, iako je, tvrdi, ručak kuhala 80-godišnja vlasnikova majka. Nije bilo čistačice niti kuharice. Za štićenike koji tamo leže kažu da su jako dragi i svjesni ljudi. Od 13 štićenika, njih dvoje je nepokretno.
- Ova žena koju su vezali, ona je prije bila pokretna, a sada je nepokretna. Ona jest bolesna i treba liječnika, treba lijekove. Ja sam bila šokirana kad sam vidjela da je ona vezana konopom oko struka. Dobila sam kritike od vlasnika koji mi je rekao da ne znam vezati. Pa kako ću znati vezati kad u životu nisam vezala čovjeka?! - priča nam V.S. 

'Nemaju uopće iskustva raditi s bolesnim ljudima'

- Ako ona i je bolesna, nije luda i nije ona nemirna 0-24 sata, takvi ljudi imaju svoje faze kada ih treba smiriti i dati im adekvatnu terapiju  - kaže nam njegovateljica te dodaje da su ju vlasnici vezali kako bi ju zadržali u krevetu jer uopće nemaju iskustva kako raditi s tim ljudima, ali i da sobe nisu primjerene za tako stare ljude. 
- Čovjeku koji ne može sam jesti vi ne možete ostaviti hranu pored stolića i otići. Ta osoba treba njegovatelja. Ja sam se fokusirala na tu ženu i još jednu koja je bila s njom u sobi. Hranila sam tu gospođu i ona je bila mirna, vesela i komunikativna. Njoj je samo trebalo da se način života u domu prilagodi njezinom zdravstvenom stanju, a ne da ju se drži kao psa  - kaže šokirana njegovateljica i dodaje da u fazama kada je toj gospođi trebala pomoć, vlasnici nisu znali kako postupati s njom. Tvrdi da su je čak i udarali i 'šopali' tabletama.
Nakon što više nije mogla izdržati, V.S. je pokušala mirno i sporazumno dati otkaz. Fotografije štićenice je snimila kako bi vlasnicima pokazala u kakvom je stanju te su oni znali vrlo dobro da V.S. još uvijek posjeduje fotografiju na mobitelu. Kad je odlučila otići, kaže, došlo je do naguravanja, zatim su joj pokušali oteti mobitel.
Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Dasd1-censored-1-censored


- Vlasnica mi je uz fizičke nasrtaje i vrijeđanje oduzela mobitel. Kada sam zaprijetila da ću na ulici vikati da netko zove policiju i da neću otići dok ga ne dobijem nazad, vratili su mi mobitel i pustili da odem. Fotografiju, koliko god je strašna, objavila sam na društvenim mrežama kako bi upozorila sve ljude o stanju u domu i kako se ponašaju prema svojim štićenicima. Jer to nisu uvjeti dostojni jednog čovjeka - kaže nam te dodaje kako su vlasnici te obitelj žene koja je na slici već podigli kaznenu prijavu protiv nje. 
Policija nam je potvrdila da je u tijeku kriminalističko istraživanje, no zbog cijelog kompleksnog slučaja nisu mogli otkriti detalje. 

Vlasnica odbacuje optužbe

Kontaktirali smo i vlasnicu Dijanu Pavičić koja je odlučno odbacila svake optužbe te okrivila V.S. za sve, jer je ona tada radila u smjeni. 
- Ja s tim nemam veze. Gospođa V.S. je tada radila u smjeni, nju mi je poslao zavod za zapošljavanje pa nisam išla provjeravati koga uopće zapošljavam, ali ta gospođa ima nekih problema. Nije samo tu ženu slikala, slikala je još jednu ženu kad joj je mijenjala pelenu. Ona je to napravila i u noćnoj smjeni i sve isplanirala da ispadne kao da smo mi, vlasnici doma, to napravili. Ona se samo probudila u ponedjeljak i počela vikati da želi dati otkaz, da je sve snimila i tvrdila da nemamo uvjete u domu. Nama ništa nije bilo jasno. Suprug joj je lijepo rekao da napusti dom i da ne radi probleme - priča Dijana.
Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Whatsapp-image-2020-12-03-at-09-23-22-censored-1-censored


- Potom joj suprug uzeo kofere i zamolio ju je da izađe. Ona je rekla da neće. Nasrnula je na mog supruga, možete vidjeti kako ga je izgrebala noktima i ugrizla. Mlatila je mobitelom i govorila da je ona sve snimila, a nije imala što snimiti. Zatim je otišla i poslije smo vidjeli tu fotografiju - dodala je.

Dom je svečano otvoren prošle godine

Dom je u prosincu 2019. svečano otvorio gradonačelnik Grada Petrinje Darinko Dumbović, naglasivši da uvijek na prvo mjesto treba staviti ljude koji brinu o sebi.
- Mi se ovom prilikom želimo zahvaliti gradonačelniku Dumboviću i Gradu Petrinji na podršci i na otvorenju Doma. Grad Petrinja nam je dao veliku podršku i novčanim sredstvima, a mi smo u Dom investirali oko 800 tisuća kuna, dok nam je Grad Petrinja donirao 35 tisuća kuna i uređenje okoliša, odnosno prilaz Domu. Posebno želim naglasiti da su nam u ovom projektu velika podrška bili prijatelji, kumovi, najviše moj suprug Zdravko i moji roditelji - govorila je vlasnica na otvorenju.
- Kapacitet Doma je 20 korisnika, a od toga ćemo imati 15 pokretnih i pet nepokretnih što znači kako su svi uvjeti Doma prilagođeni invalidima i nepokretnim osobama jer smo kompletan prostor prenamijenili za korisnike i njihove potrebe. Što se tiče zaposlenih radit će četiri njegovateljice, medicinska sestra, fizioterapeut po potrebi, a korisnici će u cijeni imati i usluge frizera i pedikera. Također, radit ćemo na kvaliteti, usluzi i učinkovitosti kako bi Dom opravdao ime „Exclusiv“ - rekla je Dijana Pavičić prošle godine, piše portal53.
O cijelom slučaju poslali smo upit Ministarstvu socijalne politike, čiji odgovor ćemo objaviti kad ga dobijemo.

https://www.24sata.hr/news/policija-istrazuje-sokantne-slike-iz-doma-kraj-siska-vlasnici-su-trazili-da-vezem-te-jadne-ljude-731823  

ovo kokod Žuljića u Županji...svako malo po dvoje troje ljudi umre,a izgledaju ko lesevi iz konc logora..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Guest 7/12/2020, 19:24

pasus.." Ja s tim nemam veze. Gospođa V.S. je tada radila u smjeni, nju mi je poslao zavod za zapošljavanje pa nisam išla provjeravati koga uopće zapošljavam.."


O Zemljo otvori se..a TKO treba provjeravati nego gazda kog zaposljava...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by debotoijusto 7/12/2020, 19:47

hrvatistan
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by omni 7/12/2020, 19:52

Pohlepa je jebena stvar. Neki ljudi su za novac spremni na sve.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by T. 7/12/2020, 19:55

Sustav socijalne skrbi je leglo kriminala...
Domovi za starije i nemoćne, centri za socijalnu skrb...
To treba pročešljati posebna agencija s ovlastima lišavanja slobode na licu mjesta...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

darth_vader and Noor like this post

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by dijagram 7/12/2020, 20:46

A dobro sad, nisu bas vezali u lance.
Malo vjezbe s konopcima, korisno za staracke kognitivne sposobnosti.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Trinity 7/12/2020, 20:55

Neću sad opravdavati vlasnike doma, ali stare i bolesne ljude se često mora vezati za krevet. To rade i u bolnicama. Inače znaju pasti i polomiti se. Pokušavaju se dići i ići nekuda, a ne mogu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by max123 7/12/2020, 21:01

svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by abraham 7/12/2020, 21:16

Uzas. Stoka. Kakovo crno vezanje???? Korisnici ne trebaju lezati na krevetima iz Titovog vremena kupljenih na Hrlicu. Postoje kreveti kojima se dizu strane i druge metode. Kakovo vezanje??? Inace, kako sam cuo vrlo lukrativna "aktivnost" i ljudi otvaraju "domove" u obiteljskim kucama bez odgovarajucih higijenskih a i drugih uvjeta, bez adekvatne nekda ikakove strucne spreme i sl. Gdje su liftovi za dizanje korisnika??? Uglavnom ne zelim nikome da zavrsi tamo. S druge strane isplivava sva pokvarenost, bescutnot, korupcija i kriminal. Tamo gdje su oni jadnici izgorjeli je bio crni smjestaj????????? Dakle cijela bransa je trula i sustav za muzu drzavnih novaca. Ima toga jos tj imam informacije iz prve ruke.Kila mpozga...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Ra 7/12/2020, 21:39

Bože dragi što je život bezvrijedan kad čovjek postane nemoćan i star. 
Ostane bez zdravlja, bez snage, bez svojih najmilijih, a onda mu uzmu i dostojanstvo kad ga poput životinje vežu za krevet. :(
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Noor 7/12/2020, 21:47

max123 wrote:svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
Schatzi, materijalistički gledano ti si u pravu...ali, gdje je tu humanizam?!
Pa to su ljudi, pobogu...

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Ra 7/12/2020, 21:49

Noor wrote:
max123 wrote:svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
Schatzi, materijalistički gledano ti si u pravu...ali, gdje je tu humanizam?!
Pa to su ljudi, pobogu...
Znat će gdje je kad ga jednom budu vezali za neki krevet...
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Guest 7/12/2020, 21:51

Noor wrote:
max123 wrote:svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
Schatzi, materijalistički gledano ti si u pravu...ali, gdje je tu humanizam?!
Pa to su ljudi, pobogu...

lički međed sa U četničkom šubarom zagovara eutanaziju. crkva u rvata je protiv. nemojte da vam dopali metilda bit će vam pomoz'bog...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Guest 7/12/2020, 21:52

Ra wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
Schatzi, materijalistički gledano ti si u pravu...ali, gdje je tu humanizam?!
Pa to su ljudi, pobogu...
Znat će gdje je kad ga jednom budu vezali za neki krevet...

njega će vezat za bukvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Ra 7/12/2020, 21:52

Gnječ wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
Schatzi, materijalistički gledano ti si u pravu...ali, gdje je tu humanizam?!
Pa to su ljudi, pobogu...

lički međed sa U četničkom šubarom zagovara eutanaziju. crkva u rvata je protiv. nemojte da vam dopali metilda bit će vam pomoz'bog...
:puj
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by max123 7/12/2020, 22:11

Noor wrote:
max123 wrote:svakog ko više nije u stanju sam sebi da obriše tur triba uspavat.jer niti je to više ljucki život niti ima ikakvog ljudskog dostojanstva.a i kapital i posao uložen u te žive mrtve može se uložit u daleko važnije i pesperktivnije forme života...
Schatzi, materijalistički gledano ti si u pravu...ali, gdje je tu humanizam?!
Pa to su ljudi, pobogu...
mein liebstar schatz,ko god je proveo nekoliko "trenutaka" sa tim polumrtvima mora doći do istog zaključka.to više niti je ljucki, niti ima i niansu ljuckog dostojanstva.mi tim jadnicima činimo jednu veliku uslugu.jer najveći dio tih jadnika više nije u stanju sam tu svoju kalvariju završit.naravno da novac i uložen trud u te polumrtve jadnike bi se moglo uložit u spašavanju mladih života.ovo ne smije biti nikako tabu tema.mi nemamo bezkrajne kapacitite održavati svaki vid ljuckog života,nego moramo odlučivati koja forma i nivo života je još dostojanstvena i održiva .to će u skoroj budućnosti biti jedna jaaaako aktualna tema..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by max123 7/12/2020, 22:17

Gnječ wrote:

lički međed sa U četničkom šubarom zagovara eutanaziju. crkva u rvata je protiv. nemojte da vam dopali metilda bit će vam pomoz'bog...
nije te ubio covid19?o prčim mu mater da mu prčim...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Guest 7/12/2020, 22:20

max123 wrote:
Gnječ wrote:

lički međed sa U četničkom šubarom zagovara eutanaziju. crkva u rvata je protiv. nemojte da vam dopali metilda bit će vam pomoz'bog...
nije te ubio covid19?o prčim mu mater da mu prčim...

prči mu prči mater pa se buš zarazil...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by max123 7/12/2020, 22:25

Gnječ wrote:
max123 wrote:
Gnječ wrote:

lički međed sa U četničkom šubarom zagovara eutanaziju. crkva u rvata je protiv. nemojte da vam dopali metilda bit će vam pomoz'bog...
nije te ubio covid19?o prčim mu mater da mu prčim...

prči mu prči mater pa se buš zarazil...
i?zaraziš se, organizam stvori antitijela i vozi...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Guest 7/12/2020, 22:28

max123 wrote:
Gnječ wrote:
max123 wrote:
Gnječ wrote:

lički međed sa U četničkom šubarom zagovara eutanaziju. crkva u rvata je protiv. nemojte da vam dopali metilda bit će vam pomoz'bog...
nije te ubio covid19?o prčim mu mater da mu prčim...

prči mu prči mater pa se buš zarazil...
i?zaraziš se, organizam stvori antitijela i vozi...

kad bi to bilo tako jednostavno...kako to da organizam ne stvori antitijela za virus bjesnoće? i još mnoštvo drugih virusa...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude' Empty Re: Policija istražuje šokantne slike iz doma kraj Siska: 'Vlasnici su tražili da vežem te jadne ljude'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum