ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by Hektorović 6/8/2020, 16:28

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ante-prkacin-nema-dvojbe-mi-hosovci-smo-nastali-na-tradiciji-ustaske-vojske/2203371.aspx?index_tid=37921

SABORSKI zastupnik Škorinog Domovinskog pokreta Ante Prkačin je gostujući u programu N1 televizijerekao da je proslava 25. obljetnice Oluje "na silu napisana promašena zadaća i tema".
"Pričati o pomirenju je promašaj jer mi slavimo jednu briljantnu vojnu pobjedu nad jednom balkanskom nemani, koja je zlo činila i bosanskim muslimanima, crnogorskom narodu, albanskim Kosovarima. Ja nisam za euforiju, ali da smo jučer bili euforično sretni, ne bih bio protiv. Dakle, na današnji dan mi smo se obračunali s najvećim, najtežim neprijateljem, a to je srpski nacionalizam."
"Pomirenje pokvari jednu briljantnu pobjedu"
Prkačin je rekao da se na dan 5. kolovoza "nemamo što miriti":
"Jer to pomirenje pokvari jednu briljantnu pobjedu", dodao je.
Prkačin je rekao i "neka se radi mir između Bošnjaka i Srba u BiH ili između Hrvata i Bošnjaka". Njega je na proslavi Oluje 2020. u Kninu najviše iritiralo to što su izvan službenog dijela bili ostavljeni pripadnici HOS-a. Prkačina nije pokolebala niti primjedba voditeljice o izvikivanju očito ustaškog pokliča među tim ljudima, koje je Prkačin opisao kao "ostavljene iza žice".
Ustvrdio je da uzvikivanje pokliča "Za dom spremni" nije bila provokacija, nego reakcija, a priznao je da je HOS nastao na tradiciji ustaša. 
"Nema nikakve dvojbe, HOS je nastao na tradiciji ustaške vojske"
"Nije to bila provokacija, to je bila reakcija, to je iz bijesa i prkosa. S tim ljudima ne treba tjerati mak na konac. Prvo ti ljudi, kojima ja pripadam, nisu slučajno u amblem stavili 'Za dom spremni'. Tu nema nikakve dvojbe da je pozdrav 'Za dom spremni' i da je HOS jedina hrvatska vojska koja je nastala na tradiciji jedne druge hrvatske vojske - ustaške vojske iz Drugog svjetskog rata", kazao je.
Već u sljedećoj rečenici Prkačin kaže: "Veličanje ustaške vojske bilo bi sada potpuno štetno i suludo. Mi smo svakako nastali na tradiciji i zasadama te vojske i ustaški pokret kao i pokret Draže Mihailovića imaju pravo u današnjoj Hrvatskoj na pošteno suđenje, a kad se bude pošteno sudilo i presudilo, tek ćemo onda vidjeti."

Na pitanje nije li danas vrijeme da se HOS-ovci odreknu ustaškog poslova, rekao je: "Ma, ni govora."
"Za mene živoga se nikada to postići neće sve dok iz jama po Sloveniji vadite po četiri leša svezana žicom gdje je jednome prostrijeljena natkoljenica, a ostali nemaju jednu jedinu vidljivu ranu, oni su umirali zakopani... To je radila Titova vojska koju mi još uvijek hvalimo", rekao je Prkačin.
Na pitanje o zaključcima Vijeća za suočavanje s prošlošću Prkačin je burno reagirao:
"Ma to su slijepci! Kompromiseri! Neznalice! Nije mene bilo u tom vijeću!"
Nahvalio Milanovića
Na kraju je nekoga iz vlasti i pohvalio, predsjednika Zorana Milanovića.
"Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju, neki mi se i ne sviđaju. To je bio državnički potez", rekao je za njegovo odlikovanje postrojbi HVO-a, odnosno generala Zlatana Mije Jelića, inače pravomoćno optuženog za ratne zločine nad Bošnjacima, pa dodao: "I njegov govor u Kninu je bio državnički govor."
Za razliku od Milanovićevog, Gotovinin i Plenkovićev govor je kritizirao. 
"Gotovina je trebao govoriti iz glave. Kenwood Kenon ima puno više retoričke sposobnosti nego što je jučer pokazao, a Milanović se pripremio, govorio je iz srca, duše i iz glave", zaključio je Prkačin.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by Hektorović 6/8/2020, 16:30

Hektorović wrote: Mi smo svakako nastali na tradiciji i zasadama te vojske i ustaški pokret kao i pokret Draže Mihailovića imaju pravo u današnjoj Hrvatskoj na pošteno suđenje, a kad se bude pošteno sudilo i presudilo, tek ćemo onda vidjeti."


Ovo neslužbena politika DP-a? American Srbobran approves :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by kaya 6/8/2020, 16:50

Hektorović wrote:

Prvo ti ljudi, kojima ja pripadam, nisu slučajno u amblem stavili 'Za dom spremni'. Tu nema nikakve dvojbe da je pozdrav 'Za dom spremni' i da je HOS jedina hrvatska vojska koja je nastala na tradiciji jedne druge hrvatske vojske - ustaške vojske iz Drugog svjetskog rata", kazao je.
Nismo znali...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by kaya 6/8/2020, 16:52

Hektorović wrote:
Hektorović wrote: Mi smo svakako nastali na tradiciji i zasadama te vojske i ustaški pokret kao i pokret Draže Mihailovića imaju pravo u današnjoj Hrvatskoj na pošteno suđenje, a kad se bude pošteno sudilo i presudilo, tek ćemo onda vidjeti."


Ovo neslužbena politika DP-a? American Srbobran approves :D
Ma dobro, bitno da imaju pravo na pošteno suđenje. Sad što bi i najmlađi da je živ imao jedno 100-120 godina nema veze. Važna je dobra volja...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by kaya 6/8/2020, 16:53

Ja bi i draži isto dala pravo na pošteno suđenje.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by RayMabus 6/8/2020, 23:49

kaya wrote:
Hektorović wrote:

Prvo ti ljudi, kojima ja pripadam, nisu slučajno u amblem stavili 'Za dom spremni'. Tu nema nikakve dvojbe da je pozdrav 'Za dom spremni' i da je HOS jedina hrvatska vojska koja je nastala na tradiciji jedne druge hrvatske vojske - ustaške vojske iz Drugog svjetskog rata", kazao je.
Nismo znali...

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Hrvatske_oru%C5%BEane_snage
RayMabus
RayMabus

Posts : 175693
2014-04-11


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by RayMabus 7/8/2020, 00:07

Prkačin je 93 u Grudama potpisao s Matom Bobanom da se HOS u BiH raspušta.

Zato on hvali Milanovica i njegovu podršku postrojbama HVO u Oluji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175693
2014-04-11


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by RayMabus 7/8/2020, 01:13

Najveći uspjeh DP je šta je razbuca HSP

https://www.dalmacijadanas.hr/duznosnici-hsp-a-split-napustili-stranku-kao-izraz-moralne-odgovornosti-podnosimo-neopozive-ostavke/

DP ima moderniji pogled na stanje u BiH

http://republikainfo.com/skoro-je-za-treci-entitet/

Dakle nema ideologije :

Hrvatska do Drine

Muslimani hrvatsko cvijeće
RayMabus
RayMabus

Posts : 175693
2014-04-11


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by Guest 7/8/2020, 01:22

RayMabus wrote:Najveći uspjeh DP je šta je razbuca HSP

Je oni su ga razbucali. Do trenutka dok se nisu s njima spanđali bila je to jedna stabilna čvrsta stranka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by RayMabus 7/8/2020, 01:27

MaximusDecimusMiridije wrote:
RayMabus wrote:Najveći uspjeh DP je šta je razbuca HSP

Je oni su ga razbucali. Do trenutka dok se nisu s njima spanđali bila je to jedna stabilna čvrsta stranka.
Pa razbucali su ga.

https://www.novilist.hr/rijeka-regija/lika-senj/karlo-starcevic-tezak-poraz-desne-lige-u-ix-izbornoj-jedinici-i-u-gospicu/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175693
2014-04-11


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by darth_vader 7/8/2020, 11:12

MaximusDecimusMiridije wrote:
RayMabus wrote:Najveći uspjeh DP je šta je razbuca HSP

Je oni su ga razbucali. Do trenutka dok se nisu s njima spanđali bila je to jedna stabilna čvrsta stranka.


:)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by Hektorović 7/8/2020, 13:18

MaximusDecimusMiridije wrote:
RayMabus wrote:Najveći uspjeh DP je šta je razbuca HSP

Je oni su ga razbucali. Do trenutka dok se nisu s njima spanđali bila je to jedna stabilna čvrsta stranka.

Pa zar nije HSP razbucan još prije 15tak godina :D

U biti pravašija jedino što i radi jest razbucavanje svojih stranaka i međusobne svađe :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by marcellus 7/8/2020, 13:20

zoki je zabavan, ali je dripac. Plenki je dosadan i birokrat, ali je kao ozbiljan političar. Ono što se iza njega vuče je doduše uglavnom lopovski šljam a on je svijetlo lice partije

_________________
Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by Eroo 7/8/2020, 13:21

Milanović bi morao čitati unprijed napisane govore.
Ne mora svatko znati što misli. 
U tom slučaju bi u tandemu s Plenkijem bio  sasvim solidan.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju Empty Re: Prkačin: Zoran ide od brljanja do briljiranja. Meni se često puta njegovi potezi sviđaju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum