ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demografski kolaps

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Demografski kolaps Empty Demografski kolaps

Post by RayMabus Mon 10 Aug - 12:19

Demografski kolaps 8445265


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/najmanje-djece-od-1900-samo-u-ovih-deset-gradova-broj-rodenih-veci-je-od-broja-umrlih-15012815

To će tako biti non stop idući sto godina dok ne nestanemo radi emancipacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by epikur37 Mon 10 Aug - 12:35

Ništa idem raditi još jedno...svatko još po jedno i eto nas.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by crvenkasti Mon 10 Aug - 12:43

Ovo za Kijevo mi je drago. Srbi.
13 umrlih, a 0 rođenih.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 1:09

Solin i Kaštela najveći demografski prirast jer se svi oće nabit ovamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 1:16

Broj rođenih 2018 bio je 36,945 a 2019 36,135 dakle 810 rođeno manje nego u 2018.

A štaš. Ako neš dignit porodiljne naknade i ulagat u to to će nastavit padat i to je cila filozofija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 1:50

U prvih šest mjeseci ove godine rodilo se 150 djece manje nego u istom periodu prošle godine dakle ove godine ovo pada ispod 36 tisuća itd.

Ja ne vidin uopće kako će se taj trend prominit jer jednostavno ova demografska piramida je takva da tu ni promatalitetne mjere ne pomažu.

Piši propalo.

Demografski kolaps Croatia-population-pyramid-2018

Srića u nesrići je to šta je ovo neki globalni trend na tlu Europe tako da nije ovo samo kod nas.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 2:03

Pogledaš okolo istok , zapad , sjever , jug ista stvar. Sad Austrija koja je zapad tu uopće nema iseljavanja i opet im je katastrofa demografska piramida.

To neki trend , ja uopće ne znam di to vodi.

To ako se tu nešto ne popravi u ovih par godina po tom pitanju to neće na kraju dobro završit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 2:50

Plenkovic je politički centar i on će provoditi meku pronatalitetnu politiku a ona se svodi na kozmetičke mjere da mu nitko ne može prigovoriti išta a u praksi ovo se raspada i to su još četiri godine raspada demografije.

Dakle Plenkovic nula bodova na pronatalitetnoj politici. On u biti kopira Merkel i Njemačku a to je politika trpačine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 9:48


NASTAVAK ISELJAVANJA

Više od 12.000 osoba iz BiH prošle godine odlučilo potražiti bolji život u Hrvatskoj
Prema podacima Državnog zavoda za statistiku Republike Hrvatske tokom 2019. godine u tu zemlju uselilo je 37.726 osoba od čega je 31,9 posto ili 12.040 osoba iz Bosne i Hercegovine.

Hrvatska postaje useljenička zemlja iz koje iseljavanje hrvatskih državljana ne jenjava posljednjih godina, a raste broj doseljenih stranaca prije svega zbog potreba tržišta rada.

Lani se iz Hrvatske, prema podacima Državnog zavoda za statistiku, iselilo 40.148 ljudi, među kojima je bilo 32.453 hrvatskih državljana (80,8%) te 7.667 stranaca.

Istovremeno, lani je zabilježen rekordan broj doseljenika, njih 37.726, među kojima je bilo 27.834 stranaca (73,8%) i samo 9.882 hrvatska državljanina (26,2%). Usporedbe radi, od 2013. do 2016. u Hrvatsku se u prosjeku doseljavalo desetak hiljada ljudi godišnje i hrvatskih državljana i stranaca, a prvi veći skok doseljenika zabilježen je 2018. kada se doselilo 26.000 ljudi i među njima 66% stranaca.

Dakle, očito je da zasad nema ništa od povratka novih hrvatskih iseljenika u domovinu, niti je iseljavanje hrvatskih državljana zaustavljeno, a kako se toliki odlazak mladih ljudi ne može nadoknaditi, hrvatsko tržište rada manjak ljudi nadoknađuje zasad prije svega useljavanjem iz susjednih zemalja, piše Večernji list.

Najveći broj odseljenih iz Hrvatske bio je u dobi od 20 do 39 godina, čak njih 44,3 posto.

Najviše hrvatskih državljana iseljava se i dalje u Njemačku u koju je lani otišla skoro polovica iseljenika, njih 19.094 (48 posto), a od zemalja EU hrvatskim državljanima je nakon Njemačke najprivlačnija Austrija u koju je otišlo gotovo tri hiljade ljudi, dok se u Irsku iselilo, prema DZS-u, 1.340 hrvatskih državljana.


Među prvih pet zemlja u koje su se lani najviše iseljavali hrvatski državljani su i Srbija i BiH u koje je otišlo 1.672, odnosno 1.229 državljana RH.

No, daleko više iz susjednih zemlja Hrvatska ima doseljenika nego odseljenih, pa je tako lani gotovo trećina doseljenika (31,9 posto) bila iz BiH, iz koje se doselilo ukupno 12.040 ljudi, a među njima 9.620 stranaca (Bošnjaka i Srba) i 2.420 hrvatskih državljana.

Nakon BiH najviše stranaca doselilo se u Hrvatsku iz Srbije, njih 4.079, a iz te zemlje Hrvatska bilježi i 720 doseljenih hrvatskih državljana. Državljani Kosova su na trećem mjestu po useljavanju u Hrvatsku jer ih se lani doselilo 3.525, a na visoko četvrto mjesto izbili su doseljenici iz Azije s među kojima je bilo 2.987 stranaca i 123 hrvatska državljanina. Slijede potom Makedonci (1459) i Ukrajinci kojih se lani doselilo 1.055.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 9:59

To je ta Plenkoviceva pronatalitetna politika.

9,620 tisuća Srba i Bošnjaka je lani uselilo u Hrvatsku iz BiH

3359 Srba iz Srbije

3525 Albanaca s Kosova.

2864 stranaca iz Azije

1459 iz Makedonije

1,055 iz Ukrajine


27,834 stranca je samo prošle godine uselilo u Hrvatsku.

Vidim ja da će Domovinski pokret ipak imat svoju političku svrhu na idućim izborima u Hrvatskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 10:16

Dakle Plenkovicev pronatalitetni uspjeh ogleda se u tome da je on prošle godine uspija iselit iz Hrvatske 32,453 državljana Hrvatske a to su sve mladi ljudi a na njihovo mjesto uspija doselit 27,834 straca pretežno Srba i Bošnjaka a u svakom slučaju uglavnom svi pravoslavni il muslimani jer je uveja kvote za strane radnike pošto je nestalo radne snage a nestalo je jer su plaće male a porezi visoki i da održi taj sistem počeja uvozit šta je dovelo do toga da plaće ne rastu a domaći nastave iseljavat a ovdje dovodi sirotinju koja će mu radit za kikiriki iz zapadnog Balkana , istočne Europe i Azije.

Super.

Letit ćeš ti za četiri godine skupa s tom kapitalističkom ideologijom ća iz Hrvatske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by epikur37 Tue 11 Aug - 10:19

RayMabus wrote:Dakle Plenkovicev pronatalitetni uspjeh ogleda se u tome da je on prošle godine uspija iselit iz Hrvatske 32,453 državljana Hrvatske a to su sve mladi ljudi a na njihovo mjesto uspija doselit 27,834 straca pretežno Srba i Bošnjaka a u svakom slučaju uglavnom svi pravoslavni il muslimani jer je uveja kvote za strane radnike pošto je nestalo radne snage a nestalo je jer su plaće male a porezi visoki i da održi taj sistem počeja uvozit šta je dovelo do toga da plaće ne rastu a domaći nastave iseljavat a ovdje dovodi sirotinju koja će mu radit za kikiriki iz zapadnog Balkana , istočne Europe i Azije.

Super.

Letit ćeš ti za četiri godine skupa s tom kapitalističkom ideologijom ća iz Hrvatske.

https://www.24sata.hr/news/u-hrvatsku-je-lani-doselilo-cetiri-tisuce-iz-srbije-12-tisuca-ljudi-iz-bih-3-ipo-tisuce-sa-kosova-710442

s muslimanima smo jači

ZDS


:)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 10:39

Pa ti ih useljavaš majmune skupa sa svojim HDZom a ne Domovinski pokret ili Most.

Rodi ti se 36 tisuća djece u jednoj godini a iseli ti 32 tisuće mladih u jednoj godini.

Prirodni domaći prirast = 4 tisuće Hrvata se rodi godišnje u državi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by epikur37 Tue 11 Aug - 10:42

Nisam ja kriv...kad ti nećeš radit i rađati...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 10:43

epikur37 wrote:Nisam ja kriv...kad ti nećeš radit i rađati...
Pa ne rađam ja konju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by epikur37 Tue 11 Aug - 10:45

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Nisam ja kriv...kad ti nećeš radit i rađati...
Pa ne rađam ja konju.

pa pravi...

ja sam svoju kvotu isponio

nađi žensko i pravi ili će ti sutra senad i spasoje i mohamad ušetati u dvor
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Tue 11 Aug - 10:48

Osobno sam za to da se useljavaju ljudi iz Ukrajne,Filipina,Indije,pa ako bi bilo moguće i iz Bjelorusije,međutim,niti oni ne bi htjeli ostat ovdje,čim bi dobili hrvatske papire,vjerojatno bi otišli dalje.
Jedino što nam preostaje,izravnim i ciljanim pristupom,otić na samo izvorište od kud dolaze migraniti,te izvršit selekciju i dovodit one koji bi tu htjeli živit i ostat.
Pričao sam s nekim osobama iz Senegala i Kenije,te mislim da bi smo tamo našli dovoljno obitelji,koje bi smo mogli naseliti u prazne kuće po Lici,Slavoniji,te im dat poticaj da se bave poljoprivredom,jer time se već bave.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Tue 11 Aug - 10:49

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Nisam ja kriv...kad ti nećeš radit i rađati...
Pa ne rađam ja konju.

pa pravi...

ja sam svoju kvotu isponio

nađi žensko i pravi ili će ti sutra senad i spasoje i mohamad ušetati u dvor
To je neizbježno,te će se dogodit prije ili kasnije.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 10:50

Ne zanima me odavno kreiranje porodice. Odusta san od te ideje jer mi žena u kući želi gospodarit mojim životom i nekretninama a to poslovno gledano nema nikakvog smisla.

https://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultura-i-znanost/prorocanstvo-nikole-tesle-koje-zapanjuje-ovo-je-znak-propadanja-civilizacije-1385949/

Brak je ekonomija. Ako ti meni dolaziš u kuću i želiš u mojoj kući nametat svoja pravila samo zato jer si rodila neko dijete imaš plan kako da me preko njega izguraš s mojih nekretnina a onda ja još da rintam za to dijete onda je to očito poslovno jako loš potez.

Ništa od takvog ugovora.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175434
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Tue 11 Aug - 10:54

Pa kad ne želiš imat svoju dicu,onda će za par desetljeća Pakistanci uživat u tvojim nekretninama.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps Empty Re: Demografski kolaps

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum