ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajmo u planine

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 29/11/2020, 20:44

Vidjet ćemo.

Ako Hrvatska uvede 14 il 10 dana samoizolacije za Austriju onda mora i za BiH.

No nekako mi se čini da HDZ neće radi Kupresa kad dođe 21.12.2020 ništa uvodit osim klasičnih testova na koronu tako da se ovi mogu otić skijat dva tjedna za zimske praznike.

U nas vrijede neka naša pravila. Pratimo.

RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 29/11/2020, 21:52

Šteta šta nema neka interaktivna mapa svih skijališta od Slovenije do Makedonije pa da možeš brzo napravit pregled šta se nudi i po kojoj cijeni. Ovako moraš svaku državu posebno proučavat a to je špansko selo.

Bitna je lokacija skijališta jer tek manji dio su ovi šta oće profesionalne velike skijaške staze dakle profi skijaški centar za profesionalce a puno veće tržište su obični ljudi kojima je dovoljna i srednja staza al da tu di dođu ima puno popratnih sadržaja i njima je bitna lokacija tj udaljenost i dostupnost te cijena.

Od profi skijaša nećeš se baš usrićit jer em traži prave staze em ne troše puno jer su sportisti. Više potroše ovi obični šta se dođu provest na snigu a skijanje im je sporedno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 29/11/2020, 22:07

Ja ne idem na skijanje jer me led ne privlači no ovdje najviše idu na Kupres pa u Sloveniju i Austriju pa u Sarajevo jer je dosta blizu a ima dobra skijališta i ponudu i onda netko još ode dikad u Italiju i tako jer ne idu svake godine svi na isto nego obilaze.

Kupres je idealan radi blizine a ima sasvim solidne skijaške staze i ponudu.

Lokacija je bitna. Za kurac planina ako je ljudima nepristupačno. Moš imat ekstra planinu al ako je van ruke slaba korist od toga. Da je to mjerilo koliko će neko skijalište bit posjećeno Mont Everest bi stalno bio pun ko šipak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 29/11/2020, 22:19

Virus je prošle zime "divljao" Ischglom: Hoće li Evropa ove sezone pozatvarati skijališta?

Ljubitelji zimskih sportova se nevoljko prisjećaju kraja prošle zimske sezone kada su evropska skijališta predstavljala izvor zaraze koronavirusom, zbog čega se sada sa naročitim oprezom razmatraju planovi za predstojeću zimsku sezonu na evropskim planinama.

The Irish Times piše da Njemačka, Francuska i Italija tokom predstojeće skijaške sezone žele držati svoja skijališta zatvorenim, dok Austrija, koja znatne prihode ubire od zimskog turizma, to ne želi.

Skijališta su spremna. Netaknuti, blistavi snijeg leži na obroncima doline Paznaun u Austriji, na 2.100 metara nadmorske visine, ali niko od domaćina još uvijek ne zna kada će stići prvi posjetitelji.

Prošle godine se u ovo doba okupilo blizu 21 hiljada ljudi na spektakularnom događaju "otvaranja vrha planine", gdje je goste zabavljao rock bend Seeed. Godinu poslije je to mjesto na lošem glasu.

Covid-19 je sredinom marta, nakon otvaranja, divljao kroz selo Ischgl u kojem se nalazi ski resort, a hiljade turista koji su se vratili sa zimskog odmora, od Islanda do Izraela, bilo je pozitivno. Najmanje 32 osobe su preminule.

Andreas Steibl, turistički direktor u Ischglu, kaže da je grad - koji živi od posjetitelja zimskih sportova - naučio lekciju. Uložili su više od 700 hiljada eura u mjere zaštite, što je išlo "daleko dalje od vladinih propisa".

Uživali su u ljetnoj sezoni bez infekcija, ali žele nastaviti sa istim pristupom i "učiniti sve kako bi priuštili maksimalnu zaštitu i pružili našim gostima sigurno i opuštajuće iskustvo odmora".

No, nisu svi poput Austrijanaca uvjereni da ovogodišnja zimska sezona na evropskim skijalištima može započeti normalno.

Italijanski premijer Giuseppe Conte u utorak je poručio svojim sugrađanima da izbjegavaju skijališta tokom božićnih blagdana, obrazloživši da neće pronaći lako rješenje i da će pokušati ponovo.

Nekoliko sati kasnije je francuski predsjednik Emmanuel Macron izjavio da će popularne francuske planine biti zabranjene do Nove godine i da će se otvoriti u januaru samo ako uvjeti budu "povoljni".

Njemačka kancelarka Angela Merkel je također kazala kako je vjerovatna skromnija zimska sezona na skijalištima.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 01:17

Pročita jedan odličan komentar nekog lika iz Bosne kako oni imaju kao država planinu po čovjeku a nema ih nigdje u zimskim sportovima a to je bitno za reklamu a ode se raduju šta će se mnoga skijališta zatvoriti pa će svi kao eto potrčat k njima a na kraju će biti dva tjedna karantene tko oće na skijanje pa opet neće nitko njima nego će ti šta misle skijat ić u Austriju.

Hrvatska nema tih skijališta pa je opet na onom Sljemenu uredila nešto , ima međunarodno natjecanje u skijanju , ima sportaše u zimskim sportovima.

Uglavnom nije za usporedbu po potencijalu s Bosnom a ima svega ko da je neka planinska zemlja tipa Austrije i slično.

Bitno da oni tamo po skijalištima oko Sarajeva devastiraju prirodu apartmanisacijom i ružnim hotelima pa onda čekaju da im netko dođe u to ruglo odmorit dušu. Koja propala politika kad je ovaj turizam u pitanju di je baš bitno da imaš usklađeno sve kako bi ti se turisti vraćali.

Bjelašnica je devastirana urbanom gradnjom bez plana. Bolje ne trošiti pare na to.

https://www.poslovni.hr/regija/bjelasnica-preplavljena-apartmanima-cijene-nedostizne-za-vecinu-gradana-bih-4257474

Hajmo u planine - Page 2 POSL-08-03-11-1600x1000
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 01:49

Majke ti , kad samo vidiš te nabacane zgrade ne ide ti se na tu Bijelasnicu pa da je ne znam šta. Oni kontaju da če im netko dat pare da obitava i skije u tom ruglu. Pa ne idu ljudi na skijanje da bi gledali oko sebe ružne zgrade.



Ovo je toliko kriminalno da ovdje mogu zaboraviti na ski turizam bez obzira na dužinu staza i uvjete. Malo je tih koji baš profesionalno skijaju a i kad ih ima njih seljačko apartmansko naselje ne zanima jer imaju slična skijališta al s oku ugodnim ambijentom. Ovo je da se ispovraćaš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 12:56

Imaju 500 zaraženih a 61 osoba im preminula u zadnja 24 sata

https://www.klix.ba/vijesti/bih/korona-u-bih-u-posljednja-24-sata-526-novozarazenih-sugradjana/201130057

Ovo idu ko fol nekome prodat priču da su oni korona free destinacija pa da svi navale na skijanje.

Korona free sa 61 mrtvih u 24 sata. Ma daj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by vuksadinare 30/11/2020, 13:12

RayMabus wrote:Imaju 500 zaraženih a 61 osoba im preminula u zadnja 24 sata

https://www.klix.ba/vijesti/bih/korona-u-bih-u-posljednja-24-sata-526-novozarazenih-sugradjana/201130057

Ovo idu ko fol nekome prodat priču da su oni korona free destinacija pa da svi navale na skijanje.

Korona free sa 61 mrtvih u 24 sata. Ma daj.
500 zarazenih a 1400 testiranih...jbg njima dolazi zimska sezona...a sa lovom su u banani.....drugo nemaju ni testova dovoljno...testovi su im vecinom iz donacija..a malo su ih kupili..niko vise bas ne daje za đabe...kao u prvom valu...plati pa nosi....pola respiratora im ne radi..njima ne preostaje nista nego da snizuju politicki brojke...ljepse zvuci ako nekom kazes 500 zarazenih nego 2 500 ili 5000
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 17:08

Evo uveja im je Plenkovic da moraju imat svi test na koronu tko misli uć u državu dakle radovali su se za kurac da će sad Hrvati navalit na bih skijališta


https://www.blic.rs/vesti/svet/nova-mera-u-hrvatsku-samo-sa-negativnim-pcr-testom/g2h494g
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 21:17

Gledam šta kažu ovi priko granice.

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/dok-sirom-europe-zatvaraju-skijalista-zbog-koronavirusa-s-blidinja-i-kupresa-porucuju-dalmatincima-bit-cemo-spremni-1060986

Bija mi prijatelj na Kupresu sa žena i dica jedan dan , kaže da je super , nije ga ni skupo izašlo kad se sve sračuna. Ono jedan dan autobusom , izguštall se i navečer nazad. Nije to daleko. Bliže nego Lika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 21:23

Ko nema obaveza može. Ovi drugi kako nema ženu dicu još onda se pokupe gori ekipa pa unamje kolibu il šta ja znam šta već unajme pa par dana su tu.

Ako imaš obaveze onda si skučen na nekih tri tjedna kad je Božić i Nova Godina i kad su praznici. Znači to je udarni termin a onda prije i posli toga jedino vikendom ako imaš obaveza a većina ima.

Blizu je pa nije problem jer je blizina tržišta ključna za ovaj vid turizma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 21:26

Dobro to je svakako veliki biznis kad se pogleda koliko ljudi ode negdje na zimske praznike samo šta ja ne volin led. Ja bi radije otiša u Atenu npr pa zimi kad nema nikoga šeta po gradu i proslavija Novu Godinu.

Nemamo svi iste želje kako zamišljamo provod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 21:38

Ja iman kamenu kuću u parku prirode Biokovo i tu su planirali napravit ski stazu jer se snig zadržava.

Zato meni to nije napeto jer imam najbolji hotel u planini i najbolje spavaš zimi tamo kad se pokriješ s deset deka a sve starina i imaš komin i guštaš.

Iman sve u Dalmaciji pa mi Kupres nije zanimljiv.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/makarski-san-skijaliste-na-biokovu-gradio-bi-ugostitelj-iz-zagvozda-122206

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/biokovo-je-puno-snijega-pogledajte-koliko-je-posla-dao-ralicama-a-ako-se-pitate-zasto-snjezne-pahulje-uvijek-zaobidu-makarsku-pitanje-vam-uopce-nije-na-mjestu-585825

Hajmo u planine - Page 2 Biokovo-snijeg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 21:42

I taj Kupres i to Blidinje to je sve poviše Biokova samo priko granice pa malo voziš gori.

To je sve blizu.

Ima odlične potencijale i možeš priko aerodroma Split dovodit i strane turiste. Sleti i ode autobusom gori isto ka šta ide na Brač trajektom tako i ode. Isti kurac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 21:58

Uglavnom po meni još ta skijališta u zaleđu Splita nisu izašla iz nekakvih lokalnih okvira. Da se mene pita ja bi tamo napravija jedno i onda samo ovo radija s tim jednim :

Nije za ove domaće nego za strance koji pokažu avio kartu i s tom kartom imaš đabe sve tu. Dakle uopće ti ne naplačujem lift nit samo skijanje. Čin si kupija avio kartu i doša tu priko agencije ti samo plaćaš hotel , restoran , skije ako ćeš unajmit a lift i skijalište ti je nula kuna jer si to platija kad si kupija avio kartu priko agencije za doć ovdje.

I svima super kad već imaš toliko tih planina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 22:04

Uglavnom to se tako radi kad nisi lokacija za privuć turiste. Eno u Srbiji rade nova dva skijališta a već ih imaju deset a pričaju o nekom turizmu ovo ono.

Sve je to divno krasno al kako ćeš privuć nekoga i šta je poanta svega. Jel poanta da mu naplatiš skijanje i lift il je poanta da mu naplatiš kartu air Srbije te da ga dovučeš u hotel i da tu troši ?

Ja mislim da nije poanta da mu naplatiš lift i skijanje kad već imaš toliko planina nego da mu naplatiš kartu , da uzme hotel i da tu troši.

Samo skijanje je potpuno nebitno u cijeloj priči. To je ko da ja ljudima naolatim kupanje kad su već došli na Jadran.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 22:17

Uglavnom sve počima od ideje. Šta će Srbiji 20 skijališta kad nikog nemže dovuć ?

Pa odvoji jedno i na njemu tko god dođe letom air Srbija ima da ne plaća i skijanje i lift.

Eto turistička ponuda , skijalište ti je nula kuna ako si došao priko agencije i letom air Srbija.

Šta ćeš im to naplačivat ? To ko da ja naplačujem more.

A ako će negdi drugdi a ne na to koje je rezervirano za ovu šemu onda nek plati al ovde ti je povezano sa avio kartom i da si priko agencije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 22:19

Tako ja zamišljam taj ski turizam u zaleđu Dalmacijež

Meni su ove lokalne šeme malo. Ja bi šou biznis napravija od toga.

Jedno skijalište u Hercegovini. Tko dođe avionom i priko agencije taj ne plaća lift ni skijanje.

Pa izvolite. Birajte di ćete na skijanje. Jel u skupe Alpe il ovdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 23:08

Evo naša san konačno popis svih skijališta na svijetu.

Srbija

https://www.skiresort.info/ski-resorts/serbia/

28 skijališta , 90 km staze , 80 liftova
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by RayMabus 30/11/2020, 23:20

BiH , 20 skijališta , 111 kilometara staza , 60 liftova

https://www.skiresort.info/ski-resorts/bosnia-and-herzegovina/

Federacija BiH , 14 skijališta , 67 km staza , 43 liftova

https://www.skiresort.info/ski-resorts/federation-of-bosnia-and-herzegovina/


RS , 5 skijališta , 44 kilometra , 17 liftova

https://www.skiresort.info/ski-resorts/republika-srpska/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by Guest 30/11/2020, 23:22

bzvz..mosh samo košćure izlomiti..nedavno vidjeh jednu pičketinu boli glava zgodna,obline otkidaju,a faca prelijepa..krupne oci..skijanjem se bavila i zato je tako zgodna,ali avaj..spizdila se,nesh joj kvrcnulo u donjem dijelu krsta,i sad iako ima 28 godina,hoda nekako polako,sitno,kao sirota patka,cudno drzeci tijelo..sad ti idi skijaj..to je za bedake..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajmo u planine - Page 2 Empty Re: Hajmo u planine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum